Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (216. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
59
Favori
279.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de E15 görmedim o yüzden sordum hocam. Sonuçta fili görmeden hem tarif edecek, hem de kıyaslama yapacağız hocam.
  • sallami kullanıcısına yanıt

sizdeki thinkbook rengi bu videodaki gibi mi? Böyle ise gayet güzel görünüyor. Ama fotoğraflarda rengi daha açık.

https://www.n11.com/bilgisayar/dizustu-bilgisayar

bu ürün mineral grey yazıyor ama emin olamıyorum fotoğraflarda daha önce gördüğüm ideapadlere benziyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi levona02x5 -- 18 Ocak 2021; 17:51:49 >

• levona02x5 L kullanıcısına yanıt
    Evet ürün bu ve thinkpad lerden ziyade ideapad lere benziyor. Küçük işletmeler içinmiş. Thinkpadler orta ve büyük işletmeler için...
  • bu videodada rengi güzel duruyor gri gibi ama fotoğraflarda ideapade benziyor sizin laptobunuz mineral grey geçiyorsa fotoğraf atabilr misiniz?

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/147432483#147432483

Bu mesajdaki fotolar aldığım ürüne ait
  • sallami kullanıcısına yanıt

hepsiburadada tam bilgi bulamadım sizin thinkbookunuz mineral gri olarak mı geçiyor? kutusunda ne yazıyor tam olarak sizin fotoğraflarda ideapadden farksız attığım videolarda güzel gri rengi var.

Tek tip makine geldi TR ye hocam. Hepsi aynı.

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 18 Ocak 2021; 18:21:33 >
  • genel olarak bakılınca thinkbook her yönüyle daha mantıklı ama kasa olarak thinkpad daha güzel duruyor bilemedim. İkisinde görmüş eli değmiş biri varsa kalite farkı ne kadar söylerse memnun olurum

edit: ideapad ve thinkbook 2sinide kullanmış varsa onlarında yorumlarını beklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi levona02x5 -- 18 Ocak 2021; 19:13:1 >
  • lenovo, thinkbook 15'de maalesef dandik ideapad modellerinde kullandığı klavyeyi kullanmış. bu açıdan yaptığı işin büyük kısmı yazı yazmak olan kişiler o ucuz hissiyata ve kalitesiz dokunma hissine alışmak zorunda kalacaktır.

modeli kesinlikle kötülemiyorum hatta satın almayı dahi düşünüyorum ama thinkpad e14-15 gen 2 modelleri ile farklı panel kullanıldığını düşünüyorum. bir arkadaş e15'in panel kodunu yazabilirse kontrol ederiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lenovo ThinkPad E14 Gen2-20T7S00W00 (ThinkPad E14 Gen2 Series) incelemesinde model kodu B140HAN05.7 olarak verilmiş. Nette araştırdığımda panel özellikleri IPS, 250 nit, 1500:1 kontrast, görüntüleme açıları 85/85/85/85, 262K (6-bit) renk, %45 renk kapsama olarak görünüyor.

Thinkbook için ise panel özellikleri IPS, 250 nit, 700:1 kontrast, görüntüleme açıları 89/89/89/89, 16.7M (sanırım 8-bit) renk, %45 renk kapsama olarak görünüyor.

Kontrast dışında iki panel muadil diyebiliriz.

Ama klavyeler tartışılmaz... Thinkpad çok önde.

Kasa malzemesi her ikisinde de PC-ABS (yani polycarbonate/plastik karışımı) ve alüminyum olarak tarif edilmiş. Sanırım onlar da aynı. Ekran arkası alüminyum, kalanı PC-ABS. Ayrıca hinge (kapak açma kapama mekanizması) ikisinde de aynı...

Kaynaklar :

https://www.notebookcheck.net/Lenovo-ThinkPad-E14-Gen-2-laptop-review-Affordable-and-fast-thanks-to-AMD-Renoir.490256.0.html

https://www.panelook.com/B140HAN05.7_AUO_14.0_LCM_parameter_44255.html

https://www.panelook.com/N156HCA-EAB_Innolux_15.6_LCM_overview_30972.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 18 Ocak 2021; 20:24:16 >

• thinkbooktaki portlar hdd slotu e15te olsa çok güzel olucakta yok işte. L15te portlar fazla ondada m2 fazladan yok biraz ağır hepsi bir yerden eksik.

