Şimdi Ara

RTX 3080 GameRock O.C 3DMark Sonucum Neden Düşük? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
2.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

söyle sölemem gerekirse, bizim beklememizin mantıklı bir açıklaması yok. Tamamen keyfi, zevk meselesi. Aldıgınız kart siz alırkende söyledigim gibi gayet iyi ve kaliteli bir kart. Fakat içime sinmedi diyorsanız...

• lemartes kullanıcısına yanıt
    Lemartes hocam içime sindi ısı değerleri vs çok iyi ama işte kafama takilan şey bana verdikleri 3080 de kalitesiz chip olabilir korkusu biri şans işi demişti bu yüzden korktum doğrusu
  • Gold Man kullanıcısına yanıt

tabiki şans işi. kimsenin hatası değil fakat. Ben takip ediyordum o parti kartlar geldi, daha iade vs. imkanı olmadan alanların, siz aldınız. Doğru bir alışveriş yaptık yani kısaca. Fabrikadan silikon kalitesi biraz düşük çıkmış olabilir kısmetsizlik. Mesela şu an sizinki gibi iadeler sonrası satışa çıkacak Gamerock OC ler alınmaz. tahminen böyle beğenilmeyen kartlar olacak bir çoğu.

Bizim gibi takıntılı değilsen gamerock oc,supreme x,rog strix oc,evga ftw3 3x8 pin 400+ power limitleri ile birbirlerinin muadilleri.

Açıkça stok bolluğu,fiyat uygunluğu ile takıntılı olmayanlar için gamerock oc 1 adım önde.

Tamamen estetik takıntısı bizimkisi yoksa hepsi aynı bence.

Anladım hocam yani sorun yok diyorsunuz kartımda.

yok sorun yok, kötü chip dedigimiz boost hızı olarak 1950mhz tutar, iyiside 2050 tutar. Aradaki oyunlarda göreceginiz FPS farkıda dert ettiginize degmez.

• Bu forumda binned chip için 8-10 ekran kartı alanlar var.Kadere razı olmak lazım çok paranız yoksa,kartınız gayet güzel.

• Hocam bu takıntıyla hayat çok zor geçer sana benden demesi. Forumun hepsi sorun yok desin biri emin değilim desin kartı iade edeceksin o durumdasın yani.

• JeaLeusy kullanıcısına yanıt

Haklısınız bu durum bende artık hastalık gibi bir şey olmuş sadece ekran kartı için değil ne zaman yeni bir şey satın alsam bu takıntım çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gold Man -- 21 Aralık 2020; 16:4:37 >

kötü çipi varsa iade etsin ozaman niye karta hala iyi diyoruz anlamadım :D?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet Can Ersoy -- 21 Aralık 2020; 16:14:2 >
  • Palit alıpta silicon lottery mevzusu yapmasak daha iyi olur. Tabiki palitdeki ki çip en kötü kesimden, neden türkiyeye sürüldü bu kartlarda USA ve EU kaymak kesime sürülmedi hiç düşündünüzmü ?

Forumda beni tanıyan elimden 50-55 tane 3080 geçtiğini biliyor. Yaptığım bütün palitlerin neticesi aynı. Ortalamının üzeri bir peak ( tabi buda şans ) örnek 2160 ancak (440W bios atılmasına rağmen) 2070 lere kadar düşen HOLD değeri

Bunların hiçbiri ne strix de ne ftw3 de var. Trio-X in HOLD u bile daha iyi.

Türkiyede fiyatı çok avantajlı olduğu için satılan bir kart. Birçok kişiye sordum neden palit aldın diye, bu cevabı aldım. "Fiyat"

Tabiki 440W bir gamerock OC, TUF hariç bütün 2 pinli standart 3080 lerden iyidir. Ayrıca Gamerock un soğutmasıda güzel. Uv ile 64-66 arası oyun içi değer görüyoruz .900mV ile yerine göre .950mV

Konu sahibine gelirsek sen binned vs silicon lottery yok çipim nasıl geldi diyorsan.. strix alcaksın.

Gündelik bir oyuncu, çıtırından oc ve uv hertürlü Gamerock yeten bir kart. Fiyatıda cabası

• quote:

Orijinalden alıntı: donda

Gpu-z screenshot atar mısınız hocam

@salvatore_volkan

bence bir formattan zarar gelmez hocam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 22 Aralık 2020; 19:59:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe_V

Alıntıları Göster

trfc 350 yap hocam

• StreamRolleR kullanıcısına yanıt

ne sistem acıldı ne windows.

Kafana fazla söylenenleri takma. Forumda her denileni yapmaya çalışma. Örnek problem olduğunu hissetmişsin konu açıp yardımcı olmuşlar tarafına problemin yok diye. Forumda çok fazla uç nokta düşünen kişiler var onların demelerine fazla aldırış etme. Burada en tepe nokta kart alıpta oyun oynamayan kişilerde var oyun oynayanlarda. Sen oyun için aldın var sayıyorum. Sana ne rog ne evga + - vereceğin aradaki farka değecek bir şey kazandırmaz zaten yukarıda da demiş arkadaşın biri zevk meselesi varsa zamanın extra fazla verecek bütçne iade et bekle stok bollaştığı zaman alırsınız.

Söyle düşün standart kullanıcısın sen. Tepe modeller sana hiç bir şey hissettirmeyecek. Bende standart bir kullanıcıyım. Şunu da demek isterim eğer stoklar bol ve istenilen rakamlara girseydi kartlar herkese evga rog serileri alır kenera çekilirdi. Palit gamerock ile baya güzel kart yapmış kullanmanı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PanikAtak -- 23 Aralık 2020; 4:53:2 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.