Şimdi Ara

Saçlarım Yanlardan Açılıyor [Yardım]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
95.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Saçımda dökülme yok gibi bir şey yani saçımı şiddetlice sirkeleyince 2-3 tane saç teli düşüyor. Ancak saçlarım yanlardan açılıyor.
    Bunun şifası nedir ve tavsiyeleriniz nelerdir?

• Up
  • Yaşın kaç? Ailende şaçı dökülen erkek varmı?
  • Yani dostum uygularmısın bilemem ama şöyle söyleyim yaşım 33 saçlarım hala şükür ki gür ama soldan hafif açılıyo gibi geldi kullanmış olduğum bal-polen+arısütü+çörek otu (spor için)nu saçlarımı yıkayıp kuraladıkdan sonra hafif nemli olacak şekilde saçlarıma iyice yedirip friksiyon yaparak yani kafa derine iyice yedir alnına dökülen yerlerede iyice sür 45-60 dk bekle saçları yıka haftada 2 kere yapsan yeter düzelebilir bi dene şahsen ben denedim memnunum, yanınada istersen tresan papatya şampuanı al beraber kullan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tufeba

Yaşın kaç? Ailende şaçı dökülen erkek varmı?

Yaş 18.

Ailemde Babamın saçları dökülmüyor. Saçlarıda gür.
    Anneminde saç dökülmesi gibi bir problemi yok.

@Murat_c78

Önerdiğin karışımın bir zararı olmasın? Sen kullandıktan sonra gözle görülür bir fark oluştu mu? Önerin üzerine en yakın zamanda uygulayacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TıB

quote:

Yaş 18.

Ailenden bahsederken tümünü söylemiştim (erkekler özelikle) Deden, amcan, dayın(özelikle), kuzenlerin vs.

Testesteron'a bağlı erkek tipi saç dökülmesi için daha erken. (yada bu tip dökülmeler için ilaç kulanmaya yaşın musait degil) Tabi bir doktora gitmen senin için daha sağlıklı bilgi almanı sağlar.

Stress, hormon veya vitamin eksikliğine bağlı bir dökülmede yaşayabilirsin.

Dip not erkeklerin 3'de 2'sinin saçları dökülür saç dökülmeside ilk şakaklardan başlar.

• 18 yaşında saç dökülmesi başlayabilir. 20 li yaşların başlarında kel kalan erkekler var.

Erkek tipi dökülme zaten erkeklerin büyük kısmında görülüyor.

Mevsim geçişlerinde dökülme fazlalaşıyor. Özellikle sonbaharda.

Bence saçlarım dökülecek mi diye yanlardan zorlamaktan vazgeç. Saç dökülmesine karşı etkili şampuanlardan birini kullan. Beslenmene dikkat et. Stres yapma. Saçlarını düzenli olarak yıka. Yıkadıktan sonra saçında kalan suyu avucunla önce bi süz, Kurularken havluyu çok sert çekme, yumuşak hareketlerle kurut, saç kurutma makinesini ilk kademeden fazla çalıştırma. Bu yaşta pahalı losyonlarada alışma.
  • quote:

quote:

Yaş 18.

@Murat_c78

Önerdiğin karışımın bir zararı olmasın? Sen kullandıktan sonra gözle görülür bir fark oluştu mu? Önerin üzerine en yakın zamanda uygulayacağım.

Valla dostum gezerken gördüm yorumumu yazdım Rabbim şahidim olsun zaman zaman bu şekilde yapıyorum hatta anneme bile gösterdim karışımı sürdüğüm bölgede kıllanma bile oldu.Ama yaratılış bu hepimizin genleri farklı özellikler taşıyor, yediğimiz ve kullandıklarımıza vücudumuzun tepkisi farklıda olabilir buda benim suçum değil.:)Ama bal gibi faydalı besin kaynağı ne zarar verebilir yanında polen arısütü ve çörek otuda süper olur.Ben 800-1000 gr bala 100-200 gr polen 10-15 gr arı sütü ve birazda çörek otu karışımı yaptırıp kullanıyorum spor yaptığım için, ben kimseden duymadım kendi kendime denedim şikayetçide değilim, Bal kur'an da bile geçer faydası belirtilmiştir, çörek otu için peygamber efendimizin ölümden başka her derde deva olduğunu belirten hadisi şerifi vardır, kullanıp kullanmamak sana kalmış.

