Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (157. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14.433
Cevap
217
Favori
960.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler işlerim çok yoğun fazla bakamıyorum foruma. samsung nu8000 yada sony xf9005 alacağım.

Gönlüm xf9005 den yana daha kalite ama şartlar gereği Nu8000 alacağım galiba ibre ondan yana 1500 daha ucuz ve kullanım amacım ps4 (input lag değeri iyi) olduğu için.

Ancak kafama takılan bi detay oldu. Neden LG veya philips kimse önermiyor forumda? Nedir sebebi ? Çok mu kötü tv leri? Ben o iki markayı da iyi diye biliyordum.

Özür dilerim fazla bilgim yok tv konusunda araştırmayada fazla zaman bulamadım.

Sizlere danışmak istedim.
  • shinnok kullanıcısına yanıt
    Lg ips panel diye kimse önermiyor.
    İps panelde kontrast va panele göre düşük kalıyor diye forumdakiler sevmiyor.
    Ben 55sk8500 modelini çok beğendim tv çok güzel 2 tane subwofere var ses güzel görüntü samsung ve sonye göre mat ancak servisi çok sıkıntılı imiş ve her şeye anakart arızası diyerek dünya para istiyorlarmış. Servisci elemanlar alma abi diyince vaz geçtim. Yoksa webos ve kumandası be ce 10 numara 5 yıldız. Ama servisi berbatmış haberin olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • abuabuabu A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam biraz baktım ışık sızması ve bulutlanma diye google da araştırma yaptım Lg ve philips başı çekiyo ki zaten bunlar birbirinin panelini kullanıyolarmış

dedğiniz gibi genelde de ips panelmiş.
  • spyfox kullanıcısına yanıt
    Stremio çok güzelmiş vallaha.
    Böyle güzel uygulamalar biliyorsanız paylaşırsanız çok sevinirim.
    Tekrar uygulama için teşekkür ederim.
    GOT bile var digiplay'in süreside bitiyordu bir daha üye olmam süper oldu :)

Bu arada sideview klavye sorunu benim tv ye akıllı kumanda takmamdan dolayı imiş. Tv ye m3x air mause takınca kendi klavyesini otomatik olarak kapatıyor ve sideview programın klavyeside çalışmıyor ne yazıkki. Keşke kumandaya bir air mause ekleselermiş.

Bu arada netflix süper tek kusuru dolby atmos da ekran parlaklığı gidiyor. Ama hep android box ile 480p izleyip bunda 4k içeriği görünce insan hayran kalıyor haliyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abuabuabu -- 15 Haziran 2019; 17:36:22 >
  • Birkaç arkadaşıma sordum boşta 4k uhd netflix e 4. Arayan varsa ortak olayim dedim ama herkesin dolu. Stremio da da hepsi var diye üye olmadim ben de tek başıma

Trt 4k dan yayinin kalitesini tahmin edebiliyorum

kodi Yoda eklentisini biraz ağır olsada deneyin
    belki hoşunuza gider
    stremioda açamadıklarınız burda olabilir
    nette yükleme talimatları var zor değil
    kodiye opensubtitle kurun
    kodi eklentisi olduğu için altyazı sorunu da olmuyor
    tv playstoreda puffin browser var webden de izleyebilirsiniz
    puffinle filmmodu.com deneyin
    iyi seyirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 15 Haziran 2019; 19:47:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abuabuabu

Q7 yi bende fulled biliyordum ama edge led dedi eleman.
    Acaba avrupa türkiye üretim farkı varmıdır?
    Günümüzde LCD tv’lerin tamamında nerdeyse zone led yani bölgesel led kullanıyorlar bu dizilim sayısı 40 led’ten 480 led kadar çıkmaktadır
    Xf9005 xga95 60 zone led kullanılıyor Samsung Q8 7 6 40 zone led Q9 serisi 480 zone led kullanıyor

8k tv’ler full array led yani panelin arkasını tamamını dolduran tam led aydınlatma kullanıyorlar 780 led geçmişte Sony z9d serisindede tercih etmişti 600 led
  • recep R kullanıcısına yanıt
    Android box da add on ları vpn olmadan (turkvod hariç) bir türlü çalıştıramadım kodide. Vpn aramaktan canım çıkıyor:(
    Sizin vpn siz çalışıyor dediğiniz add on varsa onu deneyeyim.
    Veya hangi add onları yüklemeliyim film için

yoda linki
    https://koditips.com/yoda-kodi-addon-covenant-fork/
    adımları takip edin yoda için vpn gerek yok
    turkvod yoda stremio
    bu üçlü oldukça geniş sayılır
    başka yok bende
    bir ara çalışan vavoo vardı oda cok iyi
    çalışan vavoo mod apk bulursanız tavsiye ederim
    oturup seyredecek zamanım da yok aslında
    iyi seyirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 16 Haziran 2019; 1:35:24 >
  • quote:

