Şimdi Ara

RUST [ANA KONU] (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.779
Cevap
35
Favori
155.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Ben de oyunu aldım ve 1-2 gün içerisinde başlamayı düşünüyorum. Ama aklıma takılan bazı sorular var. Cevaplarsanız çok sevinirim.

1) Diyelim ki ev yaptık ve önemli eşyalarımızı eve bıraktık. Üzerimizde belirli eşyalarla dışarda öldük ve anladığım kadarıyla yatağımızda respawn oluyoruz. Öldüğümüzde üzerimizdeki tüm eşyalar gidiyordur ama bir yazıda şöyle bir cümle gördüm. "Ardından tekrar evinize gidin ve bir box yapıp öldüğünüzde üzüleceğiniz tüm item’ları içine koyun. Unutmayın evinizi kimse kıramaz ve kapınızın kilidini kimse açamaz."
    Ancak ağaçtan yapılma evlere balta ile, metalden yapılan evlere ise C4 ile girilebileceği yazılmış.

2) Bir arkadaşımla biraz minecraft oynamışlığım var. Kendimize 1 katlı bir ev inşa ettik. Ama bodrum katı baya geniş ve herşeyimiz ordaydı. Yerin baya derinlerine inen tünellerimiz vardı. Tünellerin ucunu açıp direk zindanlara girip dolaşabiliyorduk.
    Ben survival öğelerin yanında aksiyon da istiyorum. Bu yönden Rust beni tatmin eder mi? Yani L4D+Minecraft birleşiminin L4D yönünü yeri geldiğinde aktif olarak yaşar mıyım?

3) Oyunda radar, harita yok sanırım. Eğer baya bi uzaklara gidip evimizi veya arkadaşımızı kaybedersek tekrar bulabileceğimiz bir sistem var mı, koordinat vs gibi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Totomushen

Rust oyununu official server'da oynadıktan sonra,

Konudaki Türk sunucusuna katıldım. (Bağlantı adresi 46.4.57.143:28025)

Açıkçası bu kadar sorunsuz ve güzel bir ortam beklemiyordum (Malum bizim online bilgisayar oyunlarındaki oyuncu tavırlarımız pek olumlu olmuyor).
    Oyunda odun toplayarak büyük bir plaza inşa etmeye başladım ve sonunda bir sürü iyi oyuncu ile tanıştık. Onlar da plazadan birer dair edindiler ve oyundaki becerilerimizi birleştirip binamızı hızla yükseltmeye başladık.

Bu güzel oyunun içerisinde artık güzel bir yuvamız var, "bizim" olan hoş bir ev. Karşımızda da metal malzemeden inşa edilen bizim plazamız gibi sunucunun bir başka gururu olan bir yapı daha var. Oyun sadece inşa ve craft üzerine değil tabii ki. Zombi ve vahşi hayvan avlarına çıkıyor, oyun haritasının değişik bölgelerinde, radyasyonlu alanlarda hep beraber maceralar yaşıyoruz.

Oyun henüz beta bile değil, early alpha. Ancak bu kadar az boyut, bu kadar erken bir süreç olmasına rağmen RUST oyunu içerisinde bu kadar eğlenceli şeyler olması büyük başarı. Oyunun şu anki başarısı, 5 gb yükletip yarım yamalak çalışan ve hala developer takımının optimizasyon çabası göstermek yerine abuk subuk yamalarla karşımıza geldiği DayZ ile karşılaştırılamaz bile.

RUST için grafikler deseniz elbette işin daha başında ama gördüğüm en güzel gündoğumu ve günbatımı bu oyunda diyebilirim.

Türk sunucusundaki aktif oyuncu sayısı çift hanelere çıktı ve tahminin ara tatil döneminde öğrenci arkadaşların da oyuna katılımıyla kapasiteyi zorlayacak gibi. Sunucumuz ve RUST oyunu için için çok güzel hatta moda deyimle çılgın projelerim var ancak online admin henüz göremedim.

RUST'ı denemenizi sizlere de öneririm, yeni dönem sandbox surviving bilgisayar oyunları içerisinde en iyi başlangıç yapanı denebilir.

Teşekkürler hocam güzel yorumlarınız için. Yarından itibaren daha da dolu, bol etkinlikli bir sunucumuz olacak umarım. Dostluk ortamı da insanlar seviyeli davranmaya devam ettikçe, kendiliğinden daha da sıcaklaşacaktır. Ben buna inanıyorum.

