Şimdi Ara

Saat ve saat firmasının sahte saat satması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
28.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Saat ve saat firmasının sahte saat satması

Türkiye’nin ünlü saat mağazası Saat&Saat üretip sattığı Greenwich markası nedeniyle şok baskın yaşadı.

Mahkeme kararı ile taklit saat üretip sattığı gerekçesiyle Saat&Saat’in çok sayıdaki mağazasında polis eşliğinde el koyma işlemi gerçekleştirildi. Markanın internet sitesi de yine mahkeme kararı ile kısa süreliğine erişime kapatıldı.

Haberin Kaynağı:http://www.yenimeram.com.tr/unlu-saat-markasina-sok-baskin-287123.htm
    https://eksisozluk.com/saat-ve-saat-firmasinin-sahte-saat-satmasi--5606986

Kime güveneceğimizi şaşırdık valla. Gerçek sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeLLaT86 -- 2 Nisan 2018; 10:3:28 >

• "Greenwich ve Greenwich 1847" taklit marka ürünlerine

Sen mahkeme kararını okumadın sanırım, adamlar bildiğin kendileri üretip satıyormuş Greenwich marka saatleri. Kaldı ki bu marka üst segment bir marka da değil, alt segment ürünün sahtesini satan bir firmanın omega, tag heuer gibi markaların da sahtelerinı sattığına eminim. Yediğin ekmek beni ilgilendirmiyor, mahkeme kararıyla sahteciliği tescillenmiş bir firmada çalışıyorsun.

Umarım batarlar.
  • Vay anasını be tam buradan armani saat almayı düşünüyordum😳
  • Konuyu güncel tutalım. Güzel bir markanın saatini daha uyguna başka yerden alıp gidip Saat ve Saat'te sorsanız sırf oradan almadınız diye "sahte bu" derler.
  • Yahu greeenwich çok pahalı bir saat bile değil. Bu fiyat aralığında olmayıp daha pahalı saatleri buradan alan tonla arkadaşım var. Kim daha önce saat aldıysa buradan firmalara seri numaralarıyla başvurup tescillemesi lazım. Bu markada böyle şey yapan omega v.b markalarda neler yapar...
  • yok %50 indirim yok %80 indirim hepsi hikayeymiş demek ki.
    bende %90 indirimle rolex satacam bundan sonra gel vatandaş hepsi orjinal yersen
  • Burada benim anladığım şu, Greencwichh markasını biri tecil ettirmiş. Benim markamı satıyor diye toplattırıyor. Yani, ben üretmedim bu sahte diyor.

Yoksa diğer markalar sahte değil.
  • Dava konusu sahte saat değil ki marka tescili hakkında.İçeriği tam okumadan kimlerden para aldıysanız veya neye hizmet ediyorsanız hemen karalama kampanyası başlatmışsınız bravo:) Yakında israil ürünü bile dersiniz...
    Yüzlerce mağazası olan bir kuruluş sahte ürün satabilir mi ? Kaldı ki sahte ürünlerden muzdarip olmuş bir firmayız.
    Bu arada SaatveSaat te binlerce çalışandan sadece biriyim.Buradan ekmek yiyoruz.
    Sizlerden ricam paylaşılan metnin tamamını okumanız.Şuan konu dava sürecinde ve bu kararı durdurma kararı alındı
  • mertcumhur M kullanıcısına yanıt
    "Greenwich ve Greenwich 1847" taklit marka ürünlerine

Sen mahkeme kararını okumadın sanırım, adamlar bildiğin kendileri üretip satıyormuş Greenwich marka saatleri. Kaldı ki bu marka üst segment bir marka da değil, alt segment ürünün sahtesini satan bir firmanın omega, tag heuer gibi markaların da sahtelerinı sattığına eminim. Yediğin ekmek beni ilgilendirmiyor, mahkeme kararıyla sahteciliği tescillenmiş bir firmada çalışıyorsun.

Umarım batarlar.
  • şu konuyu güncel tutun beyler.. Yazık bu forumda bu kadar mı mesaj almış konu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertcumhur

Dava konusu sahte saat değil ki marka tescili hakkında.İçeriği tam okumadan kimlerden para aldıysanız veya neye hizmet ediyorsanız hemen karalama kampanyası başlatmışsınız bravo:) Yakında israil ürünü bile dersiniz...
    Yüzlerce mağazası olan bir kuruluş sahte ürün satabilir mi ? Kaldı ki sahte ürünlerden muzdarip olmuş bir firmayız.
    Bu arada SaatveSaat te binlerce çalışandan sadece biriyim.Buradan ekmek yiyoruz.
    Sizlerden ricam paylaşılan metnin tamamını okumanız.Şuan konu dava sürecinde ve bu kararı durdurma kararı alındı
    Paylaş görelim durdurma kararını, boş konuşmayalım
  • İyide biz bu saatleri nereden satın alacağız. Güvenilir bir site falan varmı bildiğiniz?
  • İyiki de buradan saat almadık. Bizim memlekette de bayisi var. Orada bir sürü Casio modeli var acaba sahte olabilirler mi?
  • Moda markasi satiyor bu mağaza.

