Şimdi Ara

Rx-8 mi RCZ mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Gecen gunlerde actigim bmw baslikli konuya forumdaki arkadaslar cok guzel cevaplar yazmis sagolsunlar, bir arkadasimin da sikintisini buraya tasima karari verdim. 85 bin bir butcesi var ve leondan spor bir araca gecmek istiyor bu iki araci begenmis. Benim duyumum piyasada pek temiz rx8 kalmadigi ve biraz kumar oldugu idi, lakin rcz ile ilgili de pek bir bilgim yok. Burada elbet surmus kullanan sahibi olan pekcok arkadas vardir. Sizin tercihiniz hangisi olurdu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• "leondan spor bir araca gecmek istiyor"

Bu tamlamamayı kullanan birine rotary araç önermek çok zor. Şimdiye kadar deli gibi araştırmasını yapıp bitirmek, istediği aracı bulmak ve sadece onun üzerinden araştırmaya devam etmek zorundaydı. Birde rotary motor tutkusu olması lazım, sonuçta bambaşka bir motor prensibi ve hiçbir tüketim verimlilik vb günümüz motorları kaygıları yok. Salt eğlence motoru, öyle ki devirsiz kullanmaya bile gelemiyor. Ha çok temiz düzgün bir araç olsaydı da Tr'de önermem RX8i bu saatten sonra. 2010'lara kadar 7-8bine sandık motor geliyordu, piyasası çok güzeldi, ülkede yakıt bu kadar pahalı değildi vs. Şimdi herşey uçtu, dediğim gibi özellikle rotary makina istiyorsa Rx8 araştırmaya değer ancak.

RCZ çok çok daha mantıklı bir otomobil. Rx8 S2000 gibi araçların deneyimini veremez tabiki ama temiz bir 1.6 200thp modeli kesinlikle küçümsenecek bir araç değil bence, Rcz'in direksiyonunu yol tutuşunu çok beğenmiştim.
  • "leondan spor bir araca gecmek istiyor"

Bu tamlamamayı kullanan birine rotary araç önermek çok zor. Şimdiye kadar deli gibi araştırmasını yapıp bitirmek, istediği aracı bulmak ve sadece onun üzerinden araştırmaya devam etmek zorundaydı. Birde rotary motor tutkusu olması lazım, sonuçta bambaşka bir motor prensibi ve hiçbir tüketim verimlilik vb günümüz motorları kaygıları yok. Salt eğlence motoru, öyle ki devirsiz kullanmaya bile gelemiyor. Ha çok temiz düzgün bir araç olsaydı da Tr'de önermem RX8i bu saatten sonra. 2010'lara kadar 7-8bine sandık motor geliyordu, piyasası çok güzeldi, ülkede yakıt bu kadar pahalı değildi vs. Şimdi herşey uçtu, dediğim gibi özellikle rotary makina istiyorsa Rx8 araştırmaya değer ancak.

RCZ çok çok daha mantıklı bir otomobil. Rx8 S2000 gibi araçların deneyimini veremez tabiki ama temiz bir 1.6 200thp modeli kesinlikle küçümsenecek bir araç değil bence, Rcz'in direksiyonunu yol tutuşunu çok beğenmiştim.

• Rx8 daha masraflı bir araçtır ancak tercihim olur açıkçası. Mazda sandık motor satıyor rx8 için bildiğim kadarıyla. Motora düzgün bakmazsan 40bin kmde bir yeni sandık alman lazım. Hem çok benzin tüketir hemde tüp takılmaz. Ayrıca bin km de bir yarım litre yağ eklenmesi gerekir. Biraz risklidir rotary motor doğasına göre. Ancak güzel araç kesinlikle. Yetkili servis dışında gösterme hiçbiyere zaten sanayide rotary anlıyan usta bulmazsın. Çok araştırdım ben rx8 masrafı çok diye almadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.