Şimdi Ara

RYZEN CPU Vatan Bilgisayara geldi , ÖN SİPARİŞ AÇİLDI ! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
612
Cevap
6
Favori
40.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kullanım alanına göre değişir dostum oyun için ise değmez ha ama oyun dahil ağır yük bindiren grafik programlarını kullanmak istiyorsan gidip 6700' ü uygun fiyata elden çıkarıp 200 - 300 TL eklersin anakartı da aynı şekilde düzgün bir fiyata çıkartıp B350-PLUS gibisinden bir anakart alırsın o şekilde pişman olacağını sanmam ama benim nacizane tavsiyem ilk Zen serisinin gidişatı nasıl olacak ya da Vega' nın sonraki serilerini alın derim.
  • Kefelon kullanıcısına yanıt
    Hocam onlar ne zaman gelicek vallahi 4 aydır 4670k ile devam ediyorum ddr4 gecicem ne gelmez islemciymis rezillik ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kefelon kullanıcısına yanıt
    Türkiye'deki AMD kullanıcılarının çoğunun beklediği de onlar aynen. Bakın AMD kullananlara FX6300 / 8320 genelde.

R3 1200x 4/4 3.8 Ghz Turbo - 175 Dolar
    Bir de daha uyguna 129 Dolara R3 1100 4/4 3.5 Ghz Turbo var.

Bu modeller epey satacaktır Türkiye'de. Bunlar 2. çeyrekde falan gelir diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

quote:

Orijinalden alıntı: youngeagle_3

quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

quote:

Orijinalden alıntı: youngeagle_3

Böyle bulanık sular en iyi 2. elcilere yarar. Hadi bakalım satın elinizdeki güzelim ürünleri zengin bebeler. (:

Fx5200 ekran kartı var kaça alırsın ?

Baya komikmişsin. Sirklerde oyna derim.

Sana fazla bile bu dur eskilerden karıştıryim bulurum sana göre biseyler hadi kumda oyna sen ararım ben seni

Zengin bebeleri demem epey zoruna gitmiş gibi. Profildeki sistemine bakınca pek de farkın yok. Şimdi ilan aç 2. ele yarı fiyatına işlemci anakart satılır diye.

• belverus kullanıcısına yanıt
    399 dolarlık 1700x'i 6800k'nın karşısına konumlandırıyorlar ama %39 daha düşük kalıyor 6800k, hatta 6900k bile %4 daha düşük kalıyor. 1800x'e gelirsek 6900k'dan bu sefer %9 daha hızlı görünüyor. Tabi bunlar Amd'nin testleri ama doğru çıkarsa vay high end Intel işlemcilerinin haline

• quote:

Orijinalden alıntı: Calimocho

İntel 7700k da kıçı kırık soğutma bile vermezken amd wraith soğutucu veriyor hemde daha ucuza aman yarabbi amd ara beni yiğidim !

Oc olan modellerden cikmiyor iki markada da.Cikmasin zaten bir ise yaramiyor.

• Amd ne yaptın sen ya 7600 7500 dengi ürünlerde yap alalım rx 480 i 2000 tllik cpu ile mi kullanalım Benim anladığım kadarıyla 1080 ya da 1070 sli mi yapıcan bizde bu gpular yok ama bunlar için cpu yaptık diyorlar rx 4XX seriyi çöp gibi attı piyasaya devamı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydinsukru -- 23 Şubat 2017; 14:47:9 >
  • OPTİMİST kullanıcısına yanıt
    Ben olsam geçmezdim ki bendede 6700K var.
  • oyun testlerini bekliyorum
  • Fiyatlar pahalı şu an için. Daha alt fiyat seviyesindeki işlemcileri de görmek gerek. 1300 liraya orta-üst seviye işlemci ve iyi bir anakart satın alınabilirse çok karlı olur kullanıcı için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • By_SeDo kullanıcısına yanıt
    R5 için 2. çeyrek, Nisan Mayıs gibi deniliyor. R3 için ise Mayıs Haziran deniliyor.
  • Umarım test sonuçları doğru çıkar ve oluşacak rekabet ile daha iyi fiyata daha performanslı işlemciler alabiliriz. Geçen sene 6700k sistem toplamıştım yaklaşık 400 USD'ye gelmişti sanırım 1200 TL civarı. Aynı paraya çok daha iyi işlemci öneriyor AMD an itibariyle.
    Tabi öncelikle diğer stres, sıcaklık testleri ve kullanıcı değerlendirmelerini görmek lazım. Ama gerçekten uzunca bir aradan sonra piyasadaki en iyi haber bu.
  • İ5 6500 kullaniyorum pcyi oyun icin kullaniyorum. Oyun icin bu islemci veya z170 platform islemcileri yeterli olmaya devam eder mi. İntel z170 Platformuna gercek 8 cekirdekli işlemci çıkarır mı. Yoksa amd'ye geçiş mi yapalım.

