Şimdi Ara

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky Türkçe Yama (ÇIKTI)!!! (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
4
Favori
26.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çeviri için bence gayet yerinde bir seçim olmuş. Çünkü STALKER gibi oyunlar GTA'ya ya da Strateji oyunlarına benzemez. Böyle oyunların bir sürü sonu vardır ve verdiğin kararları şansınla değilde anlayarak verebilmek herkesin isteyeceği bir şeydir.
  • @neccko selam dostum

Dün oyun için güzel bir kaç mod buldum. Bilen bilir 1.si Carry mod 500 kg kapasite diğeri ise Gmod final 3.0 . Gmodun özelliği dürbün içn ekranlarının harika olması. Naçizhane bir öneri olarak soruyorum , sendeki türkçe yamaya bu iki modu entegre edebilirmiyiz?

Ben bazı denemeler yaptım fakat sorun çıkmadı değil. Böyle bir öneri sunmamın sebebinide belirteyim tabii ; Oyun üst düzey silahları elde edip upgrade yapana kadar %60 ları geçmiş oluyoruz. Bu yüzden kapasite arttırımı şart oluyor çoğu zaman ve oyuna yakışır şekilde gmoddaki eklentilerde entegre olursa daha zevkli bir oynanış olur kanısındayım .Tabiiki bu sadece talep karar senin dostum

Gmodun Modum resimlerine burdan bakabilirsiniz

http://stalker.filefront.com/file/G_mod;94424

• steam de 9 dolar mı ne arkadaslar oyun alın gitsin ilk oyun olmadanda oynananıyor sanırım zavvi.com da da asıl oyun 6 euro falan kutulu

birde haritada yer isimleri yok zor olabiliyor bazen nereye gidecegimiz fln

http://rapidshare.com/files/374371190/pda_map_pack_1.2.zip.html?killcode=17282338006412222731 (rapidsh)

bu modla haritaya yer isimleri ekleniyor.son patch kurulu bende, bir sorun yasamadım türkçe yamayla da, gerci uzun sure denemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aminoasit -- 11 Nisan 2010; 0:38:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anadolu Kartalı

@neccko selam dostum

Dün oyun için güzel bir kaç mod buldum. Bilen bilir 1.si Carry mod 500 kg kapasite diğeri ise Gmod final 3.0 . Gmodun özelliği dürbün içn ekranlarının harika olması. Naçizhane bir öneri olarak soruyorum , sendeki türkçe yamaya bu iki modu entegre edebilirmiyiz?

Ben bazı denemeler yaptım fakat sorun çıkmadı değil. Böyle bir öneri sunmamın sebebinide belirteyim tabii ; Oyun üst düzey silahları elde edip upgrade yapana kadar %60 ları geçmiş oluyoruz. Bu yüzden kapasite arttırımı şart oluyor çoğu zaman ve oyuna yakışır şekilde gmoddaki eklentilerde entegre olursa daha zevkli bir oynanış olur kanısındayım .Tabiiki bu sadece talep karar senin dostum

Gmodun Modum resimlerine burdan bakabilirsiniz

http://stalker.filefront.com/file/G_mod;94424

Tabi olabilir. Ben oyunun orjinal haline dokunmak istemedim ondan diğer şeylere pek müdahele etmedim.
    Ama ayrıca mod ile beraber bir tane daha yapılabilir. Hafta içi buna bakacağım.

quote:

Orijinalden alıntı: aminoasit

steam de 9 dolar mı ne arkadaslar oyun alın gitsin ilk oyun olmadanda oynananıyor sanırım zavvi.com da da asıl oyun 6 euro falan kutulu

birde haritada yer isimleri yok zor olabiliyor bazen nereye gidecegimiz fln

http:/****.com/files/374371190/pda_map_pack_1.2.zip.html?killcode=17282338006412222731

bu modla haritaya yer isimleri ekleniyor.son patch kurulu bende, bir sorun yasamadım türkçe yamayla da, gerci uzun sure denemedim.

