Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (527. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.433
Cevap
217
Favori
960.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 525526527528529
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben baktım hocam. yanyana aynı filmi aynı anda izledim. tv alırken de en büyük ölçütüm bu oldu. mediamarktta rica minnet izledim. hatta yanımıza gelen samsung q70 kullanan arkadaşla hafif gerilim yaşadık. o görüntüyü daha iyi yapmak için kumanda ile baya bir uğraştı. kesinlikle xf9005 daha iyi görüntüye sahipti. ama tabi ki benim görüntü zevkime göre en iyi.
  • Burda hangi TV'nin daha ii olduğunu kanıtlamak adına birbirine hakaret eden insanlar görüyorum ve şaşırıyorum.

Kimsenin elini kolunu bağlamıyor kimseye zorla TV satmıyorlar diye biliyorum. Yani en son bildiğim öyleydi.

İsanların zevkleri farklı olabilir ya da bir markanın fanı olabilir.

Rica ediyorum, bu başlıkta insanlar sorunlarını ve deneyimlerini paylaşırken, kavga hakaret olmasın. Bunu başarmak o kadar zor olmasa gerek.
  • drangela61 D kullanıcısına yanıt
    ben demiyorum başkaları diyor Samsung fanı diye. yoksa yiğidi öldürüp hakkını verir RNN.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FyKy

Burda hangi TV'nin daha ii olduğunu kanıtlamak adına birbirine hakaret eden insanlar görüyorum ve şaşırıyorum.

Kimsenin elini kolunu bağlamıyor kimseye zorla TV satmıyorlar diye biliyorum. Yani en son bildiğim öyleydi.

Rica ediyorum, bu başlıkta insanlar sorunlarını ve deneyimlerini paylaşırken, kavga hakaret olmasın. Bunu başarmak o kadar zor olmasa gerek.
    Son derece haklısınız,Telegram grubundada bazen bunlar oluyor, o yüzden grubtan ayrıldım .

• quote:

Orijinalden alıntı: FyKy

Burda hangi TV'nin daha ii olduğunu kanıtlamak adına birbirine hakaret eden insanlar görüyorum ve şaşırıyorum.

Katılıyorum, Tatlı Tatlı tartışmak varken..
  • Merhaba arkadaşlar,

Sony KD55XG8196BAEP piyasada sadece teknosanın sattığı şu model nasıl acaba?

6000 civarında bütçem var .

Pencereden ışık yansımasın,
    Işık sızması olmasın diye direct led olsun,
    İzleme açısı yandan da iyi olsun istiyorum

Oyun oynamam, arasıra film.
    Sony KD55XG8196BAEP bu model nasıl?
    Önereceğiniz başka var mı? 7 bine çıkamıyorum.
    Sony servisi tüm illerde var mı, sıkıntı oluyor mu değişim ya da tamirde?

• SONY 55XF9005 ve SONY 55XG8196

arasında 100 hz ve 50 hz olmak üzere bir fark var gibi. Bu fark 2-3 bin liraya değer mi? 50 hz çok anlaşılır mı? Birkaç görüntü farkı da olabilir ama sony yazılımı kendini kanıtladığından pek dikkate almadım. Yorumlarınızı rica ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar rica ediyorum sayfanın temel formatına sadık kalalım, başka markaların televizyonlarının kıyaslandığı bir sayfa yapmayalım.. Bu model ile ilgili yenilikleri, sorunların çözümü ve sadece bilgilendirme için kullanalım, sayfa kirliliğine gerek yok.. isteyen istediğini alsın,..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Backstreet kullanıcısına yanıt
    Evet, şimdilik herhangi bir problem yok baglantida. Insallah boyle devam ederiz XF9005 ile. Teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar, cihazın uydu kurulumunda 50 adet kanal buldu sadece, bunun bir formülü var mı, arama - ayarlama seçeneği gibi? birde hazır listeler varmış usb den yuklenebilen, varsa paylaşan çok iyi olur.. teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: nurullah390

Bu mesaj silindi.
    Bakınız Tabi ki Bir Tv size daha hoş gelebilir,güzelce tartışılır bu sizin kendi görüşünüzdür,saygı duymak lazım,2 televizyon tartılır ölçülür,yüzlerce kişi okuyor bilgi edinilir,alacak olanlara fikir verir ancak, tartışırken de izlerken 5 sene önce ki görüntüleri izliyormuş gibiyim derseniz o mesajınız da Ard niyet aranabilir..Sizin Göz zevkiniz q70r Diyebilir ona da lafım yok..

