Şimdi Ara

SAATLER (365. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29.530
Cevap
104
Favori
3.880.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 363364365366367
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • omeganın co axialının videolarına baktım o da sıradan otomatikler gibi tik tak tik tak... mekanizmayı incelediğimde müthiş farklar yok, geliştirmişler biraz temel otomatik makina çalışma prensibini o kadar. temel olarak bildiğimiz 2 tekerlekli bisikleti almışlar 3 tekerlekli bisiklet yapmışlar daha dengeli olmuş. aynen bunu yapmışlar ama spring driveın o akıcı escapementı yok coaxialda. hatta spring drive da escapement yok o yüzden akıyor sürekli.
  • Audemars Piguet Montre Jules 267 parçadan oluşan calibre 34 jewel ve 43200 balans hassasiyetine sahip 56 saat power reserve süresi vardır.
     SAATLER

SAATLER

SAATLER

SAATLER

SAATLER

SAATLER

• Arkadaşlar, saatsever dostlarım
    20 Haziran 2009 tarihli
    1. İstanbul Saat Zirvesi'nin başlangıç noktası
    Kapalıçarşı içindeki Şark Kahvesi'dir,
    saat 10:00-10:30 arası burada buluşalım
    ayrıntılar için pm atın lütfen
  • merhaba arkadaşlar; saatler hakkında pek bir bilgim yok. linkteki bu saati almaya karar verdim.nauticanın iyi bir marka olduğunu biliyorum ve isviçre olmasıda diğer bir artısı.

bu konu da bana fikir verebilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.

bu saat alınabilecek bir saatmidir.ve modeli nedir.yıl-üretim?ayrıca ebat olarak 48 mm deniyor.bunun orjinal görüntüsünü nasıl anlayabilirim. şimdiden sağolunuz.

http://www.saatturk.com/?urun-detay_6394_Nautica_A35090G.html
  • dostum Swatch Windfall kordonundaki siyah plastikler zamanla kopuyormuş,alacaksan bile swatch bayisinde düz kordon taktır öyle al....
    quote:

Orjinalden alıntı: ChnGT/GTS

Beyler 290 TL bütçem var bu saatlerden birini istiyorum (Not: yıllardır dijital saat kullanıyorum) Eğer pilli saat almamı önerirseniz lütfen Arkasında tüm göstergeleri ve takimetresi olsun. Ayrıca metal kordonlu bir saat istiyorum.

Swatch Hypnotic

SAATLER

Swatch Windfall

SAATLER

Swatch Eastern Sun (Gönlüm bundan yana)

SAATLER

Bide Nike'ın Triax vapor isimli çok iyi bir saati var. Asıl amacım bunu almaktı ama bu konuyu görünce (1 hafta önce) diğerlerinede bakayım dedim. Not: saati CUma günü alıcam. Bunlardan birini. Veya güzel bi öneri olursa. 290 TL olmak zorunda değil. 310 da olabilir.

SAATLER

• quote:

Orjinalden alıntı: Azizim

Audemars Piguet Montre Jules 267 parçadan oluşan calibre 34 jewel ve 43200 balans hassasiyetine sahip 56 saat power reserve süresi vardır.
     SAATLER

SAATLER

kaç para bu alet?

• SAATCİLER, YARDIIIM...

bozduğum seiko5 mekanizması tekrar söktüm.. balance wheelın palletlere bağlantı jeweli yerine oturmamış o yüzden çalışmıyormuş. şu an çalışıyor alet narince oturttum yerine. fakat bunun regulasyonu muazzam kaymış durumda aranızda saatci olan arkadaş varsa yardıma ihtiyacım var lütfen. çok sapıtık çalışıyor haliyle.. uğraşarak deneye yanıla kendi başıma regüle edebilir miyim? aletin hassasiyetini atomik saat serverlarından bilgisayar saatimi senkronize edip daha sonra saat ile karşılaştırarak anlıyorum. gerçi o kadar hassas bir halde değil quartz saatiminle de yapabilirim karşılaştırmayı. isochrism ayarlarından falan bahsedilmiş ama mümkün müdür kendi başıma yapmam? işim gücüm yok mekanizma ile uğraşıp duruyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: nod35

dostum Swatch Windfall kordonundaki siyah plastikler zamanla kopuyormuş,alacaksan bile swatch bayisinde düz kordon taktır öyle al....

Dostum öneri için çok sağol. Karar verdim Eastern Sun alıcam. Çok harika bir şey.ç
  • quote:

Orjinalden alıntı: kafil arn

SAATCİLER, YARDIIIM...

bozduğum seiko5 mekanizması tekrar söktüm.. balance wheelın palletlere bağlantı jeweli yerine oturmamış o yüzden çalışmıyormuş. şu an çalışıyor alet narince oturttum yerine. fakat bunun regulasyonu muazzam kaymış durumda aranızda saatci olan arkadaş varsa yardıma ihtiyacım var lütfen. çok sapıtık çalışıyor haliyle.. uğraşarak deneye yanıla kendi başıma regüle edebilir miyim? aletin hassasiyetini atomik saat serverlarından bilgisayar saatimi senkronize edip daha sonra saat ile karşılaştırarak anlıyorum. gerçi o kadar hassas bir halde değil quartz saatiminle de yapabilirim karşılaştırmayı. isochrism ayarlarından falan bahsedilmiş ama mümkün müdür kendi başıma yapmam? işim gücüm yok mekanizma ile uğraşıp duruyorum..

