Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.299
Cevap
135
Favori
447.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 652
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 258
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 20 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 145
  • Favoriye Eklediklerim 145
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • istanbul_s (979 mesaj) rambocuk (407 mesaj) cocarca33 (329 mesaj) recep (258 mesaj) MMistanbul (258 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5008 mesaj) Mobil (3605 mesaj) Tablet (338 mesaj) Mini (210 mesaj) Uygulama (582 mesaj)
  • @
14 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> Tv Genel >> SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)
Giriş
    2172 Mesaj

Yeni yazılımda video yerine media player gelmiş.Sıkıntı şu daha önce harici harddiskteki gördüğü filmleri şimdi görmüyor.

kodi de sıkıntı yok kodi üzerinden hepsini görüyor.Fakat kendi oynatıcısında daha önce gördüğü filmlerin bazılarını yeni yazılımda görmüyor.

Kendi playerını kullanmıyorum ama daha önce gördüğü filmleri şimdi görmemesi can sıkıcı geldi.

|
    |
  • Yüzbaşı
    820 Mesaj
    Cihaz OTA da v6.6575 sistem güncellemesi var bir süredir inceledim android 9.0 arayüzü cs demiş açıklamada ama bazı hataları düzeltme destekleri belirtilmiş bu android 9.0 güncellemesi mi ara güncelleme mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1261 Mesaj
    Kodi kullanan arkadaşlar sürümünüz nedir ? Ben uzun zamandır güncelleme almadım ve netteki sürüme göre bendeki eski.

Bir ara Turkvod eklentisi kurmuştum, eklenti içindeki tv kanalları bir süre sonra kayboldu. Sadece film ve dizi kanalları duruyor.

Kodi eklentisi ile ücretsiz iptv benzeri kullandığınız eklenti var mı ? İlgilendiğim başlıca kanallar müzik kanalları...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    633 Mesaj
    Güncelleme yapmayı düşünen arkadaşlar. Güncelleme ile android 9 geliyor. 8 de atv launcher kullanıyordum android 9 ile sistemin kendi launcher dışında launcher izin vermiyor bilginiz olsun. Önceki sürüme göre ben bir artı göremedim. Bir önceki sürüme geçme şansı olsa dönerdim. Tv os da bu mümkün değil sanırım.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    614 Mesaj

65XE9005'in yeni modellerde karşılığı nedir? Hepsiburada'da bakmaya çalıştım, fiyatlar çok düşük geldi dolar acayip artmasına rağmen.

Ben 65XE9005'i 12k-13k gibi bir şeye almıştım. Şimdi baktığımda 65xh serisi 8-9k bandında. Bu yüzden anlamadım.

• Yüzbaşı
    894 Mesaj

xh90 tam dengi değil

seriler eskiye göre değişti biraz

sony orta alt 8 serisine va ve fald taktı

8 yerine seri 9 oldu

veya orta 9 serisini ikiye böldü ucuz alternatif sundu

dersek yanlış olmaz

xh90 segment olarak 9 serisi olmasına rağmen artık premium sınıfta değil

orta eski 90 serisi 95 oldu

orta üst eski 93 ve 94 seriler ise artık oled oldu

böyle degerlendirmek gerekiyor

65xh90 modelini 8-9bine bulmak mümkün değil

55 inch olanı 8-9bin

65 inch olanı ise 10-12bin bandında satılıyor

xh95 tr ye göre yüksek fiyatlı kaldığından xh90 ise uygun fiyatlı olduğundan ve benzer fiyatta rakipleri döküldüğünden çok satıyor gibi görünüyor

durum tamamen ticari bir değişiklik ve sony açısından başarıya ulaşmış görünüyor ps5 ile de daha ucuz olan modeli iyi gazladılar

premium olan xh95 55 inch olan modeli

yine 1100-1200 euro civarında almak mümkün

xh95 65 inch olan modeli ise henüz 1400-1500 euro

civarına inmedi muhtemelen satışı az olduğundan ucuzlamadı

değişen pek bir şey yok

hürmetler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 19 Aralık 2020; 13:34:47 >
    |
    |
    Gyepesto kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    48 Mesaj

Yeni güncelleme ile Netflix,ARC üzerinden Atmos gönderebilmeye başladı.Benim için en büyük fark buydu çünkü Kodi'nin netflix eklentisi ile uğraşıp duruyordum.

|
    |
  • Yüzbaşı
    697 Mesaj

Arkadaşlar bu tvde playstation 5 veya series x kullanan oldu mu?

