Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.773
Cevap
127
Favori
500.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• benim de aynı durumda hocam. aras kargo gorunuyor fakat satıcı hepsıburada oldugu ıcın almıstım dankel ıletısımı bılmıyordum umarım sorun yasamayız. aras kargo adınıza bır kargo gorunmuyor dıyor hepsıburada olusturmama ve gerı donus yapmamalarına ragmen hala kayıt acın ılgılı bırım yardımcı olur dıyor 10 gun oldu nerdeyse dedım kımse ılgılenmıyor cıldırttılar benı telefonda. birde bu televizyonlara guvenebılırmıyız ıadeden gelen urunler olup olmadıgı hakkında?
  • tttnet.net kullanıcısına yanıt
    ayrıca bahsi gecen model google da arat magazaları incele hiçbir yerli sitede yer almıyor teknosa web hariç.oda yeni girmis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris007 -- 17 Ağustos 2017; 11:57:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris007

https://www.teknosa.com/urunler/110016183/lg-oled55b7vapd-webos-35-smart-4k-oled-tv?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber
    Sayfa yayından kaldırılmış ya da yazmış olduğunuz
    adres bilgisi hatalı olabilir.

https://www.teknosa.com/Pages/Errors/404.aspx

haklısın sayfa yayından kaldırılmış burda konusu geçkmişti ama işin ilginç yanı cepten bakınca gözüküyor.https://forum.donanimhaber.com/2017-nin-en-iyi-televizyonu-secildi--127678107-6#128436269

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tttnet.net -- 17 Ağustos 2017; 12:15:24 >

• 55 xe9005 fiyatı 20 gün önce 5500 tl gg de vardı şimdi 5900 den baslıyor. yılın son ceyregine girerken, yeni modeller gelecekken düşmesi gerekirken artıyor... noluyor anlamıs değilim. evlenecegim tv alacagım düşmesini bekliyorum daha cok artıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: streetw1se

55 xe9005 fiyatı 20 gün önce 5500 tl gg de vardı şimdi 5900 den baslıyor. yılın son ceyregine girerken, yeni modeller gelecekken düşmesi gerekirken artıyor... noluyor anlamıs değilim. evlenecegim tv alacagım düşmesini bekliyorum daha cok artıyor

kullananlar memnun diğer markalara bakınca daha az sorunlu bir tv olduğu için 2017"nin belkide en çok satan tv"si bu model.hal böyle olunca satıcılar uyanıklık yapmanın derdindeler diye düşünüyorum.açıkcası bu tv"ye 6 bin lira verilir mi bu konuda emin değilim.
  • Herkese merhabalar.

TV konusunda çok deneyimli değilim ancak bir süredir araştırıyorum. Yorum/kıyaslama/video ve elbette donanım haber forum sayesinde epey bilgi topladım:)

Ortaya bir tablo çıktı ve sizlerden bunu yorumlamanızı isteyeceğim.

Anladığım kadarıyla gerçek ekran yenileme hızında 100Hz in altına inmemekte fayda var ve ben de modelleri bu şekilde seçmeye çalıştım.

Tüm forumu incelediğimde genel itibarıyla SONY XE9005 en az eleştirilen model. Ancak fiyatı epey değişken. An itibarıyla 5,848 TL (incehesap) ve 7099 TL mağaza fiyatına sahip. Bu da benim TV ye bakış açıma göre yüksek bir meblağ. Ürün 5000 TL ye yaklaştığında ya da altını gördüğünde doğrudan düşünebileceğim model gibi görünüyor.

Onun alternatifi olarak SONY 55XE8505 önerilmiş forumda. 9005 kadar olmasa da özelliklerinin iyi olduğundan bahsedilmiş. Şu an fiyatı 4639 TL (gittigidiyor) ve 5999 TL mağaza olarak değişmekte. Bu ürün için de sanırım 4000TL civarına yaklaşırsa bir hamlede bulunabilirim gibi duruyor.

Samsunglarda ise 55MU8000 ile ilgili epey yorum yapılmış. Alınabilecek iyi bir TV olarak önerilmiş. Ancak fiyatı 9005 kadar olmasa da 8505 den pahalı. 5049 TL (gittigidiyor) ve 5999 TL mağaza olarak görünüyor. Genel anlamda olumlu yorumlar var ve bu tv yi diğer yazacaklarımla kıyaslamanızı rica edeceğim.

