Şimdi Ara

S4 böyle olsun diyeceğiniz şeyler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
1
Favori
1.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mute seçenekli voice chat + Darius 1 haftalığına ilk çıktığı gibi 1k true dmg atsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: biohard35

quote:

Orijinalden alıntı: sir balık

quote:

Orijinalden alıntı: biohard35

Ryze skill rangelerini arttırsınlar birazcıkta %mana dmg arttırsınlar 10.000 rp alıp çekiliş yapcam forumda

Sonra Ryze instaban olsun, hiç oynayama boşuna o kadar rp dağıtmış ol.

Tamam o zaman sadece range artsın

Ryzeyi range nerfinden önceki haline getirsinler mainim olur banshe nerfinden cok range nerfi etkiledi ryzeyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Turnuva açısından diyorsan eğer WCS3 hakkında gördüğüm eksiklikleri yazayım, neler yapılabileceğini kafanızda tasarlayın.

- Öncelikle şampiyonadaki takım sayısı artmalı. Frost, Blaze, TPA, CLG, EG gibi orada olmayı hakkedip de gidemeyen çok takım var.

- 8 maç yaparak turnuva ortamına daha iyi adapte olmuş ve performansını üste çıkarmış olan takımla, çeyrek finale direkt katılmış takımlar arasında haksız rekabet oldu hafiften yine. Bu yüzden kaybeden takımlara bir şans daha verilip kaybedenler arasında da eleme usulü ile üste çıkabilme olmalı (IPL gibi).

- Turnuvadan 1 hafta önce önemli değişiklikler yaparak Riot meta'yla oynamamalı. Trinity Force'a yaptıkları değişiklik yüzünden bütün turnuvayı Corki, Ez, Jax izleyerek, "önce TF alan kazanır" modunda geçirdik.

- Ciddi maçların yanında bence gösteri maçları da olmalı. Mineski'nin troll'lük yaptığı maçta aldığım zevki, turnuvanın %95'inde alamadım. Mesela grupların MVP'leri karşılaşabilirdi; finale çıkmış takımların kaptanları oyuncu seçerek karma maç yapabilirdi; turnuvada görmeyi çok istediğimiz Voyboy, Doublelift, Shy gibi abilerimizden karma takım oluşturulup şampiyonla maç yapabilirlerdi. Seçenekler artar.

Oyunun geneli olarak ele alırsak:

- Item çeşitliliği arttırılarak daha çok seçenek sunulmalı ve farklı build'ler olabilmeli. Rolünüz ne olursa olsun klasik bir build izleniyor. Ayrıca oyunu biraz DOTAvari yapacak biliyorum fakat aktifi olan item sayısı artmalı.

- Support'ların tek görevi sağa sola ward atmak olmamalı. Ward'lar daha fazla avantaj sağlamalı yinede. Mesela yukarıda aktifi olan item sayısı artsın demiştim; support'lar için hard CC'li item'lar olmalı. Ha diyeceksiniz ki "Iron Solari var, Mikael var, Twin Shadow var, Shurelya var daha ne istiyosun lan" ama bunları alması birçok support için imkansız. Support'lara item alabilme fırsatı tanınsın en azından.

- Daha çok gizli nokta olsun Summoner's Rift'in ilk hali gibi. Ayrıca dragon ve baron almak zorlaştırılmalı. Buff'ların da daha çok avantajı olmalı. Kısaca, jungle değişikliği işte.

- Uçmalı kaçmalı, yeniden doğabilen, eşşek gibi sustain'i olan champ çıkarmaya Riot ara verip eski veya oynanmayan karakterleri meta'ya uygun hale getirsin.

- Matchmaking...

Ayrıca olur mu bilmiyorum fakat ben item kombinasyonu istiyorum. Mesela 2 tane item birbiriyle sinerji oluşturabilsin; tamamen sallıyorum, envanterinizde BotRK varken bir de Zephyr alırsanız BotRK'un %5 vurduğu damage %7 olsun (gibi gibi). DOTA'da bu bahsettiğime benzer bir şey vardı, farklı olarak onda bazı skill'ler aldığınız item'a göre ekstradan özellikler kazanabiliyordu sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: SevimliKedicik

Mic imkansız arkadaşlar boşuna ümitlenmeyin

Riot'ta akraban mı var bilmiyorum da imkansız değil, hatta Riot geçen sene açıklama yapmıştı voice chat ve replay hakkında; ikisini de zamanla ekleyeceklerini söylediler. Replay'ın eli kulağında, ileride voice chat de olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Münferit

quote:

Orijinalden alıntı: W Wonka

tr kapansın

Zorlami oynatiyorlar

kafan güzelmiş güle güle kullan
  • Support ve jungle iyilestirilecek bana kalirsa hibrit olan champlerin onune gecmek icin de birseyler yapacaklar gibime geliyor ezreal jax corki vs gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: Villi Lapsi

Turnuva açısından diyorsan eğer WCS3 hakkında gördüğüm eksiklikleri yazayım, neler yapılabileceğini kafanızda tasarlayın.

