Şimdi Ara

Ryzen 1700 Fps Anlık Düşme ve Tekleme Sorunu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
3
Favori
11.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Zyrou

Bende 1800x var ve 1080 ti aorus xtreme var

Herhangi bir darbogaz gormedim.. Sistem stabil 4 ghz de 2400 cl 10 ramlerimle calisiyordu.
    Suan tatildeyim ama geri dondugumde 3600 cl 16 ramlerle degistircem ramleri.

3600'e geçerken 10 defa düşünün derim. Ram uyumu şu an için çok sıkıntılı. Belki en fazla FlareX 3000 Mhz ramler düşünülebilir. 2400'de hiçbir sıkıntı yok diyorsanız hiç değiştirmeyin. Ben 2x16 32GB 2400'den 2x8 3000 Mhz rame geçtim. İlk aldığım ramler uyumsuz çıktı sonra gidip sıfır aldım şu an 2x8 16GB 3000Mhz kullanıyorum, bir sıkıntı yok ama bana performans farkına değmez. Mantıklı bir teklifle eski ramlerime dönme imkanım olsa dönerdim.
  • HDD ile ilgili şu an bir sıkıntı yok. Zaten SSD kullanıyorum ve sıkıntısız durumda çok şükür. Testlerini yaptım. Onu kapatıp, bunu açmak vs. benim de artık yaşım itibari ile canımı sıkan şeyler. Daha önce 6700K sistemim vardı. Eve geldim kurdum, biostan otomatik oc'ye bastım sıkıntısız çalıştı. Amd'nin de bu duruma gelmesi lazım. Biostan neyi ayarlayacaklarsa ayarlasınlar ürünleri o şekilde teslim etsinler. Hpeti kapatmak şimdilik benim sorunları minimuma indirdi. Fakat her Ryzene geçenin oyunlarda pür dikkat bu atlamayı incelemesini tavsiye ederim. Çok profesyonel oynama arzusunda olmayanları pek etkilemez ama sistem alırken iyi paralar vermiş ve bu tür hususlarda hassas olanlar için güzel bir durum değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebrak

Çok sevindim Allah cümlemizden razı olsun.

Hpet i biostan kapattim. Bf 1 multiye giriyorum gelismeleri editleyecegim. R5 1600 gigagbyte ab350 gaming 3 kullaniyorum

Edit ; ise yaramadi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sendeki takılmalar ne oranda ve ne sıklıkta oluyor. Cep teleofonunu sabitleyerek kayıt alıp youtube yükleme imkanın var mı?
  • Bu konuyu okuduktan sonra i7li sistem toplamaya karar verdim...

• whisper242 kullanıcısına yanıt
    Hatta i9 topla
  • Ebrak kullanıcısına yanıt
    BİOS ile bu sorunları çözemezsiniz. Oyunların ölçeklenmesiyle piyasa dışı ürün almak ile alakalı. Mevcut oyunlar için yapacak bir şey yok. Yeni AA oyunlarda durumun daha iyi olmasını umut edeceğiz. SMT kapatmak ve hız aşırtmak belli oranda iyileştiriyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ßekir kullanıcısına yanıt
    Yok artık

• whisper242 kullanıcısına yanıt
    İroniydi

Intel'in fiyat politikasından dolayı tavuk gibi yolunmaya gerek yok ki Ryzen'in performansı ortada.

Ryzen platformunda sorun yaşayanlar olduğu gibi, sorun yaşamayıp oldukça yüksek performans alanlar da var; CPU 4 GHZ'de RAMler 3333MHZ 14-14-14-34 1T %100 stabil 7/24 kullanıyorum ki ramler daha yüksek hızlara da rahatlıkla çıkıyor.

Ryzen platformunda önemli olan şuan için platformun suyuna gitmek. İleride BIOS güncellemeleriyle aşılabilecek bir durum ki çoğu aşıldı; artık ramlerin neredeyse tamamı 3200MHZ'i sorunsuz bir şekilde görüyor. İlk başlarda sadece Samsung B-Die chipli ramlerle 3200MHZ ve üzeri mümkün oluyordu.

