Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.774
Cevap
128
Favori
500.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alos2000 -- 2 Ağustos 2017; 18:49:47 >

• alos2000 kullanıcısına yanıt
    İnsani mest ediyor dimi hocam okadar preminum kullandim bunun yeri ayri adamlar yapmis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • az önce mağzada gezerkeb bu videoyu sony oled tv de gördüm bende de vardı bu video şimdi eve gelip xe90 dan baktım ne fark var diye gerçekten hiçbir fark göremedim inanılmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambocuk -- 2 Ağustos 2017; 20:15:5 >
  • Motion becerisi çok övülen Sony Rtings sitesinde xe90 modeli motion da yüksek puan almasına rağmen bence çok ciddi sorunlu şuan bütün ayarları denememe rağmen bir türlü akıcı ama doğal olamıyor. Kapatıyorsun titreme takılma açıyorsun doğal olmayan saçma keyif vermeyen bir hareket görüyorsun

• YAKUT Y kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz probleme ait resimler eklerseniz, setting ayarlarınızı yazarsanız Tv ye sahip arkadaşlar yorum yapabilir..

Profiliniz nedense gizli, nerelerde yazdığınızı görsek daha bilgilendirici olurdu..
  • rambocuk kullanıcısına yanıt
    XE9005 çok kişi iyi bahsediyor, bu senenin Tvsi olmaya aday..

Ama fazla övmeyin yoksa Sony Fanı olarak damgalanırsınız ve bu Tv yi karalama kampanyaları başlayabilir..

• İyi de motion da çok fazla setting yokki zaten tv yayınları için standartta kullanıyorum ama Netflix izlerken soap opera effect gibi doğal olmayan hızlı hareket ortaya çıkıyor yumuşak ayarını seçince değişen olmuyor net ayarını seçince parlaklığı kısıyor kapatınca hızlı hareket yok oluyor ama bu sefer de akıcı olmuyor titreme hissediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YAKUT -- 2 Ağustos 2017; 21:57:14 >
    http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e/settings

Sadece Netflixte ise yayından, ama Youtube, Usb, Dahili..tüm kaynaklarda ise son güncelleme ile oluşan problem olabilir..

Maalesef bu güncelleme çok kişiyi etkilemese bile bazılarını olumsuz etkiliyor

HDR modunu kapatarak, Resim Standart ve Sinema modları olmadan, renkler sıcak vs vs settings ile denemeniz faydalı olabilir..

Her giriş için ayrı çözünürlük desteği var Tv nin..Güncelleme ile alakalı Yazılımsal problem yok ise, Ayarlar ile ilgili sıkıntı olabilir..

O sebeple Tek Tek denemek gerek BluRay Harici cihaz ile, Usb ile, Harici media Player ile, Dahili Kaynaklar (Tv/Youtube vs) denemek gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 2 Ağustos 2017; 22:2:30 >

• bu arada telefonla çekince görüntü parlıyor resimde o derin siyahlık kaybolmuş şimdi bakınca fark ettim gerçekte çok daha iyi duruyor , tabi şimdi sorunlu bir cihaz geçerse adamın eline beğenmeyebilir kötülerde bu gayet normal insani bir durum , ama almadan kullanmadan kötülüyorsa oda çıkar ortaya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambocuk -- 2 Ağustos 2017; 22:1:38 >
  • Xe9005=efsane mac izliyorum birtane bile dikey bantlana gosting vs yok futbol testinide sorunsuz gecti. Not:daha once 65ju7500,65js9000 ve 65ks95000 kullanan biriyim.

• Motion da sorun yaşayan arkadaşlar orjinal bluray film ile test edin , serviste o şekilde test ediyor diye biliyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar, planlama yapıyorum da, şimdi salonda benim şuan 82 ekran TV ve D-Smart kutusu var, ek kablo ayın vs yok

Önceki planimtvyi ve dsmarta yan odaya götürmek, zaten TV'nin uydu alıcısı var direkt ordan izlerim diye düşünüyordum.

