Şimdi Ara

Saadet Partisine neden oy verilir/verilmez? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Akp en ağır eleştiren partiyi bile akpli yapmışsınız helal size valla.
  • Tabanı dışarıdan aynı gibi görünse de aslında çok farklılar. Bizim patron saadetli mesela oradan biliyorum. Kendisi de akp karşıtı. Milli görüşle akp hep ters düşer.
    Erbakancıdır saadetliler. Hala ondan medet de umarlar. Bi ara oğluna bel bağlamışlardı olmadı. Kamalak da bir işe yaramadı son seçimlerde %3'ün altına düşerek devlet desteğinden yoksun kaldılar. Şimdi başa geçen Mollaoğlu da Madımak şüphelilerinden olduğundan prim yapacağını sanmam. Zaten %3'ün altına düşen parti yok olmaya mahkumdur. Desteksiz kimse elini cebine atmaz bu saatten sonra.

Oy verilir mi bence verilmez. akp ile ters görünseler de farklı baksalar da özünde islami yönetimi arzularlar. Biri milli görüş der diğer işine ne geliyorsa değiştire değiştire onu der. Erbakan dini siyasete alet etmeseydi çok büyük adam olabilirdi bu ülkede. Prof. ünvanında makina mühendisiydi. Şimdikiler gibi diploması şaibeli değildi. Hükümette bulunduğu dönemde "denk bütçe" olarak adlandırdığı bütçe sistemiyle tasarrufa gitmiş ve memur maaşlarına enflasyondan dolayı ciddi zamlar yapmıştır.

Bize din odaklı değil bilim odaklı insanlar lazım. Cebinden önce milletini düşünecek. Öyle laf salatasıyla günü geçirmeyecek insanlar lazım. Bu da Saadet partisi olmaz.

• şeriatçılardan hayır gelmez. Burası laik bir ülke.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mimar SaNAN

saadet in gençlik derneği olan agd full akp li. Kendi tabanının bile oy vermediği partiye neden oy verelim?

Yalniz agd saadetin siyasal genclik hareketi degil siyasetten uzak genclik toplulugudur. Baskani ve yoneticileri milli goruscu olabilir ama bu onu saadetin genclik yapilandirmasi yapmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunun ornegini hukumete gectiginde gorduk zaten. Memura, emekliye, vatandasa yapilan zamlar(maaslara yapilan zamlar yanlis anlamayin) ekonomideki iyilesmeler, faize giden paralarin halka dagitilmasi, Kibris meselesi,aselsan vs. birsuru ornek verilebilir. Tabi bu paralar halka gidince bazi cevreler rahatsiz oldu. Medya da bu cevrenin elinde oldugu icin halk irtica denerek korkutuldu, yapilanlar unutturuldu ve asker zorlamasiyla gorevleri sonlandirildi. Ama sorun buyuklerinize Erbakandan,refahtan bahsedin hep iyi seyler derler(cemaat olayinda oldugu gibi). Halk da zaten tayyibe oyu Erbakan hocanin ogrencisi oldugu icin veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karelibaxır

quote:

saadet in gençlik derneği olan agd full akp li. Kendi tabanının bile oy vermediği partiye neden oy verelim?

Yalniz agd saadetin siyasal genclik hareketi degil siyasetten uzak genclik toplulugudur. Baskani ve yoneticileri milli goruscu olabilir ama bu onu saadetin genclik yapilandirmasi yapmaz.

Hocam ben kücük yastan beri bu anadolu genclik dernegini biliyorum bizzat icinde bulundum baya yardim torbasi vs hazirladik o zamanlar bir ton arkadasim o dernekte hatta bir tanesi de yönetici neyse demem o ki bu dernek bastan asagiya siyasi bir dernek akp'nin arka kapisi genclik örgütü falan degil islam örgütü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hannover 96

quote:

Orijinalden alıntı: karelibaxır

quote:

Hocam ben kücük yastan beri bu anadolu genclik dernegini biliyorum bizzat icinde bulundum baya yardim torbasi vs hazirladik o zamanlar bir ton arkadasim o dernekte hatta bir tanesi de yönetici neyse demem o ki bu dernek bastan asagiya siyasi bir dernek akp'nin arka kapisi genclik örgütü falan degil islam örgütü.

Reis sen tam olamamisin o zaman ne diyim :) universitedeki agddede 0 siyaset. He tabi icinde akpli kisi sayisi cok ama onlar da zaten dedigim gibi akpyi milli gorus sandiklari icin akpye oy veriyor halk gibi. Ama sunu bil ki agdnin universitedeki faaliyetleri siyaset uzerine degil kaldi ki Erbakan hoca da agdyi kurarken amacinin siyaset olmadigini belirtir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• devrimle, seçimle, onun bunun demesiyle şeriat gelmez gelemez korkmayın bu kadar. terör yapıları hariç en bağlı selefiler bile bunu biliyor, bu mesajı veriyor. şeriat Allahın dilemesiyle olur. he demeyle olacak bir sistem değildir çünkü sağlıklı olabilmesi için müslüman değil mümin olman gereklidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Norwester -- 18 Aralık 2016; 1:41:21 >
  • Valla birçok konuşmasını dinledim açıkçası mezhepçilik, radikal bir potansiyel hiç görmedim. Madımak olaylarına ilişkin şöyle bir cevap buldum nette
    https://twitter.com/mahmutorun/status/792764078418788352
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.