Şimdi Ara

Ryzen anakart ram görmüyor !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Asrock hdv 4.0 b450 anakartla 2200g işlemci satın aldım geçen hafta.daha önceden aldığım tek parça adata xpg 16 gb 3000 mhz ramle denedim hiç görüntü gelmiyor arkadaşlar.islemci görmeme sorunu olmasın diye b450 anakart aldım ama sanırım rami görmüyor.bios güncelleme ile rami görür mü sonradan yoksa bios güncelleme sadece işlemci görmeme durumunda mı işe yarıyor? Yeni sistem toplayayim dedim burnumdan geldi yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• klayve ışığı yanıyor ve sadece ekrana görüntü gelmiyorsa siz anakarttaki ekran çıkışlarından vga olanı deniyor olabilirsiniz. bu nesil apu sadece dijital görüntü çıkışı verir. hdmi yada dvi ike görüntü alınabilir.

en basit test hdmi kablo ve tv ile yapılabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam hdmi tv ye bağladım yine görüntü gelmedi

• bana son 1-2 kere arızalı ryzen işlemci denk geldi. bu ihtimalde düşük olasılıkla mevcut. yinede ram ve anakart üzerine düşünmek lazım.

asrock anakary kullandım ama o marka ram hiç almadım. yinede uyumsuzluk ihtimali bana pek mantıklı gelmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cmos reset denediniz mi ?
  • Anakart uzerinde ikaz ışıkları var mi yok ise bi tanr bezzer mi ne diye geçiyor tam bilmiyorum şu bip bip öten şey. Onu takın verdiği hataya göre araştırma yapın. Benim anakartimda görsel olarak var cpu, ram, boot ve vga yazıyor sorun nerdeyse gösteriyor.

• Buzzer miş kiraL

• Hocam cmos resette işe yaramadı.anakartta ikaz ışığı da yok maalesef ne yapacağımı şaşırdım resmen..

• Hepsiburada son yorumda biri bios güncel değil ama ryzen 2600 yine de çalıştı demiş.bios güncel olmaması buna yol açar mı acaba?

• Benzer sorun yaşayan olmadı mı?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.