Sorum su uyduyu direkt TV'ye bagladigimiz zaman, D-Smart cihazını kullanmadan, normal kanallardaki maçları izleyebilecek miyiz? Çünkü direkt uydulardan izlenemyor diye biliyorum, bunun için çözüm var mı?

İki odaya uydu alacağım için 2li lnb almam gerekecek, şimdiki yanlış hatırlamıyorsam kutusunda nextin HD yazan bir lnbsiydi, iyi yayın izlemek için lnb fark ediyor mu? 4k TV için

Ev interneti üzerinden netflix veya diğer online filmler izleniyor sanırım, ancak (tamam bilgisayarım yavasti) YouTube vs izlerken dahi veya KanalD sayfası üzerinden dizi izlerken görüntü kalitesi ya düşüp takılmadan izliyordum, yada görüntü kalitesi yüksek tutunca da takilmalar oluyordu, bu Tv'de durum nasıl veya daha doğrusu nasıl bir internet kullanıp bağlantıyı nasıl yapıyorsunuz?

Modül vs nedir bilmiyorum, platformlari izlemek için önerileriniz var mı?

Tesekkur ederim

Sony XE90 (genel olarak Sony nin MotionFlow teknigi) interpolasyonda basarili olsa da sorun TFT-LCD teknolojisinden kaynaklaniyor. Diger ifadeyle firmalar tarafindan interpolasyon (araya kare eklenerek hareketli sahne gecislerini serilestirmek) ve birtakim ozellestirmeler zaten hardware /paneller yeterince hizli olamadigi icin yapiliyor. Local dimming de arka aydinlatmayi absorbe etmek icin bir cozum olarak uretildi, yanlis hatirlamiyorsam ilk Sharp uygulamisti. MotionFlow dediginiz gibi goruntuyu yapaylastirma, gecikme (input lag) degerlerini yukseltme ve bazi goruntu hatalarina yol acabilmektedir. Ozellikle oyun oynarken bu ayari acmanizi tavsiye etmem, TV marka modeli her ne olursa olsun (Plasma TV ler haric, gerci onlarda da bir miktar yukseliyor degerler).

XE90 TV kullanicisi degilim fakat yayinlari takip ettigimden Rtings de belirtilen ayarla titreme sorunu giderilebilir: Motion basliginda CineMotion ayarini yuksek olcege getirip MotionFlow da True Cinema ayarini secmekhttp://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e/settings

Bu arada Rtings kendi inceledigi TV de 8 adet stuck pixel bulmus. Bu forumdaki kullanicilar bu soruna denk gelmemisti sanirim.

Kolay gelsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• An itibariyla bir sitede fiyati 8849 tl

• http://www.hepsiburada.com/sony-bravia-kd-55xe9005-55-140-ekran-4k-uydu-alicili-smart-led-tv-p-HBV000004YJG2

bu ürün sony eurasia garantili mi oluyor? ithalatçı garantili mi? sony centerlarda taksitli olarak bu fiyata düşmüyorlar.
  • BaTuHN B kullanıcısına yanıt
    Faturalı ürünler garanti kapsamında olması gerek.Hepsi Burada satmaz garantisiz ürün..Ama çok endişe ediyorsanız Hepsi Buradayı arayıp Satıcıyı teyit edin..
  • TRT 4K daki leke yine gelmiş:)
    Yahu ne taktınız 5 para etmez TRT' yi.
    TRT de ne izliyorsunuz merak ettim? Tamam 4K içerik ama ne izlenir ki??
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAVIAR

Yahu ne taktınız 5 para etmez TRT' yi.

İlk başta tv nin uydu alıcısında sorun var sanmıştım. O yüzden takmıştım;)

Şimdi bilgi vereyim de başka arkadaşlar takmasın...:)

Birde iphone için kumanda uygulması var mı?

Sony üretimli?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alos2000 -- 3 Ağustos 2017; 19:50:53 >
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.