@sallami hocam siz thinkbookun fanından memnun musunuz? Mesela youtubeda video izlerken fan durumu nedir? Bazı yerlerde fan uğulduyor falan diyenler olmuş şikayet edenler var. Siz ne diyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi levona02x5 -- 18 Ocak 2021; 20:35:33 >

Thinkbookta Thinkpad klavyesi olsa mükemmel olacak cihaz. Hatta kabul ideapad klavyesi olsun ama ok tuşlarının olduğu bölüm biraz taşsın ve yukarı ve aşağı ok tuşları normal boyda olsun. O zaman bile mükemmel olur. Eleştirilecek tarafı kalmaz. Sonuçta 1300 TL daha ucuza alıyoruz...

• quote:

Orijinalden alıntı: ykurtulus

Benim cihaz E14 zaten bende WWAN slotu yok.

Ama bi arkadaşımda L14 var onun için biraz araştırmıştık imei kaydı yüzünden sonuç alamadık.

Kayıt olayında sadece data için bir kayıt var mı? Varsa ne kadar? Bi araştırmak lazım.

Ama Google'da aratınca normal imei kaydı ile ilgili haberler çıkıyor.

bilen yok hocam mlsf google'dede birşey yok satıcıya sordum oda şaşırdı :) forumlarda araştırmak lazım vs dedi kartı alıp taksak kapanırmı kapanmazmı hiç bilgi yok lenovoda bilmiyor Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma 

L15 kullanıpta sim kart için modem araştırması yapan varsa alıntılasın arkadaşlar cihazda akıllı kart okuyucusu vs var çalışıyor

sim kart yuvasıda var fakat modemi yok içinde o yüzden çalışmıyor :) aliexpress'te 60 dolardan satıyorlar fakat kayda gerek vs varmı kimse bilmiyor çözüm bulan bilen alıntılasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackMon -- 18 Ocak 2021; 23:19:54 >

• Hocam windows 10 home 64 bit kurmak için en az kaç gb yer ayırmak gerekir disk ten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MyZeths -- 19 Ocak 2021; 9:16:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MyZeths M kullanıcısına yanıt
    Merhaba, rufus programı ile windows kurulum usb si hazırlamanız gerekiyor, gayet basit bir işlem. Youtubeda detaylı anlatan çok aayıda video var. İzleyerek yapabilirsiniz.

Şarj konusunda çok memnunum, internet tarayıcı ve word belgeleri açıkken 5-6 saati geçiyor sanırım, tek bilgisayar kullanmadığım için lenovoyu ne zaman şarj ettiğimi unutuyorum. Autocad yazılımında 2 boyutlu çizim yaptım yaklaşık 4 saat civarı, %100 başladım, bilgisayaeı kapatırken %20 civarındaydı batarya. Batarya konusunda sıkıntı yok yani.

Ürünün malzeme kalitesi gayet yeterli. Elinize aldığınızda sağlam rijit olduğu hissini uyandırıyor. Memnun kalırsınız.

2 çeşir versiyonu var, sonu YTX ile biten 8gb ram / 256 gb ssd, sonu WTX ile biten 16gb / 512 ssd. Bu kodları görüp farklı konfigürasyon görürseniz satıcının ekleme yapmış olması muhtemel.

• Kemalix88 K kullanıcısına yanıt

thinkbook öneririm acerde ram yükseltmesi yapamıyorsunuz ve işlemcisi thinkbooka göre düşük. Thinkbookta 2.ssd slotu hdd slotu var ve portları daha zengin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi levona02x5 -- 19 Ocak 2021; 11:38:41 >
  • ryzen işlemcili e14'ler ne zaman tekrar stoklara gelir bir bilginiz var mı? Ne baksam hepsi intel işlemcili veya ben mi bulamıyorum atabilir misiniz?

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi levona02x5 -- 19 Ocak 2021; 11:56:59 >

• aresbey kullanıcısına yanıt

Hocam ürün eime ulaştı :) Ben beğendim açıkçası ama laptop kullanmaya alışmam gerek sanırsam. Ürün kodu evet farklı ama partslookup tan bakınca çıkıyor. Beni bilgilendiren herkese çok teşekkür ederim. Acaba ram in marka ve modeline kapağı açmadan nasıl ulaşabilirim acaba? Bir crystal disk mark nasıl kullanılır bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Tekrardan her şey için teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.