Şimdi Ara

Ryzen 3 ne zaman çıkacak, beklenmeli mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
1
Favori
3.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşlar mart ayından beri ryzen 3lerin piyasaya çıkmasını bekliyorum. Anakart ve işlemci hariç bütün bileşenleri satın aldım. Şu an hemen g4560 ve h110m pro vd gibi bir anakart alıp sistemimi kullanabilirim ancak istiyorum ki uzun ömürlü bir sistemim olsun zira AMD 2020 yılına kadar soket değiştirmeyeceğinin sözünü verdi bundan dolayı intel alıp 1-2 senede elimdeki ürünlerin çöp olmasını istemiyorum. Ancak maddi güç alarak ryzen 5 alacak maddi güce sahip değilim ryzen 3 alıp yoluma bakmak istiyorum. Sistemimde ağırlıklı olarak cs:go ve lol oynanacak ancak ilerleyen zamanlarda farklı oyunlar da oynayabilirim tabi ki. Forumda ryzen 3 ile alakalı konuşan hiç kimse yok. Bu ürünlerle alakalı ne forumumuzda nede başka forumlarda düzgün bilgiler bulamadım. Konuyla alakalı bilgisi ve tavsiyesi olanların bana yardımcı olmasını rica ediyorum. Herkese teşekkürler.

Elimdeki ürünler,
    Gtx 1050
    Zalman z3 plus 600 watt
    Wd 1 TB Blue
    Kingston 8 GB 266 mhz DDR4

• http://www.vatanbilgisayar.com/amd-ryzen-5-1400-soket-am4-3-2ghz-3-4ghz-8mb-65w-14nm-islemci.html

Bunu alabiirsin aslında beklemene gerek yok,r3 lerde sanal izlek olmayacak sadece(smt).

Ben apu almayacak olsam r5 serisinden 6 çekirdekli alırdım,sonuçta çok çekirdekli işlemcilerde patlaama var artık.
  • redoracle R kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkür ederim cevabınız için ancak 750 lira işlemci 350-400 lira anakart derken ipin ucu benim için çok kaçıyor. İmkanım olsa zaten beklemem hemen alırım bu ürünü. Ryzen 3 serisinin fiyatlandırması nasıl olacak bilemiyorum ama g4560 ile i3 7100 arasında birşey olur diye tahmin ediyorum. Ucuz yollu bir anakart ekleyerek bu işi çözmeyi ümit ediyorum.
  • Tristan23 kullanıcısına yanıt
    Performams olarak g4560 ile 7100 arasinda hic bir fark yok neredeyse(yuzde 5 kadar)

2000 liraya akdar g4560 alinabilir bence, ileride de pars gecerse eline satarsin 200e 300 daha koyar i5 alirsin. Ama i5 alacak parasi olan adam bence ryzen 5 almali. Malesef bir sorun var o da amd anakartlar biraz pahali, daha dogrusu alirken OC da yaparim diye pahali kart alma zorunlulugu hissediyor insan :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşlemciyi bütçene göre Ryzen 3 ya 5 kendin seçebilirsin kardeşim.. ama anakart en uygunu şu olacaktır yine de:

Anakart: ASUS Prime A320M-K DDR4 3200 MHz (O.C.) Soket AM4https://www.bizdehesapli.com/PRIME-A320M-K
  • Acelen yoksa bekle.Ryzen 3 intelin karşsına çıkınca rekabet olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fatihburak95 kullanıcısına yanıt
    Hocam merhabalar,
    Cevabınız için teşekkür ederim. Benim performanstan yana değil de işlemci kullanımından yana içime g4560 sinmiyor birazda. Zira internetteki oyun testlerine baktığımda cs:go g4560+ gtx 1050 kombinasyonunda işlemci kullanımı neredeyse %80-90 oranında oluyor. Yani ben bu oyunu oynarken sadece bu oyunu oynamalıyım arka planda birşey çalışmamalı diye düşünüyorum. Malum ryzen işlemcilerin gücü de aşikar işlemci kullanımları çok düşük oluyor. Bundan dolayı ryzene kayma sebebim çok oluyor.
  • G4560 gelecek yıllarda sıkıntı yaratacaktır .

