Şimdi Ara

S1366 Rampage 3 extreme + i7 960 ( işlemci yükseltme tavsiyesi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sistemimi 7 sene önce kurmuştum. Sadece ekran kartı arıza sebebiyle güncelleme yaptım.

Şuan ki hali,

Rampage 3 extreme anakart
    i7 960 3,2 ghz
    Asus r7 370 2gb ekran kartı
    8 gb ram

Sadece işlemci güncellemesi ile bu sistem ile bir süre daha idare etmek istiyorum. Şuan komple bir yenileme benim için masraflı olur. Güncel sistemlerden bir hayli uzak kaldım. Tavsiye edebileceğiniz İşlemci ne olurdu bu anakarta uyumlu ve bu işlemciden sonra farkı hissedebileceğim?

• İkinci el İ7 970, 980X, 990X işlemciler olabilir.
  • O sisteme artık yatırım yapılmaz. Hadi 970 buldunuz diyelim, anakartınız arıza yapsa ne olacak ?

Kaldı ki elinizdeki işlemciyi satmakla da uğraşacaksınız.

Tırrım tırrım anakart arayacaksınız bu sefer. Gittiği yere kadar kullanın. Sonra komple yenilemek daha mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 10 Ekim 2018; 14:7:37 >
  • çinden 20 dolara x5650 yada x5660 alın overclock yapıldığında ortalığı toz duman ediyor ve kolaylıkla 4,0 ghz görüyorlar. x58 platformundaki anakartlar döneminin en üst seviye ürünleridir ve dayanıklılık ve stabilite süreleri epey uzundur.
  • Çinden 6 çekirdek Xeon alınıp idare edilebilir.
  • İşlemci güncellemesi oyun için yapılacaksa, Asus r7 370 2gb için değmez.
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Daha çok oyun için yapmayı düşünüyordum güncellemeyi. Şuan istediğim performansı alamamamın sebebi ekran kartı mı sizce? Sadece ekran kartının aynısından 2. el bulsam ve cf yapsam mı aceba.
  • anexiety1 kullanıcısına yanıt
    cf hiç tavisye etmem. masraflı olacak ve yine istediğiniz performansı alamayacaksınız. bu kartı satıp rx 470 570 tarzı bi kart alın iyi soğutmanız varsa işlemciye oc yaparsınız fazla darboğaz olacağını sanmıyorum .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.