- Öncelikle şampiyonadaki takım sayısı artmalı. Frost, Blaze, TPA, CLG, EG gibi orada olmayı hakkedip de gidemeyen çok takım var.

- 8 maç yaparak turnuva ortamına daha iyi adapte olmuş ve performansını üste çıkarmış olan takımla, çeyrek finale direkt katılmış takımlar arasında haksız rekabet oldu hafiften yine. Bu yüzden kaybeden takımlara bir şans daha verilip kaybedenler arasında da eleme usulü ile üste çıkabilme olmalı (IPL gibi).

- Turnuvadan 1 hafta önce önemli değişiklikler yaparak Riot meta'yla oynamamalı. Trinity Force'a yaptıkları değişiklik yüzünden bütün turnuvayı Corki, Ez, Jax izleyerek, "önce TF alan kazanır" modunda geçirdik.

- Ciddi maçların yanında bence gösteri maçları da olmalı. Mineski'nin troll'lük yaptığı maçta aldığım zevki, turnuvanın %95'inde alamadım. Mesela grupların MVP'leri karşılaşabilirdi; finale çıkmış takımların kaptanları oyuncu seçerek karma maç yapabilirdi; turnuvada görmeyi çok istediğimiz Voyboy, Doublelift, Shy gibi abilerimizden karma takım oluşturulup şampiyonla maç yapabilirlerdi. Seçenekler artar.

Oyunun geneli olarak ele alırsak:

- Item çeşitliliği arttırılarak daha çok seçenek sunulmalı ve farklı build'ler olabilmeli. Rolünüz ne olursa olsun klasik bir build izleniyor. Ayrıca oyunu biraz DOTAvari yapacak biliyorum fakat aktifi olan item sayısı artmalı.

- Support'ların tek görevi sağa sola ward atmak olmamalı. Ward'lar daha fazla avantaj sağlamalı yinede. Mesela yukarıda aktifi olan item sayısı artsın demiştim; support'lar için hard CC'li item'lar olmalı. Ha diyeceksiniz ki "Iron Solari var, Mikael var, Twin Shadow var, Shurelya var daha ne istiyosun lan" ama bunları alması birçok support için imkansız. Support'lara item alabilme fırsatı tanınsın en azından.

- Daha çok gizli nokta olsun Summoner's Rift'in ilk hali gibi. Ayrıca dragon ve baron almak zorlaştırılmalı. Buff'ların da daha çok avantajı olmalı. Kısaca, jungle değişikliği işte.

- Uçmalı kaçmalı, yeniden doğabilen, eşşek gibi sustain'i olan champ çıkarmaya Riot ara verip eski veya oynanmayan karakterleri meta'ya uygun hale getirsin.

- Matchmaking...

Ayrıca olur mu bilmiyorum fakat ben item kombinasyonu istiyorum. Mesela 2 tane item birbiriyle sinerji oluşturabilsin; tamamen sallıyorum, envanterinizde BotRK varken bir de Zephyr alırsanız BotRK'un %5 vurduğu damage %7 olsun (gibi gibi). DOTA'da bu bahsettiğime benzer bir şey vardı, farklı olarak onda bazı skill'ler aldığınız item'a göre ekstradan özellikler kazanabiliyordu sanırım.

Turnuva görüşlerine katılıyorum.Final hiç zevk vermedi.Allstar dönemini bu turnuvayla birlikte yapsalar sanki çok iyi olurdu.Voyboy lift insec ambition madlife shy gibi oyuncuları burda görmek güzel olurdu.

Bunun yanında oyunla çok fazla oynamayı kesmeliler suyu çıkıyor artık oynamak yerine sürekli ne değişcek diye bakıyorum.Elo sistemi geri gelmeli lig sistemi basit ve mantıksız.

• quote:

tr kapansın

15 mesajı olanlar forumdan atılsın diyeyim bende o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: realroche

quote:

tr kapansın

ahahah ne alakası var saçmaladığının farkındasın herhalde sen 400 mesajlamı başladın az git öteye
  • quote:

quote:

quote:

tr kapansın

ahahah ne alakası var saçmaladığının farkındasın herhalde sen 400 mesajlamı başladın az git öteye

o zaman sende tr serveri kapansın demessin olur biter.gerçi sen isteyince olmuyorda şimdi morelloyu arasın felan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Cucuy -- 5 Ekim 2013; 19:57:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Villi Lapsi

quote:

Orijinalden alıntı: SevimliKedicik

Mic imkansız arkadaşlar boşuna ümitlenmeyin

Riot'ta akraban mı var bilmiyorum da imkansız değil, hatta Riot geçen sene açıklama yapmıştı voice chat ve replay hakkında; ikisini de zamanla ekleyeceklerini söylediler. Replay'ın eli kulağında, ileride voice chat de olacak.

