Şimdi Ara

Ryzen 9 3900X sipariş ederek hata mı ettim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oyun, yayın ve render odaklı bir sistem topladım. Ryzen 9 3900x, Asus ROG Strix B550-F Gaming ve soğutma olarak MSI Mag Coreliquid 360R sipariş ettim. 4000 serisi işlemcilerin piyasaya gelmesine en az bir buçuk ay var sanırım. Sistemimi satıp yayına ara verdiğim için bir an önce sistemi toparlayıp yayınlara başlamak istiyorum. Beklemememin en büyük sebebi bu. Ayrıca Ryzen 9 3900X bana 3700₺'ye geldi. Bu fiyata 4900X alabileceğimi sanmıyorum. Sizce beklememek hata mı? Bu arada sistemde RTX 3080 olacak ve 2K 165Hz monitör kullanacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpknkc -- 13 Eylül 2020; 3:37:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yayınlara baslamam lazım dedıgın ıcın anladıgım kadarıyla bekleme luksun yok aldıgın ıslemcı zaten cok ıyı 4000 almasanda olur bence ya da baska bı secenek ısını gorucek bı elınden rahat cıkaracagın bı ıslemcı al 4000 serısıne az zararla gecersın ıslemcıyı satıp
  • Webber'in dediği gibi, bekleyecek durumunuz yoksa çok iyi bir işlemci almışsınız, her işinizi rahatlıkla görecektir. 4000 serisine de artık ileride geçersiniz, bu cpu için soket değişikliği olmadığından içiniz rahat olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zenohsama -- 13 Eylül 2020; 6:26:27 >
  • Çok sorun etmeni gerektirecek bir durum yok. Özünde 3900x ve 4900x ikiside 7nm ve 12c/24t özelliklerinde olacak. Zaten bu iki seri arasında çok ciddi bir sıçrayış olacağını zannetmiyorum. 100-200mhz ve ipc geliştirmesi. 3900x'in öldüğü ve yetersiz kaldığı yerde 4900x'de kalacaktır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • omerf kullanıcısına yanıt
    Orası belli olmaz CCX yapısı değişecek, ortak L2 cache paylaşımı ile oyunlarda daha iyi başarım sağlanabilir.
  • 2 ay daha bekleseniz çok daha iyisini aynı fiyata alabilirdiniz
  • Belirtilen fiyata 3900x almak hata değildir güle güle kullanın
  • Bir an önce yayınlara başlamak?

Jahrein, wtcn, elraen falan mısın? altı üstü 3-5 maksimum 10 kişi tarafından izleniyorsunuz belki bu bile fazla, bağış atanınız yok, abone olanınız yok, sponsorunuz yok yani bir an önce yayınlara başlasan ne? başlamasan ne?

İlginç.
  • O yayıncılarıda ilk başta 3-5 kişi izliyordu arkadaşın hevesini kırmayın hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Satıp zarar edip yenisini almaya değecek kadar fark olmaz. Ha hiç almasaydın bekle derdikte, almışsın ve çokta iyi bir işlemci almışsın. 2-3 sene sonra değişirsin hiç gerek yok değişmeye
  • quote:

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

Bir an önce yayınlara başlamak?

Jahrein, wtcn, elraen falan mısın? altı üstü 3-5 maksimum 10 kişi tarafından izleniyorsunuz belki bu bile fazla, bağış atanınız yok, abone olanınız yok, sponsorunuz yok yani bir an önce yayınlara başlasan ne? başlamasan ne?

İlginç.
    Haklısın hocam. Yaklaşık 15 kişilik sürekli izleyen bir kitleye ulaşmıştım ve neredeyse 2 aydır yayın yapmıyorum. Tayin çıktı şehir değiştirdim ev değiştirdim ve en son bilgisayar derken ufakta olsa büyük emekle ulaştığım kitleyi kaybettim neredeyse. Benim için önemli olan bağış gelmesi ya da binlerce kişinin izlemesi değil. Stresli bir işte bilmediğim bir şehirde çalışıyorum şu an. Yayın açmakta benim meditasyonum.

• İşini görüp ihtiyacını karşılıyorsa güle güle kullan gerisini kafana takıp kendine eziyet etme.
  • Ryzen 4000 serinin ülkemizde satışa sunulması kasım ayını bulabilir o zamana kadar kur durumu pandemi durumu ne olur bilinmez kaldı ki 3900x gayet güçlü bir işlemci her işinizi rahatlıkla görecektir. Teknoloji her zaman gelişiyor her nesil bir öncekinden iyi oluyor. Bu yüzden hata ettim diye düşünmeyin keyfini çıkarın.
  • 3900X muhtemelen 3-4 yıl, hatta O.C ile çok daha uzun bir süre ihtiyaçlarımı karşılayacaktır diye düşünüyorum. 6. Nesilde falan belki değişiklik yapabilirim. AM5 soket ve DDR5 Ram'ler o zamana kadar gelmiş olur, bütün sistemi upgrad ederim sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

Bir an önce yayınlara başlamak?

İlginç.
    adamın hevesini kırman yanlış hocam be. tutar adamın yayınları zamanla yükselir izleyeni. belkide keyfi öyle istiyor karışamayız..
  • Ortada hata yok. Siz olayı business gözüyle ele alıyorsunuz ve zaman bu durumda çok önemli. Yayıncılığı donanım sebebiyle bekletmenin mantıklı ve rasyonel hiçbir yanı yok.

Hayırlı olsun.
  • 4900x ı malesef 5000 tl cıvarına satacakları ıcın, en azından 6 7 ay. hata felan etmemıssınız. gule gule kullanın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.