Şimdi Ara

2017 nin en iyi televizyonu seçildi.. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
3
Favori
10.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DeeepBlue

Sky in 10 bit yayin konusunda calismalarini duymustum fakat HDR yayin yaptigini bilmiyordum. Bizde de 1 adet 4K yayin var, bu standardin bile yayginlasmasi yillar alir galiba :)

VT20 de saglam TV ydi harbiden, kaybini hissettirir :))

Panasonic / Pioneer tekrar Plasma uretimine baslasa, OLED yaninda tarihi coktan gecmis aydinlatma yontemli TFT-LCD ler degil de bu TV ler olsa gene milyonlarlar satar :)

OLED icin Quantum Dot konusulduguna gore Plasma lara da entegre edilebilirdi belki, enerji sarfiyati / parlaklik degerleriyle gunumuz piyasasini yakalayabilirlerdi.

Selamlar.

Hemde ne kayıp . Bi an gözlerini kapa ve Pioneer & Panasonic'in 4K/HDR TV ürettiğini düşün . Yemin ediyorum LCD ve OLED'i tarihin tozlu sayfalarına gömerler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Chirrut Imwe kullanıcısına yanıt
    Gercekten oyle olurdu

TV ariza sayisi da min. olurdu, forumlarda kronik sorunlar ve cozumleri degil de agirlikli olarak onerilen ayarlar / sektorel gelismeler gorusulurdu. Panasonic /Pioneer sesimizi duysa da tekrar Plasma TV uretimini baslatsalar :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pio zaten elini eteğini çekiyor bu sektörden. En son ev eğlence bölümünü onkyo'ya sattı.

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    TV birimindeki muhendisleri de 2010 yilinda Panasonic e transfer olmustu galiba.

20-25 yil once aldigimiz Pioneer pikapli muzik sistemi buyuk ahsap hoparloruyle beraber hala saglam :) ses kalitesi cok iyi, tiz tonlarda catlama yok bass saglam.

TV sektorunun pazar payinda oncu firma Samsung, gercek Quantum Dot TV ile ilgili bir atilim yapsa keske :)

• HDTVTest 2017 TV yarismasi kategorilere gore amiral gemileri aciklanmis, TV ler Sony studyo monitore gore kalibre edilerek test edilmis. Kazananlarin hepsi OLED :) :

Best Home Theatre TV: Panasonic EZ1002 OLED

Best Living Room TV: Sony A1 OLED

Best Gaming TV: LG B7 OLED

Best HDR TV: LG B7 OLED

Best TV of 2017: Panasonic EZ1002 OLED

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1502773165

http://www.avsforum.com/hdtvtest-tv-shootout-panasonic-ez1002-oled-takes-top-prize/

Panasonic EZ1002 ulkemize de getirilmeliydi. Sony A1 OLED ve LG C7 nin tone mapping uygulamasina gore daha optimal cozum sunuyordu, ustelik input lag A1 OLED den daha iyi gozukuyordu. Motion testler de Sony ler one cikmis, MotionFlow un da diger yontemlere gore artisi bulunuyor, tabi yine de interpolasyon cercevesinde degerlendirmek lazim :) Kontrastta Pany EZ1002 ve A1 OLED daha iyi sonuc vermis. LG B7 renk dogrulugu, input lag ve ABL nedenli HDR performansiyla one cikmis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 16 Ağustos 2017; 15:33:46 >

• üstadlar selam.. yeni konu açmak istemedim, buraya yazmak da uygun mu bilmiyorum..
    ancak sizden 65 inch olarak tv tavsiyesi almak istiyorum.. fiyat aralığım 6.000 - 8.000 aralığı..
    tavsiyelerinizi alabilir miyim ?
  • ronbacardi R kullanıcısına yanıt
    Bence yeni konu acin, boylece her marka /model TV kullanicilari goruslerini iletmis olur. Daha once acilmis benzer basliklar da sizi yonlendirebilir.

Bu konu TV tavsiyeleri uzerine degil fakat size fikir olmasi acisindan:

Bu fiyatta olmasa da Sony 65XE9005 modeline bakabilirsiniz, gecen gun bir ust modeli 4-5.000TL indirimle 10.000TL ye satildi. Benzer kampanyalar XE90 icin de olabilir, takip edebilirsiniz.

