Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.773
Cevap
127
Favori
500.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Sound barı arc girişine takacağım ancak oyun konsolunu ve Turkcell TV plus ı hangi hdmi girişine bağlayayim? Hangi hdmi girişine taktığım farkeder mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alos2000

hepinizin eline sağlık
    iç rahatlatıyorsunuz:)

dediğim testlerde sorun yoksa tamamen trt 4k kaynaklı bir sorun son iki gündür trt hd grubunda görüntüde kırılmalar oluyor sizlerdede bu durum varmıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

quote:

hepinizin eline sağlık
    iç rahatlatıyorsunuz:)

dediğim testlerde sorun yoksa tamamen trt 4k kaynaklı bir sorun son iki gündür trt hd grubunda görüntüde kırılmalar oluyor sizlerdede bu durum varmıdır

-Türksat merkezde teknik elemanlara ulaştım.
    bizden kaynaklı sorun yok dediler
    -Trt yi aradım teknik birim bizde sorun yok dediler
    -Sony merkezi aradım, bizim buradaki test cihazına bakalım dediler, aynı modelde denedik sorun yok dediler?

bu iş moralimi bozdu, canım sıkıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alos2000 -- 1 Ağustos 2017; 16:5:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AKA_33

Arkadaşlar Sound barı arc girişine takacağım ancak oyun konsolunu ve Turkcell TV plus ı hangi hdmi girişine bağlayayim? Hangi hdmi girişine taktığım farkeder mi?
    edit..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 1 Ağustos 2017; 21:9:50 >
  • alos2000 kullanıcısına yanıt
    Panelde sorun olsa işaretlediğiniz bölgede Tüm yayınlarda Piksellerde gölgelenme olur..Ama sadece TRT 4K da yapması yayın sinyali, yayın Hertz (Hz) ile alakalı olması yüksek..

Harici bir uydu cihazı bulup deneseniz problemi çözersiniz aslında..harici Uydu alıcı ile aynı problem yaparsa TRT 4 dendir..

Uydu cihazları ile 4K farklı yayınlar izlenebilir..

İnternetten mesela netflix deneyin..Farklı 4K larda sorun yok dediniz yanılmıyor isem..
  • Herkese selamlar,

Buradaki bilgilerden faydalanıp PuhuTv'yi televizyonuma kurdum, rotate lock ile de düz olarak sabitledim. Ancak PuhuTv uygulamasını açtığım zaman Tv kumandası ile ne bir video'yu açabiliyorum ne de bölümler arası dolaşabiliyorum. Herhangi bir yere tıklamayı da başaramadım. Tv kumandası ile PuhuTv kullanmayı başaran bir arkdadaş var mı?

Teşekkürler.
  • cinbebe C kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı sorunu android tv box ile yaşadım sonra 50 tl ye bir air mouse aldım sorun çözüldü. kendi kumandası puhu uygulamasında yetersiz kalıyor.
  • cinbebe C kullanıcısına yanıt
    Microsoft All in One Klavye kullanın tavsiye ederim..Pc yi de görüyor

Logitech K400 de var muadil..

Kumanda ile olmaz Web/Android işleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 1 Ağustos 2017; 18:55:21 >
  • XE90 in kullanim kilavuzunda 4K (2160p) cozunurluk 60Hz tarama hizi icin HDMI 2-3 soketlerinin kullanilmasi gerektigi belirtiliyordu. HDMI 3 uzerinden de ARC destegi vardi.

https://www.sony.com.tr/electronics/support/lcd-tvs-android-xe90xx_x90xxe-series/kd-55xe9005

Bu arada dun XE90 TV kullanan forum uyesiyle konustugumda Apple cihazlar uzerinden XE90 daki dahili Google Chromecast eslestirmesinin sadece youtube uzerinden calistigini belirtmisti. Diger kullanicilar da bu durumu teyit edebiliyor mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bilgi için, Sound bar i arc desteğinden ötürü mecbur hdmi 3 e takacağım. Oyun konsolunu da 2 ye takarım. TV plus ı da mecbur 1 e ya da 4 e takacağım.

• An itibariyle trt4kdaki kosedeki iz gitmistir yayindan oldugu kanitlandi.

• Rica ederim. TV niz hayırlı olsun.

• SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)

Ne yaptilar ettiler bilmiyorum ama o kosedeki iz gitti trt4k'da demistim yayindan diye yarin birgun yine cikarsa yayindan kaynakli hata oldugu kanitlandi suan.