Bu arada benden rust'a yeni başlayanlara birkaç uyarı arkadaşlar.

İnsanlar özgür istediği sunucuya girip oynamakta. Fakat bazı şeyleri gözardı etmemek gerek. Örneğin 3-4 liseli arkadaş bir çılgınlık yapıp harçlıklarıyla 1 ay sunucu kiralıyor. Size bu fazlasıyla sorun olarak dönebilir. Nasıl mı?

1- Sunucu ve kodlaması hakkında bilgi sahibi olmadığı için "kişiselleştirme" yapamayabilirler. Örn: Zombilerden düşecek eşyalar vs.
    2- Olası sorunda muhtemelen satın aldıkları şirkete ticket açarak ağlayacaklar. Sorunun neyden kaynaklandığını asla öğrenemeyecekler.
    3- Bir dahaki ay paraları olmazsa sunucu kapanacak. Sizlerin yaptığı 10 katlı evler, köyler, item'lar, arkadaşlıklar herşey çöpte.
    4- Arkadaş gruplarıyla takıldıkları için "give_item to my friend" komutlarını sıkca ctrl+c/ctrl+v yapacaklar.
    5- Sizlere yardım konusunda sıkıntı çıkaracaklardır. Örn: Siz "Hocam tahta nasıl çıkarılıyor?" dediğinizde Onlar "qnq rust wiki yaz bak.s" diyebilirler.
    6- Sunucu olası bir güncellemede sıfırlanır. Siz "Hocam kastığımız item'lar ne olacak, karşılayacak mısınız zararımızı?" dersiniz, Onlar "beleş server da oynuyorsun bir de zararımı mı karşıla diyorsun" diyebilirler (1 türk ve 3 yabancı sunucuda yaşadığım olaylardır, sohbet geçmişleriyle sabittir)

Bu dediklerim -özellikle 3.madde- dayz rust minecraft left4dead ve daha birçok oyunda yaşanan bir sıkıntıdır.
    Kısacası benim, onun, şunun sunucusu önemli değil. Gireceğiniz sunucu mutlaka arkasında bir güç ve resmiyet barındırsın. Bu bir web sitesi, forum sitesi ve güvenebileceğiniz herhangi birşey olabilir. Bundan sonra 2. olarak ping durumuna bakınız ve sunucunun mutlaka bulunduğu konumu öğreniniz.

Diyeceklerim bu kadar. En azından şimdilik

Eğer herhangi bir sıkıntınız olursa, imzamdaki steam id, origin id, web sitesi ve donanım haber pm üzerinden ulaşabilirsiniz. Sormak istediklerinizi memnuniyetle cevaplarım. Saygılar iyi oyunlar herkese

• quote:

Orijinalden alıntı: Korialstrasz

Merhaba arkadaşlar. Ben de oyunu aldım ve 1-2 gün içerisinde başlamayı düşünüyorum. Ama aklıma takılan bazı sorular var. Cevaplarsanız çok sevinirim.

1) Diyelim ki ev yaptık ve önemli eşyalarımızı eve bıraktık. Üzerimizde belirli eşyalarla dışarda öldük ve anladığım kadarıyla yatağımızda respawn oluyoruz. Öldüğümüzde üzerimizdeki tüm eşyalar gidiyordur ama bir yazıda şöyle bir cümle gördüm. "Ardından tekrar evinize gidin ve bir box yapıp öldüğünüzde üzüleceğiniz tüm item’ları içine koyun. Unutmayın evinizi kimse kıramaz ve kapınızın kilidini kimse açamaz."
    Ancak ağaçtan yapılma evlere balta ile, metalden yapılan evlere ise C4 ile girilebileceği yazılmış.

2) Bir arkadaşımla biraz minecraft oynamışlığım var. Kendimize 1 katlı bir ev inşa ettik. Ama bodrum katı baya geniş ve herşeyimiz ordaydı. Yerin baya derinlerine inen tünellerimiz vardı. Tünellerin ucunu açıp direk zindanlara girip dolaşabiliyorduk.
    Ben survival öğelerin yanında aksiyon da istiyorum. Bu yönden Rust beni tatmin eder mi? Yani L4D+Minecraft birleşiminin L4D yönünü yeri geldiğinde aktif olarak yaşar mıyım?