Oyunlarda anlık takılma yaşanlar için bir kere daha ve üzerine basarak söylüyorum;

BIOS'A GIRIP "PERFORMANCE BIAS" ÖZELLİĞİNİ "NONE" DURUMUNA GETİRİN! Takılma/tekleme probleminiz diğer BIOS ayarlarınız stabilse ve yazılımsal bir probleminiz yoksa %99.99 çözülecektir.

• Battlefield'daki kasma sorununu çok enteresan bir biçimde çözdüm. Logitech gaming software ile mousemin polling ratesini 1000e çıkartmıştım, onu stok değeri olan 500e çekince sıkıntı tamamen ortadan kalktı.

http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-3314671/mouse-polling-rate-causing-major-fps-drops.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßekir

İroniydi

Intel'in fiyat politikasından dolayı tavuk gibi yolunmaya gerek yok ki Ryzen'in performansı ortada.

Ryzen platformunda sorun yaşayanlar olduğu gibi, sorun yaşamayıp oldukça yüksek performans alanlar da var; CPU 4 GHZ'de RAMler 3333MHZ 14-14-14-34 1T %100 stabil 7/24 kullanıyorum ki ramler daha yüksek hızlara da rahatlıkla çıkıyor.

Ryzen platformunda önemli olan şuan için platformun suyuna gitmek. İleride BIOS güncellemeleriyle aşılabilecek bir durum ki çoğu aşıldı; artık ramlerin neredeyse tamamı 3200MHZ'i sorunsuz bir şekilde görüyor. İlk başlarda sadece Samsung B-Die chipli ramlerle 3200MHZ ve üzeri mümkün oluyordu.

Oyunlarda anlık takılma yaşanlar için bir kere daha ve üzerine basarak söylüyorum;

BIOS'A GIRIP "PERFORMANCE BIAS" ÖZELLİĞİNİ "NONE" DURUMUNA GETİRİN! Takılma/tekleme probleminiz diğer BIOS ayarlarınız stabilse ve yazılımsal bir probleminiz yoksa %99.99 çözülecektir.

O dedigin ayar hangi sekmede

• quote:

Orijinalden alıntı: mertovski1907

Battlefield'daki kasma sorununu çok enteresan bir biçimde çözdüm. Logitech gaming software ile mousemin polling ratesini 1000e çıkartmıştım, onu stok değeri olan 500e çekince sıkıntı tamamen ortadan kalktı.

http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-3314671/mouse-polling-rate-causing-major-fps-drops.html

O sorun onceki islemcim i5 4460 da da bende de oluyordu. Takilmalar vs vs ben de baktim olmayacak programi kaldirmistim. Yani ryzen ile ilgili oldugunu sanmiyorum

• ßekir kullanıcısına yanıt
    Haklısın hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Ebrak

Sendeki takılmalar ne oranda ve ne sıklıkta oluyor. Cep teleofonunu sabitleyerek kayıt alıp youtube yükleme imkanın var mı?

Ben de takilma olmuyor gpu kullanimi dusuyor. Ozellikle de tepeden bir niktadan etrafi seyrederken oluyor. Mesela oyunda snipersin yuksek bir noktadan etrafi izliyorsun orada hemen %70 e filan dusuyor

• Extreme Tweaker
  • Arkadaşlar Asus 1080TI ekran kartı için Ryzen 1800x işlemcili bir cihaz toplamayı düşünüyorum yazılanları okudum kimisi dar boğaz yapıyor demiş bekir arkadaşımız yağ gibi akıyor demiş kafamızı karıştırdınız net birşey söyleyinde bizde sistemi toplayalım 1080ti 2600k'da can çekişiyor resmen
  • Ekran kartiyla alakali bir problem olabilir mi

• AnadoluEfes kullanıcısına yanıt
    Cozunurluk nedir kullanacaginiz? Darbogaz olmaz

• 4k hocam

• AnadoluEfes kullanıcısına yanıt
    kesinlikle sorun olmaz, çok güzel bir sistem olur.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.