Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (80. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.433
Cevap
217
Favori
960.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Klavye beni de yoruyordu. Daha önce HTPC'mde kullandığım Logitech K400 touchpad'li klavyeyi tv'ye bağladım, gayet güzel çalışıyor. İmleç tv'nin menülerinde işe yaramıyor, hareket ettirebiliyor ancak tıklayamıyorsunuz, o yüzden yön tuşları ile gezip enter ile seçmek gerekiyor. Ama imleç bazı uygulamalarda çalışıyor. Örneğin Digiturk Play uygulamasında klavye ile kanallar arasında gezemezken imleç ile gezip tıklayabiliyorsunuz.

Sorunuza yanıt değil ama merak eden olur diye yazmak istedim
  • igorparker İ kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Klavye mause bağlanabilmesi güzel. iphone 7 plus app store dan uygulama indirdim video&sideViev maus gibi kullanılabiliyor. Birde Pc ile tv arasında wifi ağ kurduk Hdd içersindeki filmleri 4k filmler dahi takılmadan izlenebiliyor. usb ile uğraşmam gerekmiyor.Yanlız kodi tv de alt yazı indirme sorunum var onu çözemedim altyazı buluyor indirirken hata oluştu deyip indirmiyor. çözücez İnşallah.
  • alikara34 kullanıcısına yanıt
    hocam bu pc-tv bağlantısını hangi programla yaptın acaba? ben kodi yle denemiştim bi ara 4k filmleri mümkün değil takılmadan oynatmadı. bi yardımcı olabilirsen çok sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 65q7fn vardi panel arizaliydi iade ettim. 65xf9005 aldim. Torrent sitesinden 50 60 gb lik 4k hdr flimler indirdim harici hdd den hepsini takilmadan oynatti bu bahsettiginiz takilmalar sadece pc baglantisindanmi oluyor hdd den de oluyormu

• quote:

Orijinalden alıntı: alikara34

Teşekkürler. Klavye mause bağlanabilmesi güzel. iphone 7 plus app store dan uygulama indirdim video&sideViev maus gibi kullanılabiliyor. Birde Pc ile tv arasında wifi ağ kurduk Hdd içersindeki filmleri 4k filmler dahi takılmadan izlenebiliyor. usb ile uğraşmam gerekmiyor.Yanlız kodi tv de alt yazı indirme sorunum var onu çözemedim altyazı buluyor indirirken hata oluştu deyip indirmiyor. çözücez İnşallah.
    bende pc tv bağlantısını yapamayanlardanım. nasıl yaptınız detaylı paylaşırmısınız acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alikara34

Aynen bunun cevabını bende çok emrak ediyorum.
  • Altyazı için opensubtitle addon kurun, opensubtitle sitesinden hesap açıp bunu kurduğunuz addona ayarlardan ekleyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SultanApex

Altyazı için opensubtitle addon kurun, opensubtitle sitesinden hesap açıp bunu kurduğunuz addona ayarlardan ekleyin.
    Hocam pc den kablosuz stream etmeyi merka ediyordum :)
  • :) neyse, altyazı da gerekli... Birisine yardımı dokunur

• Geçen gün temizlikçi kadın parmağıyla ekrandaki tozları almış. Ekranda dolayısıyla leke oluşmuş yer yer. Tv izlerken oyun oynarken veya ekran testlerini yapınca her hangi bir anormallik görmedim gerçi ama Elle yaptığı bu temizleme durumdan dolayı tv de her hangi bir kusur oluşur mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tyreal81 T kullanıcısına yanıt
    Yok canım daha neler. Nemli bir bezle çok bastırmadan el izlerini temizleyebilirsin.
    TV paneli dediğimiz şey o kadar da hassas bişey değil.
  • Uzun süren tv arayışımı sonuçlandırarak 3 gün önce 55xf9005'i aldım. Bugün kurulumu gerçekleşti, iş nedeniyle çok detaylı inceleme yapamadım. Servis menüsünden kullanım saatine baktırdım, bütün rakamlar 0 çıktı. Ölü piksel testinde sorun gözükmedi akşam daha detaylı inceleyeceğim.

Rtings sitesinde tavsiye edilen ayarları mı kullanayım? Yoksa ekstra özel ayar yapmam gerekir mi?
  • eleutheiros E kullanıcısına yanıt
    iade yada değişim aşamasına gelene kadar nasıl bir süreç izlediniz acaba? ölü pikseller panelin hangi bölgesindeydi, bir aradalar mıydı? benim tvde 4 ölü piksel var, 2 si bitişik ve orta üst, 1 tanesi orta alt, 1 tanesi de orta sol kısımda. servis tv yi daha yeni teslim aldı sonuç bekliyorum ben de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper1684 -- 25 Ocak 2019; 19:26:49 >
  • BurkiBurks kullanıcısına yanıt
    açıkcası rtings ayarlarını pek beğenmedim. sinema pro veya sinema ev ideal geldi bana. rtings ile kişisel ayar yaptığınızda hareketli sahnelerde smooth bir görüntü olmadı. böyle hafif kesik kesik oldu gibi geldiği için kişisel ayarları sıfırladım. sinema ev/pro kullanıyorum. rtigns in sanırı hdr için yapılması gereken bir ayarı vardı o önemli olmalı. sitesinden bakabilirsiniz. şu kısım

Before you connect any HDR device via an HDMI input (HDMI ports 2 and 3), you need to set the 'HDMI signal format' to 'Enhanced format' from the 'External input' menu. This will allow the HDMI port 2 and 3 to accept the full HDMI 2.0 bandwidth. Note that only the HDMI ports 2 and three can accept the full HDMI 2.0 bandwidth.