Fiyat ve TV boyutu kriterinize uygun XE8505 modeli var fakat ben olsam XE9005 satin almak icin (yakin fiyat vermeleri amacinda) Sony Center ya da diger satis merkezleriyle gorusurdum :) ayni performansta TV degiller cunku. 55" modeline gore local dimming zone sayisinin daha az oldugu (20 adet zone) yabanci forumlarda konusulsa da edge-led modellerden (XE85 ve diger marka /modeller) daha iyi ekran homojenitesi saglayacaktir (isik sizmasi, bulutlanma sorunlarinin daha az gorulmesi).

Bu boyuttaki TV de OLED almanizi tavsiye ederdim fakat fiyat kriterinize uymuyor :)

Bazen 2. el Plasma TV satislari oluyor forumda, 65" boyuttaki TV de agirlikli olarak 1080p cozunurluk kullanacaksaniz temiz kullanilmis ve uygun fiyatli Panasonic VT60-GT60-G60-ST60 gibi modelleri takip edebilirsiniz.

Diger alternatifiniz IPS panele sahip LCD TV ler, buyuk boyutlu TV lerde izleme acisi yonunden VA panellere gore (XE85, XE90, XE94, Samsung KS serisi, Samsung Q serisi ve birkac model disinda MU serisi) daha memnuniyet saglayabilir. Fakat kontrastlari ve ekran homojeniteleri dusuk oldugundan onerim disindalar, belki siz begenirsiniz :)

Bir LCD TV nin VA panel mi yoksa IPS panele mi sahip oldugunu ekrana parmaginizla dokunup kucuk bir alanda gezdirdiginizde parlama gorurseniz VA paneldir :)

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 16 Ağustos 2017; 19:43:49 >

• DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Panasonic o uçuk fiyatıyla asla fiyat/performans tv si olamaz benim ilk tercihim oyuncu olduğum için B7 ikinci sırayada A1'i koyarım. Testlerde Philips de olsaymış rekabet açısından iyi olurmuş.

• Project Scorpio kullanıcısına yanıt
    Panasonic EZ1002 nin fiyati A1 OLED den de yuksek evet ama testlerde f/p kategorisi bulunmuyor zaten :)

Parametre skorlarina baktigimizda video processing haric (Sony TV lerin skorlari daha yuksek) hemen her kategoride ya winner ya da runner-up olmus EZ1002. B7 OLED den sonra benzer dusuk input lag degeriyle game kategorisinde 2. sirada yer almis. Motion testinde de A1 OLED den sonra 2. siraya yerlesmis. Yani onceki mesajlarda dedigim gibi optimal cozum olmus aslinda tabi butcesi uygun olan ve/ya bu fiyata cikmak isteyenler icin. Biraz butik urun tabi :)

Ulkemiz fiyatlarina bakarsak 2017 model LG ve Sony OLED ler de cok pahali bence degmeyecek fiyatlardan giris yapti, bu fiyatlar yurtdisinda yasayanlar icin daha rahat ulasilabilir duzeyde tabi.

Best design kategorisi olsaydi Loewe OLED de fark atardi bence :)

TV testine disardan 50 kisi katilmis HDTVtest websitesinden davetiye alma imkani bulunuyormus, orada olup da katilabilseydik keske :)

Philips POS9002 in 65" uretimi yok galiba, websitesinde de sadece 55" goruluyor. Bu teste katilan tum TV ler adil olmasi amaciyla ayni boyutta secilmis: 65", POS9002 bu nedenle katilmamis olabilir.

https://www.philips.com.tr/c-p/55POS9002_12/9000-series-guecuenue-androidden-alan-3-tarafli-ambilight-ve-p5-perfect-goeruentue-motoruna-sahip-4k-sueper-ince-oled-tv/ozellikler

EISA 2017 Best-Buy OLED odulunu alan Philips POS9002 nin de boyutu 55"

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1502782216

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 17 Ağustos 2017; 0:17:01 >

65" üretmemişler ha vay kamiller vay

Asıl 65" ve uzeri boyuttaki TV ler icin OLED lazim, urun segmenti eksik olmus :)

Belki sınırlı adette uretmislerdir ve dunya pazarına sunmamislardir, bilemiyorum.