• Bir de şu forumda bir konuyu adam gibi tartışacak bilgi verecek insanlar kalsa süper olacak. Yanlış anlamayın, işlemcilerden ve mimarilerinden zerre kadar anlamam ama bilgi sahibi olmak isteyen insanlara bilgi kirliliği yaratılıyor, yukarıdaki yazışmalara bakıyorum da birbirine girmiş insanlar, hakaretler havada uçuyor.

İntel'in AMD'nin ana hissedarları sizin kadar savunmuyor şirketini bu ne hırs bu ne öfke.
  • Yahu ben bu tartışmaları gerçekten çok anlamsız buluyorum. İntel ile amd her zaman birbirini desteklemiştir farkında olmasanız bile. 2 firmadan 2side geçmişte bir dönemde diğerinin ipine çekecek fırsatlar elde etmiştir, ancak hiç bir zaman yapmamıştır.

İntel son 3 nesildir niye aynı işlemciyi önümüze koyuyor? Yada 6900 serisi niye bu kadar uçuk? Çünkü amd nin geride olduğunu biliyor ve geri dönüşü kolay olsun diye 3 nesildir aşırı performans artışı yapmıyor. Ve aynı şekilde 6900 serisinin bu kadar uçuk olmasının sebebide bu. Amd geldiğinde çok daha rahat bir şekilde ürününü yerleştirebilsin, biraz daha toparlasın istiyor.

Çünkü çekişme her zaman gerekli birşey.

• iktinos İ kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarınızın genel özelliklerini bilmiyorum ama i5 6500 işlemcinin oyun için yeterli olacağını düşünüyorum. Bütçeniz var ise deneme amaçlı tabii ki geçebilirsiniz ama bu bir yetersizlik sonucu geçiş olmaz benim görüşüm. Bilginize.
  • Forumun fanboy fighterlerini tebrik ederim. Sayenizde çok gülüyorum.

• belverus kullanıcısına yanıt
    Yani asus z170i pro gaming anakart sapphirre amd r9 390 ekran kartı 2x8gb 2400 ddr4 ram ssd sistem var. Ben işlemci yeterli kalır mı sorusuna cevap arıyordum. Tesekkurler cevap için

• quote:

Orijinalden alıntı: iktinos

İ5 6500 kullaniyorum pcyi oyun icin kullaniyorum. Oyun icin bu islemci veya z170 platform islemcileri yeterli olmaya devam eder mi. İntel z170 Platformuna gercek 8 cekirdekli işlemci çıkarır mı. Yoksa amd'ye geçiş mi yapalım.

i5 6500 sana uzunca bir süre daha yeter, halihazırda iyi işlemcisi olanların Amd'ye geçmesi ya da yükseltme yapması gereksiz masraf olur bence. i5 6500'lü sistemine daha yüksek bir kart takıp oyunları oynamaya devam et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 23 Şubat 2017; 15:55:6 >
  • amd ryzen işlemciler ve vega grafik kartlarını mobile getirmeyi düşünüyor mu? nvidia ve intel orada tekel eğer mobile girerse çok iyi bir rekabet olur
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.