Şimdi Ara

s1500fd için yardım.[başlıgı gören yorum yapsın] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
1
Favori
3.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • d0mi, gerçek şu ki; FujiFilm çok iyi kompakt makineler üretiyor ama D-SLR Like ve ötesine geçildi mi FujiFilm'in bu konuda asla bir albenisi bulunmuyor. S1500 bunun en tipik örneklerinden.
  • quote:

Orjinalden alıntı: aFamous

d0mi, gerçek şu ki; FujiFilm çok iyi kompakt makineler üretiyor ama D-SLR Like ve ötesine geçildi mi FujiFilm'in bu konuda asla bir albenisi bulunmuyor. S1500 bunun en tipik örneklerinden.

aFamous
    buna katılıyorum s6500 gibi ccd ve objektif yeni özellikli like makina bekliyoruz fujiden
    gerçi ısoda ve fiyat politikasında birçok like'den iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netün -- 29 Haziran 2009; 21:46:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ugurcan.

http://www.photographyblog.com/reviews/fujifilm_finepix_s1500_review/image_quality/

Bir de buraya bakar mısınız? Image quality hakkında ben de birkaç yorum alabilir miyim?

Burdaki image quality'e göz atar msınız? Gerçekten çok merak ediyorum Türkiye fiyatı ne kadar olacak 400-500 civarı gelirse atarım kendimi camdan aşağı :D

Bir de o kadar sorduk herkes övdü s1500'ü şimdi de kötülenmeye başladı anlamadım

• quote:

quote:

http://www.photographyblog.com/reviews/fujifilm_finepix_s1500_review/image_quality/

Bir de buraya bakar mısınız? Image quality hakkında ben de birkaç yorum alabilir miyim?

Burdaki image quality'e göz atar msınız? Gerçekten çok merak ediyorum Türkiye fiyatı ne kadar olacak 400-500 civarı gelirse atarım kendimi camdan aşağı :D

Bir de o kadar sorduk herkes övdü s1500'ü şimdi de kötülenmeye başladı anlamadım

ugurcan.
    yaw s6500 dediysek diğer markalarda'da yeni modeller'de video zoom hariç ondan iyi makina çıkmadı
    s1500 diğerlerinin ayarında makina foto çekme işi biraz ustalık ve bilgi işi
    fz28 bölümü son sayfada tahminim beykozdan fotolar eklenmiş ben f50 ondan daha iyi fotolar aldım
    anlata bildimmi.
     s1500fd için yardım.[başlıgı gören yorum yapsın]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netün -- 29 Haziran 2009; 23:17:30 >

• netün
    Kızma yaw tamam :D anladım ne demek istediğini. :)
    Bu arada 10_ur'u online görüyorum şuanda, bir yorum yazarsa bahtiyar olacağız forumca
  • İlla ki DSLR-Like, illa ki FujiFilm diyorsanız Fujifilm FinePix S9600'e bakın; tabi bulabilirseniz. (S9100 diye de geçer.) Şahsen S1500'ü asla övmedim, asla da övmem. Zira övülecek bir şeyi yok. Aslına bakarsanız forumda da pek fazla öven yok, tavsiye edenler var. ugurcan., muhtemel olarak S1500 400-500 TL arası girecektir Türkiye'ye. Kötü makine yaptı diye FujiFilm suçlu değil, onca paraya satan devlet suçlu. Yurtdışında 190 Dolar civarı satılıyor. Bu anlamda bakarsak aslında fiyatının ürünü denilebilir. Ek olarak, yurtdışında (İngiltere) 80 Avro'ya alabileceğim ürünü ülkemizde bulabilirsem 480 TL'ye alabiliyorum, ekonomi babalarımıza yanacaksın.
  • arkadaşlar s5800 ün 450den gittiğini görüyorsak bu makinanın kesinlikle 500den satılacagına inanmıyorum..kaldıki s1000fd teknosada indirimli kampanyalı diye bagıra bagıra 600den satıldı..

Bugün siparişi vermiş bulundum 425 peşin ile gittigidiyordan haydi hayırlısı bakalım..hakkaten kompakt fiyatı, alacagım sonuçlarda kompakt sonuçları olacak tabiki fazla birşey beklememek lazım..

Ayrıca bugun beyoğlundaki teknosaya gittim ve deneme amaçlı elime bi s1000fd alim dedim adama varmı elinizde diyince kampanya ile çok sattık bitti dedi, haftaya bir üst modeli s1500fd girecek dedi.dedim kaçtan gircek 700 dedi ne kadar dogru bilemiyorum..Ama teknosaya 700den giriyorsa bu gitti gidiyordakiler 430dan satmaz rahat 500e çekerler fiyatı.

Son olarak ne olursa olsun videoda zoom yapabilme özelliği vede gayet önemli olan dual is gelmiş vede çıkmasıda yeni..kesinlikle bi alt modelden ucuza gitmez.

