Şimdi Ara

***... S K O D A kulübü (56 üye) ....*** (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.207
Cevap
4
Favori
203.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki

***... S K O D A kulübü (56 üye) ....***

(En Son Oy Tarihi: 14.6.2017)
Giriş
  • şimdiye kadar skoda sahipleri servislerinden memnunlar mı?? periyodik bakımlarını yaptıranlar ne kadar ödediler...bunlarıda paylaşırsak iyi olur diye düşünüyorum

ben aracımı batı skoda dan aldım istanbul büyükçekmece den...satış sırasında (her servis gibi) baya ilgililerdi, aracı aldığımda arabayı fulleyip vermişlerdi çok hoşuma gitmişti ve sürekli irtaibat halindeler müşteriyle düzenledikleri etkinlikleri mail,cep telefonu yoluyla haber veriyolar,ücretsiz test sürüşleri,brunchlar vs

servise işim düşmediği için o konuyu bilemiyorum ama şimdilik iyi bir intiba bıraktılar bende
  • benim xenon farlarınmın sorununu 1 hafta uğraştılar ve çözemediler en sonunda içini komple beyin ve far ve bobinini değiştiler sorun çözüldü...

pırlanta gibi servis and skoda

tek beğenmediğim mevzu modern bir iç tasarımı yok. biraz dağınık ve kirli çalışıyorlar... artık bu kadar da olur...

quote:

Orjinalden alıntı: seek and destroy

şimdiye kadar skoda sahipleri servislerinden memnunlar mı?? periyodik bakımlarını yaptıranlar ne kadar ödediler...bunlarıda paylaşırsak iyi olur diye düşünüyorum

ben aracımı batı skoda dan aldım istanbul büyükçekmece den...satış sırasında (her servis gibi) baya ilgililerdi, aracı aldığımda arabayı fulleyip vermişlerdi çok hoşuma gitmişti ve sürekli irtaibat halindeler müşteriyle düzenledikleri etkinlikleri mail,cep telefonu yoluyla haber veriyolar,ücretsiz test sürüşleri,brunchlar vs

servise işim düşmediği için o konuyu bilemiyorum ama şimdilik iyi bir intiba bıraktılar bende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkes -- 5 Mayıs 2006; 13:52:28 >

• ayrıca takmış oldukları xenon far ünitesi yaklaşık 1 milyara yakın para tutuyor.bunu garanti gibi halletmeleri çok gurur verici.....
  • üstün hizmetlerinden dolayı üyeliğin kabul olmuştur...
    quote:

Orjinalden alıntı: alysentr

yaz kardeş benim focusuda listeye..

skodaya karşı hep sempatim olmuştur..
    hiç sahibi olmasamda

• hocam 4 ayak üstüne düşmüşün valla

quote:

Orjinalden alıntı: serkes1

ayrıca takmış oldukları xenon far ünitesi yaklaşık 1 milyara yakın para tutuyor.bunu garanti gibi halletmeleri çok gurur verici.....
  • ordaki bütün çalışanlar çok ilgili....umarım bu böyle devam eder
    ama ata için bunları söylemek doğrumu bilmiyorum.
    konsey arkadaşımızın yaşadıkları beni bayağı düşündürmüştü...
    sonuçta bu servislerin sağı solu belli olmuyor......
    biraz iyi niyetle yaklaşınca ve derdini düzgün anlatınca sana hangi servis yardımcı olmazki...
  • DH SKODA AİLESİ güncel...........

***... S K O D A  kulübü  (56 üye) ....***
    serkes1...
    octavia collection 2003

seek and destroy...octavia elegance 2006

mygokhan...FABIA 1.2 HTP 2004

idiz...fabia ambiente 2006 75 HP

drberti...octavia 2002

konsey... FABIA 2004 elegance sedan

^^B@RB^^...

cetinsdr ...octavia 2005 1.6 fsi elegance

bosverbe...

roverci...fabia 2004 1.4 101 BG sedan special (kullandı)

gaksu...Fabia 1.4 td 2004 75hp 195nm.

blacksea533...octavia 2006 elegance 1,6 102bg

CANuser...formen 1993 1280 cc

withouthead17... octavia classic 2006

electro_g... 2005 MOD. Fabia CHOICE 101 Hp

ototeknik ... 2002 fabia elagance

4polat... 2000 felicia glxi

alysentr... Skoda dostu...

vefasızalem ...2002 fabia 1.4 mpı 68 hp hb comfort

...isteyen skoda sahiplerini ve kullananları ilave edebilirim........

