Şimdi Ara

S40 ile 240 Km/h max. sürat yapılabilri mi? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
12.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuyu okurken aklıma bir soru geldi...

Volvo'larda devir kesici yok mu?

Önceden kullandığım iki Golf 3 ve golf 4'te 210'da devir keserdi. s60'ta limitleri zorlama imkanı bulamadığımdan artık bulsam da zorlamayacak olduğumdan deneyerek öğrenme durumum olmadı.
  • meyilde sallandiginda 225 civari olmustu aracda chip vardi egr iptal kat iptal sekilde s40D arac ustunde mxt75 sanzuman var focuslarla ortak kullanıyo bu hızlardayken zaten 4500 devir civarinda oluyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Şu kadarını söyleyeyim; müşterimde S60 2.400 dizel var,sanırım 185 beygirdi ve sürekli de sürat yapar,daha kendisinden "çok rahat 240 yapıyorum" gibi bir ifade duymadım.

S40 1.6 dizelin 240 yapması imkansıza yakın.. Ne çevirdiği devir, ne motor gücü, hiçbiri elverişsiz açıkcası.. Belli başlı bazı modifiyeler ve uygun yol koşulunda yapamaz diye birşey yok kısacası imkansız diyemeyiz araba konusunda bu tip olaylar için..

S60 2.4D 185hp ye sahip yeni tip motorları.. 220km hıza sorunsuz erişebilir fakat 240 konusu biraz sıkıntılı.. Dizel olmaları malesef özellikle son hız konusunda çok baltalıyor..

http://www.youtube.com/watch?v=M7akbAZH7F4&feature=related
    http://video.google.com/videoplay?docid=1800460502898605479#
    http://www.youtube.com/watch?v=DTpbPbaZolE&feature=related

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WaRToX -- 27 Ocak 2010; 13:23:43 >

• Yahu açıkçası ben peugeot sahibi olduğumdan hep peugeot forumuna takılırdım..Oysa siz volvo sahipleri ne kadar objektif ve belli bir saygı çerçevesinde tartışabiliyorsunuz..Hele ki iddialarınızı bir mühendis gibi teknik ve matematik verilerle sunmanıza bayıldım...

Herkese çok teşekkür ederim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Konuyu okurken aklıma bir soru geldi...

Volvo'larda devir kesici yok mu?

Önceden kullandığım iki Golf 3 ve golf 4'te 210'da devir keserdi. s60'ta limitleri zorlama imkanı bulamadığımdan artık bulsam da zorlamayacak olduğumdan deneyerek öğrenme durumum olmadı.

@HİGHWAYMOUSE,

Linkdeki video'yu seyrederken senin sorun aklıma geldi. Arkadaş gördüğüm kadarı ile sürekli devir kesiciye giriyor. Zaten enjeksiyonlu arabaların tamamında koruma amacı ile devir kesici olur diye biliyorum.

http://video.google.com/videoplay?docid=8645096221146716837&hl=en&emb=1#

• yazılanları okumadım ama yorum yapayın s40ta kullanılan 1.6 dizel motor psa grubunun 110 beygirlik motorudu bu motoru kullanan araçların normal koşullarda 240 yapması imkansız gibi birşey en fazla 210 delan görürler o da tam düz yolda değil hafif eğimli yolda
  • 1.6 motorlu hem de dizel tabiri caizse "ezik" bir arabayı bu kadar zorlayan zihniyeti esefle kınıyorum...bende de 2009 1.6 d s40 var 150-160 la bile araç böğürüyor...o sırada zaten yaklaşık 3000 devirlerde...o motora 4000 falan çevirtmenin nasıl bir zevki var...aracınız en az 200-250 beygir olacak ki bir şeye benzesin...zaten frenleri çok da yeterli bir araç değil bana göre...allahın s500 lerinde bile 250 elektronik olarak sınırlanmış..yazık günah...
  • Selamlar istante,
    s40 1.6d ile normal şartlarda 240 yapmak hayal.(nokta)
    neler yapabileği de ortada.(nokta)
    fabrika verilerinde yazdığının dışında birşey beklemiyoruz zaten.
    aynı araçtan sizde de varmış zaten ama arabaya neden ''ezik'' yakıştırması yaptınız anlayamadım.??
    yani bir araç birşey taahüt eder de yapamaz bunu anlarım ama yapabileceği söylenenleri zaten yapıyor.
    ayrıca araçlar esasen birer makine değil mi? 4000 devir yapmasının nasıl bir zararı olabilir?
    4000 devir çevirmek zararlı olsa idi zaten bununla ilgili bir uyarı olur ve biz de bunun farkında olurduk.
    aracımızın gerçektende ezik olduğunu düşünmüyorum. hatta kendi çapında haddini bilen ve oldukça yeterli bir araç.
    torkunun yüksekliğinden dolayı 1700-4000 devir aralığında çok istekli bir motor bence.
    frenlerine gelince, bu arabayla bugüne kadar hiç çok ciddi bir fren yapmadım, ama katologda frenler ile ilgili duruma göre fren pedalına
    istenildiği kadar kuvvet uygulanabileceği (ABS olmasından ve kilitlenmeyeceğinden bahsetmiyorum) ve normal veya orta sert
    kullanımda hissedilmeyecek fren kuvvetinin (EBA) ayrıca sağlanacağından bahsediyor.
    son olarak, 1.6D den daha fazlasını veya performans arasaydım bu paraya alınacak 0 veya 2.ci el bir sürü alternatifim olabilirdi,
    ben bunu tercih ettim. çok da isabetli bir tercih yaptığımı düşünüyorum.
    bu yazdıklarımdan söylediklerini üzerime alındığımı düşünmeni de istemem zira araba ile ilgili zaten fantezilerim yok, çok sakin ve saygılı bir kullanıcıyımdır. (gençliğimden kalan ''ROADEVIL'' nick name'i de acilen değiştirmem lazım diye düşünüyorum, foruma ilk üye olduğumda, aklıma ilk olarak, eskiden başka forumlara kullandığım bu nick gelmişti)
    Sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ROADEVIL -- 5 Şubat 2010; 0:37:58 >

