Şimdi Ara

Ryzen donma, Dxgi hatalarının olası çözümleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
8
Favori
5.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: WARTIME

ryzen 1200 ıle gereklı ayarları yaparak donma, drop, fps dusmesı, akıcılık problemı, gpu kullanım problemı, cpu kullanım problemı, lag ,stutter vs. hıc bende boyle seyler olmuyor.

Ya sız ryzen kullanmayı bılmıyorsunuz yada ben tum sorun yasayanlardan daha ıyı bılıyorum

COK ONEMLI NOT: 4790k 4.8ghz + gtx 1060 6gb satıp ryzen 1200 3.9ghz + gtx 1080e gectım ve en ufak bır fark hıssetmedım bf1 harıc.Bf1 de 4c 4t ıslemcı harbıden yetmıyor

Gerekli ayarlar nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amd chipset driver 17.30 yuklemeyi deneyin. Yukledikten sonra hic bir sikinti yasamadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onkuba

quote:

Orijinalden alıntı: WARTIME

ryzen 1200 ıle gereklı ayarları yaparak donma, drop, fps dusmesı, akıcılık problemı, gpu kullanım problemı, cpu kullanım problemı, lag ,stutter vs. hıc bende boyle seyler olmuyor.

Ya sız ryzen kullanmayı bılmıyorsunuz yada ben tum sorun yasayanlardan daha ıyı bılıyorum

COK ONEMLI NOT: 4790k 4.8ghz + gtx 1060 6gb satıp ryzen 1200 3.9ghz + gtx 1080e gectım ve en ufak bır fark hıssetmedım bf1 harıc.Bf1 de 4c 4t ıslemcı harbıden yetmıyor

Gerekli ayarlar nedir?

https://forum.donanimhaber.com/ryzen-ile-nvidia-kart-kullanma-rehberi--129451226#129451226

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WARTIME -- 18 Ekim 2017; 11:26:28 >

• Bugün ryzen sistem topladım ama kitlenme sorunu yaşıyorum. Bazen kitlenip kalıyor bazen kitlenip mavi ekran verip res atıyor.

Sistem şu şekilde: ryzen 5 1500x, msi b450m pro m2, rx580 gpu, 8 gb ddr4 ram tek, corsair 600w kasa, 1tb hdd, 120gb ssd.

İlk önce ssdyi çıkarıp hdde yükledim sistemi sorun devam etti. Şimdi ekran kartını başka sistemde test edicem. Başka ne yapmamı önerirsiniz?

• Corsair 8GB D4 3000 Mhz CL16 CMK8GX4M1D3000C16

Ram bu

• earth. E kullanıcısına yanıt
    MSI sitesinden anakartınıza ram uygunluğu nedir baktınız mı?
  • WARTIME kullanıcısına yanıt
    Sen bu işi daha iyi biliyorsun. Millet cahil.
  • Smt kapanınca bf1 de kullanım 100 lere yaklaşıyor ama cs 'de 200 300 fps arası iken 400 500 oluyor

Şu hpet mevzusunu çok merak ediyorum fh4 oynarken çok hıçkırıyor ama ram im yetersiz ona bağlıyorum ben. Acaba faydası olur mu

• düzgün17 D kullanıcısına yanıt
    bios güncelleyip son win10 sürümünü yükleyince düzeldi.
  • arkadaşlar benim 2600x win 10 pro da donuyor.pc kitleniyor 10 saniye bazen maus oynuyor bazen oynamıyor ve kitlenme var bu sorunu yaşayıp çözen varmı aramızda?
  • Ryzen sistem topluyorsanız Corsair ramlerden uzak durun sorunun çözümü bu.

Marka kötülemiyorum ama herkes aynı şeyden şikayetçi neredeyse ben bizzat yaşadım 3 anakart değiştim (sıfır almıştım) sorunu çözemedim 1 kere ram değiştim sorunu çözdüm sıfır sistem topluyorsunuz sorunlarla uğraşıyorsunuz gidiyor,geliyor bilgisayarsız kalıyorsunuz bu yüzden Corsair uzak duracağım bir firma artık.

Sorun yaşanan bunlar :

CMK8GX4M1A2400C16R
    CMK8GX4M1D3000C16

en azından denediklerim

yaşanan sorunlar :

Özellikle cs go gibi multiplayer oyunlarda donma,takılma sistem kilitlenmesi.
  • earth. E kullanıcısına yanıt
    ramler hangi hızda çalışıyor ? hızları düşürmeyi deneyin
  • OC yaptıktan sonra kitlenme sorunu yaşayan arkadaşlar BIOS' dan Global C-State'i "Disabled" yapıp deneyebilirler mi ? Benim PUBG'de salak salak kitlenme sorunum bu şekilde çözüldü. Bir deneyin derim belki çözüm olabilir.
  • konuyu hortlatmak istemedim fakat 9100f de olan 100 de 100 cpu kullanımı ryzenin bazı cpularındada var 1300x 1200 vb genelde 6 yada 8 çekirdek kullanan bi oyun 4 çekirdeğe öyle bi yüklenirki işlemcinin kullanımı 100 e çıkar bununla birlikte fare takılmaları sağa sola dönememeler geç dönmeler fps dropları bunlar intel işlemcilerdede oluyor fiyat performans diyip 1300x 1200 e 1060gb takarsanız rx570 rx580 takarsanız.Bazı oyunlarda işlemci darboğazı sorunuyla karşılaşırsınız bu sorunu işlemciyi kullanan herşeyi kapatarak,grafikleri en yükseğe alarak biosdan çekirdek kısıtlayan parametreleri kapatarak üstesinden gelebilirsiniz kesin çözümmü hayır değil ryzen anakartlardada işlemci değiştirmek en az maliyetli çözümdür bunuda unutmayın b350m bi anakarta gidip 3600 takabiliyorsunuz bu avantajlardan vazgecip intel sistem için tekrar masraf yapmak yada elinizdeki sistemi komple satmak hem maliyet hemde satıığınız kişinin küfürleri ile boğuşursunuz.ryzen 3 1200 e 1050ti dan güçlü bi gpu takmak işlemciye saygısızlıktır.işlemci 100 de 100 e dayanacaktır zaten farkedeceksiniz.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.