• quote:

quote:

Yaş 18.

@Murat_c78

Jöle kullanıyosan gece uyumadan güzelce saçlarını yıkarsan iyi olur tresan papatya şampuanı güzeldir deneyebilirsin.Ayrıca Bal alırken dikkatli ol öyle marketlerden falan alma bu işi yapan insanlarda temin et.Ankarada yaşıyosan Sakarya cd.Arı vital var ben sürekli oradan alırım.Yaşım 33 bende kıllanma varsa senin Kurt adam dönmen lazım.:)

• @tufeba

Babamın dediğim gibi saçları gür amcamında öyle ama dayımın yanlardan açıklık var. Yaşıda 33.
    Kuzenlerimin birinde saç dökülmesi vardı ama sonradan geçti. Benim gibi saçları yanlardan açılan kuzenim yok.

@ÖfKeLiKaLaBaLıK

Senin önerebileceğin bir şampuan var mı saç dökülmesine karşı?

@Murat_c78

Önerilerin için sağol dediğim gibi en yakın zamanda uygulayacağım tavsiyeni.
    Bu arada jöle kullanmıyorum.
  • quote:

@tufeba

Babamın dediğim gibi saçları gür amcamında öyle ama dayımın yanlardan açıklık var. Yaşıda 33.
    Kuzenlerimin birinde saç dökülmesi vardı ama sonradan geçti. Benim gibi saçları yanlardan açılan kuzenim yok.

Ben sana bir kaç tavsiyede bulunayım ozaman.
    -Sebamed anti hair loss şampuan al ve kulan.
    -Defne Yağı Yoğun olan defne sabunu (http://www.antakyadefnesabunu.com Ben bu adresten alıyorum)
    bu ikisini dönüşümlü kulan.
    -Stres yapma yada kafana takma bu durumu.
    -Sağlıklı beslen herşeyin temeli bu. (abur cubur ve içinde mısırdan elde edilmiş şeker bulunan tatlılardan genelikle uzak dur)
    -Tadını begenirsen hergün en az 1 bardak yeşil cay iç.
    -Ekmekleride cavdar veya esmer ekmek tercihlerinden yap.
    -uckurunada az hakim ol :)

• stres yapmayın beyler dökülürse dökülsün eğer yapamam derseniz bu işi çok iyi yapan ekim yerleri var ekildiği hiç belli olmayan o yüzden fazla kasmayın
  • takip
  • quote:

Saçımda dökülme yok gibi bir şey yani saçımı şiddetlice sirkeleyince 2-3 tane saç teli düşüyor. Ancak saçlarım yanlardan açılıyor.

merhaba denedinizmi acaba karışım işe yaradımı paylaşırmısınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: blatter

quote:

Saçımda dökülme yok gibi bir şey yani saçımı şiddetlice sirkeleyince 2-3 tane saç teli düşüyor. Ancak saçlarım yanlardan açılıyor.

merhaba denedinizmi acaba karışım işe yaradımı paylaşırmısınız

@Murat_c78 tavsiyesini farklı bir yerde bir benzerini gördüm. Deneyecektim ancak vaktim olmadı alamadım malzemeleri. Eylül ayı içerisinde tez vakitte denemelere başlıcam.

@tufeba'nın bahsettiği şampuan ve sabunu da almayı düşünüyorum ama şuan nemlendirici bakım seti kullandığımdan başka bir şampuan ve sabun kullanmam nasıl olur diye düşünüyorum.

Yani anlayacağınız henüz denemedim tavsiyeleri.
    Ama zararlı şeyler olduğunu sanmıyorum. Denemekte fayda var.

• Nasil ise yaradi mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,saçınızın son durumu nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThbrK

Merhaba,saçınızın son durumu nedir?

Şu vaziyette.
    Açılmaya devam ediyor; ama pek önemsemiyorum artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekmek arası sakız -- 5 Mayıs 2018; 13:34:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekmek arası sakız

quote:

Orijinalden alıntı: ThbrK

Merhaba,saçınızın son durumu nedir?

Şu vaziyette.
    Açılmaya devam ediyor; ama pek önemsemiyorum artık.

aynı benim gibi saçların,ben ileride kenarlara saç ektirtmeyi düşünüyorum.

• Başkan şuan saçının durumu nasıl? Fotoğraf yollar mısın? tavsiyelerin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.