Şimdi Ara

SAATLER (1347. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29.531
Cevap
104
Favori
3.879.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13451346134713481349
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

burbank
    Zaten ilk mesajıma dikkatli bakarsanız, benim orada ikinci modeli tourbillon'a örnek olması için değil, tourbillon diye ifade edilerek satılmaya çalışılan ama tourbillon olmayan çakma saate örnek olması için koyduğumu farkedersiniz.

sevgili burbank koydugunuz resimdeki saat tourbillion oldugunu iddia etmiyorki bu konuda kadranında vs bir şey yazmıyor zaten ..ha böyle bir pencere acıp yazan varmıdır ..elbette vardır çin de üretilmiş kilo ile satılan ben sizin anlatmak istediginizi anladım ama siz benim anlatmak istedigimiz anlamadınız ..

anlatayım :

SAATLER

buyurun yüzde yüz çin malı kiloyla alsanız kilosu 50 tl çinde burada tanesi 159 tl (markafoni bugun )..panerai :)

siz bundan bahsediyorsunuz ..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
     SAATLER

bende bundan bahsediyorum ..sizin ML in yerini tutamaz belki ..ama ben seviyorum ve kusura bakmayın ben buna çin çöpü demem çin emegi derim elinize saglık derim ..

sapla samanı ayıralım bilgi verirken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayguru -- 5 Aralık 2011; 16:14:40 >

• 159 a markafoniden yukarıdaki panerai çakmasını almak var

birde aynı fiyata parnis almak var

http://www.parniswatch.com/showpro.asp?articleid=1724

ikisi de panerai degil ..ilkinden bende nefret ederim ama ikincisini kullanırım ..

şimdi kendi kendime diyorumki kolleksiyonumda ne saat varsa hepsini satışa cıkar ..sanırım yapıcam :) çin replikaları satıp yine çin replika alıcaktım şimdi herşeyi satıp sadece çin replika alıcam bende forumun çincisi olayım bari benden eksik buralarda :)
  • Estağfurullah ben sizin kastettiklerinizi aynı sınıfa koymadım zaten. Benim örneğini verdiğim modellerde satıcılar ilanlarında saatin üzerinde yazmasa da "Tourbillon" diye yazıyor. Saatin üzerinde yazmasa da sonuçta dizayn olarak onlarda da bir esinlenme olduğu için bilmeyene ilginç gelebilir. İnsanlar kanmasın diye genel bir uyarı yaptım.

Sizin örneğini verdiğiniz başka tabii. Ama özellikle orjinal Çin Seagull vb. mekanizmalarının da klonunun klonu üretildiği ortamda randımanından emin olamayacağım Çin emeği flying tourbillon yerine benzer fiyata tourbillon olmayan bir Japon veya İsviçre almaya çalışırım, bu da tercih meselesi.

Bu durumda bence sapla samanı ayırmak bir yana, orjinalliğinden emin olacağın emek verilmiş bir Çin mekanizmasını ayırmak da samanlık da iğne aramak gibi. Ben kendime güveniyorum ayırabilirim diyorsanız o da sizin tercihiniz saygı duyarım.
  • aviator markasını nasıl bilirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: burbank

Estağfurullah ben sizin kastettiklerinizi aynı sınıfa koymadım zaten. Benim örneğini verdiğim modellerde satıcılar ilanlarında saatin üzerinde yazmasa da "Tourbillon" diye yazıyor. Saatin üzerinde yazmasa da sonuçta dizayn olarak onlarda da bir esinlenme olduğu için bilmeyene ilginç gelebilir. İnsanlar kanmasın diye genel bir uyarı yaptım.

Sizin örneğini verdiğiniz başka tabii. Ama özellikle orjinal Çin Seagull vb. mekanizmalarının da klonunun klonu üretildiği ortamda randımanından emin olamayacağım Çin emeği flying tourbillon yerine benzer fiyata tourbillon olmayan bir Japon veya İsviçre almaya çalışırım, bu da tercih meselesi.

Bu durumda bence sapla samanı ayırmak bir yana, orjinalliğinden emin olacağın emek verilmiş bir Çin mekanizmasını ayırmak da samanlık da iğne aramak gibi. Ben kendime güveniyorum ayırabilirim diyorsanız o da sizin tercihiniz saygı duyarım.

eklemek isterim sea-gull çinde devlet destegi olan bir üretici ..çin zabıtaları ( ) her türlü markanın kopyasına müsade ediyor ama bu markaya izin vermiyor belki yine el altından üretiyordur çinli bu ama risk bunu üretmek orada :) ..bu arada ömür boyu garanti veriyor tourbillion mekanizmalarına ..tabi bu mekanizmalara tourbillion demiyor flying whell demiş ..tek yöne turu var ..bildigimiz tourbillion degil tabi ama yaklaşmış bence ..ben daha önce replika saat alırken marka taklidi olduklarından degil tasarımlarını begendigim için aldım .sonucta 10.000-20.000 dolar fiyatları olan bu makineleri almaya gücüm olmadıgı için biraz heves almak icin aldım ilk seyahatimde ..fakat dahil oldukca konuya birazda hakimiyet gelince madalyonun diger yüzünün o kadar kara olmadıgını gördüm ..sizi anlıyorum kalitesiz çin malına karşı uyarılarınızı olumlu buluyorum ama çinde saat konusunda ciddi bir gelişme var kalitesiz ürünlerini bize gönderirlerken kalitelileri amerikada gerek ebay den gerekse site açıp satıyorlar ..