Samsung 55MU9000 modeli ile ilgili ise çok az bilgi alabildim. 5043 TL (ereyon.com) ve 5499 TL mağaza fiyatı görünüyor. 9000 serilerinin 8000 serilerinden ucuz olduğu sık rastlanır bir durum Samsung da. Bunun sebebi nedir?

Samsung un 2 tane curved modeli var ilgimi çeken. Samsung UE-49KS8500 Curved [ 3999 TL (gittigidiyor) ve 4399 TL mağaza fiyatı ) ve Samsung UE-55MU9500 Curved [ 5279 TL (gittigidiyor) ve 7999 TL
    (EVKUR). Bu 2 tv hakkında da çok az bilgim var. Ekranın 49" olması benim için sorun değil. 4000 TL civarına 49KS8500 alınır mı? Fikirleriniz nedir?

Son olarak da PHILIPS 55PUS7502 modeli var. [ 4695 TL (n11.com) ve 5299 TL mağaza, 49" olanı da 4299 TL (gittigidiyor) ve 4299 TL mağaza fiyatı ] Ancak philips geçmişim pek parlak değil ve tv lerden de çok iyi bahsedilmemiş.

Özetlersek:)

SONY XE9005 55” 100Hz 5,848 TL (incehesap) 7099 TL(mağaza)
    sony 55XE8505 55” 100Hz 4639 TL (gittigidiyor) 5999 TL(mağaza)
    Samsung UE-55MU8000 55” 100 5049 TL(gittigidiyor) 5999 TL(mağaza)
    Samsung UE-55MU9000 55” 100 5043 TL (ereyon.com) 5499 TL(mağaza)
    Samsung UE-55MU9500 Curved 55” 100 5279 TL(gittigidiyor) 7999 TL (EVKUR)
    Samsung UE-49KS8500 Curved 55” 100 3999 TL(gittigidiyor) 4399 TL (mağaza)
    PHILIPS 55PUS7502 55” 100 4695 TL (n11.com) 5299 TL(mağaza)
    Philips 49PUS7502 49” 100 4299 TL (gittigidiyor) 4299 TL (mağaza)

Kesin olan şey beklemeye geçeceğim bu tv ler için. Ancak görüşleriniz benim için çok değerli. Şimdiden teşekkür ederim.

• alos2000 kullanıcısına yanıt
    Estağfiğrullah, önemli olan TV ile yasadiginiz sorunun çözülmüş olması ;)

Yalnız değişim üründe de ölü piksel çıkmasına üzüldüm. XE90 ın bir üretim partisinde daha fazla sorun olabilecegini dusundurdu, piksel hatasi barindirmayan TV leri kullandiklarini iletenler olduguna gore.

Oncekinde 3 simdi 2 ise sonraki degisimlerde 0 piksel hatasi bulma imkani olabilir miydi acaba :)

Sony'nin olu piksel politikasini bilmiyorum fakat baska markada en az 5 adet (yan yana su kadar, belli alanda bu kadar hata olacak) piksel hatasi kriteri uzerinden degisim sagladiklarini biliyorum. Firmalar kendilerince politika belirlediginden 1 olu pikselin dahi TV /panel arizasina girdigi konusundaki ısrar biz kullanicilara dusuyor.

XE90 fiyatindaki sirkülasyonu daha once talep dengesine baglamistim. Fakat mevcut durum yeni parti urunlerin ulkemize giris yaptigi ve beraberinde fiyatlarin yukseltilmesi ihtimalini de dusundurdu. Online satislar bazen kalite standartlari altinda kalmis, iade edilmis urunler uzerinden de olabildiginden iyi arastirmak lazim. Fabrikadan cikan her urun ayni kaliteye sahip degil, ureticiler kalite siniflamasi yapiyorlardir.