Ama Öyle bir TV değil ki XF9005? Mesajınızda ki saygı duymadığım tek cümle bu oldu açıkcası,5 sene önceki görüntüler falan :)

Bırakın 5 sene önce ki Görüntüleri şu an Renk doğruluğu,keskinlik,netlik bakımından bir çok Tv'den daha iyi buna q90r'da dahil bizde 75 inc q90r'da var bakın...

Rtings'e bakın Kalibrasyonsuz hali yani kutudan çıktığı gibi en doğru görseli veren Tv'lerin başındadır XF9005..88 puana sahip-Kalibrasyon sonrası 95 puana çıkıyor..

Aldığımız q90r 7.1 Kalibrasyonsuz bu ne demek? Doğru olmayan renkler demek açıkcası..Ben alırken Mucizevi bir TV bekledim ki cidden gündüz sahneleri muhteşem ancak Karanlık sahnelerde detay kaybı var ,Xf9005'de gördüğümü, Samsung'un amiral gemisi q90r' da Göremedim bir film sahnesin de? Agresif yerel karartmadan ötürü? O kadar kötü ki karanlık sahnede adamın yüzünü görüyorsun sadece..Karanlık sahne dediğim de yarı karanlık sahne..

Ben şahsen TV fanı değilim ama Sezarın hakkını da Sezar'a veririm çekinmem...

Sizin aldığınız C9 zaten ayrı bir dünya görüntü bakımından..Keşke sorunlu olmasa da kullansanız yeni değişim olacaksa da..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 29 Haziran 2020; 13:54:42 >

Evet hocam rtings'e göre Q80r ve Q90r kutudan çıktığı şekliyle düşük puanlar almış, kalibrasyon ile 9,5 puanın üstüne çıkmışlar..
    Bunun sebebi ne ola ki? Kaldı ki Q60r bile 85 puan almış, yine dediğiniz gibi xf90 88 almış..
    Yani bu iki cihaz da amiral gemisi cihazlar.. İlla kalibrasyon mu yapmak lazım doğru görüntü için anlamadım.. 🤔

• merhaba, bende bu listeyi rica etsem?

• nurullah390 N kullanıcısına yanıt
    Düşüncelerinizi yazıyorsunuz iyi hoş ama nerede yazıyorsunuz bir düşünün derim birde nasıl ifade ediyorsunuz onuda birkez daha düşünün.

XF90 formundasınız ve buradaki kişilerin çoğu bu tvnin sahibi veya sahip olmak üzere olan arkadaşlar.

Peki siz ne diyorsunuz burada?
    -5 yıl önceki tv görüntüsü gibi..
    -Amadığım için çok mutluyum... vs.

Bu yorumlarla nasıl karşılanmayı beklerdiniz?

Sizin yaptığınızada bir çeşit hadsizlik denilebilir.

Söylemek var söylemek var.

Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: drangela61

Evet hocam rtings'e göre Q80r ve Q90r kutudan çıktığı şekliyle düşük puanlar almış, kalibrasyon ile 9,5 puanın üstüne çıkmışlar..
    Bunun sebebi ne ola ki? Kaldı ki Q60r bile 85 puan almış, yine dediğiniz gibi xf90 88 almış..
    Yani bu iki cihaz da amiral gemisi cihazlar.. İlla kalibrasyon mu yapmak lazım doğru görüntü için anlamadım.. 🤔
    Bunun nedeni Tv'ler Showroomlar'da En canlı,Parlak renkleri vermesi için kalibrasyon arka plan da genel olarak..

Bakın Bütün Tv'lere hepsi parlak,parlak renkler hangisi daha iyi anlayamazsınız yan yana dizerler vs..

O tv eve gelince anlarsınız Renklerin pastel,Cafcaflı, Doğal olmayan renklerin gözünüzü yorduğunu..Konstratı dibine kadar açarlar,parlaklığı da yanıltırlar aslında sizi, Satış strajedisidir..