• ezik yakıştırmasını motor gücünün düşüklüğünden dolayı yaptım...T5 falan olsa anlayacağım da 1.6 bir motordan ne olur yani...kendini kurtarsın yeter...fazla bir şey beklememek lazım onu diyorum...sağda solda arkadaş akrabanın başka araçlarını da sürdüm o yüzden elle tutulur bir gücü olan araçların nasıl gittiği hakkında bir fikrim oldu...bu motorun alınmasının nedeni zaten az yaksın, vergi düşük olsun vs...
  • arkadaşlar slm lar ortalama bir 1.6 lt ile yapılabilen ortalama hız 200 dür kendi tespitimce.yokuş aşşağı allah ne verdiyse bassaanız 210 belki görürsünüz şanzumanına göre değişir.ama yok 220 gördüm 230 gördüm falan, bunlar ergenlik sivilceleridir.ama güçlü chipli bir s40ın 300 km leri göreceğine inanıyorum.ben 2.0t sahibiyim (fabrika çıkışı)hiç zorlanmadan 250 düz yolda çok rahat görebiliyorum.daha fazla yüklenmedim arabaya 260 görür kanımca.saygılar...s60 r napar bilemedim:)
  • eğimli yolda max. 205 ü gördüm en fazla 210 a çıkabilirdi belki
  • Tamamen merak için soruyorum bu istanbul otobanında mahmutbey-bahçeşehir arası ordan büyükçekmece güzergahında mı sürüyor arkadaş s40 ını ? plakasını hatırlayamıycam ama tabi bu araçlardan sürüyle var ama birden aklıma o geldi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: us85

arkadaşlar slm lar ortalama bir 1.6 lt ile yapılabilen ortalama hız 200 dür kendi tespitimce.yokuş aşşağı allah ne verdiyse bassaanız 210 belki görürsünüz şanzumanına göre değişir.ama yok 220 gördüm 230 gördüm falan, bunlar ergenlik sivilceleridir.ama güçlü chipli bir s40ın 300 km leri göreceğine inanıyorum.ben 2.0t sahibiyim (fabrika çıkışı)hiç zorlanmadan 250 düz yolda çok rahat görebiliyorum.daha fazla yüklenmedim arabaya 260 görür kanımca.saygılar...s60 r napar bilemedim:)

GPS ölçümü ile 269km/h
  • Yapılmaz olur mu hiç,tabi yapılır hatta çip taktırılır,cold intake eklenir,katalizör iptal edilir,260 yapılır,o da kesmezse çift turbo ve nos ile 280-290 görülür,hatta bayır aşağı belki de 300'ü bile görürsün kadranda.Tövbe tövbe,ulan ne manyaklar piyasada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: us85

slmlar enoman kardeşim.bize manyak demişsin kızmıycam.haklısın akıllı adam yapmaz o hızı.çok adam gördüm kıytırık iki üç modifiye parçası ezberleyip bıdı bıdı yapan.bunları otutturursun yanına 5 dk sonra başlar paspası ittirmeye torpidonun altına doğru.sanırım anladın dediğimi.muhtemelen babanın 1600cc arabasını harçlığından artırdıklarınla zorlayan liseli gençlerdensin.sende büyürsün birgün...

