Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.774
Cevap
128
Favori
500.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O zaman TV gelince güncelleme yaptırmayayım hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rambocuk kullanıcısına yanıt
    Okdir hocam.

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Genel olarak hepsi. Zaten HD yayınları izliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özdentv

Napıcaz bu işi bilmiyorum yeni güncelleme beklicez sanırım

Öyle gözüküyor. İnşallah kısa sürede bir güncelleme yayınlarlar ama umudum yok gibi.
  • Bu güncelleme olayı çok can sıkıcı gözüküyor ya.
  • Güncelleme yapmayınız kesin tavsiyemdir..Zira son güncellemeler ile Tv lerde motion problemi, görüntüde bozulmalar arttığı söyleniyor..

Android yükseltmesi ile yapılan son güncelleme de yine bazı kişilerde değişik yan etkileri oldu..

Sony geri dönme güncellemesi yayınlaması lazım..Zira bir güncellemesini kendi geri çekmişti hatırlarsanız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Güncelleme yapmayınız kesin tavsiyemdir..Zira son güncellemeler ile Tv lerde motion problemi, görüntüde bozulmalar arttığı söyleniyor..

Android yükseltmesi ile yapılan son güncelleme de yine bazı kişilerde değişik yan etkileri oldu..

Sony geri dönme güncellemesi yayınlaması lazım..Zira bir güncellemesini kendi geri çekmişti hatırlarsanız..

Kendimiz bir eski sürüme dönemiyor muyuz?
  • SAVIAR kullanıcısına yanıt
    Kurudan çıktığı haliyle kalsın.ben ettim sen etme:)

• DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Kalibrasyon nasıl yapılıyor?

• Özdentv Ö kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam.

Kendi otomatik falan yapmıyor değil mi?

Bu arada tweeter dan Sony Türkiye ye yazın bu durumu hemen yanıt veriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAVIAR -- 19 Temmuz 2017; 20:26:53 >
    Aslında prof cihazlarla yapılıyor fakat bazı inceleme siteleri ornek kalibrasyon degerlerini paylasiyor:

Rtings →
    http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e/settings
    Avforums →https://youtu.be/FFsRJ3EU8Dg

Burada belirtilen ayarlar fikir verebilir, siz gozunuze uygun geldigi sekilde bu ayarlar uzerinden artı/eksi degerler belirleyebilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• semih789 S kullanıcısına yanıt
    Önceki sürüme dönme yok maalesef...

Androidin ilk sürümden itibaren stabil bir sürüm geldi/gelmedi arası bir durum yaşanıyor...

Sony Androidtten vazgececek duyumları vardı, ama tam tersi devam etti..Problemler de artı..

Android 5.0 sonrası Android 6.0 yükseltmesi oldu, görüntüde problemler yaşanmaya başladı..

İlk Problemler Resetleme, Tv nin kendi kendini kapatıp açması, Harici girişler ile Harici cihazları uyuşmazlığı vs..

Sonra Android Loop / Döngü problemi yaşanmaya başladı..

Motion-Akıcı olması gereken sahnelerde tutulama/takılma..yaşanmaya başladı

Görüntüde bozulma vs..durumları yaşandı

İşin enteresan olanı, bu problemleri herkes yaşamıyor..Kullanılan cihaz, konfigrasyona göre farklı problemler çıkıyor..

**Zaten herkeste ortak bir problem olsa çözümü kolay yazılımla düzelir, ama farklı kişlerde farklı problemler patlak veriyor..İpin ucu kaçtı bana göre

Güncelleme yaptı iseniz, Fabrika ayarlarına dönünüz, bir ihtimal eski yazılım kalıntıları BUG/Hataya sebep olabilir..Düşük ihtimal tabii..

Yeni güncelleme bekleyeceksiniz ama onun da başka bir şeyi bozması olur mu olmaz mı garantisi yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 19 Temmuz 2017; 21:10:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Özdentv

Kalibrasyon nasıl yapılıyor?

Bu sitenin ayarları Temel alınabilir :
    http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e/settings

işin püf noktası Arka aydınlatma Sıfıra yakın, Kontrast 90 Üstü oluyor LED panellerde..Bu paneller fazla arka aydınlalma sevmez, zaten tavsiye de edilmez ama çoğu kişi aşırı yüksek aydınlatma istiyor, IŞIK ile Kontrast birbirinin tersine bu işte, ters tepki verebilir..

