Şimdi Ara

S7 Edge mi İphone 6S Plus mu ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Evet oyle fakat edgede donanimsal biraz onde. Sonra s7 ye bakinca gayet guzel her seyi ama androidin ilerde sıkıntı cikaracagini dusundugumde kafam karisiyor. Galiba en iyisi orda telefonlari inceleyip oyle almak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yorum için saolun.
  • Gerçekten çok güncelledim kirlilik yaptım kusura bakmayın da son bir düşünceleri almak istiyorum. Ters cevap vermeyin bari içinizde kalsın :D
  • phonel59 P kullanıcısına yanıt
    +++
  • Güncel.
  • Bu başlığı 16.11.16 itibariyle uplamam gerekiyor çünkü iPhone 7'nin de tanıtılmasıyla birlikte 6s Plus'un 128 gb olan versiyonu da 3500 TL civarlarına düşerek neredeyse S7 Edge ile aynı fiyata geliyorken (paralel ithalatı saymıyorum), bunları yeniden değerlendirmek gerek diye düşünüyorum. Şimdi bakacak olursak aynı fiyata hangi firma daha çok özellik veriyor? (Telefonların ikisini de kullanmadım ancak almaya niyetim olduğu için uzun zamandır sürekli araştırıyorum ve gördüğüm olayları özet geçicem biraz da)

S7 Edge Artıları:

-Çok işlevsel bir telefon. Yapamayacağınız şey yok dersek abartı olmaz herhalde. Torrentle dizi film indirmek, gerektiği zamanlarda başka telefonları bile şarj edebilmek, bilgisayarlarla çok rahat bir şekilde eşleyip dosya atabilmek/alabilmek vs
    -Tüm testlerde bataryasının şimdiye kadar çıkmış tüm iphone'lardan daha çok dayandığı söyleniyor.
    -Otg desteği.
    -İnanılmaz ekran deneyimi.
    -Her türlü şarta uyum sağlayabilmek (iPhone'lar gibi "kendi programım olmadan bilgisayara bağlanmam, kendim gibi iphone olmayan telefona dosya atmam, kendi şarj aletim olmadan şarj olmam, ucuz aletlerle çalışmam tam verim istiyorsan apple üretimi pahalı kablolar, kulaklıklar, şarj aletleri vs almak zorundasın" triplerine girmiyor.
    -Hızlı şarj.
    -Çok iyi ekran kasa oranı (%76)

S7 Edge'nin eksileri:

-Hafıza kartı desteğinin olması iyi ancak malum hafıza kartları telefonları yavaşlatıyor. Onun için pek hafıza kartı kullanmam ben. 3300 liralık telefonda en az 64 gb hafıza olmalıydı bence.
    -Tüm kullananlar aşırı kaygan olduğunu ve elde durmadığını söylüyor.
    -Aşırı parmak izi tutuyormuş.
    -Arkanın cam olması iPhone'a göre bir eksi. iPhone yere düştüğünde kırılacak olan toplam alan sadece 1 iken (ekran) S7 Edge'de ise 2 adet. (Ekran ve arka cam panel)
    -Çöplük gibi bir market. (Bu gerçi android'in eksilerinden biri ancak S7 Edge de Android tabanlı olduğundan bunu da ona dahil edebiliriz sanırım.)
    iPhone 6S Plus Artıları:

-Dünyanın en hızlı işlemcisi (Not: iPhone 7 çıkınca o taht el değiştirdi tabi )
    -Dünyanın en hızlı hafıza birimi. (Mobil Dünyanın SSD'leri olarak geçiyor)
    -Stabil, hızlı çalışan, kolay kolay yavaşlamayan, yıllarca güncelleme alan, güzel bir işletim sistemi.
    -S7 Edge 3300 liraya 32 gb hafıza verirken iPhone 6S Plus neredeyse aynı fiyata 128 gb hafıza veriyor.
    -Daha dayanıklı bir telefon.
    -Android'de de aynı firmalar tarafından geliştirilmiş aynı uygulamalar nedense iPhone'da daha güzel görünüyor. Sanırım tasarım diliyle alakalı bir şey.
    -Son olarak App Store tabi ki.

iPhone 6S Plus Eksileri:

-Torrent yok (Benim için çok büyük eksi)
    -Yıllar öncenin Galaxy Ace'sinde bile var olan bir dosya sistemi hala ios'ta yok.
    -Kendi pahalı ekipmanları olmayınca sürekli sorun çıkarması, 100 liralık kabloyu almadan şarj olmaması.
    -Şarj olması neredeyse 3 saat sürüyor.
    -Bilgisayara bağlayıp bir şeyler atmak bir yerden sonra itunes yüzünden eziyete dönüşüyor.
    -Müzik indirmek, istediğimiz müziği zil sesi yapmak için bile 40 takla attırması.
    -Özellikle ön tarafı beyaz olan modellerde çok daha göze batacak şekilde; iğrenç ekran kasa oranı (%69 muydu neydi)

Kısaca özet geçmek gerekirse: iPhone 6S Plus hızı, marketi ve hafızası ile öne çıkarken, S7 Edge de her ortama uyum sağlamasıyla, geniş kullanım alanıyla, ekranıyla tasarımıyla vs öne çıkıyor. Şu durumda S7 Edge daha önde duruyor bana kalırsa.

Ben şahsen daha önce hiç iPhone kullanmadığım için önce bir 6S Plus alıcam ve bir süre denicem. 15 gün içerisinde koşulsuz şartsız iade hakkımız da olduğu için 14 gün kullandıktan sonra telefon hoşuma giderse, benim kullanımıma uyum sağlarsa onu kullanmaya devam edicem. Eğer ki ios gerçekten de dedikleri kadar kapalıysa sürekli insanı daraltıyorsa, 14 günden sonra S7 Edge'yi gidip alıcam.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.