Csgo oyununu çok önemsiyor iseniz sadece işlemci değil monitöre de önem vermek gerekiyor. Kullandığınız monitör nedir? Bir de csgo'da baz ve turbo frekansları yüksek işlemcilere bakın derim. R3 fiyat olarak muhtemelen 450 TL. civarı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 11 Haziran 2017; 14:26:42 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ryzen 3 oyunlarda adam akıllı performans veremiycek yani beklediğine değeceğini sanmıyorum. Ryzen serisinde 1400 altını almak parayı çöpe atmak gibi bir şey
  • Bence ryzen 3 çok sürpriz bişey olacak. Ocak ayında falan martta çıkacak dediler martta sadece 5 ve 7 çıktı. Sonra haziran sonrası çıkacak dediler hala ses seda yok

Yaklaşık 4 aydır piyasa r5 ve r7 haberleriyle kaynıyor r3 e dahil en ufak bir bilgi bile yok.

Bence bu işlemci 2018 başında Zen2 lerle piyasaya çıkacak.

Çünkü Amd galiba çok kotu bir işlemci çıkarttı. Onlarında beklentilerinin altında kaldı i3 parasına g4560 ın bile gerisinde olabilir. Bu sebeble Zen2 ile birlikte çıkartıp arada onuda kaynatacaklar.

Diğer bir durum belki de çok çok iyi bir işlemci çıktı. En büyük bombayı en sona saklıyor da olabilirler. Çıkınca belki bizi çok şaşırtabilir

Bende ilk başta r3 u bekleyecektim ama g4560 almakta karar kıldım

• techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Hocam önce bi sistemi toparlayayım da monitör sonraki aşama. İnşallah dediğiniz fiyatlarda olur R3 serisi.
  • SHIHAD kullanıcısına yanıt
    Hocam acaba cs:go içinde video çekmeniz mümkün mü? İşlemci kullanımıyla alakalı çok fazla spekülasyon var müsait bir vaktinizde video yada resim çekebilirseniz çok sevinirim.
  • MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    Bende pek ısınamıyorum hocam o işlemciye ne yazık ki.
  • Siyah Kalem kullanıcısına yanıt
    Hocam işlemcileri görmeden nasıl bu yorumu yapabiliyorsunuz merak ettim doğrusu? Neye dayanarak bunu söylüyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tristan23

Hocam işlemcileri görmeden nasıl bu yorumu yapabiliyorsunuz merak ettim doğrusu? Neye dayanarak bunu söylüyorsunuz?

4/8 ryzen 1400 bile bir çok oyunda G4560 dan az fark ile öndeyken hatta bazı oyunlarda başa baş performans verirken, 4/4 ryzen işlemciler ne durumda olur sence?

1400 altı hatta ryzen 1400 almaya bile DEĞMEZ. Ryzen 1600 alabiliyorsan al yoksa ryzen işlemcilere pek yanaşma git G4560 al paşa paşa kullan. Parana yazık
    https://www.youtube.com/watch?v=DbDpMWo7XTk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Siyah Kalem -- 11 Haziran 2017; 16:3:44 >

• quote:

Hocam acaba cs:go içinde video çekmeniz mümkün mü? İşlemci kullanımıyla alakalı çok fazla spekülasyon var müsait bir vaktinizde video yada resim çekebilirseniz çok sevinirim.

Sistemi daha almadım suan i5 4200u ve gt740 kullanıyorum cs go da oynamıyorum. Genelde pes 2017 oynuyorum 1366 768 de 60 a yakın fps veriyor. Zaten iki işlemci de denk sayılır

• quote:

Orijinalden alıntı: Siyah Kalem

quote:

4/8 ryzen 1400 bile bir çok oyunda G4560 dan az fark ile öndeyken hatta bazı oyunlarda başa baş performans verirken, 4/4 ryzen işlemciler ne durumda olur sence?

1400 altı hatta ryzen 1400 almaya bile DEĞMEZ. Ryzen 1600 alabiliyorsan al yoksa ryzen işlemcilere pek yanaşma git G4560 al paşa paşa kullan. Parana yazık

Zamanında g3258 içinde aynı benzer cümleler kullanioiyordu şimdi o işlemciler çöpe gidiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

quote:

Orijinalden alıntı: Siyah Kalem

quote:

Zamanında g3258 içinde aynı benzer cümleler kullanioiyordu şimdi o işlemciler çöpe gidiyor.

İnsanlar boşuna bütçesi düşük olana G4560 al demiyor. G3258 dediğiniz işlemci 2 çekirdek 2 izlek iken G4560 2 çekirdek 4 izlek haliyle i3 serisinden hiç bir farkı yok.

Kıyaslama yaparken önce işlemcilerin özelliklerini öğrenin

Böyle incelemeler var. G4560 alacaklara soğuk duş: o da çöp olacak. Paranızla kumar oynamayın.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.