• quote:

Orijinalden alıntı: vol_tyson

Ne yaptilar ettiler bilmiyorum ama o kosedeki iz gitti trt4k'da demistim yayindan diye yarin birgun yine cikarsa yayindan kaynakli hata oldugu kanitlandi suan.

geçmiş olsun hepimize:)
    sanırım bugün ben çok yeri karıştırdım
    türksat
    trt gibi

onlarda düzelttiler:)

güzel oldu şimdi herşey

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vol_tyson

geçmiş olsun hepimize:)
    sanırım bugün ben çok yeri karıştırdım
    türksat
    trt gibi

onlarda düzelttiler:)

güzel oldu şimdi herşey

Sizin ugrasmanizin kesin etkisi oldugunu dusunuyorum uzun zamandir vardi o leke :) ama sunu ogrenmis olduk yarin birgun yine cikarsa tv mizle alakali olmadigi belli oldu tekrardan gecmis olsun.

• DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Evet sadece youtube üzerinde çalışıyo...

• Özdentv Ö kullanıcısına yanıt
    Bilgi icin tesekkurler. Android tabanli mobil cihazlarla diger programlarin da eslesmesi saglanabilir sanirim.

Iyi aksamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: metuemre

Modüle bu kadar para vermeyin arkadaşlar, Türksatın kendisi de modül satıyor 120 TL'ye, gidin onu alın, uyumlu mu değil mi derdiniz olmaz. Isterseniz vade farksız 12ye bölüp faturaya yansıtıyor. Ben de XE9005'ime Türksattan modül aldım, aynı gün geldiler kurdular ayarlarını yaptılar, şimdiye kadar bir sıkıntı olmadı. Harici kutuya göre kanal geçiş hızı biraz yavaş ama tek kumanda keyfi ve kablo kalabalığını azaltması büyük avantaj.

Hocam merhabalar. Ben de 55xe9005 tv ye modül veya alıcı arasında kararsız kaldım. Görüntü anlamında kalite farkı var mı? Memnun musunuz? Hangisini tavsiye edersiniz. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbs1905

quote:

Orijinalden alıntı: metuemre

Modüle bu kadar para vermeyin arkadaşlar, Türksatın kendisi de modül satıyor 120 TL'ye, gidin onu alın, uyumlu mu değil mi derdiniz olmaz. Isterseniz vade farksız 12ye bölüp faturaya yansıtıyor. Ben de XE9005'ime Türksattan modül aldım, aynı gün geldiler kurdular ayarlarını yaptılar, şimdiye kadar bir sıkıntı olmadı. Harici kutuya göre kanal geçiş hızı biraz yavaş ama tek kumanda keyfi ve kablo kalabalığını azaltması büyük avantaj.

Hocam merhabalar. Ben de 55xe9005 tv ye modül veya alıcı arasında kararsız kaldım. Görüntü anlamında kalite farkı var mı? Memnun musunuz? Hangisini tavsiye edersiniz. Teşekkürler.

Kablo Tv destekli Kaliteli modül kullanmak lazım..

Türksat ne marka kullanıyor bilmiyorum ama Dark vs tarzı modüller değil de Technisat gibi pro modüller kullanmak lazım..Modul+Kart+Tv+Yayın uyumu önemli

Ayrıca Modül kullanımı Dahili Uydu alıcı gibi ise, Kanal sıralama ekleme, frekans değişiklikleri manuel mi oluyor?

Böyle ise Sonylerde biraz sıkıntı ve agır bu işlem.. SonyEditör kullanılıyor ise bir derece kolaylaşabilir..

Harici cihazlarda ise güncellemeler otomatik cihaz üzerinden yapılıyor, Tv ye ekstra yük binmiyor..

Tabi tercih meselesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 2 Ağustos 2017; 10:15:37 >

• Türksat'ınki Smit conax modülü. Teknik destek konusunda da iyiler. Herhangi bir arıza durumunda aynı gün içinde gelip hallediyorlar, gerekirse modülü değiştiriyorlar.

Modülün tek işlevi şifre çözmek olduğu için, yayın kalitesine pek bir etkisi olduğunu sanmıyorum. Görüntü anlamında bir sıkıntı yok, alıcı ile aynı kalitede.

2 yıl set top box ile kullandığım için kanalların sıralamasına alıştım ve değiştirmedim ama değiştirilebildiğini okumuştum.

Kablo ve kumanda fazlalığından kurtardığı için ben modülü kesinlikle tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.