Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
59
Favori
279.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam neredeyse hepsini lehimli yapmışlar. Sanırım thinkpad e serisinde arttırılabilir. 16 gb ramli versiyonlar bulunmuyor pek.
  • Peki gümrük nasıl oluyor bi bilginiz var mı hocam @gkbrks @musubi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emrecandnmz E kullanıcısına yanıt
    Hocam peki 7000 TL ye kadar güncel oyunlarda sorun çıkarmayan bir laptop var mı ? Yoksa hayal mi ?

• Matebook D15 şu an çok güzel indirimde, işlemcisi batarya modunda bile sürekli turboda çalışabiliyor, serin, sessiz, çok hafif, şarjı iyi gidiyor. Tek kötü yanı 8 gb ram'in arttırılamıyor olması;

https://www.akakce.com/laptop-notebook/en-ucuz-huawei-matebook-d-15-ryzen-5-3500u-8-gb-256-gb-ssd-radeon-vega-8-15-6-full-hd-notebook-fiyati,715378739.html

Satıcısı yaptığı iptalden dolayı forumda pek sevilmese de E15 Gen2 4300U olanı halen müthiş bir seçenek, 4300U işlemci önceki nesil U işlemcilerin en güçlüsü olan 3700U'dan dahi güçlü. Ayrıca en başta 4 GB ram olsa dahi en fazla 4+16=20 GB ram'e kadar arttırılabiliyor. 8 GB 3200 Mhz Kingston ram de 340 TL civarı

https://m.n11.com/lenovo-e15-gen2-amd-ryzen-3-4300u-4gb-ram-256gb-ssd-dos-P443243425

Uyumlu ram:https://m.n11.com/urun/kingston-kvr32s22s88-8-gb-ddr4-3200-mhz-cl22-ram-1389074?magaza=sdsteknoloji

Benim için oyun performansı o kadar önemli değil, diğer özellikler olarak en müthiş cihazlardan birini almak istiyorum derseniz müthiş kasası, bir tanesi displayport ve power delivery özellikli çift USB Type-C yuvası, mouse vericisini saklayabileceğiniz gizli usb dahil 3 tane usb-a yuvası yani type c'lerle birlikte toplam 5 usb yuvası olan Thinkbook 15 tam size göre, bunun da belleği 24 GB'a kadar arttırılabiliyor, en baştan ssd+hdd ile gelmesi de bir diğer avantajı, bu arada trendyoldaki ilk fotoğraf hariç diğerleri yanliş cihaza ait, cihazın resmi sitesininde aşağı ekliyorum özellikler için:

https://www.akakce.com/laptop-notebook/en-ucuz-lenovo-thinkbook-20sm007ctx-i5-1035g1-8-gb-1-tb-128-ssd-radeon-630-15-6-notebook-fiyati,744673503.html

https://www.lenovo.com/tr/tr/laptops/thinkpad/thinkbook-series/Lenovo-ThinkBook-15-IML/p/XXTBXTM8001

• ffrisby kullanıcısına yanıt
    Türkiye' ye gelen 4000 serisinde maalesef şimdilik hayal fakat intel tarafında bulunabilir ayrı bir konu başlığı acarsanız daha iyi olur bloodin hocamız kızmasın 😊

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    Hocam linkteki (harici ekran kartlı ) thinkbook 15 performansı 3700u ile 4500u arasında birşey mi ?
    Ayrıca cihazla ilgili bilginiz var mı ? hiçbir yerde parmak izi okuyucu ve klavye aydınlatma bilgisini bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi servanvetes -- 19 Ağustos 2020; 13:3:56 >
    Hocam amazondan alırsanız en son ödeme ekranında ürünün gümrüklü her şey dahil fiyatını görüyorsunuz, Vivobook 773 dolara geliyordu ama şu an ön sipariş bile almıyor Amazon.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: servanvetes

Hocam linkteki (harici ekran kartlı ) thinkbook 15 performansı 3700u ile 4500u arasında birşey mi ?
    Ayrıca cihazla ilgili bilginiz var mı ? hiçbir yerde parmak izi okuyucu ve klavye aydınlatma bilgisini bulamadım
    Malesef hiçbir yerde bilgi yok, Lenovo da saolsun PSREF'te Free-Dos cihazları listelemiyor. PSREF'te Türkiye için sergilenen Windows'lu 4 modelin biri TN panelli, biri de alttan aydınlatmasız. Ama bu cihazın 20SM007CTX model numarasına ait özellikler PSREF'te yok. Bir satıcıya veya lenovoya sormak gerek.

