Şimdi Ara

Ryzen 7 3700x OC soğutucu ile yapmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Forumda arama yaptım ama tam istediğim yanıtı bulamadım. 3700x işlemcim var. Sıvı soğutucu aldım. Default yarlarda max performansta 67'yi geçmiyor, yani soğutma iyi diyebilirim. Dolayısı ile biraz OC yapmak istiyorum.

İşlemci boştayken 3,6'da çalışıyor ve 4,4'e kendini otomatik olarak boost ediyor, şimdi ben OC yaparak 4,4'e değil de en azından 4,6'ya boost etmesini istiyorum.

İnternetten baktığım kadarı ile OC yapıyorlar ancak işlemci hep 4,6'da çalışıyor, yani boştayken yine 3,6'da olacak şekilde boost olduğunda OC yaparak 4,60'a nasıl getirebilirim?

Not: Ryzen Master'a göz attım, Auto OC kısmına geçirdim 4,5 yazıyor ancak oyunlarda hiçbir zaman 4,50 olmuyor hatta oyunlarda 4,30'ten yukarısını görmedim.

• 3700x in günlük 4.4 den yukarısıni çalışanını görmedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4.6 yapman imkansız. Oyun için kullanıyorsanız autodaki performansı geçemezsiniz. Render için 4.325 falan görülebilir.

• Ben 1.25 ile 4.2 ghz kullanıyorum, 4.6 hayal bence

• 4.4 tek çekirdeğin boostu dur çok çekirdeklerin 4.4 te olması imkansız

Çip kalitene bağlı olarak tüm çekirdekleri birden 4.3 te çalıştırırsan öp başına koy

• 3700x'i oc yapmaya uğraşmayın, bazen %4-5 performans artışı yaşarsanız bazen o oranda performans kaybı yaşarsınız. default ayarlarda kullanın kafanız ağrımasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marquin -- 12 Aralık 2020; 12:48:44 >
  • 4.6 3700x all core için biraz hayal

Tek çekirdekte denenebilir fakat ne kadar performans artar bişi diyemiyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.