Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (214. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.773
Cevap
127
Favori
500.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ataman84

GG'de 5547 tl + 100 maxi puana 55XE9005 geldi ve geçti, son bir kaç gündür fiyatlarda kıpırdanma var, yeni modeller yolda diye olabilir.

şu an gg da 5579 TL +100 tl maksipuan hediye. Birşey sormak istiyorum arkadaşlar bu denkeliletişim carreforursa içerenköydeki sony mağazası değil mi? İnternetten baktığımıda öyle gözüküyor. Bilmediğim bir yerden almak istemiyorum. Gittigidiyordan da bu tip bir alışverişi hiç yapmadım. O yüzden farklı satıcılardan almak istemiyorum. Bilen varsa paylaşırsa sevinirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar biraz önce bende GG dan 5579 tl +100 tl maksipuanla 5 takside xe9005 aldım. Hayırlısı olur inşallah yaklaşık 1 aydır televizyonum bozuktu izleyemiyordum. Bundan sonra sabırla beklemek kaldı. Denkel iletişimden sony garantili olarak aldım. Bu fiyat sanırım iyi sayılabilecek bir fiyat.

Herhangi bir öneriniz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ataman84

sony'nin yetki bayileri listesinde kozyatagı carrefour'un içindeki sony center olarak gözüküyor,

bende teyit ettim. Almak isteyen arkadaşlar bu satıcıdan alabilirler Sony Carreoursa Bayii biraz önce aradılar yarın televizyonu teslim edeceklerini ilettiler. Yarın ürünü teslim alırken dikkat etmem gereken bir şey var mı? Ekran testleri haricinde (ölü piksel clouding ve ışık sızması dışında) bunlar başıma gelirse nasıl bir rapor tutturmam gerekli. (kötüyü düşünmek istemiyorum ama bunlar başımıza gelebiliyor)

Teşekkürler..

• erdinc305 kullanıcısına yanıt
    merhaba ses sisteminiz arc destekli mi? öyle olduğunu var sayarsak arc desteği olan hdmi ile bağlı olması çalışması için yeterli olmalı. 4k desteği her hdmi'da olmayabiliyor. yanılmıyorsam hdmi 2&3 4k çözünürlük destekliyordu. hdr da 4k destekleyen hdmi girişlerinde kesin vardır. ses sisteminizi arc desteği ile hdmi üzerinden bağllarsanız optik kablo ile bağlamanıza gerek olmaz. hatta ikisini birden bağlamayın.

tv kapalıyken media oynatıcınızı ps4'ü ve ses sistemini hdmi üzerinden bağladıktan sonra, kontrol etmeniz gereken ayarlar:

1- tv ses çıkışı olarak tv hoparlörü değil ses sistemi seçili olmalı.
    2- medya oynatıcınızın ses çıkışı hdmi seçili olmalı (android kutularda: bluetooth, optik, 3.5mm gibi farklı çıkış seçenekleri olabiliyor)
    3- ps4'ün de benzer ses ayarı varsa çıkış hdmi seçilmeli.

• Arkadaşlar bende 55xe9005 ile aranıza katılmış bulunmaktayım müthiş bir tv biraz önce kuruluma geldiler cok fazla bir test yapmadım sadece piksel testi yaptım onda da bişi göremedim bir iki 4 k video izledim şimdi evden çıkmak zorunda için olduğum tv yi bırakıyorum ama artık iki gün başından ayrılmam heralde...

LG6100 serisi tvm vardı çok ciddi bir çerçevesi olan şık bir tv idi. Çerçevesiz tv ye alışmak biraz zaman alacak sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trasher -- 10 Mart 2018; 18:14:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • b¤cek B kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ses sistemim arc destekli ve tvye arc destekli hdmi girisinden bagli. Tvyi kapattigimda ses sistemimde otomatik kapaniyor. Tekrar actigimda ses sistemim tv ile acilmiyor bu sebeplede ses tvden gelmeye basliyor. Bunu cozmek icin tv ayarlarindan ses sisteminin de kapanmasini saglayan ozelligi kapattim. Ses sistemi hep acik oldugu icin tvyi actigimda sesi direk ses sisteminden veriyor. HDMI kablo arc destekli tvyi actigimda ses sistemiminde acilmasi gerekmezmi? sorun nedir anlayamadim. Simdilik bu sekilde kullaniyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdinc305

Merhaba, ses sistemim arc destekli ve tvye arc destekli hdmi girisinden bagli. Tvyi kapattigimda ses sistemimde otomatik kapaniyor. Tekrar actigimda ses sistemim tv ile acilmiyor bu sebeplede ses tvden gelmeye basliyor. Bunu cozmek icin tv ayarlarindan ses sisteminin de kapanmasini saglayan ozelligi kapattim. Ses sistemi hep acik oldugu icin tvyi actigimda sesi direk ses sisteminden veriyor. HDMI kablo arc destekli tvyi actigimda ses sistemiminde acilmasi gerekmezmi? sorun nedir anlayamadim. Simdilik bu sekilde kullaniyorum.