İşin diğer püf nokatsı, Android ile beraner, Her Girişin (Dahili Uydu alıcısı, Harici Media Player, Play Station..Tek başına Her Kanal ayarı tamamen birbirinden farklı oluyor)

Tek tek her giriş işin Işık,Kontrast...motion vb ayarları yapmanız gerek..Değişiyor..

Kanalların Renk/Işık oranı bile tutmuyor, örnek ATV çok canlı parlak iken, TRT koyu olabilir..Orta ayar bulmanız gerek..

**Bunları kaydedin zira Tv bunları kendisi resetleyebiliyor , öyle garip şeyler yaşanabiliyor :)

**Resim modu STANDART tan şaşmayın, diğer modlar denenebilir ama Farklı modlar görüntüyü ters yönde etkileyebiliyor..

Oynayan görüntüde yayarları, aç kapa, seviye azalt yükselt..şeklinde bir ayar tutturup not edin..Ama her giriş için ayrı ayrı..

Bir kanalda Motion ayarı (Kayan altyazılarda belli olur) tam iken diğer kanalda yetersiz geliyor gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 19 Temmuz 2017; 21:21:35 >

• Eyvah eyvah, o zaman hata mı ettik Tizen almak yerine Android aldık? Ben bu kadar hatayla uğraşamam ciddi söylüyorum, öyleyse gelmeden iade edeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: SAVIAR

Eyvah eyvah, o zaman hata mı ettik Tizen almak yerine Android aldık? Ben bu kadar hatayla uğraşamam ciddi söylüyorum, öyleyse gelmeden iade edeyim.

Hocam size kalmış, Tizen, WebOs daha oturmuş yazılım Androide göre..

Görüntü Olarak Sony Tamam ama Android kısmı biraz sıkıntılı..

hata etmediniz ama Android ile Sony yazılımı arasında uyuşmazlık vs, düzeltemediler...

Çok hata yaşıyorsanız iade edin tabi..Ben şahsen ilk Androidi 1 hafta geçmeden iade ettim, ama yine Android aldım başka...Harici cihazlarla kullanıyorum o sebeple Görüntü önemli benim için, Androide pek bulaşmıyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 19 Temmuz 2017; 21:34:57 >

• Sony tarihinde birkaç efsane model var,

Tam hatırlayamadığım X? model--HX920--W905A--X905A-

XE90 efsane olurmu bilinmez ama yorumlar çok iyi..Üst Model XE93 ten daha iyi görüntü sunduğu yorumlardan (ilk sayfalara bakınız) belli..

Yazılımsal bazı problemler olabiliyor, umarız güncelleme ile çözülür kısa zamanda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 19 Temmuz 2017; 22:0:52 >
  • Daha Tv teslim edilmedi hocam ama arkadaşlar titreme falan sorunlardan bahsetmişler, yoksa benim için işletim sisteminin hiç önemi yok PS4 ve Turkcell TV bağlıcam, ama görüntüde sorun oluyorsa hemen iade edeyim.

Güncelleme yaptığımız için sorun yaşadık biz.siz de bu sorunlar olmaz güncelleme yapmadıktan sonra:))güle güle kullanın

Hocam tvyi kurduktan sonra güncelleme yapmasanız olmaz mı ki?

Bu arada şunu da söylemem laZım. Kullandığım sonynin beni çok rahatsız eden kusurları vardı ama ben androdi çok sevmiştim. Ama mesela kendi playerı ile hdd okutmak bazen çok sinir bozucu olabiliyordu. Ben de 3d bd player almıştım. Kodi yüklemiştim.

Samsung / lg' de de mesela 1-2 sene sonra yazılım güncelleme desteğinin kesildiğini yazıyor forumdakiler. Bunu da dikkate alın. Ama mesela bir akrabamda 2015 model uhd 65" lg var. İtiraf etmem gerekirse, pointerlı kumanda ile webosu kullanmak, androidli sonyden daha kolay.

Internete falan bağlamıyım o zaman, otomatik günceller falan. Geldiği gibi kullanayım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.