• quote:

Orijinalden alıntı: burbank

quote:

Orijinalden alıntı: megablaster

Beyler sorum arada kaynadı.

İnternetten alınan saatler bozulduğunda yardımcı olmazlar ortada kalırsın dediler bana. Bence yanlış. Ne diyorsunuz?

resmi satış yerlerinden distribütör veya yetkili bayi garantili alırsan zaten dışarıda yetkili bayisinde de yaptırabilirsin. Uluslararası garantili alırsan, çok iyi markalar dışında burada geçerli olmaz. Zaten o çok iyi markaların da internetten alınması tavsiye edilmez.

Bir de gitti gidiyorda saati teslim aldıktan sonra 2-3 gün onay süren oluyor. O arada saati kontrol edip bir sorun varsa kargo bedelini ödemek kaydıyla iptal edip paranı geri alabiliyorsun. Çünkü saati ilk aldığında ödediğin para önce havuza gidiyor, sen son onayı verdikten sonra satıcıya aktarılıyor. Bu arada da saati teslim aldıktan sonra sana 2-3 gün inceleme şansı tanınıyor. Ama bazı satıcılar özellikle mekanik saatlerde inceleme sırasında parça alımı felan olabilir kaygısıyla, ilanlarında özellikle "kargo görevlisi eşliğinde kontrol edildikten sonra zabıt tutularak iade alınır, diğer türlü alınmaz" şeklinde şerh düşüyorlar. Bunlara da dikkat etmek lazım.

Bu nedenle kesin birşey söylemek zor. Biraz dikkatli olacaksınız internetten alışverişte veya belirli güvenilir yerler belirleyip oralardan şaşmayacaksınız.

Site bu:www.ozensaat.com

Ben mail atmıştım cevap gelmiş. Mesajda biz zaten teknik servisin kendisiyiz diyor sıkıntı çekmezsiniz diyor.

• Beyler bu 2 saat arasında kaldım lütfen yardım edin

(1)

SAATLER
     SAATLER

SAATLER

SAATLER

(2)

SAATLER
     SAATLER

SAATLER

• quote:

Orijinalden alıntı: Oğuzmert

Beyler bu 2 saat arasında kaldım lütfen yardım edin

(1)

SAATLER
     SAATLER

SAATLER

SAATLER

(2)

SAATLER
     SAATLER

SAATLER

1. cisi daha şık ve olgun duruyor. Kolda daha kendini gösterecektir. Ayrıca 2. si alttaki pilin sakat duruşundan ötürü dezavantajlı. (Bkz. Paslanma)

• @megablaster
    ikiside swatch olduğundan ilk resimdeki saatin arkası da aynı şekildedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: megablaster

quote:

Orijinalden alıntı: Oğuzmert

Beyler bu 2 saat arasında kaldım lütfen yardım edin

(1)

SAATLER
     SAATLER

SAATLER

SAATLER

(2)

SAATLER
     SAATLER

SAATLER

1. cisi daha şık ve olgun duruyor. Kolda daha kendini gösterecektir. Ayrıca 2. si alttaki pilin sakat duruşundan ötürü dezavantajlı. (Bkz. Paslanma)

Hocam swatch ın tüm saatlerinde piller bu şekilde yerleştirilmiştir.Ben öyle biliyorum yanlışım varsa düzeltin.

• 1. Swatch çok daha şık. Swatch'ların ekseri böyle pil kullanır, yekpare kasa oldukları için.
  • İlginç ve orjinal bir dijital saat

SAATLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: Can-KSK

İlginç ve orjinal bir dijital saat

SAATLER

Buna ne dersin?

SAATLER

• braun bu işe de mi el atmış pes artık
  • Hemde Braun. :D
    Ama kayışını beğendim valla. 70'lerden kalma vintage Seiko 5'lere çok da güzel uyar.
  • Aksine Braun bu isi 1971 den beri yapiyor.

SAATLER

SAATLER

SAATLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi some_one -- 5 Aralık 2011; 21:45:02 >

• Alıntı yaparken fotoğrafları silmeyi ne zaman öğreneceğiz acaba çok merak ediyorum
  • quote:

Hocam swatch ın tüm saatlerinde piller bu şekilde yerleştirilmiştir.Ben öyle biliyorum yanlışım varsa düzeltin.

quote:

1. Swatch çok daha şık. Swatch'ların ekseri böyle pil kullanır, yekpare kasa oldukları için.

Swatch saatlerin arka kısımları hakkında herkesin yanlış bildiği bir şey vardır. Öyleki yıllarca Swatch takmış bir çok insan dahi yanlış bilir. O yanlış ta şudur ki... Sizin pil zannettiğiniz şey aslında koruma kapağıdır. Pil o kapak çıktıktan sonra altına yerleştirilir. Bu Kapak sayesinde su geçirmez özelliği kazanır. O yüzden arkasında Patented Water Resistant yazar. Yani bu su geçirmez tasarımın patenti Swatch'a ait olduğu için ondan başkası da kullanamaz.

• braun marka bir saat sanırım koldaki tüyleri yolmaya yönelik üretilmiştir
  • 
Sayfa: önceki 13451346134713481349
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.