Şimdi Ara

Saçları daha hızlı ne uzatır? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
2
Favori
16.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Illuminn

quote:

Orijinalden alıntı: elsequito

kestirmezsen daha hızlı uzar

Tam tersine kestirince daha hızlı uzar. Bahsettiğimiz uzama hızı

katılıyorum.
    ıyı bır kuafore gıdıp ayda bır uçlarından cok ufak bır sekılde kestırırsen uzama hızı baya bır artar
  • quote:

quote:

kestirmek saç köklerine etki etmeyeceği için fark eden tek şey kestirmediği için daha hızlı uzaması olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnotherPlanet

Saçların yağlanmasını sağlamak için önereceğiniz şampuan var mı?

Saç kremi kullan. Şampuan haricinden saç kremini banyodan çıkmadan sür hafif durula öyle çık.
  • Hint yağı kullan dostum. Google'da da araştırabilirsin. Hint yağı saçı besler uzatır.
  • quote:

quote:

quote:

kestirmek saç köklerine etki etmeyeceği için fark eden tek şey kestirmediği için daha hızlı uzaması olur

Aynı olay sakal-bıyık için de geçerlidir. Hatta tüm kıllar için. Saç sadece kökten ibaret değildir, bir bütündür. Saçın kesilmesi saçın güçlenmesini sağlar. Güçlenen saç da çabuk uzar. Ayrıca saçın kesilen kısmı en uç kısım yani en eski katman olduğundan daha güzel bir görünüm elde edersiniz. Saçın da kendi içinde bir sistemi, düzeni var

• biraz kırıkları aldırayım diye berbere gidersen, saç pek hızlı uzamaz , buna dikkat et.
  • banyoda takla atarak yıkan yer çekiminden dolayı daha hızlı uzaaaaaaaaaaaaaaaar
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Aynı olay sakal-bıyık için de geçerlidir. Hatta tüm kıllar için. Saç sadece kökten ibaret değildir, bir bütündür. Saçın kesilmesi saçın güçlenmesini sağlar. Güçlenen saç da çabuk uzar. Ayrıca saçın kesilen kısmı en uç kısım yani en eski katman olduğundan daha güzel bir görünüm elde edersiniz. Saçın da kendi içinde bir sistemi, düzeni var

Malesef yanlış biliniyor bunu söyleyen dermatolog uzmanı bir herifti tv'ye çıktı baya uzunca tartıştılar

Aha makale bu:

Halk arasında saçı kazıtmanın saçı kalınlaştırdığı ve dökülen saçları tekrar kazandırdığına dair söylentiler dolaşıyor.
    Şöyle bir soru geldi.
    Saçımı kazıtmanın saçı kalınlaştırdığını ve tek bir saç çıkması gereken yerlerden birden fazla saç çıktığını farkettim. Saçlarım üstlerde zayıf ve bir ay boyunca iki günde bir saçlarımı kazıtmanın saçlarıma yardımcı olup olmayacağını merak ediyorum. Sizce bu zayıflayan saçlarımda fark yaratır mı ? Sonuçları maksimize edecek saç derisine uygulayabileceğim herhangi bir krem ya da sebze tavsiye edebilir misiniz ? Soğan ve sarımsakla ilgili bazı şeyler duydum ama çok kötü kokuyorlar.
    Cevap : Eğer saçınızı kazıma konusunda uzman olmak istiyorsanız, söylediğiniz şey buna oldukça yardımcı olur. Ancak malesef saçı kazımak daha kalın çıkmasına ve bir folikülün üretebileceğinden daha fazla saç üretmesine yardımcı olmaz.
    Saçınızı kazıdığınızda, ya da çok çok kısa kestiğinizde bütün saçlar aynı uzunluğa gelir ve uçlar saç kalından inceye doğru ilerlediği için kalın görünür. Çok nadir zamanlarda bu saçınızı kalın hissetmenize ve kalın görünmesine neden olur çünkü uçlar eşit bir düzlemdedir. Saçınızdaki bu farklılık bir nevi ilüzyondur.
    Kafanızdaki saçlar ( ve vücudunuzdaki diğer bütün kıllar ) genetik programlarına göre büyümektedirler. Saçı devamlı olarak kazıtmak bir insana kalın saçlar verseydi dünyadaki herkes kalın saçlara sahip olurdu. Saçınızı kazıdıktan sonra bir kökten daha önce olmayan başka bir saç çıkması muhtemelen yakınındaki bir saç folikülünün tekrar büyüme evresine girmesiyle saçınızı kazıtmanızın aynı zamana denk gelmesinden kaynaklanmaktadır.
    Eğer saçınızın büyüme potansiyelini gerçekten maksimize etmek istiyorsanız saç derinizi temiz ve sağlıklı tutun. Büyüyen saçlarınızı temiz tutun ve onlara iyi bakın. Protein bakımından zengin, gerekli mineral ve vitaminleri aldığınız bir diyet uygulayın.
    Piyasada saçınızı kalınkaştıracak ve dolgun hissettirecek ürünler bulunuyor. Saç teli kalınlığınızı artıracak topikal serumlar kullanabilir, aynı zamanda şampuanlar ve hacimlendirici losyonlarla ekstra kalınlık sağlayabilirsiniz. Bu ürünlerin etkisi minimum 2-3 santimetre uzunluğundaki saçlarda görülebilmektedir.
    Sonuç olarak eğer görüntüden memnunsanız saçlarınızı kazıtın ancak saçınızın büyümesine herhangi bir etki edeceğini ümit etmeyin lütfen

edit: makale ekledm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elsequito -- 29 Ocak 2012; 19:00:26 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Malesef yanlış biliniyor diye bunu söyleyen dermatolog uzmanı bir herifti tv'ye çıktı baya uzunca tartıştılar

İşin içine uzmanlar girerse ben çekilirim o zaman. Sonuçta bunun uzmanı onlar. Ama benim saçlarım çok az çok az kesilerek çok hızlı ve güçlü bir şekilde uzamıştı bir de o var. Dünya çok karışık

Edit: Makalede saçı kazıtmaktan bahsediyor ama. Benim bahsettiğim saçın ucundan çok az almak. Bence tartışmayalım sonuçta ikimiz de sadece birer userız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Illuminn -- 29 Ocak 2012; 19:03:04 >

• Örebiliosan ör yıkadıktan sonra küçükte olsa olur yani o uzunluktaysa tabi acayip uzatıyor
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Malesef yanlış biliniyor diye bunu söyleyen dermatolog uzmanı bir herifti tv'ye çıktı baya uzunca tartıştılar

İşin içine uzmanlar girerse ben çekilirim o zaman. Sonuçta bunun uzmanı onlar. Ama benim saçlarım çok az çok az kesilerek çok hızlı ve güçlü bir şekilde uzamıştı bir de o var. Dünya çok karışık

Edit: Makalede saçı kazıtmaktan bahsediyor ama. Benim bahsettiğim saçın ucundan çok az almak. Bence tartışmayalım sonuçta ikimiz de sadece birer userız

Makalede saçlarda makas izi olduğu için bunun bir ilizyon olduğun bahsediyor size uzuyormuş gibi geliyor yani :D

• Montla yıkan
  • Kafanı ters çevir saç köklerine kan gitsin öyle uzar saçların

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.