Moda markasi saat almayin aldirmayin!!!

Gerçek bir saat markasindan saat alın!!!

Armani, Lacoste, Diesel... gibi moda saatleri 10-15 dolara fason Çin atölyelerini urettirilip ulkemizde yüzlerce tlye satiliyor. Kalite namina hiçbir şey yok!!!

Kaziklaniyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amasseia

Moda markasi satiyor bu mağaza.

Moda markasi saat almayin aldirmayin!!!

Gerçek bir saat markasindan saat alın!!!

Armani, Lacoste, Diesel... gibi moda saatleri 10-15 dolara fason Çin atölyelerini urettirilip ulkemizde yüzlerce tlye satiliyor. Kalite namina hiçbir şey yok!!!

Kaziklaniyorsunuz.
    Moda markalarının saatlerini genelde fossil yapar ve kötü bir firma değildir.Ayrıca saat neticesinde aksesuardır saati sattıran şeyde tasarımıdır.Bu firmaların tasarımları iyi olduğu için insanlardan talep görürler.
  • Fossil de bir moda markasidir. Çoğu moda markasina göre daha kaliteli üretildiği dogrudur ama bu durumda asıl saat üreticilerinden daha kaliteli olduğu anlamina gelmez.

Kendisi böyleyken de fasonunu yaptığı diğer markalarin kalitesi de kendisinden daha düşüktür haliyle.

Herşey tasarimsa buyrun alın, hayirli olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amasseia -- 25 Nisan 2018; 17:6:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amasseia

Fossil de bir moda markasidir. Çoğu moda markasina göre daha kaliteli üretildiği dogrudur ama bu durumda asıl saat üreticilerinden daha kaliteli olduğu anlamina gelmez.

Kendisi böyleyken de fasonunu yaptığı diğer markalarin kalitesi de kendisinden daha düşüktür haliyle.

Herşey tasarimsa buyrun alın, hayirli olsun.
    fossil bir saat markasıdır moda değil.Ayrıca saat denilen şey yüzlerce yıldır üretilen basit mekanik aksamdan oluşan bir makinedir bu mekanizma duyarı kasan tipleri görünce bir gülme tutuyor bana sanki füzyon santralide bu , mekanizması için binlerce lira verilmeliymiş.Bugün 20 liraya alacağınız saat pili bitene kadar çalışır pili değiştirin yine çalışır.Saat aksesuardır dış görünüşü güzelse sahibine güzel görünüyorsa gerisi boştur.Abi bunun mekanizması uçuyor deyip sıkıcı tasarımlı saatlere servet dökmek yerine daha güzel saatlere para harcamak çok daha mantıklıdır.

• Basit mekanik aksam dediğin şey yüzlerce parçadan oluşabiliyor. Ben de aynı şekilde Diesel, Fossil benzeri markaların saatlerini aldım ama inanki boş. Bu markalar saat markaları değil. Giyim ve aksesuar üzerine üretim yapan firmalar. Gerçek bir saat tutkunu asla kolumdaki saati millet görsün vauuuv çeksin diye almaz. Saatleri biraz daha araştırınca otomatik saatin ne denli kıymetli olduğunu anlıyorsun. Ben de aynı düşğncedeydim. Tasarımı güzel olsun gerisi boş diyordum ama araştırdıkça kullandığım saatlerin gerçek saatler olmadığını anladım. Şimdi hepsi birer süs gibi geliyor.
  • Saat ve Saat firmasının sahte saat sattığını gümrükçü bir arkadaşımda söylemişti. Guess ve Armani marka saatlerinin çoğu sahte demişti yanlış hatırlamıyorsam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_Rahip -- 1 Mayıs 2018; 16:38:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

fossil bir saat markasıdır moda değil.Ayrıca saat denilen şey yüzlerce yıldır üretilen basit mekanik aksamdan oluşan bir makinedir bu mekanizma duyarı kasan tipleri görünce bir gülme tutuyor bana sanki füzyon santralide bu , mekanizması için binlerce lira verilmeliymiş.Bugün 20 liraya alacağınız saat pili bitene kadar çalışır pili değiştirin yine çalışır.Saat aksesuardır dış görünüşü güzelse sahibine güzel görünüyorsa gerisi boştur.Abi bunun mekanizması uçuyor deyip sıkıcı tasarımlı saatlere servet dökmek yerine daha güzel saatlere para harcamak çok daha mantıklıdır.