Buda güzel bir eklenti. Haftaiçi bunuda değerlendireceğim.

• yama için teşekkürler. Clear Sky'ı ilk oyun olmadan direk kursak oluyor mu arkadaşlar. yoksa ilk oyun lazım mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper_tol

yama için teşekkürler. Clear Sky'ı ilk oyun olmadan direk kursak oluyor mu arkadaşlar. yoksa ilk oyun lazım mı?

İlk oyunu kurmanıza gerek yok.
    Direk kurup oynayın.

Türkçe yamayı oyunu kurduktan hemen sonra yapmanızı tavsiye ederim.
  • İngilizce'den anlamayan fakat oyunu takip eden birçok kişi için, mükemmel bir paylaşım.

Oyundaki dil ağır olmasa da, diyaloglar oldukça fazla olduğu için, okumaya ve dolayısıyla çevirmeye üşendiğim zamanlar olmuyor değil.
    O yüzden benim ve benim gibi, zaman zaman sabırsız davranan arkadaşlar için de faydalı olacaktır. Tekrar oynayacağım zaman mutlaka deneyeceğim.
    Emeğin için teşekkür ederim.
  • helal olsun valla gerçekten çok güzel birşey yapmışsın dostum çok sağol.Benim ingilizcem oynamak yeterli fakat çok hızlı çeviremiyorum arada takıldığım oluyordu ve çok uzun metinleri okumaktan sıkıldığım için oyunun başında bırakmıştım

ve ayrıca şu oyunun yamasını yapacağım diye başlık açıp bir sene boyunca ukalalıktan başka birşey yapmayan ancak kuru sıkı atanlarada örnek olsun.

çok teşekkürler...
  • Dostum butun bır gece Splinter Cell Convectıon oynadım. Tam yatıyordum ki Turkce yamanı gordum. Oyun dvdsını bır koseye atmıstım. Sabahın 7 sınde dvdyı aradım, buldum Su anda oyunu tekrar yukluyorum. ve sana coook tesekkur ederım. Allah razı olsun
  • Arkadaşım öncelikle yama için teşekkür ederim.
    Benim sistemim windows7 64-bit. Oyunu kurdum. 1.50 patchini yükledim. Türkçe yamayı yükledim fixi attım. İlacını verdim. oyuna sorunsuz giriyorum. Yalnız oyunum rusça. menüler ve alt yazılar hep rusça. Oyun yükleme ekranında türkçe yamanın versiyonu ve adın yazıyo. Yalnız türkçe olmuyor. Oyunun menülerinden mi ayar yapmam gerekiyor yada başka bi hata mı var? Uyumluluk olarak xp servis pack 3'ü seçip yönetici olarak başlıyorum. İlgilenirsen teşekkür ederim.
  • arkadaşlar böle bi oyuna türkçe yama eklenti gelmiş hemde bu kadar kısa bi sürede TEŞEKKÜRLERİNİZİ eksik etmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartal81

Arkadaşım öncelikle yama için teşekkür ederim.
    Benim sistemim windows7 64-bit. Oyunu kurdum. 1.50 patchini yükledim. Türkçe yamayı yükledim fixi attım. İlacını verdim. oyuna sorunsuz giriyorum. Yalnız oyunum rusça. menüler ve alt yazılar hep rusça. Oyun yükleme ekranında türkçe yamanın versiyonu ve adın yazıyo. Yalnız türkçe olmuyor. Oyunun menülerinden mi ayar yapmam gerekiyor yada başka bi hata mı var? Uyumluluk olarak xp servis pack 3'ü seçip yönetici olarak başlıyorum. İlgilenirsen teşekkür ederim.

Oyunun ingilizce dosyalarına edit yaptım ben ondan dolayı ruscaysa calısmaması normal. Ama şöyle birşey deneyebilirsin işe yarar mı emin değilim.

