Şimdi Ara

SAATLER (1341. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
29.531
Cevap
104
Favori
3.880.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13391340134113421343
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yine bir klasik ML. Hocam bu seferki ödüllü bir Retrograde, 2002 yılında Alman saat dergisi Uhrenmagazin'in yarışmasında üçüncülüğü var. İçindeki mekanizma Unitas 6498 tabanlımı yoksa in-house kalibremi?? Tekrardan hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.
  • @:Fatih:

Saatin hayırlı olsun. Bakla çıkarma işini tek başına yapman biraz zahmetli olur gerekli aparatın yoksa, birde pimleri yamultma olasılığın var. Onun için hiç evde uğraşma, direkt bir saatçiye götür 2-3 TL'ye hallederler.
  • http://www.occasion.com.tr/Product.aspx/M/Swatch/2/F/Erkek/0/A/Saat/3/C/Saat/19/I/2050%20SKIN%20CHRONO%20ST./1170508

Bu saat hoşuma gitti bütçemede çok uygun ama site tanıdık gelmedi bana varmı bu siteden alışveriş yapan beyler?
  • can ksk

teşekkür ederim.

birazdan çarşıya ineceğim gidip yaptırayım bir saatçide
  • quote:

Orijinalden alıntı: hangontight

http://www.amazon.com/Haurex-Italy-Premiere-Stainless-Chronograph/dp/B003VTYMOW

bu marka ile ilgili görüşleriniz nelerdir?

SAATLER

özelikleri arasında makina seiko diyor doğru mudur acaba? Fiyatı yabancı sitelerde 200-300$ arası iken bir fırsat sitesinde 200tl gibi bir rakama almak mümkün. Sizce alınır mı?

Makine : Seiko Vd 54
    Kronometre Fonksiyonlu
    Paslanmaz Çelik Kasa
    Paslanmaz Çelik
    Vidalı Kasa Kapağı
    Vidalı Kurma Kolu
    Ebat : 45 mm
    Mineral Cam
    Paslanmaz Celik Bilezik
    Tek Butonlu Klips
    5 ATM

• quote:

Orijinalden alıntı: polish

quote:

Orijinalden alıntı: Can-KSK

quote:

quote:

burbank:
    Yoksa bir Revue Thommen mi aldın?

Yok revue değil, şuan kolumda. sahi fotoğraf koyacaktık değilmi?

Evet hocam fotoğraf koyacaktık.

Söz verip beklettiysem kusura bakmayın, yen kurmalı saatim ML masterpiece retrograde;

SAATLER

Hocam hayırlı olsun. Kaça aldınız?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: podex

Merhabalar;

800-1.000 TL civarında bütçeyle saat almayı düşünüyorum. Kasası büyük olan saatler hoşuma gidiyor. Buna dayanarak saatçiye gittim ve bana Welder marka saatleri gösterdi çok beğendim. Bana saati inanılmaz övdü, almam için her şeyi yaptı. Ben araştırıp ona göre hareket edeyim dedim. Baktım ki sitede welder marka olarak iyi olmadığını her seferinde belirtmişler. Bu konuyla ilgili arkadaşların önerileri nelerdir? TW Steel marka saatler nasıldır? Bilgi için şimdiden teşekkürler.

TW steel ile ilgili yorum yazmadan önce;

Öncelikli olarak, saati kimin için takacağınızı belirlemelisiniz.

-Kendiniz için mi?
    -Başkası için mi?

Mesela bir glashütte original alırsınız. o saati kolunuzda 1000 kişiden ancak 2-3 kişi farkeder. ama siz o saate sahip olduğunuz için mutlusunuzdur.
    Veya bir rolex alırsınız, onu da 1000 kişiden 200-300 kişi farkeder. Dikkat çekiciliği diğerine nazaran 100 kat fazladır ve siz bu durumdan mutlusunuzdur.

hangisi size daha yakın. Bunun cevabını, net olarak kendinize sorun ve belirleyin. Sonuçta ikiside yanlış değil. Saatlar aynı zamanda statü ve prestij sembolleridir. Bu kadar sahte/çakma saat yapılması ve satılması da bunun göstergesidir.