• @dOmi

Sana kesinlikle katılıyorum daha evvel aynı şeyi ben de söyledim. s1000fd teknosa'da 749 tl'den 599'a düştü. Keza dediğin gibi s5800 bile nerden baksan 450ye gidiyor. Ben de 700-800 civarı bir fiyat bekliyorum s1500'den ama hani ürün yeni falan diye (?) yurtdışı fiyat karşılığından girerlerse piyasaya -ki hiç sanmıyorum vergisi vs var- o zaman üzülürüm gerçekten.

Vatana millete hayırlı olsun şimdiden makinan. Sen de benim gibi çok kararsız kaldın inş pişman olmayacağız aldığımıza. Artık makina ile ilgili yardımlaşırız bol bol. Benim makinam perş günü verilecek kargoya bi sonraki hafta elimde olur.
  • sen kaça aldın dostum?

emin ol harika yaptık bence..türkiyede satılmadıgından bu adamlarda gg da ucuza satıyor. teknosada herif 700den gircek dedi bu hafta..nerdeyse 300 aşşagı bi rakam yarı yarıya gibi, az deil.
    bakalm bi gelse makina açarız bi konu inceleriz daha güzel
  • dostum ben de 430du işte bi de 4 gb'lik hafıza kartı istedim 450'ye geldi gg'nin 5 lira da indirimi vardı iyi oldu :) sanırım aynı satıcıdan aldık çünkü sen de 425 demişsin 5 lira indirim olmasa 430muş demekki çok zekiyim yaw
  • star bilmem neydi..en ucuzuda ondaydı yorumları iyiydi bakalım ürün nasıl gelcek kutusu açıkmı vs bi ton kafamda soru var..Ya ölü piksel çıkarsa felan napcaz..oof of dertlendim yine
  • Arkadaşlar ben yaklaşık 1 ay önce s1000fd aldım, ele iyi oturuyor, çekim kalitesi olarak iyi ve 12x optic zoom gayet başarılı.http://browse.deviantart.com/?qh=&section=&q=s1000fd bu adreste s1000fd ile çekilmiş yüzlerce resim var, incelerseniz kötü bi makina olmadığını anlarsınız ancak profesyonel bi makina içinde 500 tl den fazlasını gözden çıkarmak lazım.
  • gerçekten çok güzel fotolar var..demekki kareyi alıp sadece köşesine kritik yerlerine %100 cropla yorum yapmak doğru değil..çünkü ordaki fotolar gerçekten güzelmiş
  • Aynı makinadan ve bahsettiğiniz satıcıdan ben de aldım. Satıcı hakkında bir endişeniz olmasın, hiç problemsiz bir alışverişimiz oldu. gg da %5 indirim vardı o zaman. 408e geldi makina bana.
    s1500 alan arkadaşlar, hayırlı olsun öncelikle.
    Makina size dhl kargo ile gelir büyük ihtimal. Satıcının size verdiği numara ile online kargo takibi de yapabiliyorsunuz. Pazar gecesi verdiğim sipariş cumartesi günü elime geçmişti. Bulunduğum yerde dhl şubesi olmadığından, anlaşmalı aras kargoya yönlendirilmişti. Yoksa 1 gün daha erken gelirdi.
    Paketi kargo görevlisinin yanında açın. Hatta makinayı da açın.
    Ben makina açıldı bir problem görünmüyor diye imzayı attım. Sonradan vizörde ölü pixel olduğunu farkettim.
    Siz de lcd ve vizörde ölü pixel var mı yok mu bir kontrol edin derim.
    Eğer bir problem çıkarsa da tutanak tutturmanız gerekiyor sanırım.

• ee vizörde ölü pikselli olarak kaldınmı peki :s
  • quote:

Orjinalden alıntı: dOmi

ee vizörde ölü pikselli olarak kaldınmı peki :s
    O şekilde kullanıyorum şu anda. Buraya da başlık açmıştım. Sadece vizörde var, fotoğrafta çıkmıyor.
    http://forum.donanimhaber.com/m_32499909/tm.htm
  • s1500 alan arkadaşlara hayırlı olsun
    aldıktan sonra güzel foto ekleyen yok yeni makinayı alacak arkadaşlara yardımcı olsun
  • tamam arkadaşlar gelsin bi kazasız belasız 3-5 güne en kralından bi sayfa hazırlarım inşallah.
  • Aynen ben de eklerim ama yarın kısa bir tatile çıkıyorum ben gelene kadar makinam da gelmiş olur sanıyorum.

@dOmi

Sen ne zaman verdin siparişi? Ben cmt günü verdim satıcı bana salı ve çarş Hong Kong'ta yerel bi tatilolduğunu o sebeple ürünün perş kargoya verileceğini söyledi. 7 iş gününü asla geçmez dedi. O sebeple haftaya Salı geleceğim makinayı kendim kontrol ederek almak istiyorum çünkü. Bi de anladığım kadarı ile h.sonu kargo pek çalışmıyor sürekli iş günü dediklerine göre...

Umarım ölü pixel falan çıkmaz yaa :S
  • Bu arada Flickr'de s1500 ile çekilmiş bir çok fotoğraf bulmak mümkün...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.