Edit 1: Lenovo'nun kendisinden en azından Wifi 6 destekli olduğunu öğrenebiliyoruz.
    https://pcsupport.lenovo.com/tr/tr/products/laptops-and-netbooks/thinkbook-series/thinkbook-15-iil/20sm/20sm007ctx?linkTrack=Homepage%3ABody_Search%20Products&searchType=5&keyWordSearch=20sm007ctx

Edit 2: Aynı yerde 20SM007CTX model kodunu girerek sürücülere gelince parmak izi okuyucu sürücüsü görünüyor ama bu kesinlik belirtir mi bilmem...

Edit 3: Buldum, bu kodu yazarak parçalar bölümüne gelince klavyenin fotoğrafını eklemişler. Burada klavyenin aydınlatmalı olduğu space tuşunun üzerinde açıkça görünüyor

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma

Klavye kodu da Upper CaseQ20RWFP_MGR_BL_TUR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 19 Ağustos 2020; 14:43:11 >

• Musubi M kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim, asus ta hata bu kadar iyi laptop da yapılmaz ki Peki ne kadar sürede geliyor bir bilgin var mı

Ön siparişe açarlarsa sipariş verdikten sonra 1 ay içinde gelir diye düşünüyorum. Birkaç gün önce stoğa gelmişti 11 tane ama sonraki güne bitmişti.

• arkadaşlar ideapad 5 bitmiş, flex5 eklenmiş görünüyor mediamarkt da... işin çetrefilli yanı ram konusunda, psref de lehimlinin yanında boşta sodimm slot var ise yazmıyor. sodimm slotunda ram var ise yazıyor. aynı kasa thinkpad lar da soldered 4 + sodimm 4 şeklinde yazıyor ama yine birebir laptop da soldered 4 de yazabiliyor birebir aynı model yani. tam anlamı ile anakartı görmeden kafa karıstırıcı...

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_lenovo-81x20055tx-flex5-amd-ryzen-5-4500u-8gb-256gb-ssd-14-fhd-dokunmatik-ikisi-bir-arada-1210767.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balkanxp -- 19 Ağustos 2020; 15:51:6 >

• balkanxp B kullanıcısına yanıt
    Anakartı görmeye gerek yok. Lenovo kasalara göre özellik listelerini veriyor. Mesela Mediamarkt'daki Flex 5'in dahil olduğu aile 14ARE05 ve google'a "IdeaPad Flex 5 14are05 platform specs" yazarsanız bellek girişi olup olmadığını görebilirsiniz.

• balkanxp B kullanıcısına yanıt
    Ram güncellenemiyor hocam araştırdığım. 16 versiyonunu niye getirmiyorlar ki anlamadım hala.
  • N11 deki arkadaş gen2 yi 8 GB yi 5000tl yapmış

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackMon

N11 deki arkadaş gen2 yi 8 GB yi 5000tl yapmış
    şu anda n11 100 tl de kupon veriyor

ben sipariş geçtim, 4910 tl ye geldi. artık bekleyecek zaman kalmadı
  • BlackMon B kullanıcısına yanıt
    valla ben de geçiyorum artık yeter
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grimwood

valla ben de geçiyorum artık yeter
    Çok kararsızım

• Sagolun Hocam. bu ram ekleme işinde sıkıntı çıkmaz değil mi açıkçası pek bi bilgim yok böyle konularda. İlk önerdiğiniz lenovo e15 bayağı aklıma yattı da ram taktırma işi nasıl olur acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FBDF44A06 -- 19 Ağustos 2020; 21:33:18 >
  • Bloodin kullanıcısına yanıt
    Hocam bir de taşınabilirliği nasıl acaba bubilgisayarın. Hafif bi laptop olsa çok iyi olur

• 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.