Daha sonra bütçenizi belirlemelisiniz (sizinki max 1000 civarı sanırım)

Saatden beklentilerinizi belirlemelisiniz: mesela dakikliği, dananıklılığı, extra özellikleri (GMT, kronograf vb)

Aklınızdaki boyutları belirlemelisiniz: (küçük, orta, büyük) bunu seçeceğiniz saatin kategorisi ve kadran ögeleri ile birlikte değerlendirmelisiniz) mesela klasik bir elbise saati istiyorsanız, sade kadran için 38-42 aralığı idealdir. kompikasyonlu kadranlar için çapı büyütebilirsiniz, tolere edilir. ama kronograf bir saat için 38-40 gibi çaplar çok sıkışık bir kadrana sahip olacaktır. yada çok büyük bir spor saat istiyorsanız (48-53 mm), mümkün mertebe düz kadrandan kaçınmalısınız. kolunuzda duvar saati taşımış gibi olursunuz. çap belirlerken, saatin bezel yapısıda çok önemlidir. ince bezelli olan yada hiç bezeli bulunmayan saat, kalın bezel kullanılan saate göre, kolda daha büyük görünür. 40 mm çapında, incecik bir bezele sahip bir elbise saati kolda gayet iyi dururken, aynı çapa sahip kalın bezel kullanılmış bir diver, küçük izlenimi verecektir.

Saat için tarzınızı belirlemelisiniz: spor veya klasik.

Saatler konusunda biraz araştırıp bilgi sahibi olmalısınız: (bilinçli bir şekilde saat almak, o saati daha çok severek kullanmanıza neden olacaktır)
    Araştırdığınız markalardan beğendiğiniz modelleri, mümkünse mutlaka denemelisiniz. resimlerde çok iyi görünen bir saat kolda çok iyi durmayabilir, yada resimlerinden hiç beğenmediğiniz bir saati, kolunuza takınca çok beğenebilirsiniz.

saatin marka değeri sizin için ne kadar önemli,
    yada tasarımı,
    veya 2. el değeri (mesela pahalı saat alan birçok kişi için bu önemli bir kriterdir). Bu kriterler, giderek arttırılabilir. Ama gece gece fazla kafa karıştırmıyalım.

Kordon-kayış-bilezik kısmına hiç girmiyorum, zira extreme modeller hariç, değiştirilebilir bir unsurdur.

bu şekilde, eğer bazı marka ve modeller beğenirseniz buraya yazarsınız, bizde elimizden geldiğince ve bildiğimiz kadarı ile yardımcı olabiliriz.

Mesela en çok sorulan; 300 liralık yada 500 liralık spor saat arıyorum, ne önerirsiniz? tarzı sorular burada pek cevap bulamaz. zira ben 300 liraya kadar alınabilecek spor saatleri sıralayacak olsam en az 2-3 bin modeli buraya yazmam lazım. Yani parayı o arkadaş verecek, binlerce model tarayıp koluna saati ben takacağım. Para senden hamallık benden (Lafım size değil, lütfen yanlış anlamyın, zira siz zaten TW steel sormuşsunuz. son paragrafı ne zamandır, 200 liralık, 300 liralık, 500 liralık saat istiyorum tarzı mesajlara cevap olarak yazacağım ama fırsat olmadı , sizin mesajın arasına girmiş oldu)

ve TW steel'e gelirsek, eğer dediğim gibi bazı kriterler belirlerseniz ve bu sizi TW steel'e götürürse, sizin için doğru saat o saatdir. Sağlıcakla ...

Hem spor hem klasik olarak kullanılacak (klasik ağırlıklı), 1.500 TL civarında bir saat arıyorum, saati hediye olarak alacağım için öneriler daha da önemli, daha önceki mesajımda paylaştığım Aerowatch aslında aradığım türde bir saat ama emin olamadım, bir de otomatik olsa iyi olur tabi.

Bu arada saatiniz gerçekten güzelmiş güle güle kullanın :)

SAATLER

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeanne dArc

quote:

quote:

quote:

quote:

burbank:
    Yoksa bir Revue Thommen mi aldın?

Yok revue değil, şuan kolumda. sahi fotoğraf koyacaktık değilmi?

Evet hocam fotoğraf koyacaktık.

Söz verip beklettiysem kusura bakmayın, yen kurmalı saatim ML masterpiece retrograde;

SAATLER

Bunu bende merak etmekteyim çok güzel bir saat

• quote:

SAATLER

Hayırlı olsun, çok güzel bir saat. Retrograde çok farklı bir tat, iyi günlerde kullanın.
  • bu gün Bursa'da watch shop a gittim.350 tl etiketi olan bir saate baktım casio en son oluru ne dediğimde adam direk 220 taksitli olur dedi.Bu işte ne deli bir kar var ki bu kadar inebiliyor hayret ettim vallaha.Birde mağazada fırsat ürünü etiketli saatlerden ikisini aldığınızda ucuz olan hediyeydi baya iyi bir kampanya gibi duruyo
  • http://www.fossil.com/en_US/shop/men/watches/machine_watches/machine_leather_watch_brown-fs4656p.html

SAATLER

Arkadaşlar bu saat çok hoşuma gitti. 300 TL bu saat için fazla mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Persona Grata -- 4 Aralık 2011; 1:27:31 >

• quote:

@Polish
    Yine bir klasik ML. Hocam bu seferki ödüllü bir Retrograde, 2002 yılında Alman saat dergisi Uhrenmagazin'in yarışmasında üçüncülüğü var. İçindeki mekanizma Unitas 6498 tabanlımı yoksa in-house kalibremi?? Tekrardan hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.

