Şimdi Ara

Saatleri nasıl parlatabiliriz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
32.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • silikon kordonlu üzeri metal saatim var, fakat metal kısmının eskisi gibi parlamadığını birazcık matlaşmış olduğunu fark ettim

cif sirke gibi çözümler işe yarar mı ?

dışarıdan para vermeden

yada bir saatçiye söylesem o parlatır mı ?

• Bazı saatçiler polisaj yapıyor. Özel bir sıvısı var bir de zımpara takılı bir makinası. İzmir'deysen Çankaya bit pazarında yapıyorlar. 10 Tl gibi bir rakama.
  • kendin de yapabilirsin ama değmez, saatçiye ver güzel güzel yapsın.

Ha bu arada, saatin kasası kaplama ise kesinlikle polisaj yaptırma. Alttaki katman açığa çıkabilir, saat berbat olur.
  •  Saatleri nasıl parlatabiliriz ?
  •  Saatleri nasıl parlatabiliriz ?

saat bu soyulma falan yapmaz heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: MIKROP DOGAN

silikon kordonlu üzeri metal saatim var, fakat metal kısmının eskisi gibi parlamadığını birazcık matlaşmış olduğunu fark ettim

Metali parlatır hatta fırçalanmış matlaştırılmış kısma yaparsanız orayıda parlatır

quote:

Orijinalden alıntı: MIKROP DOGAN

saat bu soyulma falan yapmaz heralde

Kaplama var mı yok mu bilmiyorumda sanırım yoktur metalde bence soyulacak bişey yok yani
  • Polisaj
  • Adamı hatırladım polisajcı Bedir ismi. Çankaya bit pazarında kime sorsan tanıyor adamı. Rahatsız bir tip yalnız :)
  • Ben siliyorum olabildigince ve kolonya suruyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheDenier
    Ben siliyorum olabildigince ve kolonya suruyorum

Şimdi dostum silmekle polisaj aynı şey değil. Sen kolonya ile silerek kasanın üstündeki pislikleri falan çıkartırsın ama çizikleri gideremezsin. Zorlarsan daha da fazla çizersin
  • Bende dremel var nalburdanda kucuk tupte gumus cilasi aldim. Dremele keçeli ucunu takip saate uyguluyorum ve sonuc mukemmelin otesinde!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kılcal çizikler için Cape Cod fazlasıyla iş görür. Fırçalanmış çeliği de belirtildiği üzere çok fazla parlatmıyor. Benim uygulamalarımda gayet iyi neticeler aldım. Diğer taraftan 10 tl ya yapılan polisajın çok fazla iyi netice vereceğini sanmıyorum
  • metalik saat çelik kordon üzerindeki çizikleri nasıl giderebiliriz acaba..?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.