Bu arada konudan bagimsiz olarak B7 OLED in fiyati Avrupa ulkelerinde de dusmus gozukuyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• gokcec kullanıcısına yanıt
    Vincent Teoh un XE90 incelemesini ben de bekliyordum, bu konuda bildirimini ileten epey kullanici olmus ki videosu da oyle baslamis

65" XE90 da 45 adet local dimming zone tespit etmis. AVSforum, 20 adet tespit etmisti. Aradaki farklilik nereden kaynaklaniyor, uretim partilerindeki farkliliktan mi yoksa baska konu mu merak ettim. 55" icin 35 adet sayilmisti. 49" daha azdi.

https://www.avforums.com/review/sony-kd65xe9005-x90e-tv-review.13437

HDTVtest guncel haber ve incelemeleri youtube ve websitesi haricindeki diger sosyal medya kanallari uzerinden paylasiyor galiba. 2017 TV Test yarismasini da farkli websitelerinden ogrendim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 17 Ağustos 2017; 15:53:05 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Horoz Nakliyata bulaşmayın...enteresan bir Kargo şirketi...Aras-Y.İçi-Mng ile yollatın.. 3 kuruş ucuz olsun diye problemli Nakliyatlarla yolluyorlar
  • Burada yazılıdı hep, Sony Tv lerde fiyat düşmez, ilk görünen Ucuz fiyattan almak gerekir...

Sonylerde tutulan modeller maalesef düşmez, hatta piyasada bulunmadıkça artar bile..böyle bir tarafı var..

5000 Tl ye düşersen alırım diyen arkadaşlar bile oldu..Şimdi 5500 civarından 6000 fiyatına doğru yükselişte gibi..

Tahminim (benim fikrim tabi) diğer model XE8505 satışına zorlamak için suni bir fiyat yükselişi olabilir..

Depo Stok eritmek amaçlı olabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 17 Ağustos 2017; 14:34:55 >
  • DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    HDTVtest, Facebook ve Youtubedan paylaşıyor artık.

https://www.facebook.com/HDTVTest/

https://www.youtube.com/watch?v=2ktnm8jqNvI
  • Keşke seçme şansı olsa baya mağdur ettiler. Sitede aras kargoya verildi görünüyor. Daha yeni Horoz Nakliyatı yönlendirmişler tedarikçi firmaya. Bazen çok iyi ama bazen de insanı bezdiriyor hepsiburada.com. En güzel yanı 5700'e almış olduk bu televizyonu pahalanmadan.
  • DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Xe65'te kac adet zone var hocam bellimi iki site incelemesindede rakamlar farkli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada sanirim bende iyi fiyata aldim magazadan 65xe9005'i 8500 tlye.

• moitonflow standart da film izlerken gayet güzel oluyor ama fotbol maçında sorunlu , top yanıp sönüyor buna güncelleme gelmesi lazım , sorunlu güncellemeden önce böylemiydi bilmiyorum kapatmak gerekiyor gerçek snm a alsanız bile kapalı gibi oluyor zaten
  • _CoMa_ _ kullanıcısına yanıt
    çoğunluk oyun içinse 50 hz yeterli 4k 100 hz oyun oynıyamıcağımız için , xe 90 görüntü kalitesi açısından mükemmeli yaşatsada şu an 100 hz in tadını tam çıkardığınızı söyliyemem diğer tvlerde nasıl olur bilmiyorum moitonflow özelliği standarta aldığınızda filmlerde güzel ama futbol maçlarında top yanıp sönüyor bazı sorunlu güncellemelerden kaynaklı diye sanıyorum , tv nin tek kusuru bu şu an onun dışında mükemmeli yaşatıyor oyun modunda gecikme süresi yeterli , ek olarak tüm deneyimim pc üzerinden oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: VoLTySoN

Bu arada sanirim bende iyi fiyata aldim magazadan 65xe9005'i 8500 tlye.

7.000 lere düşerse ben de alacağım inş.
    Şöyle 7.500 falan olsa kapacağım hemen :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperyaman -- 17 Ağustos 2017; 16:35:43 >
  • dostum benim ki hala aras olarak görünüyor sen nasıl ulaştında düzelttin? sanırım önümüzdeki hafta anca alırız!!!!
  • mrh77 M kullanıcısına yanıt
    Bende pazartesi siparişi geçmiştim. Aynı süreçleri bende yaşadım. Siz sabırlıymışsınız. Ben dayanamadım dün sipariş iptali ve para iadesi talebi yaptım.

2 gündür kargoda ürününüz geliyor diyen firma ürün nerede diye sormadan iademi gerçekleştirdi. Şuan bankama aktardılar tv nin ücretini. Bankanın benim kredi kartına geçmesini bekliyorum.

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.