Şimdi Ara

Rx 460 hangi model alınmalı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 8 gb ram. 750 ti düşünüyordum ama 460 daha az tüketiyor ve biraz daha yüksek gücü var.

Şuan fps düşük olsa dahi sorun etmem ilerideki alacağım sistemde sadece işlemci ve ana kartı değiştirmeyi düşünüyordum,şimdi rx 460 alıp mesela. Şuan 460 ile işlemci yetersiz kalıp takılma ve karelenme sorunu falan mı yaşarım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShadyMM -- 12 Ekim 2016; 13:34:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShadyMM

8 gb ram. 750 ti düşünüyordum ama 460 daha az tüketiyor ve biraz daha yüksek gücü var.

Şuan fps düşük olsa dahi sorun etmem ilerideki alacağım sistemde sadece işlemci ve ana kartı değiştirmeyi düşünüyordum,şimdi rx 460 alıp mesela. Şuan 460 ile işlemci yetersiz kalıp takılma ve karelenme sorunu falan mı yaşarım ?

İşlemciniz yetersiz geleceği için darboğaz yapacaktır.
    Kısmi yenileme yapmak yerine işlemci+anakart alacağınız zaman ekran kartınıda almanız en uygunu.
    Şimdiden rx 460 alıp kullanamadıktan sonra bir anlam ifade etmeyecektir.
  • 750 ti ne olur sizce ?
  • quote:

750 ti ne olur sizce ?

750 ti'da alıp takabilirsiniz.
  • 750 ti ile 460 arasında fiyat neredeyse aynı, ama q8200 750 ti yi anca mı kaldırır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShadyMM -- 12 Ekim 2016; 19:14:10 >
  • Mesaj atmışım ama sizi çağırmamışım şimdi ekledim :) . Oc ile işlemciyi 2.50 yaptım bios ta öyle cpu-z de öyle ama sistem'de 2.33 gözüküyor hala,nedenini anlamadım
  • quote:

Mesaj atmışım ama sizi çağırmamışım şimdi ekledim :) . Oc ile işlemciyi 2.50 yaptım bios ta öyle cpu-z de öyle ama sistem'de 2.33 gözüküyor hala,nedenini anlamadım

mesaj atmışım ama sizi çağırmamış şimdi ekledim derken? nedemek istediğinizi anlamadım.Bende önceden işlemciye overclock yapmıştım ama win 10 üzerinde yine kendi değeri olan 2.4 ghz gösteriyordu.Ama Cpu-z programınında yaptığım overclock ayarı etkin görünüyordu yani işlem başarılıydı.Eğer sizde cpu-z programını indirip kurarsanız eğer yaptığınız overclockta başarılıysa orda görünecektir.İşin ilginci biostada overclock yaptım demişsiniz ama bu windowsa yansımamış halbuki biostan yapılan overclock başarılıysa genelde sistem üzerinde görünür.Zaten 2.33 ile 2.50 ghz arasında öyle çok fark olmadığı için overclockla hiç boşa uğraşmayın değmez.

• quote:

750 ti ile 460 arasında fiyat neredeyse aynı, ama q8200 750 ti yi anca mı kaldırır ?

O sisteme rx460 takmak boşa para harcamaktan başka bişey olmaz.r7 250x,r7 260x,r7 265 veya ti750 al gitsin.Benim kart ile psu bugün geldi kurulumunu yaptım çok memnunum.Kart r7 250x sapphire 2gb gddr5 vapor-x.Zaten bendeki sisteme en fazla 260x ten daha fazlasını takmazdım anca yeni bir sistem toplarsam rx serisi bir kart takardım.r7 250x ve 260x arasında 115 tl gibi bir fark olduğu için R7 250X i tercih ettim benchmark videolarında iki kart arasında en fazla 10 fps farkediyor,10 fps içinde 115 tl fazla para vermemeyi tercih ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoolGamerr -- 13 Ekim 2016; 0:29:48 >
  • Attığım o mesaja adını eklememiştim sonradan fark edince ekledim sizi demek istemiştim. Cpu-z de 2.50 sıkıntı yok. Başlangıçta win renkli pencere ağır geliyordu,oc işlemden sonra hızlı oldu onu fark ettim şimdi. Neyse konuma geleyim. Peki gtx 4gb mi 2 gb olmalı ve hangi model?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShadyMM -- 13 Ekim 2016; 2:02:58 >

• quote:

Attığım o mesaja adını eklememiştim sonradan fark edince ekledim sizi demek istemiştim. Cpu-z de 2.50 sıkıntı yok. Başlangıçta win renkli pencere ağır geliyordu,oc işlemden sonra hızlı oldu onu fark ettim şimdi. Neyse konuma geleyim. Peki gtx 4gb mi 2 gb olmalı ve hangi model?

Bak kardeşim sen kimseyi dinleme Rx 460 fiyatından yüksek 750ti gibi bir kart alıp hata yapma bu bir.
    İşlemci yetersizde gelse en kötü ihtimalle bak en kötü diyorum 750ti kadar performans alirsin.Darbogaz yapmadığı oyunlarda yüzde 30 civarında daha fazla performans alirsin.
    Neden daha iyisini almak verken ki daha ucuza gtx 750ti önerirler anlamıyorum.
    En ucuz 2 gb rx460 kap sanırım bir sitede 465 lira keyfine bak.
    İleride islemcinide değiştirirken kartın tam olarak hakkını verirsin.
    Bu şekilde de 750ti dan Kotu olmaz performansın merak etme kardeşim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hmm, herkesten fikir alıyorum işte sonra karar vereceğim,amazondan alsam garanti yok,60 fark var arada bura ile. Şuan 452 tl amazda. Buradaki sitelerde 60-70 tl fark var sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShadyMM -- 13 Ekim 2016; 16:09:46 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.