Q7 yi bende fulled biliyordum ama edge led dedi eleman.
    Acaba avrupa türkiye üretim farkı varmıdır?
    Yanlış yönlendirmiş, geçen seneki (2018) Q7FN modeli edge led ama bu sene çıkan model Q70R full led
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven

Sony W905 serisi edge led olmasına karşın arka aydınlatma iyi seviyede ve blooming sorunu yok tabi xf9005 serisinin birde başağrısı
    blooming sorunu var Sony yeni tv’leri eskileri aratıyor Samsung Q90R serisine bir bakmak gerek yakınen incelemek istiyorum 75 inch
    olanı yüksek fiyatıyla ederinin üzerinde satılıyor ama yapacak fazlaca birşey yok
    aynen hocam edge led olmasına rağmen hiç blooming sorunu yok ve sıfır bulutlanma neredeyse bu panelden sonra neye baksam memnun olmuyorum anca Q80R ve Q90R ama odama da 55" nasıl alacağım diye düşünüyorum
  • arkadaşlar xf8596 49" moodelini hi.biryerde bulamıyorum. satan yer var mı??
  • LuqueTr kullanıcısına yanıt
    46 inch bir tv’den 55 geçiş çok bir fark ve seyir etkisi vermez benim önerim 65 inch almanız zaten 4k tv’lerde önerilen 65 ve üstüdür
  • LuqueTr kullanıcısına yanıt
    Ben q7fn modeline bakmıştım
    55q7r modeli 10.000 diyip 9200 e bırakıyorlar demekki aradaki 1000 tl lik fark edge led full led den dolayı.

• TV nin 4k performansı sahiden tek kelimeyle efsane , youtube dan norveç in 4k videolarını izlemeye doyamıyorum . Sadece henüz normal uydu yayınlarında istediğim netliği elde edebilmiş değilim , futbol müsabakalarında da aynı , yumuşak mod a geçirdim baya fark etti ama yine de biraz daha oynamam lazım herhalde ayarlarıyla .
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven

46 inch bir tv’den 55 geçiş çok bir fark ve seyir etkisi vermez benim önerim 65 inch almanız zaten 4k tv’lerde önerilen 65 ve üstüdür
    2 metre mesafeden 65 inc biraz büyük olur hocam
  • quote:

Ben q7fn modeline bakmıştım
    55q7r modeli 10.000 diyip 9200 e bırakıyorlar demekki aradaki 1000 tl lik fark edge led full led den dolayı.
    aynen ama Q80R daha iyiymiş Q70R kullanan arkadaş vardı parlak değil diyordu SDR parlaklık düşükmüş
  • Tv dün kuruldu işin açığı profesyonel anlamda bilgim olmadığında testleri yaptım ama bir şey görmedim. Saatine baktırdım kullanılmamıştı oraya göre. her özelliği kurulduğu gibi kullanıyorum netlik çok iyi kanal geçişi yavaş hakkaten. Android yavaş denildi ama baya iyi belki de hiç program yüklemedim daha ondandır.

Tüm güncellemeleri kapattım

Benim bir sorum var tv yayını izlerken tv logoları neden tam köşelere gelmiyor yaklaşık 10 cm içerden başlıyor sol üstte tv logu resim atmadım telif olur diye.

Forumu okuyorum 90. Sayfaya geldim sizlerinde gözümden kaçan önereceğimiz ayarlar varsa şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hadi hayırlısı..

49xg8396 modelini sipariş geçtim.

çok sordum kimse yardımcı olmadı. 49xf8596 modeli satan bir yer var mı diye kimse bişey demedi.

49xg8396, 49xf8596 vın muadili midir diye sordum gene tatminkar cevap alamadım. geçtik siparişi

velhasılı kelam hayırlısı olsun.
  • Ankarada iseniz kentpark sony bayisinde var 49xf8596. Internette stoklari tukenince samsung a yonelmistim. Onunden gecerken bayinin tvyi gorup direk girip aldim cumartesi gunu.

• 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.