3) Oyunda radar, harita yok sanırım. Eğer baya bi uzaklara gidip evimizi veya arkadaşımızı kaybedersek tekrar bulabileceğimiz bir sistem var mı, koordinat vs gibi?

1- Açamaz hocam evet doğru. Fakat kırılabilir. Bu açıkçası hırsızlığa giriyor, genelde sunucu sahipleri müsade etmiyor. Ama pvp ağırlıklı sunucular için size şunu önerebilirim. İç içe 2-3 kare şeklinde bir ev yapabilirsiniz. Böylece kırılması veya patlatılması gereken 3-4 kapı 3-4 duvar olur.

2- Rust şuan için bir minecraft kadar craft&build olanağı tanımıyor bize. Gelişmeler muhakkak olacaktır. PvP olarak tatmin edeceğine eminim.

3- Oyunda radar-harita bulunmuyor, gelmeyecekte. Fakat şuan için bazı sunucularda /location eklentisi mevcut. X-Y-Z koordinatlarını öğrenebiliyorsunuz. Minecrafttaki gibi x ve z ye bakarak birbirinizi bulabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Özgür Can

46.4.57.143:28025

bu server'a dün bağlanmaya çalıştığımda başarısız oldum acaba benim bağlantımda mı bir sorun vardı (diğer oyunlara girebiliyordum) yoksa server mı kapalıydı?

hocam steam'deki grup'ta duyurusunu yapmıştım hfb servers co şuanda updateler için devre dışı bırakmış sunucuları. yaklaşık 700 sunucu kapalı şuan bu şirketteki. facepunch resmi forumuna göre bizim saatimizle gece açılacak. ben de takip ediyorum yakından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizgur

oyunu alalı 3 hafta oldu ilk defa dün tadına varabildim. bilmediğim serverlarda oyunu öğrendikten sonra şimdi burada paylaşılan server'ı keşfettim. dün fazlasıyla eğlendim diyebilirim. oyunla ilgili söylenmesi gereken ilk şey bir klan oluşturup dolanmak gerekliliği. diğer türlü küçük balık olup ezilip gidiyorsunuz. kayalıkların arasına küçük kulübeler yapıp hayatta kalmaya çalışıyorsunuz ve tabiki kimsenin sizi farketmemesini umuyorsunuz. en azından siz onları farketmeden önce! bunların hepsi pvp sunucusunda olan şeyler. yoksa pve sunucularında da evinizi yağmalayan tipler çıkıyor karşınıza. adam 6 katlı evimin 6. katındaki penceresine yetişmek için evin dışından merdiven yapmış. be adam evde zaten bi şey yok, harcadığın oduna yazık :)

her neyse. şu an için güzel bir topluluk oluşturup ardından aynı sunucuda birden fazla topluluğa yer verip savaşlar yapmak aşırı eğlenceli olacaktır. bu arada plazada benim de bir evim var :) ama neden şu anda sunucu açılmıyor herhangi bir bilgim yok. tamamen mi kapandı yoksa? eğer öyleyse bence yeni bir sunucu açılması gerekiyor.

sunucudaki nickim: humma kavula!

hocam az önce de yazdığım ve duyurusunu paylaştığım üzere hfb servers güncellemede şuan. gece vakitlerinde açılacaktır. muhtemelen yeni özellikler de gelecek.

• Cevabınız için çok teşekkür ederim. Şu an oyunu yüklüyorum. Eğer akşam eve erken dönersem sunucunuzda oyuna başlamayı planlıyorum.

Şu an boş kaldım ofiste. Konunun ilk mesajındaki videoyu izliyorum. Kamp ateşi, medikit, shelter yapmak falan gayet pratik gözüküyor. Listeden seçiyorsunuz ve gerekli malzemeleriniz varsa belirtilen süre içerisinde otomatik yapıyor.

