Şimdi Ara

Rusya'da üniversite eğitimi (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
1
Favori
4.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar 2 günlük yolun sonunda 26 eylülde Tomsk a geldim işlemlerimizi hallettik sayılır banka kartı çıkarttık vs onun haricinde rusca gelişimi için yurtlarda oda arkadaşını ruslardan seciyolar kirgız denk geldi bana ana dili rusca yerlestim odama şehir sonbahar yaşıyor sararmış agac yaprakları uçuşuyor heryerde şimdilik izlenimlerim beklentilerimin bir tık üstünde .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Doğma büyüme bir Rus olarak her türlü sorularınızı cevaplayabilirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzun bir zamandır girmiyorum foruma aradan 6 ay geçmiş kısa bir özet geçmek istiyorum burada bana yorum atan özelden mesaj atan arkadaşlarım için 6 aydır bir fiil haftada 6 gün okula gidip geldim hala gidiyorum ilk aylarda çok zorlandım ilk 2 3 ay sadece rusça dersleri vardı sonra sırasıyla matematik fizik kimya dersleri başladı onun haricinde kış çetindi sonuçta sibirya hava gerçekten problem şuan 2 ayımız kaldı haziran 4ünde sınava giricez onun haricinde burda kimseye hiç bir dolandırıcıya falan da para kaptırmadık 😊. Seneye ben başka şehire gidicem birdaha buraya gelmicem onuda söyleyim .

• chani2 kullanıcısına yanıt
    Merhaba dostum
    Tüm yorumlarınızı okudum genel olarak şunu sormak istiyorum , öncelikle önümüzdeki sene bende Rusya yı düşünüyorum avrupa için bütçemiz yeterli değil sence değermi neler söylersin eğitimin seviyesini beğendinmi yurt ortamı nasıl gıda fiyatları genel olarak güncel bir yorum yaparmısın .
  • ahmoburak31 A kullanıcısına yanıt
    Merhaba gıda alışverişi şuan türkiye ile aynı diyebiliriz, genelleme yapmak istemiyorum bulunduğum şehire göre konuşuyorum değermi sorusuna gelecek olursak türkiyede okuyabileceğin üniversite ile burda okuyacağın üniversiteyi kıyaslayabilirsin daha doğru bir karar vermek için . Bana sorarsan ben verdiğim karardan memnunun ama rusca kolay değil 1 senede ögrenilcek bir deil değil .

• Ne yaptınız hocam son gelişmeler nedir?
  • alexanderjahovic A kullanıcısına yanıt
    Hazırlığı bitirdim sertifikamı aldım ve Sibiryadan koşar adımla uzaklaştım )

Hocam bana pmden ulaşabilirmisiniz bende gelmek istiyorumda 1 sorum var size

• MajorWindows kullanıcısına yanıt
    Ulaştım buyrun .

Hocam bende bu sene gelmeyi düşünüyorumda tomskdan nereye geçmeyi düşünüyorsunuz okul ve şehir olarak ? Bana yardımcı olurmusunuz ?

• MajorWindows kullanıcısına yanıt
    Tomsk küçük güzel bir öğrenci şehri lakin kışı ben sevmedim çok soğuk 8 ay . Rostov şehrinde okumaya devam edicem okulumu ayarladım güney federal üniversitesi . Tabiki yardımcı olurum istersen iletişime geçebilirsin instagram mustafaozhan06

• Sibirya'da okumak zor olsa gerek. Moskova'ya yakın yerler tercih edilmelidir. Buna binaen söylüyorum ki danışmanlara, sizden işlerinizi halletmek babında para isteyen dolandırıcı öğrencilere paranızı kaptırmayın, girişken olun, her şeyi kendiniz yapın.
  • banlet8 B kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Eylül başlangıçlı gruplar için Temmuz sonuna kadar , Ekim başlangıçlı guruplar için Ağustos ayının sonuna kadar, Kasım başlangıçlı gruplar için Eylül sonuna kadar kayıt yapılıyor Rusya'da ki üniversitelere. Yani Eylül ayının sonuna kadar Rusya'ya kayıt yaptırabilirsin.
  • Nasıl hocam çıktın mı Rusyaya?
  • Merhaba hocam anladığım kadarıyla ilk seneni bitirmişsin.

Ben Yüksek lisans için Rusya düşünüyorum (tabi burs alabilirsem). Senin ortalama gıda masrafın ne oldu aylık? Ayrıca St. Petersburg ve Moskova gibi şehirlerde yurt ücretleri nasıl hiç duydun mu?
  • alexanderjahovic A kullanıcısına yanıt
    Evet Rostov dayım . Ödevlerle uğraşıyorum bu ayı atlattıktan sonra resimli paylaşımlar ve şehir tanıtımı yapıcağım buradan takip te kalın .

• The Management kullanıcısına yanıt
    Ben şuan kaldığım yurd için 6 aylık 11000 ruble ödedim . Ev düşün mutfaklı banyolu, tuvaletli, iki odalı . Bir odasında 2 kişi yaşıyoruz . Balkonumuz var .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chani2 -- 20 Ekim 2019; 20:49:31 >
  • The Management kullanıcısına yanıt
    Arkadaşim peter de okuyor o 21 000 ruble veriyor yarım yıl için .

• 2 yıldır yazılmamış dostum iyi misin ne haldesin

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.