Kendi uydu alıcısı ile hiç sorun yaşamadım. Ama harici uydu alıcı ile maalesef randımanlı olarak arc yi kullanamadım. Benzer sorunlar yaşadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: joven

Evdeki elektronik cihazların sürekli olarak fişten çekilmesi sorunlara neden olabilir

usb hdd güç tüketimi elektirik faturanızı şişirmez veyahut usb hdd sürekli çalışması ömür süresi bâbında
    elbet ömrünü kısaltır lakin çokda önemli değil uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Hocam Harici HDD ile diğer büyük cihazları karıştırmamak lazım..Elektrikten çekip takmak dediğiniz gibi bazı cihazlarda aşırı yük binmesine sebep olabiliyor, hatta bir ampulu sık açıp kapamak, onun açık kalmasından daha fazla elektrik sarfına sebep olabilir..

Bunu çalıştığım teknisyen arkadaşlar dedi ki mantıklı..Yine Bilgisayar mühendisi birinin PC leri açıp kapamanın daha fazla şok elektriğe sebep olacağını, kapanmaması gerektiğini söylemişti..

Bunlar tamam ama bir de madalyonun diğer ucu, cihazlarda elektriği düzenleyen parçalar eğer çok kaliteli değilse ani elektrik açma kapamalarda problem olabilir..

HDD harici diskler ise daha hassas, diğer büyük cihazlar gibi ben..Ben bizzat Harici HDD kullanırken kopyalamada problem var diye PC yi resetledi-elektriği kestim HDD güme gitti..O kadar arşivi gitti :(

Yeni nesil cihazlarda uyku modu güzel olsa da HDD lerde eğer veri alışverişi var ise bence RISK..Bunu da HDD lere birşey yazmadıkça birşey olmaz deniliyor ama dediğim gibi bir risk...Takmamakta fayda var..Veya güvenli çıkar yöntemi gerek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 11 Mart 2018; 20:33:9 >

• Arkadaslar. Bu TV de youtube da oturum nasıl açılıyor. Oturum ac diyorum hicbir sey olmuyor.

• Merhaba arkadaslar bir sorum olacak tv de siyah bi resim actigimda resim tam siyah olmuyo bulutlanma oluyo ama film izlerken boyle bi sorun olmuyo yardimci olabilirmisiniz simdiden tesekkurler
    Belkide film izlerkende oyledir ben farketmiyorumdur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lortmet -- 12 Mart 2018; 9:45:1 >
  • arkadaşlar xe9005 ile hangi klavye seti kullanıyorsunuz browser da dolaşmak kumanda ile çok zor. Düzgün bir klavye seti arıyorum touchpadli olması avantaj sadece internetten içerik açarken kullanılacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: lortmet

Merhaba arkadaslar bir sorum olacak tv de siyah bi resim actigimda resim tam siyah olmuyo bulutlanma oluyo ama film izlerken boyle bi sorun olmuyo yardimci olabilirmisiniz simdiden tesekkurler
    Belkide film izlerkende oyledir ben farketmiyorumdur

yerel karartmay yüksek ayara getirin , parlak beyaz detayların yakınları tam siyah olmaz filmlerde bu yüzden pek hissetmiyorsunuz çünkü karanlık bir sahneyi zaten kusursuza yakın siyah yapabiliyor , ama beyaz parlak bir şey olursa örneğin alt yazı o zaman kusrsuz olmuyor ama yinede bir led tv için iyi bir seviyede

• 45-50 gb'lık remux 2160p kayıpsız sesli filmleri bile kodi ile fıstık gibi izliyorum TV'de. Kasma falan hiçbir şey yok. Gayet akıcı. Siz 2-3 gb'ı beğendiyseniz 40-50 gb'lık filmlerdeki görüntüyü görseniz demek ki şoklarda olursunuz.

• rambocuk kullanıcısına yanıt
    Cok sagolun verdiginiz cevap icin yani siyah bi resim açınca bulutlanma olmasi normal mi diyosunuz heryer simsiyah olmuyo bulut bulut oluyo resimde

• quote:

Cok sagolun verdiginiz cevap icin yani siyah bi resim açınca bulutlanma olmasi normal mi diyosunuz heryer simsiyah olmuyo bulut bulut oluyo resimde

ekranın tamamı siyah resimse ve bulutlanma varsa sorun var demektir resim atarsanız daha net yorum yapabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: rambocuk

quote:

ekranın tamamı siyah resimse ve bulutlanma varsa sorun var demektir resim atarsanız daha net yorum yapabilirim

Tmm aksam eve gecince atarim sagolun

• quote:

Orijinalden alıntı: melangee

Arkadaslar. Bu TV de youtube da oturum nasıl açılıyor. Oturum ac diyorum hicbir sey olmuyor.

Arkadaşlar bu sorunun çözümünü bilen var mı? TV yazılımını da güncelledim dün akşam ama hala oturum açamıyorum.

• lortmet L kullanıcısına yanıt
    bulutlanma normal olamaz
    resim ve resim kaynağını ekleyin
    bizdekilerle kıyaslayalım
    tv de servislik problem olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 12 Mart 2018; 18:5:23 >
  • MoRaCe kullanıcısına yanıt
    zahmet olmazsa bahsettiğiniz filmin overall bitrate ve max bitrate kısmına bakıp yazabilirmisiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNNN -- 12 Mart 2018; 18:6:50 >
  • melangee M kullanıcısına yanıt
    ayarlardan en altta hesap ekle olması lazım
    oradan google hesabızı ekleyince
    youtube oturumunuz açılabilir deneyin bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 12 Mart 2018; 18:10:14 >
  • 
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.