Teşekkürler Can. kalibre ML.76 Ebauche unitas. köklü modifikasyonlara sahip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bedfellow
    quote:

Orijinalden alıntı: Jeanne dArc
    quote:

SAATLER

Bunu bende merak etmekteyim çok güzel bir saat

teşekkür ederim. sıfır değil, 2. el olarak aldım. zira sıfırını almak pek mümkün değil (12.000-14.000 TL)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polish -- 4 Aralık 2011; 2:07:33 >

• quote:

quote:

Merhabalar;

800-1.000 TL civarında bütçeyle saat almayı düşünüyorum. Kasası büyük olan saatler hoşuma gidiyor. Buna dayanarak saatçiye gittim ve bana Welder marka saatleri gösterdi çok beğendim. Bana saati inanılmaz övdü, almam için her şeyi yaptı. Ben araştırıp ona göre hareket edeyim dedim. Baktım ki sitede welder marka olarak iyi olmadığını her seferinde belirtmişler. Bu konuyla ilgili arkadaşların önerileri nelerdir? TW Steel marka saatler nasıldır? Bilgi için şimdiden teşekkürler.

TW steel ile ilgili yorum yazmadan önce;

Öncelikli olarak, saati kimin için takacağınızı belirlemelisiniz.

-Kendiniz için mi?
    -Başkası için mi?

Mesela bir glashütte original alırsınız. o saati kolunuzda 1000 kişiden ancak 2-3 kişi farkeder. ama siz o saate sahip olduğunuz için mutlusunuzdur.
    Veya bir rolex alırsınız, onu da 1000 kişiden 200-300 kişi farkeder. Dikkat çekiciliği diğerine nazaran 100 kat fazladır ve siz bu durumdan mutlusunuzdur.

hangisi size daha yakın. Bunun cevabını, net olarak kendinize sorun ve belirleyin. Sonuçta ikiside yanlış değil. Saatlar aynı zamanda statü ve prestij sembolleridir. Bu kadar sahte/çakma saat yapılması ve satılması da bunun göstergesidir.

Daha sonra bütçenizi belirlemelisiniz (sizinki max 1000 civarı sanırım)

Saatden beklentilerinizi belirlemelisiniz: mesela dakikliği, dananıklılığı, extra özellikleri (GMT, kronograf vb)

Aklınızdaki boyutları belirlemelisiniz: (küçük, orta, büyük) bunu seçeceğiniz saatin kategorisi ve kadran ögeleri ile birlikte değerlendirmelisiniz) mesela klasik bir elbise saati istiyorsanız, sade kadran için 38-42 aralığı idealdir. kompikasyonlu kadranlar için çapı büyütebilirsiniz, tolere edilir. ama kronograf bir saat için 38-40 gibi çaplar çok sıkışık bir kadrana sahip olacaktır. yada çok büyük bir spor saat istiyorsanız (48-53 mm), mümkün mertebe düz kadrandan kaçınmalısınız. kolunuzda duvar saati taşımış gibi olursunuz. çap belirlerken, saatin bezel yapısıda çok önemlidir. ince bezelli olan yada hiç bezeli bulunmayan saat, kalın bezel kullanılan saate göre, kolda daha büyük görünür. 40 mm çapında, incecik bir bezele sahip bir elbise saati kolda gayet iyi dururken, aynı çapa sahip kalın bezel kullanılmış bir diver, küçük izlenimi verecektir.

Saat için tarzınızı belirlemelisiniz: spor veya klasik.

Saatler konusunda biraz araştırıp bilgi sahibi olmalısınız: (bilinçli bir şekilde saat almak, o saati daha çok severek kullanmanıza neden olacaktır)
    Araştırdığınız markalardan beğendiğiniz modelleri, mümkünse mutlaka denemelisiniz. resimlerde çok iyi görünen bir saat kolda çok iyi durmayabilir, yada resimlerinden hiç beğenmediğiniz bir saati, kolunuza takınca çok beğenebilirsiniz.

saatin marka değeri sizin için ne kadar önemli,
    yada tasarımı,
    veya 2. el değeri (mesela pahalı saat alan birçok kişi için bu önemli bir kriterdir). Bu kriterler, giderek arttırılabilir. Ama gece gece fazla kafa karıştırmıyalım.