---------------------------------------------------------------------------

yakıt sarfiyatlarınızı ilave edebilirsiniz.....

(nick)------------------------MODEL------------ŞEHİR İÇİ(lt) --ŞEHİR DIŞI(lt)--ORTALAMA(lt)

seek and destroy............octavia 1.6 2006.................9......................7.........................8,4
    seek and destroy(A)........fabia 101hp .....................8,3....................6,3........................7
    serkes1..........................octavia 2003
    mygokhan......................FABIA 1.2 2004
    idiz................................fabia 2006 75 HP..............7,8-8.................5,8-6.0...............6,8-7
    drberti...........................octavia 2002
    konsey.......................... FABIA 2004
    cetinsdr .........................octavia 2005 1.6 fsi
    roverci...........................fabia 2004 1.4 101hp
    gaksu............................Fabia 1.4 td 2004 75hp
    blacksea533...................octavia 2006 1,6 102bg
    CANuser........................formen 1993 1280 cc
    withouthead17............... octavia classic 2006
    electro_g...................... 2005 Fabia 101 Hp
    ototeknik ..................... 2002 fabia elagance
    4polat............................2000 Felicia GLXi
    vefasızalem...................2002 fabia 1.4 68hp............8.5........................6.5...................7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkes -- 6 Mayıs 2006; 14:37:52 >

• skoda severler gözünüz aydın....
    New Skoda Superb

fabia combi-hb

•  ***... S K O D A  kulübü  (56 üye) ....***

http://www.skoda-fabia.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkes -- 6 Mayıs 2006; 11:20:22 >

• SCODA YETI CONSEPT

•  ***... S K O D A  kulübü  (56 üye) ....***

buda skoda roomster

1,2 12V HTP 47 kW
    1,4 16V 63 kW
    1,6 16V 77 kW
    1,4 TDI PD 51 kW
    1,4 TDI PD 59 kW
    1,4 TDI PD DPF 59 kW
    1,9 TDI PD 77 kW

bu motor seçenekleriyle üretilecek ve hepsinde otm. vites seçeneği olacakmış

• arkadaslar, bende 2002 fabia 1.4 mpı 68 hp hb comfort var.sehirdışı yol bil. 5.6 gösteriyor.şehiriçi 8.5 gösteriyor ortalama.değerler deniz seviyesi ve akdeniz bölgesi genelde iki kişi ile seyahattaki değerleridir.sevise antalya çağ otomotive gidiyorum.genelde iyi sayılır.liste güncellenirken benide yazın
  • Şimdi arkadaşlar, bu Skoda nın talihsizliği şudur.

"Evvelinde çarpık bacaklı hanımlardan hafif dalga geçerek söz etmek istediğimizde Skoda!' derdik. Çünkü Skoda dendiğinde aklımıza o arkadan bakıldığında tekerlekleri içeri doğru kıvrılmış ve araç hızlandıkça düzelen o çarpıkmış gibi duran 'dingi' yapısı gelirdi." (Alıntı)

Ben hala Skoda deyince bunu hatırlıyorum ve o imajı kafamdan silemiyorum.

Google 'a girin ve "çarpık bacaklı skoda" yazın. Herkesin kafasında kalan bu imaj. Düzelir mi bilmem , araçları güzel ama marka adı fena. Adını değiştirse güzel olur derim.
  • yanılmıyorsam çarpık bacaklı olanlar bunlardı..........

• sana tamamıyla katılıyorum...

bir aracın imajıda çok önemli senelerce çek aracı olarak tanındıktan onra bir anda insanların alman aracından farksız olduğunu benimsemesi zor oldu...bence halen daha bazı konularda tasarım hataları mevcut an başta sert hatları çok kullanmaları ve bazı değerlerden vaz geçememleri geliyor. fabianın bir sedanı sonradan ilave edilmiş yarım metrelik burun gibi duruyor. nedense bu görüntüde diğer sedanlarda kullanılan güzel şık tasarımların pek gerisinde olmasını sağlıyor.
    mesela 2007 combi modelindeki arka parklar çok eğreti duruyor.. sanki sonradan zoraki ilave edilmiş gibi.
    ama süper b gerçekten çok elit iş bir araç görüntüsünde. hatta passattan daha şık duruyor bence.

quote:

Orjinalden alıntı: OtoTurk

Şimdi arkadaşlar, bu Skoda nın talihsizliği şudur.