Tamam çıkmayınca susarsın
  • quote:

quote:

quote:

quote:

tr kapansın

o zaman sende tr serveri kapansın demessin olur biter.gerçi sen isteyince olmuyorda şimdi morelloyu arasın felan

sanane kardeşim istediği yazarım sana batıyormu ?
    neyse uzatma

• Güzel şeyler söylemişsin. Lig sisteminde dediklerine uyuyor aslında. Örneğin ben a takımının fanıyım diyelim. a takımı elenince turnuvanın geri kalanından aldığım zevk azalıyor. Ama lig sistemi olursa o a takımı tüm takımlarla maç yapar. Lig sonunda da oylamalar ile allstar takımları oluşturulur. Hem TPA gibi bir dönem formda olan takımlar değil de yıl boyunca istikrarlı olan takımlar kazanır. Çok maç oynama gibi bir durum olmayacağı içinde haksız durumlar oluşmaz.

Eskiden turnuvadan önce büyük bir değişiklik geldiğinde turnuva bir önceki update üzerinden oynanıyordu. Bu sene bunu yapmamaları dengeleri bozdu gerçekten.

İtemler ve şampiyonlar konusunda da haklısın. Sadece support itemleri konusunda söylediklerinin yapılamayacağını düşünüyorum. Support için ucuz item çıkarıp diğer rolleri oynayanların faydalanmasını engelleyemezsin. Bu yüzden supportlara gold kazandırma yoluna gidilmesi lazım. Çünkü adc full build olduğunda support daha 3 item tamamlayamamış oluyor ve tek yiyor. Minyonlara asist özelliği getirilebilir bu yüzden, asist gold miktarını düşük tutarak da kötüye kullanma engellenmiş olur. Böylece hem solo laneler etkilenmez hem supportlara gold kazanma yolu açılmış olur hem de adc-support uyumu daha da önem kazanır.

• Aram şeysine katılmıyorum. Instaban: Teemo, Nidalee, Lux, Master Yi, Orianna, Sona.

Oyun içi bir şey demeyeceğim de, iade hakları gelsin 5 tane.
  • Artık Dari tek atmasın. Hedef Challenger.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

tr kapansın

Tr serveri kapansın.

• quote:

Orijinalden alıntı: CastellonA

quote:

Orijinalden alıntı: Richa

Voice chat ve replay gelsin baska birsey istemiyorum.

kufur dinlemek istiyon yani 14yasindaki cocuklardan
    .
    bence shaconun ultisi 2kopya cikarsin(3kisi yani)
    evelynn full gorunmez olsun
    3iade hakki geri gelsin
    cs threshlimited olsun
    fiora silinsin
    lee sin in late e bi ozellik gelsin
    indirimlere hep bende olmayan seylercgelsin :(son on hero yu bi turlu tamamlayamadim

Lee sin e kör olmama pasifi gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: sir balık

Güzel şeyler söylemişsin. Lig sisteminde dediklerine uyuyor aslında. Örneğin ben a takımının fanıyım diyelim. a takımı elenince turnuvanın geri kalanından aldığım zevk azalıyor. Ama lig sistemi olursa o a takımı tüm takımlarla maç yapar. Lig sonunda da oylamalar ile allstar takımları oluşturulur. Hem TPA gibi bir dönem formda olan takımlar değil de yıl boyunca istikrarlı olan takımlar kazanır. Çok maç oynama gibi bir durum olmayacağı içinde haksız durumlar oluşmaz.

Eskiden turnuvadan önce büyük bir değişiklik geldiğinde turnuva bir önceki update üzerinden oynanıyordu. Bu sene bunu yapmamaları dengeleri bozdu gerçekten.

İtemler ve şampiyonlar konusunda da haklısın. Sadece support itemleri konusunda söylediklerinin yapılamayacağını düşünüyorum. Support için ucuz item çıkarıp diğer rolleri oynayanların faydalanmasını engelleyemezsin. Bu yüzden supportlara gold kazandırma yoluna gidilmesi lazım. Çünkü adc full build olduğunda support daha 3 item tamamlayamamış oluyor ve tek yiyor. Minyonlara asist özelliği getirilebilir bu yüzden, asist gold miktarını düşük tutarak da kötüye kullanma engellenmiş olur. Böylece hem solo laneler etkilenmez hem supportlara gold kazanma yolu açılmış olur hem de adc-support uyumu daha da önem kazanır.

çoğu dediğin mantıklı da ben minion asist şeyine katılamadım. bu sefer adc nin dikkatini dağıtabilir ve jungle ları olumsuz etkiler push açısından. sup oynayan bencil oynamaz ama bu sefer yeni support lar türer asist alcam diye range supportlar almaya başlanır falan herşey olabilir yani. En önemli faktör de lane in pushlanması zaten. O minion a asist olayı zor.

Main rolüm support ve zorlanmıyorum ben para konusunda. + gold quin leriyle ve + gold veren item larla gayet yeterli gold a sahip olabiliyorum. 10 kill 180 cs almış bi adc 14k iken ben 12.5k civarı gold a sahip oluyorum. Gayet yeterli bence. Asistlerle ve + gold rune ve item larıyla yeterli oluyo. Ha bi de pickpocket var o ne güzel şeydir öyle

• İade hakkı versinler 3tane birde voice chat mute özelliği ile birlikte
  • mape visual ypdate gelsin ve dotadaki omgye benzer bir mod gelse çok hoş olur bence
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.