Kordon-kayış-bilezik kısmına hiç girmiyorum, zira extreme modeller hariç, değiştirilebilir bir unsurdur.

bu şekilde, eğer bazı marka ve modeller beğenirseniz buraya yazarsınız, bizde elimizden geldiğince ve bildiğimiz kadarı ile yardımcı olabiliriz.

Mesela en çok sorulan; 300 liralık yada 500 liralık spor saat arıyorum, ne önerirsiniz? tarzı sorular burada pek cevap bulamaz. zira ben 300 liraya kadar alınabilecek spor saatleri sıralayacak olsam en az 2-3 bin modeli buraya yazmam lazım. Yani parayı o arkadaş verecek, binlerce model tarayıp koluna saati ben takacağım. Para senden hamallık benden (Lafım size değil, lütfen yanlış anlamyın, zira siz zaten TW steel sormuşsunuz. son paragrafı ne zamandır, 200 liralık, 300 liralık, 500 liralık saat istiyorum tarzı mesajlara cevap olarak yazacağım ama fırsat olmadı , sizin mesajın arasına girmiş oldu)

ve TW steel'e gelirsek, eğer dediğim gibi bazı kriterler belirlerseniz ve bu sizi TW steel'e götürürse, sizin için doğru saat o saatdir. Sağlıcakla ...

Sn. Polish;

Zaman ayırıp uzunca yazdığınız çok için teşekkür ediyorum. Saati kendime alacağım dediklerinizi derleyip en kısa zamanda engin bilgilerinizden yararlanacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Polemik

quote:

SAATLER

Hayırlı olsun, çok güzel bir saat. Retrograde çok farklı bir tat, iyi günlerde kullanın.

Teşekkürler sayın polemik. Daha iyileri sizin olsun

• quote:

Sn. Polish;

Zaman ayırıp uzunca yazdığınız çok için teşekkür ediyorum. Saati kendime alacağım dediklerinizi derleyip en kısa zamanda engin bilgilerinizden yararlanacağım.

Estağfurullah, engin bilgi diye birşey yok, bildiğim kadarıyla..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncaybe

Hem spor hem klasik olarak kullanılacak (klasik ağırlıklı), 1.500 TL civarında bir saat arıyorum, saati hediye olarak alacağım için öneriler daha da önemli, daha önceki mesajımda paylaştığım Aerowatch aslında aradığım türde bir saat ama emin olamadım, bir de otomatik olsa iyi olur tabi.

Bu arada saatiniz gerçekten güzelmiş güle güle kullanın :)

SAATLER

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim,

Eğer saat hediye olacaksa, sıfır almak durumundasınızdır. Malesef 1500 Liraya kadar bayiden, otomatik alma ihtimaliniz pek yok (asya kökenliler hariç)
    Öncelikle hediye alacağınız kişinin tarzını bilmelisiniz. sade ve net saatlerden mi hoşlanır, yoksa komplike saatlerdenmi? büyük kasamı sever, küçük kasamı?

Elinizde en az 1-2 kriter olmalı, yoksa o fiyata alınabilecek yüzlerce model arasında sıkışıp kalırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Arda™

Casio EF-552PB-1A4VDF den almayı düşünüyorum.Saatle ilgili bilgisi olan var mı?Hangi siteden sipariş edebilirim(güvenli ve uygun olmak şartıyla).Bir de bana çok ufak gibi geldi nedense

SAATLER

Yardım ediiiiin

• quote:

Orijinalden alıntı: Persona Grata

http://www.fossil.com/en_US/shop/men/watches/machine_watches/machine_leather_watch_brown-fs4656p.html

SAATLER

Arkadaşlar bu saat çok hoşuma gitti. 300 TL bu saat için fazla mıdır?

Bence fazla, o fiyata seiko, orient, citizen, lorus, pulsar, casio swatch gibi markalara bakabilirsiniz. fossil gibi markalar çok yüksek kar marjına sahip. adi ve ucuz malzemelerden üretiliyor. makineleri basit ve bozulmaya çok müsait. Ama beğendiğiniz modeli başka markada bulamadıysanız, yapacak bir şey yok. hangi saatle mutlu olacaksanız onu almalısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: PyRRhiC

merhaba ;
    www.bysaat.com adresinden Lorus Chronograph marka bir saat sipariş ettim sizce bu ürün nasıldır? Görüşlerinizi beyan ederseniz memnun olurum.

SAATLER

SAATLER

SAATLER

Hayırlı olsun, Lorus makine ve malzeme kalitesi olarak sizi üzmez. sonuçta seikoya bağlı bir marka ve seiko tarafından üretiliyor.
    Geriye kalan ise tasarım ve ergonomi, oda sizin zevkinize kalmış. güle güle kullanın.

• 
Sayfa: önceki 13391340134113421343
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.