Şimdi Ara

Sadece Lol Oynarken Pc Donuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
14.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu sorun sadece Lol oynarken oluyor. Saatlerce Splinter Cell Blacklist, Saints Row 4 oynadım hiçbir sıkıntı çıkmadı. Ama Lol oynarken birden ekran donuyor dızzz diye bir ses geliyor sonra ses kesiliyor ekran öyle kalıyor. Reset atmak zorunda kalıyorum. Önceden mavi ekran verirdi ama artık vermiyor. İşin ilginç yanı donanımsal bir şey olduğunu düşünmüyorum çünkü sadece bu oyunda oluyor. Ramleri Rightmark programı ile kontroll ettirdim bi sorun çıkmadı. İşlemci çok ısınmıyor. Ekran kartı 80 i geçmedi daha. Oyunu yeniden yükledim sorun yine devam ediyor.

Sistem özellikleri:
    AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz
    4 GB DDR3 tek slot Ram
    Zotac 9600 Gt Eco 256 bit 1 GB
    Windows 7 64 Bit

Not: İşlemci en fazla 75 i gördü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DreamGod -- 4 Ocak 2014; 17:40:01 >

• bende lol oynarken laptop kapandı yine açmaya çalışdım mavi ekran hatası verdi zor kurtuldum zaten
  • aynı hatadan bende muzdaribim. :( bu arada parçaların güzelmiş işlemciyi satmak istersen burdayım xd
  • Notebooklar oyun için tasarlanmamıştır her ne kadar piyasada olan bütün oyunları kaldırabilecek kapasitelere sahip olsalar da sonradan kesinlikle sorun çıkaracaktır. Tavsiyem oyun oynayacaksanız notebook almayınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyPrayer14

aynı hatadan bende muzdaribim. :( bu arada parçaların güzelmiş işlemciyi satmak istersen burdayım xd

Kardeş geçmişten mi geldin??
    Not : 4 ocakta attığım mesajı şimdi aramadan buldum.
  • bu hata olunca her yere bir mesaj bırakıyoruz :) olurda çözüm paylaşırlar. bazıları sorunu çözüyor ama araştırdığı forum hiç umrunda olmuyor konu havada kalıyor. emeğe biraz saygı için ^^
  • Sorun hard diskte olabilir. Hd tune testi yapin bakalim bad sector vs. var mi hdd de.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Intel core2 duo işlemci
    Nvidia Gt730 ekran karti
    3GB RAM
    Windows7 işletim sistemine sahip masaüstü bilgisayarda CS:GO gibi oyunlari kasmadan oynayabiliyorken, LOL de arasira mesela 3 oyun ard arda oynadiktan sonra kasiyor ve takiliyor rahatsız edici darrrr....diye ses yapıyor. Neden olabilir.

• Aynı sıkıntıyı yaşamaktayım çözüm bulan arkadaş var mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lolün eski launcheri Rami yavaş yavaş yiyordu, aynı durumdur belki. Her oyundan sonra launcheri kapatıp açmanızı öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingocd -- 24 Haziran 2017; 4:8:31 >
  • September_ kullanıcısına yanıt
    dostum laptop sa normal

• Laptop hocamda daha önce böyle bir sıkıntı yaşatmıyordu.

• kingocd kullanıcısına yanıt
    Oyuna girdikten 4-5 dakika sonra oluyor zaten hocam. Reset atmak zorunda kalıyorum.

• September_ kullanıcısına yanıt
    ram kaç gb? arkadaki gereksiz programları kapat ve launcheri istemci başlayınca kapatmayı işaretle.
  • kingocd kullanıcısına yanıt
    Şu konuda bahsettim hocam bir bakın isterseniz;https://forum.donanimhaber.com/league-of-legends-oynarken-laptop-kilitleniyor--127204967#127209878
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.