Şimdi Ara

Ryzen Ram Overclock (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: sinang34 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
523
Cevap
101
Favori
40.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    14nm 1600 sizin tek çekirdek tırta bağlamış.

Ryzen Ram Overclock

Ryzen Ram Overclock

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 22 Kasım 2019; 2:30:29 >

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Dikkat edilirse ram hızı(gecikmeyide katıyorum) 120 üstü fpslerde muazzame tki ediyor. 1440p gpu kaynaklı fps düştüğü için bir etki yok. 144 hz monitörlerde hızlı ram şart ,güçlüğ işlemci gpu kadar önemli ,eğer bu ram cpu ayağı eskik kalırsa gpu hep kayıp yaşar, anlık fps dropları ,dalgalanmaları daha fazal olur.
  • Arkadaşlar OC yaptığınız ramleri marka model numaralarını da yazarsanız almayı düşünenler için çok iyi olur. Piyasada çok tam çeşidi var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Core i7 2600k işlemciyi 2011- 2019 arası 4.5 ghz overclock yaparak kullandım. Full oyun oynamıştım. 2 hafta önce sattım hocam halen de taş gibiydi. Voltajı abartmadan iyi bir soğutucu ile hiç bişey olmaz. Ramler de aynı şekilde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Kan Turalı K kullanıcısına yanıt
    G Skill Trident Z Neo
    F4-3600C16D-16GTZN
  • Dostum ellerine sağlık. Çok güzel ve faydalı bir başlık olmuş yine.
    Ancak hala şu ayarları yapamıyorum. Benim Asrock X570 Taichi anakartımda ki Ram sorunu yüzünden. 3000 mhz üstüne çıktığım anda Cold boot atıyor. Hala bir çözüm bulamadım. Muhtemelen yeni bioslar ile beraber düzelecektir ama insana sıkıntı oluyor hep.
  • Isbara I kullanıcısına yanıt
  • Bu calculator'de trfc2 ve trfc4 niye yok arkadaş yaw. Ne yazcam bu değerlere¿

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ryzen 2600OC 4.1GHZ DDR4 3533CL14 FORZA Horizon 4 1080p ultra ocli Vega56 nitro+ (1080ti yide geçmiş)

(Msi afterburner monitör çalışmadı)

Ryzen Ram OverclockRyzen Ram OverclockRyzen Ram Overclock

Şuda 8700K 5GHZ! DDR4 3400 + VEGA56 VEGA64 + 1080Ti TESTİ

Ryzen Ram Overclock

https://store.donanimhaber.com/0a/f1/02/0af10219381103258fa65a3d1913eebd.jpeg

https://www.techspot.com/review/1716-forza-horizon-4-gpu-benchmarks/

• Benim tavsiyelerim bunlardır.

1- Biostan oc ayarlarınızı yapın işlemcinizi soğutucunuz iyi ise 4 - 4.2 - 4.4ghz seviyesine 1.275v-1.425v aralığına kadar voltaj vererek deneyerek getirin. (İYİ SOĞUTUCU İLE)

2- Ram timing ve hızınızı raminizin çipine göre en iyi duruma getirin.

3-***SADECE 3000 SERİSİ İÇİN İF / FCLK CLOCK AYARINI 1600-1866 ARASI OLACAK ŞEKİLDE YAPILANDIRIN.

4- Bios tan işlemcinin güç yönetimi ile ilgili e1 c1e c6 state spread spectrum amd cool and quiet ve benzeri ne varsa kapatın.

5- Son sürüm Windows 1909 + Full update ile beraber En son anakart ve ekran kartı sürücülerinizi içeren + ses kartı tabi Temiz güncel windows kurulumu + EKRAN KARTI OC ayarlarınızı yapın.

6- Windows güç yönetimini Yüksek perfomans ayarlayın.

7- Oyunlarınızı xbox game pass - origin basic vb benzeri üyeliklerle mutlaka orjinal edinin ve son sürüme güncellenmiş olsun. Orjinal olmayan oyunların en son sürümünü indirin en son sürümünü kurun bulabildiğiniz.

8- Windows defender hariç virüs programı kurmayın + açılışa yüklenen taskbarda icon olarak çıkan programların gereksiz olanlarını kaldırın.

9- Advanced SystemCare 13 Servis modunda arkaplanda olacak şekilde game modu açın mutlaka oyuncu kipi başlangıçta otomatik açılsın + Derin en iyileme yapın ve tüm bildirimlerini kapatın programın.

10- İyi oyunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 23 Kasım 2019; 21:47:32 >

• Msi b 350 vdh plus. O.c nasil edilir

• quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

Yalnız oc yaparak işlemcinin ömrünü kisaltiyorsunuz.
    Oyun için kullanılan hangi işlemci ömrünü doldurmuş Allah aşkına? O.C. yerinde yapılırsa tamamen zararsızdır.
  • G.SKILL RipjawsV Kırmızı 16 GB 3000MHz DDR4 Ram (F4-3000C15S-8GVRB)

Mevcut kullandığım msi b450m pro 2 anakart detaylı ram overclocka izin vermiyor.

Sadece memory try it ya da xmp profilinden seçmeme izin veriyor.

Msi inin masaüstü uygulaması olan commancenter ile sadece voltaj yükseltebiliyorum. O da resetlenince kalıcı olmuyor.
    Biostan anakart izin vermiyor.

Biostan Memory try it 3466 seçili. Xmp kapalı.

Commandcenter 1.45 voltaj ile bu sonuçlar çıkıyor.
    Ryzen Ram Overclock

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -YLCN -- 23 Kasım 2019; 16:19:14 >

• -YLCN kullanıcısına yanıt
    Advanced overclocking settings var biosta onu açın .

Aynı yerden birtane daha alsanız süper olur.

• Ramleri kökleyin beyler Ramleri kökleyin

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Hocam ram 2*8 16 gb zaten

Bu arada 5 dk sonra mavi ekran verdi

Msi 3. Nesil bios güncellmesinde o dediğiniz kısmı kaldırmış hocam. Yeni biosta izin vermiyor.
    Git yeni anakart al diye zorluyor.

Ryzen Ram Overclock

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.