Şimdi Ara

S (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
0
Favori
1.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne konuşuyor la bu arkadaş? Benim vergimle adama maaş vereceksin ve ben bu adamları isteyecem öyle mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Treth kullanıcısına yanıt
    Sana edilecek küfürler Türkçe'de dahi yok. O ev açma hayalleri senin iğrenç hayallerin. Kapısı gelen geçene açık olan ise senin evin.

• hypercubematrix H kullanıcısına yanıt
    Devletin ilgili yerlerine şikayet edin, demişsiniz.

Şikayetimi yaparken, Suriye vatandaşlarının çıkardığı olaylardan bir haber adresini paylaşarak, sorun çıkaranların neden sınır dışı edilmediğini ve ilaçları neden ücretsiz aldıklarını belirtmiştim. Kurumdan bana gelen cevabı aşağıda paylaşıyorum.

S
  • Şam'da yaşamak istiyorsan yürü git. Suriye denen kabile devletinde yaşamak istiyorsan yürü git. Tutan yok koşa koşa git.

Suriye İç Savaşı'nda Türkiye' yi yönetenler büyük hatalar yaptı. Kabul. Ama bu demek değildir ki milyonlarca Suriyeli'yi bağrımıza basalım. Hepsi tıpış tıpış gidecek. Başka yolu yok. Ya 1 yıl içinde ya 10 yıl içinde bu ülkede Suriyeli kalmayacak inşallah. Burası bakımevi değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsterixOburix -- 4 Eylül 2018; 21:43:24 >
  • kendi ulkemde 2. sinif insan olmusum

bu irkcilik degil hak hukuk meselesidir.

ben gidecem 100 tane sinava girecem, devlet bi kurus yardim etmeyecek

elin arabi gelecek hem bedavaya universite okuyacak hem ustune asgari ucret kadar yardim alacak

bu da yetmiyor gibi heryerde sorun cikaracak

• 1 saat önce otobüse bindim. 3-5 durak sonra 3 tane ozbantit gibi 3 suriyeli bindi. Ulan bı bağırıyor, bı kahkaha atıyor, sanırsın babasının evin. Arkami döndüm 30 sn surilere baktim. 3 kez göz göze geldik. Anlamadı.

Ulan otobüste kahkaha atip, 10 desibel yükseklikte konuşan, plajda nargile içen, parklarda kadınları kesen, en önemlisi de, savaş var diyip buraya gelip, bayramda suriye ye gidip, tekrardan gelen insanları mi SAVUNUYORSUN!!. O zaman sana YAZİKLAR olsun.

Haaa. Edebiyle oturup, ekmeğini taştan çıkaran insanlara lafım yok. Basımin üstünde yeri var.

• Danimarkada yaşayan dünyadan bir haber aktiviatlerin bir değişik formları bunlar. Ülkeye milyonlarca mülteci girecek ve yabancı karşıtlıpı artmayacak? Hangi akla yatar bu?

Diğer aklı evveller ise Araplara ırkçılık diyor. Evet ırkçılık bu ülkede hep vardı ve hep olacak. Dünyanın neresinde yok bu ırkçılık. Türklere, Kürtlere, Araplara, Ermenilere, Rumlara... Bu topraklarda yaşayan herkese ırkçılık yapıldı. Ama Suriyelilere yapılan ırkçılıktan öte bir şey. İnsanların ekonomik düzenini bozan, kendisiyle birlikte sefalet getiren, ucuz iş gücü ile en çok sermayenin sevdiği, her türlü hastalığı yeniden hortlatan bit güruhu İSTEMİYORUZ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsterixOburix -- 4 Eylül 2018; 21:42:44 >
  • BeyazBüyü B kullanıcısına yanıt
    yazmış oldugum şikayet edin cümlesi alıntıladıgın cevapla gecersiz hale geldi .. bu kanunu daha önce duymuştum detayını bilmiyordum öğrenmiş oldum

bağımsız bir devlet değilsin demektir bu .. kendi secimlerini yapmak istediklerini halkın taleplerini bile uygulayamıyorsan .

suriyelileri konuşmak abesle iştigal demektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

Devletin ilgili yerlerine şikayet edin, demişsiniz.

Şikayetimi yaparken, Suriye vatandaşlarının çıkardığı olaylardan bir haber adresini paylaşarak, sorun çıkaranların neden sınır dışı edilmediğini ve ilaçları neden ücretsiz aldıklarını belirtmiştim. Kurumdan bana gelen cevabı aşağıda paylaşıyorum.

Gram hakkımı helal etmiyorum.Eli silah tutacaklarından tut çocuğuna kadar haram olsun

sözlerine dikkat et kereste 1826 yılında beri istanbulda yaşıyoruz türk oglu türküz en eski istanbulluyuz ailecek.arapları asla sevmeyiz böyle abuk subuk bililp bilmeden çıyaklama madem arapları seviyorsun buyrun yollar size açık el ele tutuşup gidin bedevi ülkelerine.
  • konu sadece 1 artı almış onu da kendi atmıştır allah bilir. akpli kardaşlarınız bile sevmiyor suriyelileri baya azınlıksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fredydexter

sözlerine dikkat et kereste 1826 yılında beri istanbulda yaşıyoruz türk oglu türküz en eski istanbulluyuz ailecek.arapları asla sevmeyiz böyle abuk subuk bililp bilmeden çıyaklama madem arapları seviyorsun buyrun yollar size açık el ele tutuşup gidin bedevi ülkelerine.
    bir türk gibi yazmıyorsun .
  • ✓Suriyeliler ta savaş zamanında dahi Hiçbir Arap ülkesi neden almadı onu sorgulayin araştırın..

✓ İsvec-polonya-Avusturya neden olay çıkartan hırsızlık tecavüz nedeniyle tüm Suriyeliler attı ülkeden araştırın

✓isvicre her aile 1 Suriyeli beslesin dediler parası neyse verelim gelmesinler dedi

Yardımcı olmak farklı aramıza alıp ayrıcalık tanımak farklı

• benim ailemin yaşadığı apartmana üç tane suriyeli aile taşındı. kapının önüne bıraktıkları çöplerin leş kokusunu geçtim. bunlar gündüz apartman dairesinin kapısını açık tutuyor. ne mahrem var ne bir şey. burada sallayanlar eminim benim yaşadıklarımı yaşamamıştır. içinde suriyeli dolu dolmuşa otobüse binmemiştir, pis kokudan burnunun kemiği kırılmamıştır. halktan uzak yaşıyan rahatlar suriyeli sevici olur tabi.
    yazılarımda bunumu anlatın
  • Ülkenin içine eden Suriyelileri halen savunanlar varmış pes artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: fredydexter

yazılarımda bunumu anlatın
    yaşında küçük ayrıca .. gizli profilli veled

kaybol şindi .. bende 1453 ten beri istanbuldayım
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.