Bir an once HDMI 2.1 arabirimine sahip, yeni ve gelistirilmis panelli OLED TV ler de pazara uygun fiyatlarla ciksa iyi olurdu :) Uretici olsam coktan Quantum Dot TV de uretmis pazara sunmustum :)

Hocam TeknoSa da 55B7 15K dan 9K ya düşmüş dehşet fiyat değil mi şuan?

https://www.teknosa.com/urunler/110016183/lg-oled55b7vapd-webos-35-smart-4k-oled-tv

Fiyatta ciddi dusus olmus harbiden, 6.000TL birden dustuyse daha dusme ihtimali de olabilir mi acaba :) Ani fiyat dususu TV lerde bir noksanlik oldugu icin yapilmis olmasin da :)

Eger cihazlar saglam ise, 8.000TL ye 55C6 OLED alacagima bu fiyattan 55B7 OLED alirim. Vatan Bilgisayarda da fiyat ayni gozukuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 17 Ağustos 2017; 0:54:39 >
    Kesinlikle 1K daha verip B7 alınır ihtiyacı olan kaçırmasın derim stoklarla sınırlıymış.

Hoca 55 inc için 5000 tl civarlarına cıkmıs sony almak üzereydim, şimdi buna denk gelince, kafayı kırıp alsam mı dedim ama bu tv yi hic bilmiyorum.
    Türkçe yorumlara bakayım dedim hic bir yer de bir şey yok, kullanan da yok mu bunu :D o yüzden size sorayım..bu fiyata bu tv neden alınır ne artısı olur ?(evet hic anlamıyorum tv :( )
  • femmefatal kullanıcısına yanıt
    Rtings.com dan compare yapabilirsin Sony ye havada 8 takla attırıyor

• 140 ekran bir tv 9000 tl pahalı sakın almayın bence tv iyi olabilir ama ekran küçük boyut en az 65 inç olmalı bence artı o tv 5000 tl fazla etmez bence 65 inç olsaydı 6000 ederdi :) bende panasonic zt60 studio master panel var 15 bin tl di 5000 tl almıştım :) bunlarada takla attırır :)
  • eresgü kullanıcısına yanıt
    ZT60 ı çok iyi fiyata almissiniz, harbiden piyasadaki urunler muadili degil. 2 el olarak satın aldiniz sanirim? Ulkemize gelip gelmedigini de hatirlamadim.

Merak edenler icin ZT60 PDP nin eski incelemesi (David Mackenzie 2. sayfa son paragrafin bir oncesinde 4K OLED /LED lerle ilgili de bir bilgilendirme yapmis, 2013 yilinda)

http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-txp60zt65b-201305062961.htm

60 serisinde input lag bazi websitelerinde eski seriye gore daha yuksek diyenler olmustu, sebebi Leo Bodnar testi. ST60 in input lag i processor farkliligi nedeniyle daha yuksekmis tabi. PDP ler Leo Bodnar testine uygun degil, HDTVtest de bunu bildiginden CRT ye gore testi eklemis. Benim G30W den input lag farki yok :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 17 Ağustos 2017; 16:39:45 >

• Efsane Toshiba sv55 bozulunca 3 yıl kullandım bu arada erken bozuldu şans işte 1200 tl masraf çıkınca servis tamir sonrası garanti vermeyince yaptırmak istemedim 40 inç lik sony vardı küçük odada onla idare ettim 15 gün araştırdım efsane sv55 den daha iyi olmalıydı en azından maza maza gezdim yok uçuk fiyatlar sonra bimex de zt 60 gördüm 12 tl fiyatı vardı 1 hafta sonra gittim 6000 tl tehşir ama pazarlık yaptım 5000 tl düştü adamın biri tam boyutunu hatılamıyorum ama 80 inç di heralde tv alıyordu hani bimex bi para muhhabbeti var ya adımın bi parasını yarı fiyatına aldım :) tv otomatik 4600 düştü şans işte belki ben bimex den bile daha ucuza almışımdır zt60 :)

• eresgü kullanıcısına yanıt
    Fiyat cok iyi :) ilerde OLED alsam bile ZT60 mutlaka bir kosede dururdu, fikriniz degisirse alicisi cok olacaktir :)

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.