• Oreo update güncellemesi UK için 30 Ocak'ta yayınlanacakmış. Avrupa'nın farklı ülkelerinde de bu tarih açıklanmış.

https://services.sony.co.uk/support/en/welcome-to-android-oreo?t=Topic1

Ekleme: Dalga dalga yayınlanacak, usb üzerinden kurmak en hızlısı olacak. 2016 dan yeni modellere kadar geniş bir liste var. Evet xf90 güncelleme alacak.

O iğrenç kahverengi arkaplan gidecek... Arayüz farklı, kullanışlı ve hızlı olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SultanApex -- 25 Ocak 2019; 22:51:35 >
  • SultanApex S kullanıcısına yanıt
    Süper haber :)

Artık gelmesi lazım. Çok uzattılar bu güncelleme işini. Acaba usb den güncelleme yapmak ne kadar sağlıklı olur. Direk tv ye oto olarak gelmesini mi beklesek yoksa usb den direk güncellesek mi ? Daha önce hiç usb den güncelleme yapmadım. İnşallah çökme durumunu yaşamayız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 25 Ocak 2019; 23:41:11 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar 55XF9005 ürünü almayı düşünüyorum.

Şöyle ki; bilgisayar kasasını direk TV'ye bağlayıp genelde bu şekilde kullanmayı düşünüyorum.

Birkaç sorum olacak bu durumda.

+Bilgisayara indirip TV'dan izleyeceğim 4K bluray filmleri hangi video oynatıcısında oynatırsam daha kaliteli görüntü ve ses alabilirim?

+Sizler 4K BLURAY filmleri nerelerden indiriyorsunuz? VİP siteler mevcut diyebiliyorum yıllık belirli bir ücret karşılığında birçok formatta filmleri bulabiliyorsunuz. DTS - Dolby ses kodekleri de dahil olarak.

+Bilgisayara indirdiğim bluray filmlerin DTS desteği varsa, TV'nin kendi DTS desteğinden yararlanabilir miyim? yoksa bilgisayardan oynattığımdan dolayı düz bir ses mi alacağım?

+Netflix izlerken TV'de kendi uygulama üzerinden mi izlemem daha kaliteli ve güzel sonuç almamı sağlar yoksa Bilgisayardan oynatırken mi güzel sonuç alırım?

+Türkiye'deki normal yayınlanan kanalları(trt,kanal d, star, fox...) kendi dahili uydusundan izlemek mi kaliteli bir yayın almamı sağlar yoksa ekstra bir uydu oynatıcı mı almam gerekiyor? ikisi de fark etmiyor mu? :D

sorduğum sorular saçma olabilir belki çünkü daha önce bu tarzda bir TV kullanmamıştım. Hatta TV kullanıcısı da değilim. Yeni yeni ilgimi çekiyorlar daha çok PC üzerine ilgim vardı.
    cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim saygılarımla.

• Oreo güncellemesinde Playstore üzerinden Kodi kurulamıyormuş, Sony engellemiş.

apk olarak derlenmiş hali yüklenebiliyormuş...
  • zortak Z kullanıcısına yanıt
    Sony bununla ilgili açıklama yaparak, hatalı bir tanımlama yapıldığını ve kesinlikle böyle bir niyetleri olmadığını belirttiler. Belki denediler ama çok tepki çektiler :)

• Öncelikle bilgisayardan paylaşmak istediğiniz videolarınızın olduğu klasörünüzü paylaşıma açıyorsunuz bunun için google da klasör paylaşma ayarları aratırsanız bilgiler mevcut. Ardından kodi'e girip kitaplık-videolar-video ekle-gözat-windows ağı-workgroup- ve paylaşmış olduğunuz klasör seçip ekliyorsunuz paylaştığınız klasör kodi de oynatma listesi olarak kalıyor. internet hızınıza bağlı olarak görüntü takılmadan oynatılıyor benim 8mgb internet hızı içerisinde 50gb filmi çok nadir takılma ile izliyorum bu takılma beni rahatsız etmeyecek düzeyde.aynı işlemleri eternet kablosu ile yaparsanız hiç takılmadan izleyebilirisniz kendim denediğimden biliyorum. Filmler için hard disc alacaktım baktımki bu yöntemde benim açımdan sorun yok şimdilik almaktan vazgeçtim
  • 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.