Kalibrasyon sonrası Renkler size soluk gelir ancak en doğru renk oranıdır..Bunu yapan Profesyonel olarak Ankara'da bir şahıs Var Mehmet Ali Bey'di sanırım..

Dünyanın en iyi yazılımını yapan firmanın Profesyonel Yazılımını satın almış kullanıyor, O atın aldığı yazılımı da sadece sertifikalı kişiler kullanıyor alabiliyor..Ben Q90R'a yaptıracağım ancak fiyat bilgisi bekliyorum kendisinden..

Ya şöyle söyleyeyim, C9 dan sonra bana öyle geldi. Yanlış bir ifade olduysa özür dilerim.
    Bu kalibrasyon konusuna gelirsek de zaten bence her içerik için kendi göz ve seyir zevkimize uygun kalibrasyon yapmak gerekiyor. Pre kalibrasyon bu nedenle çok önemli değil bence. Önemli olan post kalibrasyonu yapabilmek. Ve bu karanlık sahnelerdeki detaylar da yine yapılan ayarlar ile ortaya çıkarılabiliyor.
    Q90 çok güzel bir cihaz. Hele ki 77". Zevkini çıkarın bence. Ama bence kesinlikle xf9005 Q90 nın sinema keyfini vermez.

Bizim C9 larda ölü piksel sorunu var, onun dışında harika bir cihaz. Onu da 2020 model GX ile değiştirecek bayi.

Ben xf9005 ten çok daha fazlasını bekliyordum, çünkü çok uzun süre inceleme yapmıştım. Fakat yakınen inceleyince beklediğim çıkmadı ve o hüsranla belki de biraz yazdıklarım abartı geldi size.

• Genelde ABD gibi ülkelerde TV satın alımından sonra yüklü miktarda ücret ödeyerek kalibrasyon yaptırmak normal bir alışkanlıktır. Ancak ülkemizde böyle bir alışkanlık ve insanlarda extra olarak bu işleme para verme eğilimi maalesef yok. Zaten olsa da piyasası olmadığı için bunu yapacak firma da bulamazsınız. O nedenle TV'leri ülkemiz için kalibrasyonsuz, kutudan çıktığı haliyle aldıkları puanlara göre değerlendirmek gerekir. Bu kalibrasyon olayı da tek ayarla her şeyi çözmüyor zaten. Gece-Gündüz gibi ayrı ayarlar yapılıyor ve ortama göre yapılan ayarları seçmeniz gerekiyor. Tabi TV'nin bulunduğu ortamdaki aydınlanma yaz gündüz ile kış gündüz arasında değişiyor (güneşin farklı açılarla gelmesi nedeniyle), bu durum da yeniden kalibrasyon yapılmasını gerektiriyor. Yani bir defa ayarı yaptır kurtul diye bir şey de yok.

Bazı cihazların özel kalibrasyon menüleri var. Mesela ViewSonic monitörümde böyle bir ayar menüsü mevcut. Belirli bir markanın kailbrasyon cihazını almak gerekiyor işlemi yapmak için. Ancak kendiniz ihtiyaç halinde kalibrasonu tekrarlayabiliyorsunuz bu sayede. Tabi bir uzman kadar bu işi yapmak mümkün mü, denemediğim için bilmiyorum. ViewSonic monitörümü fabrika akalibrasyon değerlerine güvenerek kullanmaya devam ediyorum mecburen. Pro serisi bir monitörde DH forumunun renklerini bile farklı görüyorsunuz. Çünkü gerçek rengi görüyorsunuz o monitörde.

Sonuç olarak kalibrasyon ülkemizde uzak bir ihtimal ve cihazın kutudan çıktığı hali çok önemli.

• Diğer bir husus da, TV ayarlarından yaptığımız ayarlar kalibrasyon ayarı değildir. Mevcut kalibrasyon ayarı üzerinde yapılan minik dokunuşlardır. Fabrika kalibrasyonu ile kullanırsınız cihazı sonuç olarak. O nedenle de Fabrika kalibrasyonu ile düzgün görüntü veremeeyn bir cihazı standart kullanıcı menüsündeki ayarlarla adam edemezsiniz. Kalibrasyon ayarı çok detaylı renk, kontrast ve ışık değerleriyle yapılır.
  • 
Sayfa: önceki 525526527528529
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.