Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (208. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
14.433
Cevap
217
Favori
960.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet hikaye, zaten Netflix'in 4k'sı çok uyduruk, Youtube'daki 4k ile alakası yok kıyaslanamaz bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsnynr

İnternet Yetti netfilix aboneliğimi başlattım 4k sorunzuz oynatıyor ama Dolby vision öyle beklediğim gibi aman aman çıkmadı dolby vision logosu göründüğünde ekran sararıyor fazla bi ayar yapmadım ama ben pek beğenmedim
    Ayar yapabileceğim bir site varmı

Alıntıları Göster
    TV'yi Android 7.0 sürümü ile kullanırsanız Dolby Vision sorunlu olur, son update ile Netflix'deki Dolby Vision sorunu düzeliyor. TV üzerinden update olmuyorsa Sony'nin sayfasından indirip USB'ye atıp TV'ye kurun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: zortak

Evet hikaye, zaten Netflix'in 4k'sı çok uyduruk, Youtube'daki 4k ile alakası yok kıyaslanamaz bile.
    Ben Netflix filmlerini Torrentten indiriyorum, filmleri Netflix kullanan bir arkadaşın HDD'sine attım, kıyasladı, Torrentten inen bariz daha netmiş. Günahlarını almayayım ama belki devlet Netflix interneti fazla meşgul etmesin diye vanayı biraz kısıyordur. Yoksa Torrentten inen de çamur gibi olurdu.

• The Electro-Man kullanıcısına yanıt
    Netflix'in kendisi yapıyordur, ülkeye göre bitrate'yi değiştiriyorlardır.
    Kurulumunu yaptıktan sonra Android 8.0 ben güncelledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsnynr -- 24 Ağustos 2019; 8:14:59 >
  • https://forum.donanimhaber.com/netflix-turkiye-bitrate-ve-kalite-sorunu--139178697

Evet burada kısıtlama varmış. Böyle başka konular da var. Belki düşük bitrate Dolby Vision'u da etkiliyordur. Buna rağmen bu platforma para vermek ne kadar mantıklı olabilir ki? Para vermeyen, para verenden çok çok daha net bir yayın izliyor.

• Selamlar,

Ben de aranıza uzun araştırmalar sonucu Sony 55Xf9005 modeliyle katıldım. Tvnim genel performansından memnunum. Sony görüntü kalitesi olarak çok çok başarılı. Ancak yazılım anlamında çok kararlı bir tv değil. Android bol seçenekli, geniş alan tanıyan bir platform ancak istikrarlı çalışma konusunda çok iyi değil.

Bunun dışında asıl sorunum tv ekranında leke var 2 adet. Servis kurulumdan 1 hafta sonra geçeceğini söyledi. Eğer geçmezse değişim yapılır dedi. 3 gün olmasına rağmen tvdeki leke küçülmedi. Sanırım geçmeyecek. Foto ekleyeceğim. Bu leke nedendir biken var mı? Tv kapalıyken de açıkken de mevcut.
    SADECE SONY XF90 (BABA KONU)

• deniz1032 kullanıcısına yanıt
    Daha üst mesajlarda leke sorunu yaşayanlar oldu, o mesajlara bir bakın isterseniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bu tv ye chrome kurabilen var mı? puffin browser vpn ile geliyor bazı sitelerde cloudfire bloğu çakıyor çoğu film sitesinde de chromecast olayını kullanamıyorum
  • Dolb vision u netflixle hallettik şimdi geldi dolby atmos a Sony dav260 eski model ses sistemi var 5.1 dolby atmosulu ht-fx9000 sound barı tavsiye edermisiniz eski sistemimde netflixle 5.1 sesli filmlerde ses fena değil sound bardaki dolby atmos da sesler arkadan da gelirmi 5.1 de hoparlör ler oturduğum koltuğun arkasında sesler arkadan da gelince zevkli oluyor sizce değermi almaya

• quote:

Orijinalden alıntı: hsnynr

Dolb vision u netflixle hallettik şimdi geldi dolby atmos a Sony dav260 eski model ses sistemi var 5.1 dolby atmosulu ht-fx9000 sound barı tavsiye edermisiniz eski sistemimde netflixle 5.1 sesli filmlerde ses fena değil sound bardaki dolby atmos da sesler arkadan da gelirmi 5.1 de hoparlör ler oturduğum koltuğun arkasında sesler arkadan da gelince zevkli oluyor sizce değermi almaya
    Şahsen fiziksel 5.1'i, sanal Dolby Atmos'a tercih ederim. Evet Atmos muhteşem bir olay, ama hakikisi.

Yani dolby atmos destekli av reciver atmos destekli hoparlör ler tavanda flan hakikisi böyle oluyor sanırım bu da bizi aşar biraz kullanalım bakalım eski 5.1

• Sony ht rt3 5.1 sound bar alsak sound codec ne olursa olsun surround ses alabilirmiyiz?

• hsnynr kullanıcısına yanıt
    Atmos AVR evet ama Atmos hoparlör biraz kandırmaca, normal bookshelf hoparlörü de duvara asınca Atmos oluyor zaten.

Atmos diye satılan hoparlör.
    SADECE SONY XF90 (BABA KONU)

Benim normal Bookshelf hoparlörüm. Aynı eğimi verdim, tizi aşağı bakacak şekilde çevirdim, ekstra para vermekten kurtuldum.SADECE SONY XF90 (BABA KONU)

• Philips Hue var aptotide de uygulaması var yüklesem senkronizasyon olurmu kullanan varmı

• hsnynr kullanıcısına yanıt
    Zannetmiyorum hocam. Philips hue sync olması lazım. Aptoide deki sync versiyonu değil sanırım.Bende evimde philips hue kullanıyorum.

Tam Türk işi

• Tvyi optik kablo ile avrye bağladım. Bu bağlantı şekliyle avrnin sesini tvden kontrol edemiyorum. Arc ile bağlamak da sürekli avr açılacağından hoşuma gitmedi. Ne yapabilirim?

• Bu arada ek garanti sony değilmiş servis yanlış bilgi vermiş. Ben de yaptırmadım

• Yani hocam hue işi hayal mi android tv olunca belki vardır bir çaresi diye düşünmüştüm

• 
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.