Performansı nasıl, özellikle 1080pde 120hz verebiliyor mu ?

• Yarbay
    4682 Mesaj

1 2 Ay içerisinde alıp kullanmayı düşünüyorum. Bakalım performans olarak üzeceğini sanmam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    uzaylioglan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    302 Mesaj

xe90 oyun modunda 1080p 120hz desteği olan bir televizyon. ancak konsol vb kullanmadığım için hiç test etmedim. 1440p ve 2160p de 60hz desteği var.

|
    |
    uzaylioglan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    30 Mesaj
    İyi seneler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esmanur66 -- 1 Ocak 2021; 4:59:23 >
    |
    |
  • Er
    4 Mesaj

Bende 2015 sony android w805c var es dosya yöneticisini usb ile yükledim ve daha sonra Aptoide uygulamasını es tarayıcıya yazdım ve indirdim playstore nin izin vermediği bir çok uygulamayı bilinmiyen kaynaklara izin ver aktif ederek indiriyorum ve iyi bir tablette yapılacak her şeyi rahatlıkta yapabiliyorum internette gezinme ve sayfa geçişleri süper tv görüntüsü gerçekten kaliteli bir tv olduğunu bas bas bağırıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    mbs1905 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7045 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: zortak

filmi seyrederken kumandanın orta tuşuna basın yani +'ya, ayarlar - ses akışını değiştir buradan takılma yapan sesin dışındaki diğer İngilizce veya varsa Türkçe sesi seçin.

Hocam indirdiğimiz çoğu film zaten tek ses. Ses dosyasını değiştirin derken yapılası genel bir ayar değil. Kodiyi tv yi aldığımdan beri kullanıyordum. Son güncellemeden sonra tüm filmleri takılarak oynatıyor.

Şimdilil Vlc indirdim. Vlc de takılma yok. Ama ayarlar itibariyle kodi den daha memnundum
    |
    |
  • Yarbay
    7045 Mesaj

kodi takılarak oynatmaya çare bulan varsa paylaşsın lütfen...

• Yüzbaşı
    258 Mesaj

Kodi HD yayınlarında takılıyor bende de, diğerleri sorunsuz çalışıyor. Fakat bu bağlantı hızımızla ilgili değil, çektiği server ile ilgili olabilir. Ayrıca video ileri alma her seçenek te doğru çalışmıyor (ne kadar ileri alsan da aynı yere dönüyor).

İnterneti kablolu olarak denemedim. Kablolu kullanan arkadaşlar da da aynı sorunlar var mı?

|
    |
    oquzdag kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7045 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kralAY

Kodi HD yayınlarında takılıyor bende de, diğerleri sorunsuz çalışıyor. Fakat bu bağlantı hızımızla ilgili değil, çektiği server ile ilgili olabilir. Ayrıca video ileri alma her seçenek te doğru çalışmıyor (ne kadar ileri alsan da aynı yere dönüyor).

İnterneti kablolu olarak denemedim. Kablolu kullanan arkadaşlar da da aynı sorunlar var mı?

Ben iptv açısından değil. Hdd deki filmlerde de takılıyor. Net Bağlantısı ile ilgili olmasa gerek
  • Yarbay
    9924 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

Ben iptv açısından değil. Hdd deki filmlerde de takılıyor. Net Bağlantısı ile ilgili olmasa gerek

Alıntıları Göster

xf9005'de takılma olmuyor HDD 4K filmler de..

• Çavuş
    84 Mesaj

Kodide takılma olmuyor. Ama şöyle bir durum var: ayarlardan çözünürlük 1080p görülüyor ve değiştirilemiyor. Sanırım player 4k yı downscale yapıyor. Ya da arayüz çözünürlüğü full hd, çözemedim.

• Yarbay
    7045 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: culpanext

Kodide takılma olmuyor. Ama şöyle bir durum var: ayarlardan çözünürlük 1080p görülüyor ve değiştirilemiyor. Sanırım player 4k yı downscale yapıyor. Ya da arayüz çözünürlüğü full hd, çözemedim.

Bende hdd deki bğtğn filmleri takılarak oynatıyor kodi. Çözüm bulamadım. 65xe9005

Güncellemeden önce sorun yoktu
  • Yarbay
    2261 Mesaj

Kodi sürümünüz hangi versiyon?
    |
    |
    Backstreet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Masal Oku
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
konkasör
anzer balı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.