"C:\Program Files\Deep Silver\S.T.A.L.K.E.R. - Clear Sky\gamedata\configs\text" içinde eng diye bir dosya var. Onun adını rus olarak değiştir bi dene. Büyük ihtimal olması lazım.

• vista kullanıcısyım
    cannot open fsgame hatası alıyorum? yamayla ilgisi yok ama yardımcı olursanız oyunu açıp yamayla oynayacağım:)
  • quote:

vista kullanıcısyım
    cannot open fsgame hatası alıyorum? yamayla ilgisi yok ama yardımcı olursanız oyunu açıp yamayla oynayacağım:)

Dostum vista ve win7 fix içindeki "fsgame" i oyunun kurulu olduğu yere at. Yani "S.T.A.L.K.E.R. - Clear Sky" dosyasının içine düzelecektir.
  • neccko bu sorunları windows vista ve 7 sorunları düzeltmeyecekmısın demiştin halletcem diye bizde uğraşmıs olmayız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neccko

quote:

vista kullanıcısyım

Dostum vista ve win7 fix içindeki "fsgame" i oyunun kurulu olduğu yere at. Yani "S.T.A.L.K.E.R. - Clear Sky" dosyasının içine düzelecektir.

attım dostum atmam mı ama aynı durum. acaba linkini verdiğin o dosya sıkıntılı mı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: neccko

quote:

vista kullanıcısyım

attım dostum atmam mı ama aynı durum. acaba linkini verdiğin o dosya sıkıntılı mı?

2 tane ayrı win7 ve vistada denendi bir sorun çıkmadı. Oyunu tekrar kurun, kurduktan sonra fsgame.ltx dosyasının bir yedeğini alın. Ardından yamayı kurun. Yedeğini aldıgınız fsgame dosyasını oyunun dosyasına atın.

quote:

Orijinalden alıntı: dewil_cedric

neccko bu sorunları windows vista ve 7 sorunları düzeltmeyecekmısın demiştin halletcem diye bizde uğraşmıs olmayız.

Zaten şu an geçici bir fix var, çalışıyor. Ben 3 ayrı pc de 3 farklı işletim sisteminde denedim. Hatta win7 64 bit ingilizce de bile sorun çıkmadı.
    Ayrıca haftasonu hep işteyim vaktim olmadığı için çıkaramadım. Çıkaracağım setup ile şimdiki fixin arasında hiçbir fark yok. Sorunsuz oynayabiliyorsanız devam edin beklemenize gerek yok.

• ilk olarak tebrik ederim. bede ilk başta başlamıştım. hatta ingilizcesi çıkmadan call o fpripyata yapıyordum. artifact silah ekipmanları çevirdim kpss muhabbeti vs açıkçası zor geldi tek başıma yardımcı olanda çıkmadı

herkes serinin en zayıfı diyor ama bence oldukça eğlenceli bir oyun. keşke faction wars biraz daha geniş olsa ve oyunu bitirdikte sonra devam edip banditlerde dahil olmak üzere her fraksiyonda çeşitli görevler yapsaydık
  • Eve gidince denerim. Çok teşekkür ederim ilgin için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: whiskeyinthejar

ilk olarak tebrik ederim. bede ilk başta başlamıştım. hatta ingilizcesi çıkmadan call o fpripyata yapıyordum. artifact silah ekipmanları çevirdim kpss muhabbeti vs açıkçası zor geldi tek başıma yardımcı olanda çıkmadı

herkes serinin en zayıfı diyor ama bence oldukça eğlenceli bir oyun. keşke faction wars biraz daha geniş olsa ve oyunu bitirdikte sonra devam edip banditlerde dahil olmak üzere her fraksiyonda çeşitli görevler yapsaydık

dostum katılmak istermısın bıze bız grup kurduk stalker soc bitcek stalker call of pripyat'a geccez yardım etmek istersen beklerız.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.