Dayz'de çürük muz yeyip ölenleri falan çok duydum. İlk mesajdaki videodaysa et yiyor oyunculardan biri. Baya bir canı gidiyor ama ölmüyor. Dayz'deki ölme durumu burda da var mı? Yeyip içtiğimize dikkat etmemiz gerekiyor mu? :)

Bir de önceki mesajımda 1. maddede sorduğum soruya "İç içe 2-3 kare şeklinde bir ev yapabilirsiniz. Böylece kırılması veya patlatılması gereken 3-4 kapı 3-4 duvar olur. " yazmıştınız. Önce bir ev, üstüne daha büyük bir ev ve onun üstüne çok daha büyük bir ev şeklinde mi yapıyoruz? Evlerin zemini varsa zeminlerde çakışma vs oluyor mu? Minecraft'ta direk bulunduğumuz zemine çıkarak inşa ediyorduk ama genel olarak biraz yabancıyım bu türde oyunlara. :)

Bir de steam id'nizi arattım ancak sonuç bulunamadı yazıyor. Steam grubunuzun linkini alabilir miyim? Benim Steam id Atikun

Ekleme: 1) Yaptığımız evi başka bir yerde inşa etmek için yıkarsak harcadığımız malzemelerin tamamını veya bir kısmını geri alabiliyor muyuz veya yıkabiliyor muyuz yaptığımız binayı?

2) Dayz'de şehirler var bildiğim kadarıyla. Rust'ta da şehirler var mı? Bence The Walking Dead dizisindeki gibi terk edilmiş şehirlere gidip dolaşmak, zombilerin arasında malzeme aramak, diğer insanlarla karşılaşırsak çatışmak güzel olur. Bunu oyunun son haline eklerlerse çok güzel olur bence. Ama şu an bu var mı oyunda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Korialstrasz -- 21 Ocak 2014; 16:34:04 >

• Arkadaşlar cuma akşamı oyunu satın alıp başlamayı düşünüyorum. Bir grubunuz falan varsa ben de katılabilir miyim? Özel mesaj atın bekliyorum.
  • An attempt was made to fix ghost/desync
    * Fall damage & suicide exploit fixed
    * Reduced lag when entering areas with lots of objects in them (big structures)
    * Rubber banding/network correction is a bit smarter
    * Laser/Flashlight on bolt action rifle/revolver are now fixed and point forward

yeni update bunları içeriyor,varmı çevirebilicek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Korialstrasz

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Şu an oyunu yüklüyorum. Eğer akşam eve erken dönersem sunucunuzda oyuna başlamayı planlıyorum.

Şu an boş kaldım ofiste. Konunun ilk mesajındaki videoyu izliyorum. Kamp ateşi, medikit, shelter yapmak falan gayet pratik gözüküyor. Listeden seçiyorsunuz ve gerekli malzemeleriniz varsa belirtilen süre içerisinde otomatik yapıyor.

Dayz'de çürük muz yeyip ölenleri falan çok duydum. İlk mesajdaki videodaysa et yiyor oyunculardan biri. Baya bir canı gidiyor ama ölmüyor. Dayz'deki ölme durumu burda da var mı? Yeyip içtiğimize dikkat etmemiz gerekiyor mu? :)

Bir de önceki mesajımda 1. maddede sorduğum soruya "İç içe 2-3 kare şeklinde bir ev yapabilirsiniz. Böylece kırılması veya patlatılması gereken 3-4 kapı 3-4 duvar olur. " yazmıştınız. Önce bir ev, üstüne daha büyük bir ev ve onun üstüne çok daha büyük bir ev şeklinde mi yapıyoruz? Evlerin zemini varsa zeminlerde çakışma vs oluyor mu? Minecraft'ta direk bulunduğumuz zemine çıkarak inşa ediyorduk ama genel olarak biraz yabancıyım bu türde oyunlara. :)

Bir de steam id'nizi arattım ancak sonuç bulunamadı yazıyor. Steam grubunuzun linkini alabilir miyim? Benim Steam id Atikun

Ekleme: 1) Yaptığımız evi başka bir yerde inşa etmek için yıkarsak harcadığımız malzemelerin tamamını veya bir kısmını geri alabiliyor muyuz veya yıkabiliyor muyuz yaptığımız binayı?

2) Dayz'de şehirler var bildiğim kadarıyla. Rust'ta da şehirler var mı? Bence The Walking Dead dizisindeki gibi terk edilmiş şehirlere gidip dolaşmak, zombilerin arasında malzeme aramak, diğer insanlarla karşılaşırsak çatışmak güzel olur. Bunu oyunun son haline eklerlerse çok güzel olur bence. Ama şu an bu var mı oyunda?

Hocam ilk olarak çiğ et yiyince hp azalıyor evet. Ölünüyor mu; fikrim yok. Pişirmek varken hiç çiğ yemeyi tercih etmedim açıkçası

Sorduğunuz soru ile ilgili bir video size:

Steam'inizi ekleyeceğim hocam birazdan. Grup daveti de atarım.