"Evvelinde çarpık bacaklı hanımlardan hafif dalga geçerek söz etmek istediğimizde Skoda!' derdik. Çünkü Skoda dendiğinde aklımıza o arkadan bakıldığında tekerlekleri içeri doğru kıvrılmış ve araç hızlandıkça düzelen o çarpıkmış gibi duran 'dingi' yapısı gelirdi." (Alıntı)

Ben hala Skoda deyince bunu hatırlıyorum ve o imajı kafamdan silemiyorum.

Google 'a girin ve "çarpık bacaklı skoda" yazın. Herkesin kafasında kalan bu imaj. Düzelir mi bilmem , araçları güzel ama marka adı fena. Adını değiştirse güzel olur derim.

• bende serkes1 in aksine sana katılmıyorum

şimdi hocam eğer marka adı skoda değil ADOKS olsaydı alırmıydın??

evet diyenler fikrimce çok şey kaçırmış olurlar

her skoda modelini sınıfları standardında değerlendirdiğinizde,gerçekten kalite araçlar...bunu ben değil yapılan testler müşteri memnuniyeti araştırmaları söylüyo

skoda artık eski skoda değil...vw grup çatısı altındaki skoda

ewet senin gibi düşünenlerde çok ama bu düşüncelerin ortaya çıkmasında ki temel neden bence skoda nın şuan ki distribitör firmanın eksikliği, özellikle tanıtım ve pazarlamada...

quote:

Orjinalden alıntı: vefasızalem

arkadaslar, bende 2002 fabia 1.4 mpı 68 hp hb comfort var.sehirdışı yol bil. 5.6 gösteriyor.şehiriçi 8.5 gösteriyor ortalama.değerler deniz seviyesi ve akdeniz bölgesi genelde iki kişi ile seyahattaki değerleridir.sevise antalya çağ otomotive gidiyorum.genelde iyi sayılır.liste güncellenirken benide yazın

• yanlış yerden alıntı yapmışım yaw

ototurk ten yapacaktım kusura bakmayın
  • arkadaşlar size bişi desem inanmazsınız ama ne yapıyım gerçek isteyen inansın istemeyen inanmasın ama bizim arabayla tem de 220 yı gördum son hız 190 dio test verılerınde ama ona bakarsan 0-100 12,2 sn dıo ben 9,2 sn de de kalktım resmını çekemedım ama bu hafta bı deneme yapmayı düşünyorum bakalım gene aynı yolda bu sefer fotorafla birlikte gelıcem

• skoda iyidir iyiiiiii

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skyclad -- 6 Mayıs 2006; 17:45:02 >
  • aslında ben şunu düşünerek söylemiştim...
    ilerki bir zamanda (olmaz belki ama teşbihde hata olmaz diyerekten.. ) tofaş gurubunu vw aldığını düşün ve şahinide fabia, doğanıda octavia stilinde araçlar olarak çıkardığını farzedelim...diğer ülkelerden bu araçlara bakışı nasıl olur.(her ne kadar doğanı tanımasalarda... ) yani olay bakış açıları ve tarihi geçmişi bu yadsınmayacak bir konu olamaz.

yada şöyle düşün.. aylardır ncap testlerinden eleştiri ile bahsettiğimiz çin malı araçların bir gün türkiyede çok ekstrem bir araç çıkarıp gerçek hak etmediği değeri görememesi buna yine örnektir.

bu imaj belki zamanla düzelir ama bir nesil geçmesi gerekir. ve bir alt kuşak sürekli çarpık bacak skoda olarak hatırlayacak.

mesela peugeot araçların bana göre en büyük imajı amblemi ve 306 sı bunun dışında hiç bir aracını bir türlü sevemedim ve bu imaj kolay kolayda değişmez herhalde...buda başka bir örnek.
    quote:

bende serkes1 in aksine sana katılmıyorum

şimdi hocam eğer marka adı skoda değil ADOKS olsaydı alırmıydın??

evet diyenler fikrimce çok şey kaçırmış olurlar

her skoda modelini sınıfları standardında değerlendirdiğinizde,gerçekten kalite araçlar...bunu ben değil yapılan testler müşteri memnuniyeti araştırmaları söylüyo

skoda artık eski skoda değil...vw grup çatısı altındaki skoda

ewet senin gibi düşünenlerde çok ama bu düşüncelerin ortaya çıkmasında ki temel neden bence skoda nın şuan ki distribitör firmanın eksikliği, özellikle tanıtım ve pazarlamada...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkes -- 6 Mayıs 2006; 17:47:40 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.