Şimdi Ara

RX 565 fikri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hepimizin bildiği gibi rx 560 ile rx 570 arasında hem fiyat olarak hem performans olarak dağlar kadar fark var. Günümüzde çoğu pc toplayacak insanların bütçesi ekran kartı için 700 800 tl civarı oluyor bu da onları mecbur olarak gtx 1050 ti almaya itiyor. Eğer amd tam 1050ti'nin performans eşiti olarak rx 565 gibi bir kart çıkarırsa çoğu kullanıcı 1050ti yerine bu karta yönelir. Çünkü freesync monitörler gsync'lere göre çok çok ucuz. AMD neden tam orta segment için bir kart çıkarmıyor ?

• cunku fiyat degisimi oncesi 570ler $160-170 civarindaydi, 1050ti da $150-160. bu fiyatlarda 570 almak daha mantikliydi.

bugunku fiyat farkinin sebebi minerler. laf ettigimden degil ben de zamaninda mining yaptim; arz-talep ve turk perakendecilerinin o.. cocugu olmasi yuzunden bu fiyatta alinabilecek tek kart 1050Ti durumunda.
    freesync/gsync nedir tam emin degilim ama yuksek hz'de zaten bu kartlardan cok beklememek lazim. daha onemlisi, bir cok 1050ti icin bile guc girisi gerekmiyor (6 pinsiz cok board var) ve bence bu bile 1050Ti nin daha alinasi oldugunu gosteriyor.
  • aslında öyle bi kaart var ama sadece Çin de satılıyor. rx470se diye ekran kartı çıkmıştı rx470 in biraz kırpılmış hali haliyle daha ucuzdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gamblerbarbo

cunku fiyat degisimi oncesi 570ler $160-170 civarindaydi, 1050ti da $150-160. bu fiyatlarda 570 almak daha mantikliydi.

bugunku fiyat farkinin sebebi minerler. laf ettigimden degil ben de zamaninda mining yaptim; arz-talep ve turk perakendecilerinin o.. cocugu olmasi yuzunden bu fiyatta alinabilecek tek kart 1050Ti durumunda.
    freesync/gsync nedir tam emin degilim ama yuksek hz'de zaten bu kartlardan cok beklememek lazim. daha onemlisi, bir cok 1050ti icin bile guc girisi gerekmiyor (6 pinsiz cok board var) ve bence bu bile 1050Ti nin daha alinasi oldugunu gosteriyor.

Geçen hafta mediamarkt'ta öylesine ekran kartı fiyatlarına bakayım dedim sapphire nitro rx 570 2200 tl görünce çıktım hemen

• Bkz: RX 470D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.