Ekleme 1: Şuan için hayır hocam, ileride bununla ilgili de güncelleme geleceğini düşünüyorum.

2: Dayz'deki gibi olmasa da Rust temasına uygun köyler, kamplar ve hangarlar bulunuyor. Buralarda kutu zombi vs avı yapılıyor. Genelde pvp'ler en çok buralarda dönüyor.

Başka sorunuz varsa yardımcı olayım hocam. İyi akşamlar

İnceleme Linkleri:http://pixelcanavari.com/craft-survival-rust/

http://pixelcanavari.com/rustin-gelecegi-ayrintili-guncelleme-incelemeleri/

http://pixelcanavari.com/rusttan-yep-yeni-goruntuler/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Flexurer -- 26 Temmuz 2014; 6:09:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: buraközkan

Arkadaşlar cuma akşamı oyunu satın alıp başlamayı düşünüyorum. Bir grubunuz falan varsa ben de katılabilir miyim? Özel mesaj atın bekliyorum.

Hocam eğer Teamspeak3 kullanıyorsanız ve birazcık ta yaşınız var ise buradan veya özel mesajdan id yazarsanız sizi Rust Türkçe grubumuza alalım.
  • Teşekkür ederim hocam. Dün akşam arkadaş da aldı oyunu ve birlikte bir göz atalım dedik. Bir server'a girdik ama farklı noktalarda başladık. Birbirimizi ilk bulduğumuzda biri geldi P250 ile beni öldürdü. Diğer buluşmamızda arkadaş kamp ateşine vururken nasıl olduysa bana geldi ve öldüm. 3.de beyaz kurt tarafından katledildim. Ama sonunda gerekli malzemeleri toplayıp sığınak, yatak, kamp ateşi, eşya kutusu, ok-yay, stone hatchet yaptım. Ayrıca kıyafet de yaptım ama her gören "shoot first ask questions later" modunda olduğu için evde bırakıp stone hatchet ile dışarı çıkıyorum şimdilik. Arkadaşımı tekrar bulduğumda ona da bir yatak yapacağız.

Arkadaşlık isteğinizi baya geç gördüm ama bu sabah kabul ettim. Dh server'ına da girmeyi düşünüyorum. Daha arkadaş canlısı ve güzel bir ortam olacağından eminim. :)
    Ama 512MB Geforce 9600M GT ekran kartına sahip olan laptopumu 1280x800 fastest ayarlarda bile baya zorladı oyun. Halbuki öyle ahım şahım bir sistem gereksinimi yazmıyor steam'de. :)
    Oynamaya devam etmek istiyorsam bir an önce yeni bir kasa toplamam gerekli. :)

• Arkadaşlar sizin için güzel bir server önereyim konusunu açtım.
    Tıkla
  • Bende satın aldım ama oynayabileceğim kimse yok?
  • Dayanamadım aldım ben de oyunu.Hangi servera gelelim?
  • bende satın almayı düşünüyorum beraber oynamak isteyenler steamden ekleyebilir WystRoupzT yaş 18
  • arkadaşlar sunucu tekrar açıldı. bu konudan takip edebilirsiniz gelişmeleri:http://forum.donanimhaber.com/m_86882432/tm.htm
  • Arkadaşlar leather armor veya kevler armor nasıl yapıcaz?LEather ayıdan düşüyo ama craft menüsünde sadece cloth armor var.
  • Beyler Ultrabookum kaldırır mı sizce?

İntel HD 4000 var
    İşlemci İntel Core İ5 4200U
    4 Gb ram.
    5400RPM HDD

Ona göre ya bunda ya da masaüstünde oynayacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmi524

Beyler Ultrabookum kaldırır mı sizce?

İntel HD 4000 var
    4 Gb ram.
    5400RPM HDD

hocam şuanki haliyle kaldırır fakat oyun tam sürüme geçtiğinde (ekim-kasım 2014) sıkıntı çıkarabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scars-Of-Life

quote:

Orijinalden alıntı: Ahmi524

Beyler Ultrabookum kaldırır mı sizce?

İntel HD 4000 var
    4 Gb ram.
    5400RPM HDD

hocam şuanki haliyle kaldırır fakat oyun tam sürüme geçtiğinde (ekim-kasım 2014) sıkıntı çıkarabilir.

Denedim de sıkıntı çıktı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.