Alıntıları Göster
    Hocamwww.fossil.com sayfasına girin lütfen bakın moda markası mı? Sadece saat mi satıyor?
    Çanta, cüzdan, takı, güneş gözlüğü vs. satıyor mu satmıyor mu?

Bloomberg'den alıntı yapıyorum. link
    "Today Fossil is the world’s leading fashion-watch firm."

Şimdi ikinci konuya gelelim. Saat yüzlerce yıldır üretilen basit makinedir demişsiniz. Bu bağlamda Karl Benz ilk otomobili icat ettiğinde 1885 yılıymış 133 yıl olmuş. Şimdi yeni en iyi teknoloji (karbon yakıtlı, elektrikli olmayan) otomobil de yüzlerce yıldır üretilen basit makine mi diyeceğiz? Saat teknolojisindeki gelişmelerden bahsedebilirim (Silicone mainspring, Co-axial escapement) ama gerek yok.

Şimdi son konuya gelelim. "Tasarım güzel gerisi boş" demişsiniz. Bayi fiyatı 500-1000TL olan moda saatlerinin (Armanı, Diesel) 5 liralık mekanizması 10 liralık kasası var. Hadi 100 liralık olsun. Gerisi yavaya atılan para.

Uygun fiyatlı mekanik ama kaliteli bir saatte daha fazla "değer" vardır.

Kullanırsın kullanmazsın ayrı konu ama bir argümanın da içini doldurmak lazım öyle değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: schavelle

Hocamwww.fossil.com sayfasına girin lütfen bakın moda markası mı? Sadece saat mi satıyor?
    Çanta, cüzdan, takı, güneş gözlüğü vs. satıyor mu satmıyor mu?

Bloomberg'den alıntı yapıyorum. link
    "Today Fossil is the world’s leading fashion-watch firm."

Şimdi ikinci konuya gelelim. Saat yüzlerce yıldır üretilen basit makinedir demişsiniz. Bu bağlamda Karl Benz ilk otomobili icat ettiğinde 1885 yılıymış 133 yıl olmuş. Şimdi yeni en iyi teknoloji (karbon yakıtlı, elektrikli olmayan) otomobil de yüzlerce yıldır üretilen basit makine mi diyeceğiz? Saat teknolojisindeki gelişmelerden bahsedebilirim (Silicone mainspring, Co-axial escapement) ama gerek yok.

Şimdi son konuya gelelim. "Tasarım güzel gerisi boş" demişsiniz. Bayi fiyatı 500-1000TL olan moda saatlerinin (Armanı, Diesel) 5 liralık mekanizması 10 liralık kasası var. Hadi 100 liralık olsun. Gerisi yavaya atılan para.

Uygun fiyatlı mekanik ama kaliteli bir saatte daha fazla "değer" vardır.

Kullanırsın kullanmazsın ayrı konu ama bir argümanın da içini doldurmak lazım öyle değil mi?

Alıntıları Göster
    Araba teknolojisiyle saat arasında mantık kurulamaz ikisi arasında o kadar fark var ki bunları aynı cümle içinde kullanmak bile saçmalık.Bugün sokakta ki zenciden saat alsanız 5 sene kullanırsınız.Saat çok komplike bir yapı değil mekanizmasını isterseniz titanyumdan yapın sonuçta fiziksel strese çok az maruz kalıyor bu yüzdendir ki plastik mekanizmalı saat bile 3 sene bozulmuyor.Seiko nun süslü süslü anlattığı ama günün sonunda hayatında hiç bir şey değiştirmeyen bir çok ıvır zıvır var.Bu ıvır zıvırlar için abi onun mekanizması uçuyor lafları için kötü görünen sıkıcı tasarımlı saatlere para dökmeye gerek yok.Saat aksesuar mücevherat kategorisinde bir ürün bunda yok şu mekanizma bu özellik aramak saçmalık diesel hoşuna gidiyorsa diesel al yok rolex gözüne güzel geldiyse rolex al.11 senedir kullandığım sözde çöp mekanizmalı moda saatim var pili bittikçe değiştiriyorum sadece ama olan algıyı göre bunun 1 sene sonrasında bozulması gerekliydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Citizen'in Pengueni -- 3 Mayıs 2018; 12:53:35 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.