Şimdi Ara

Ryzen 3600 sistem için hangi ekran kartını seçmeliyim? RTX 2060 SUPER vs 5700 XT (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Rtx olmazsa olmaz bi teknoloji gibi durmuyor en azından şimdilik.
    Online oyun oynayan biri iseniz zaten kullanmayacağınız bir teknoloji.
    2060 lada tam verimli kullanılmaz zaten.

Ha hangisini alayım dersen 2060ı al sorun yaşama riskini ortadan kaldır.
    Ekran kartı konusunda amdnın 1 2 nesle daha ihtiyacı var gibi..
    Yada tam olmadan ekran kartı çıkartma hastalığının son bulması lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GuvenDMRK

Bu kart hâlen 2850TL de :https://www.sinerji.gen.tr/gigabyte-geforce-rtx2060-super-windforce-oc-8g-8gb-gddr6-256-bit-ekran-karti-pmu418512
    Bu kartın bazı incelemelerde 3lü soğutmalıları var bu neden 2li? Daha yeni versiyonu mu acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fikir vermesi açısından yazıyorum.
    Sistemim şu şekilde

Amd ryzen 5 2600
    32 gb ram 3600 mhz
    Msi rx 5700 mech gp oc
    Asus b450 pro gaming tuff
    650 watt psu.

Bu kartı alacaksan sakın ama sakın msi afterburner programını kurma. Çoğu soruna bu tarz programlar yol açıyor. Programı uninstall yapman yetmiyor pc ye format atman lazım sıkıntıları gidermek için.

Ben 4k 2160p çözünürlük. Bütün oyunlarda ultra ayarlar sıkıntısız oynuyorum. Mesela pubg de fps 60-70 in altına hiç düşmüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.youtube.com/watch?v=-EaSBTgxNmg

2060 super bir çok oyunda 5700 xt ile aynı fpsyi almış. bazen 80 üstü fpslerede maks 10 fps fark atmış. Sana 5700 xt al diyenler hala sorun yaşayıp kartın adı çıkmasında rahat satalım diyen tipler. bu kart yazılım olarak ayıplı mal. hala utanmdan insanları bu karta yönlendiriyorlar. SAKIN SAKIN AMD GPU ALMA HATASINA DÜŞME. sana öneride bulunanların sorun çözme bilgisi fazla yada zamanı bol olabilir. bende sorun yok basklarında varı boşver. burdaki baslıklşardan belli sorun yüzdesi yüksek modeller. pc alanında kendine çok güvenmiyosan geri dur. adamın biri witcher 3 ve xx oyun dışında sorun yasamadım demiş. witcherdam sonra oynayacak oyun bulamıyosun witcherda sorun yasamak ne demek witcher oynamayıp gear 5 mi oynayacağız afsfsd

• Oynadığım oyunları yazarsam daha açıklayıcı olur belki sırasıyla civilization 6, euro truck simulator, world of warcraft, LoL ve anno 1802.

2800k'ya gtx 2060 windforce oc'de uygun fiyatıyla aklımı çelmedi değil doğrusu. Anakart cpu ve monitörden sonra bunu da alırsam tam bir F/P sistem kurmuş olacağım sanırım.

• *INVICTUS* kullanıcısına yanıt
    MONİTOR 2K MI OYNADIĞIN OYUNLAR ÇOK GPU İSTEYEN OYUNLAR DEĞİL. 2100 CİVARI RTX 2060 İŞİNİ GÖRÜR GİBİ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-26E6B5369 -- 26 Ocak 2020; 15:47:33 >
  • Monitörüm salı günü gelecek samsung 27chg70. 2k 144hz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *INVICTUS* -- 26 Ocak 2020; 16:6:29 >
  • bahsettiğin oyunların tümü 1080p 60-75hz monitör 1000 TL civarı gpularla oynanabilecek oyunlar. ps5 çıkıp oyunları yaygınlaşmaya başladığı an şu an alacağın 2000 TL lik gpuda seni kurtarmayacak 3000 TL lik gpu da. yerinde olsam paramı ihtiyaç fazlası gpulara harcamam saklar asıl vurgunu sonra yaparım. ama para senin keyif senin anlatmak için kendimi paralamayı uygun bulmuyorum. sen zaten amd ci olmuşsun ekran kartı seçimin okadarda önemli değil :D
  • 5700 XT tam piyango. Açıkçası çok çok uyguna bulunmadığı sürece alınmasını pek tavsiye etmiyorum.
  • RTX açtığında FPS yarıya düşüyor. RTX 2060 ve 2070'de bu pek mantıklı bir şey değil. RTX 2080 veya 2080 Ti almak lazım RTX için.

5700xt alınabilir diye düşünüyorum. Eğer 1080p oynayacaksan bunlar fazla gelebilir.
  • ileriye dönük alacak isen 5700 xt tercih etmelisin BENCE
  • Kimseye laf atmak istemiyorum ama alacağın gpuların konularını inceleyip rahatça ne sıkıntılar yaşandığını görebilirsin. Birde deneyimini bilmiyorum ama 5700xt de ayar yapman driverı kurarken uğraşman gerekebiliyor yani bunu her driverda yapma işlemi seni ne kadar rahat ettirecek ona göre davranmanı öneriyorum.
  • Hocam oynayacağınız oyunları yazmışsınız ve rtx ekran kartına yönelmeniz şuan çok gereksiz gözüküyor. Ps5 1 seneye çıkıyor, oyunların oturmasıda 1 sene sürse 2 seneye canavar gibi oyunlar gelicek. Bakiyeden yana sıkıntınız yok ise istediğinizi alın fakat benim önerim alınabilecek en ucuz gtx 1650 ekran kartından yana olucak, artan bakiyeyi dolara çevirip saklayın 2 seneye kalmaz çok işinize yarar.
    Amaç o oyunları oynmak ise 1k üzerinde ekran kartına hiç mi hiç gerek yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3xxx serisi RTXler yoldayken on board ekran kartı kullanmaya karar verdim. Pusuya yatma zamanı gelmiş görünüyor. Zaten sınava çalışmam lazım. 3-5 ay daha idare edicez artık.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.