Şimdi Ara

S40 1.6 benzinli - yag filtresi nasil degistirilir?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • S40 1.6 benzinli 2001 model aracin yag filtresini degistirmek istedim. Ancak araci lifte kaldirdigimizda filtrenin sokulmesi icin ozel bir aparata ihtiyac oldugu ortaya cikti. Bu aparatin nasil birsey oldugunu da arastirip buldum. Asagidaki resimdeki plastik govdeli basit bir aparat.

Ancak, bu aparat tabiki elimde yok. Nereden nasil temin edebilecegim konusunda yardimci olabilecek bir arkadas olursa memnun olurum.

S40 1.6 benzinli - yag filtresi nasil degistirilir?

• O anahtarın olmadığı servisler bile filtreyi sökmekte çok zorlanıyor. Bence özel servislere sorup nereden alınacağını öğrenebilirsiniz. İkinci bir olasılık da kayışlı bir anahtar var. Kayışının sıkılığını ayarlayarak da filtrenin kapağını sökebiliyorsunuz. Bu ikincisi, eğer filtre yerine çok sıkı oturmuşsa, biraz uğraştırıyor. Kolay gelsin.
  • Arastirmalarimin devaminda iki bilgiye daha ulastim. Birincisi su ki, yetkili servislerde filtre aparatl monte edildigi icin gereginden fazla yuklenerek sıkıstırıyorlar ki disarida bir baskasi sokemesin. Bu durum motor blogundaki karsiligina zarar veriyor cunku asiri fazla torklandigi icin bir muddet sonraki degisimlerde disler artik asinmaya baslayacaktir.

Ikincisi ise, filtre muhafazasini sokebilecek gibi gorunen bir aparati praktikerde gordum. Ancak tam olarak ise yarayip yaramayacagi hakkinda denemeden fikir yurutmek olanaksiz.

heisheit dostum, kayisla filtreyi sokmekten bahsetmissiniz. Bildigim kadariyla s40 1.6 nin filtresi eleman tipi ve muhafazasi da plastik?? Kayisla sokerken plastigin catlamasi veya kirilmasi olasi midir sizce? Yoksa sokebilmek icin ayni oranda yukleneyim mi? :)
  • Üç önceki servise Bosch'a gitmiştim. Onlarda o aparattan yoktu, biraz uğraştılar ama kayışla söktüler. Çatlamadı sanırım ki hala kullanabiliyorum. Daha sonraki son iki servisleri özel Volvo servislerinde yaptırdım, onlarda aletten var ve hiç sorunsuz ve kolayca sökebiliyorlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.