Altınızdaki araç S60R değil bikere bunu bilin,dünyada olmayı isteyeceğim en son yer 260 ile giden C segment bi aracın içidir.Bu yüzden terbiyesizlik yapmak yerine ne halt yediğinin bilincinde olmak iyidir,bütün bildiklerimin bir cümleyle sınırlı olduğunu düşünmen ise acınası cehaletini gösterir,zira 2.0TDİ'ler bile 220-230'da kesilirken 1.6D ile o süratlari rüyanda bile göremezsin.Tanımadığın kişiler hakkında yorum yapmadan evvel seni mantıklı konuşmaya davet ediyorum,bu araçlarla bu süratlere çıkmak imkansızdır,bunu ummak hatta yaptığını söylemek ise tabi ki manyaklıktır,izan ve idrak yoksunu olduğunu kanıtlamaktır.

• ya arkadaşlar alt tarafı teneke bunlar...dört tekerlekli çamaşır makinaları...tek farkları pahalı olmaları...yapmayın etmeyin bu kadar özdeşleştirmeyin kendinizi aracınızla....erkeklerin çoğunda var arabasına laf edeceğine küfür et daha iyi...yahu boşverin...ayrıca benim kayınbirader var o da biraz deli sürüyordu eskiden..hakkatten bir süre sonra insan paspası ittiriyor:)))) ama o kısmı komik olmuş...yahu nasıl ittirmesin insan paspası...vursan kesin gebericen...
  • us85,
    başlık s40 diyor ama konuyu açan kişi ilk mesajında zaten detaya girmiş ve s40 1.6D'nin bu sürati yapıp yapamayacağını sormuş.
    sende onu okumamış veya atlamışsın anlaşılan, ve senin gibi sadece başlığa bakan bazı arkadaşlar da konuyu kendine yontmuş,
    kimisi S40 2.0T kimisi S60R den bahsetmiş.
    Sonra da sen ve enoman nickli kişi olayın tamamen dışına çıkıp foruma yakışmayacak sözler sarfetmişsiniz.
    Burası dilediğiniz gibi sözler sarfedeceğiniz, chat yapacağınız bir platform değil.
    Burada fikirlerine gerçekten değer verdiğim, uzmanlık veya deneyimleri doğrultusunda, çeşitli konularda üşenmeden
    uzun uzun bilgi veren arkadaşlarımıza da saygısızlık yaptığınızı düşünüyorum.
    Lütfen buna son verin.
    Sevgiler.
  • benim kuzende de s60 2.0T 180hp var o da 260 dayıyor ankara istanbul arası ama s40 1.6D ne yapar bilmiyorum
  • 2001 S40 2.0T 167BG ile 255 KM gordum tabii bir sefere mahsus, oyle cok rahat da cikmadi ancak 260a dayardi ibreyi henuz kesilmemisti ben lastiklerden korktugum icin ve kendimi de fazlasiyla tatmin ettigimden :) cektim ayagi gazdan... ama 1.6D bir aracin fabrika cikisiyla 240i bulmasi bana bir miktar hayalcilik gibi geldi ;)
  • Herkese merhaba,

Tartışma çıkarmak ya da buradaki arkadaşları yalancı çıkarmak istediğim yok kesinlikle. Sadece bütün bu max hız tartışmalarında anlamadığım bir noktayı belirtmek istiyorum.

Bu arabaların standart son hızı belli değil mi?

- standart son sürati 225 olan bir S60 2.0T nasıl 260 yapar.
    - standart son sürati 190 olan bir S40 1.6D nasıl 240 yapar.
    - standart son sürati 210 olan bir S40 2.0T nasıl 250+ yapabiliyor anlamış değilim.

Hadi arkadan rüzgar yardım ederken yokuş aşağıya inildiğini varsayalım, ki bu hızı ne kadar arttırır ondan da emin değilim ama elektronik hız kısıtlama kaldırılmadı ise, 35-45 km arttırmayacağına da eminim.

Mesajı bulamadım, Alper Galip S60R'sinin son süratini galiba GPS le ancak 267, 270 gibi ölçmüştü. Alper Galip demek ki boşuna 300 HP araç almış, 110 HP, 180 HP diğerleri de benzer sürati yapıyor görüldüğü gibi.

Yüksek sürate karşı olduğum ve yapmamaya çalıştığım için gerçek hayattaki max hız limitlerini bilemiyor olabilirim ama yukarıda belirttiğim durumu aklım ve hafsalam almıyor.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.