Şimdi Ara

ryzen 5 3600 acayip ısınıyor [ÇÖZÜLDÜ] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
425
Cevap
4
Favori
25.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: disaccarry

Psu sharkoon 650w 80 kullanıyorum
    O güç kaynağında netten baktım 4+4 pinli cpu bağlantısı 1 adet gözüküyor. Anakarta 2 4pinli kabloyuda 8pin yerine taktınızmı. Belki kablo takılmadığından farklı bir sebebe yol açıyordur.
  • CasperPişmanlıktır kullanıcısına yanıt
    1 adet 4luk 1 adet de 8lik giriş vardi ben 8lik yere taktim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso

Benim kalın kafam almıyor Hocam ben bir sistemde 3 seyde paradan kacmam.1.Anakart 2.Kasa 3.PSU

istersen en dandik kasaya sahip ol sistem olarak tek 8 pinli PSU nasıl olur?2 tane 8 Pinli PSU alacaksın.Bronze da olsa 600W da olsa 2 tane 8 pine sahip PSU alacaksın.Bunun baska yolu yok.

Alıntıları Göster
    Hocam haklısınız geleceğe yönelik bir yatırım gibi düşünülebilir. 3 sene sonra varsayalım 2x8 pin gerektiren anakart alsak yeni sistem kursak hertürlü gerekiyor.
  • quote:

Doğru takmışsınız ama başka bir problem var demek ki, çünkü olabilecekleri söyledim. Yaklaşık 1 ay auto voltajda kullandım sıcaklık sıçramaları çok oluyordu. Sadece mhzyi 4200e voltajı 1.20000 e aldım başka en ufak ayarı değiştirmedim aşırı serin çalışıyor. Siz en iyisi bir teknik servise gösterin.
  • quote:

hangi işletim sistemini yükledin ?
  • huso kullanıcısına yanıt
    328w verebiliyor 8 pin niye boş yapıyosunuzki 382 w cekebilen işlemcimi var ?
  • 4000mhz ve 1.248v şu an stress testte 100 dereceyi geçiyor bugün bilgisayarciya götürmeye calisacagim belki soğutucu tam oturmamistir veya termal macunda sorun vardir

• abyss_ati A kullanıcısına yanıt
    Eski hard diskimi taktım windows yüklü

• CasperPişmanlıktır kullanıcısına yanıt
    İncehesapla iletisime geçtim karşı ödemeli olarak bize kargolayin inceleme ve testleri yaparız dediler göndereyim mi ise yarar mi yoksa direkt kullanici hatasi diye geri mi gonderirler

• quote:

Hocam format atmanız gerekirdi. Driverlar chipset driverları falan hep sıfırdan kurulması gerek.
  • quote:

geçmiş olsun şunları denedinizmi

cpu fanı anakart taki cpu girişne bağladınız değilmi?
    kasa içindeki fanlar önden içeri arkadan dışarı üflüyor değilmi? nadirde olsa yanlış takılmış olabilir
    kasanın ön panelini sökerek deneyin bide
    işlemci pinlerinde bir yamukluk yok değilmi?
  • Programla eski kurulu driverleri sildim ancak işlemci için birşey kurmamistim zaten ekran kartiyla alakali kurmuştum

• quote:

tamamda hangi windows sürümü ?
  • kara6655 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun diyince bir korktum doğrusu. İslemciyi dogru taktim zaten hic bastirmadim kendi girdi fanlar dogru takılmış zaten kasanın yanını da actim hava girsin diye etki etmedi

• quote:

Orijinalden alıntı: xcaka28

328w verebiliyor 8 pin niye boş yapıyosunuzki 382 w cekebilen işlemcimi var ?
    Sana gore bos yapıyorumdur bana gore degildir.Ben Anakart 8+4 istiyorsa 8+4 takarım.8+8 istiyorsa 8+8 takarım.8 pin kac Watt cekiyormus bakmam.Demek ki anakart bu sekilde tasarlanmıs benden 8+4 istiyor diye bakarım.Ben boyle bakıyorsam da sen neden bos yapıyorsun diyemezsin.Sen gidersin tek 8 pin ile calıstırırsın istersen 4 pin takarsın.ben gider 8+8 takarım.
    neden 8+8 taktın tek 8 taksan yeterdi diye de birsey diyemezsin.
  • abyss_ati A kullanıcısına yanıt
    Windows 10 pro

• quote:

Windows 10 pro
    Format atıp,windows 10 Home yüklersen sıcaklık normale dönecek.
  • 2 gündür bununla uğraşıyorum kafayı yemek üzereyim hala halledemedim

• düzgün oturtmamışsındır + ayarlarını kontrol et...
  • quote:

Geçmiş olsun diyince bir korktum doğrusu. İslemciyi dogru taktim zaten hic bastirmadim kendi girdi fanlar dogru takılmış zaten kasanın yanını da actim hava girsin diye etki etmedi
    hocam bu kadar uğraşmışsınız siz gende emin olun. birde kasanın yanını değil öndeki plastik kapağı çıkaracaksınız hava doğrudan girecek kasaya ön kasa fanının arkası boşmu? fan hardisk bölmesine denk gelmiyor değilmi?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.