Saatçi olmayan birinin ayarı kaymış bir saati düzeltmesi mümkün değildir. Daha fazla vakit kaybetmedenve saati daha fazla bozmadan bir tamirciye git. Dijital ölçeri olsun ki hemen ve hassas bir şekilde ayarını yapsın. 5-10 lira tutar ama saatin sağlıklı çalışır. Adres bilmiyorsan ben sana yollarım.

• evet onu al hem attıkaların içinde en yakışıklısı o hem de ilk onu sevdin aklında kalmasın sonra. hayırlı olsun şimdiden..

teng ver abi bana adres bilmiyorum hiç saatci. ben zevk alıyorum aslında kurcalamaktan deneye deneye yapılabilecek birşeyse yapayım dedim. yapan nasıl yapıyor diye düşünüp, ama ekipman lazımmış dediğiniz gibi bakındım nette biraz öyle elle parmakla sürekli dürte dürte yapılmıyormuş farketmem biraz zaman aldı. bizim buralarda vardı bir ara ekmek almaya çıkınca baktım kapatmış gitmiş.. çok yaygın bilinen mekanizma ya herhangi donanımlı bir saatci birisi yapabilir aslında değil mi? siz gene de verin bana adres bulunsun kolay yerderyse direk ona giderim. istanbul anadolu yakasındayım. teşekkür ederim ilginize..
  • quote:

Orjinalden alıntı: erceylanus

merhaba arkadaşlar; saatler hakkında pek bir bilgim yok. linkteki bu saati almaya karar verdim.nauticanın iyi bir marka olduğunu biliyorum ve isviçre olmasıda diğer bir artısı.

bu konu da bana fikir verebilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.

bu saat alınabilecek bir saatmidir.ve modeli nedir.yıl-üretim?ayrıca ebat olarak 48 mm deniyor.bunun orjinal görüntüsünü nasıl anlayabilirim. şimdiden sağolunuz.

http://www.saatturk.com/?urun-detay_6394_Nautica_A35090G.html

bir bilgisi olan yokmudur arkadaşlar?

• bence bunu saatci de ayarlayamaz. yayın esneklik katsayısı tamamen değişti çünkü aşırı hassas birşey ve ben bir ileri bir geri sardım bunu.. büyük ihtimalle değiştirecek balans yayını ya da bağlantılı parçaları komple değiştirir daha kolay olacağı için..
  • Saatten fazla anlamam , bu saat orjinalmidir ? Telefondan çektim fazla kaliteli değil o yüzden üstünde ne yazıyo falan söyliyecem
    Saatin ön yüzünde By Dinamix yazıyor ve DG logosunun altında Quartz yazıyor
     SAATLER

SAATLER

Burda kordonunda genuine leather yani gerçek deri yazıyor , içeri doğru delinmiş tarzda yazılmış ...
     SAATLER

arkadasında ise By dinamix ve made in p.r.c yazıyor sanırım porto rico ... ek olarak su geçirmiyor falan yazıyor ..
     SAATLER

bana hediye geldi de , orjinalmidir bu saat ?

• ercey saatin giyim kuşam moda markası nauticanın isviçrede biyerlere yaptırdığı bir saat ama içinde ne var belli değil. eta quartz makina olabilir bu kadar pahalı olduğuna göre diye yorum yapıyorum.. bilenler aydınlatır acele etme derim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kafil arn

ercey saatin giyim kuşam moda markası nauticanın isviçrede biyerlere yaptırdığı bir saat ama içinde ne var belli değil. eta quartz makina olabilir bu kadar pahalı olduğuna göre diye yorum yapıyorum.. bilenler aydınlatır acele etme derim.

teşekkürler

eta quartz nedir ki?
  • prc, p.r.c. en öz çin malı, en kolpacılar cumhireyiti demek porto rico falan hikaye ha onu da kopyalasalar şaşırmam.. :)
  • eta güzel kaliteli bir saat mekanizması üreticisi. iswiçrenin en ünlülerinden. bir sürü saat markasına mekanizma verir onlar da saatlerinin içine koyarlar bu eta marka mekanizmayı saat yaptık derler, veyahutta biraz değiştirirler kendimizin öz saatidir derler falan fistan... tecrübelidir, bir sürü mekanizması vardır güzel markadır yani eta
  • sağol dostum..

2 modeli vardı bu saatin.biri 40mm birde ebat 48 mm diye birşey var.ben bunun orjinal büyüklüğünü nasıl anlıycam?ekran genişliğimidir bu yoksa saatin genişliğimi acaba?
  • 39MM BİR SAAT İÇİN KÜÇÜK MÜ?
  • ekran genişliği diye bir kriter yok. o boyutlar kasa için şöyle ki, kasanın çapı 12yi yukarı tutarsak sağdan sola diyeyim kasanın en geniş olduğu yer. tam yuvarlak olduğu varsayılıyor saatin çapı oluyor yani.. bir de ikinci bir boyut verilir detaylarda including crown derler yani kurma kolu/tepe dahil boyut. mesela saat 42mmdir ama kurma kolu dahil edilince 45 mm olur yani 3mm çıkıntı yapmış dıraşı doğru kurma kolu burdan bunu anlarız. sizin söylediğiniz boyutlar belirsiz yani.. biryerlerde belirtilmesi lazım kurma kolu dahil mi değil mi yoksa anlaşılması zordur görmeden.
  • 
Sayfa: önceki 363364365366367
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.