Şimdi Ara

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti (367. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.901
Cevap
63
Favori
389.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 365366367368369
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam haklısınız 4 yazdım 3 olacak. Ek olarak 1080ti ile titan aynı gpu'ya sahip dolayısı ile 1080 ile aşağı yukarı aynı zamanda piyasaya çıktı diyebiliriz. 1080ti'ın çıkış tarihi yanlış yorumlama olur.

@oup59

yüksek çözünürlük ile şimdilik ultrawide alınmaz. curve ise zorunluluk hemde yüksek curve olması gerekiyor 1800r bile anca yetiyor. 1000r gelecek diyorlardı samsungdan ama hiç haber yok. Diğer sıkıntı düşük hz değeri. Gelecekler 60hz civarında genelde. 100hz bile olsa zaten 100 kare verecek kart yok. Ultrawide ile 1.5 veya 2 katı sahne render ediliyor 16:9'a göre. 2080ti bile yetmez, yediremez.

2080ti'ın 2 katı güçte kart bile olsa eh işte seviyesinde olur. Birde 200hz monitörler var ki tamamen göz boyama. 100 fps bile alamayacağınız alete 200hz bağlamak akıl karı değil. ancak cs, dota vb. performans istemeyen oyunlarda iş yapar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 13 Ocak 2019; 15:34:31 >
  • Hocam LG 34UC79G ile çok mutluyum. Yüksek kavis beni rahatsız ediyor. Bununki ideal gibi benim için. Yıllardır bu donanım işiyle kafayı bozmaktan PC'den tat alamıyordum. Artık saldım. Bu monitör ve GTX 1070 şu anda bana yetiyor. Zaten elimde onlarca oyun var 2014-2018 arası çıkan. Düşününce zaten bu ekipmanlar bu oyunlar çıktığında son seviyeydi. Dolayısıyla bu oyunları tüketene kadar donanım değişikliği yapmayacağım. Zaten multiplayer oynamıyorum. Çoğu oyunu da hala 60Hz. oynuyorum, ağırlıklı tercihim strateji üzerine de olduğundan bu sistem fazla bile geliyor.

Yıllardır onu al, bunu araştır, o testi yap, 3 FPS için kafa patlat, artık sıkılmışım bunlardan. Şu anda umrumda bile değil artık. Salınca PC'den tat almaya başladım.

Bu sistemden son beklentim var, o da Metro Exodus'u 60Hz. çakılı olarak çalıştırması. İlk defa ön sipariş ile oyun aldım, çok sevdiğim bir seri. Dediğim gibi zaten elimde yığınla birikmiş oyun var, şimdi donanıma takılmadan sırayla bunları bitiriyorum. Kafam rahat...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acaluka -- 13 Ocak 2019; 16:2:22 >

• acaluka kullanıcısına yanıt
    Bazi insanlar rahatsizlik belirtiyor curve icin sahsen direk karsidan bakinca ben pek hissetmiyorum curve oldugunu ama flat panel olsa daha bir dik ve düz duracagini hissedebiliyorum.

Yandan bakinca "oha" diyorum 1800r'e o başka curve'e karaidan bakilir tv'de filan hic olacak is degil sagdan soldan bakiyorsaniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 13 Ocak 2019; 16:26:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1070 tin niye çöp olsun, başlık sıkıntılı performans olarak 1070ti nin ensessinde. 1 yıl sonra 1070 ti performansı artmazken rtx 2060 ınki artar 1080 i yakalar. 2k da 1070ti burun farkyla önde. kart 4 k kartı değil. ray tracing 1k medium-high yada ray tracing olmadan 2k kartı olmuş rtx 2060. 1160 en az 1070 gücünde olucağı kesin 1070 ti tutunursa 275 dolardan gelirse 2gb vram çok gçze batmaz
  • sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    Hocam flat panellerde ultrawide olan modeller 29" ve üzerinde sıkıntı yaratıyor. Bu tamamen göz yanılması aslında.

Mimaride "entasis" dediğimiz sistemin aynısı. Antik yapılarda dikkat ederseniz yüksek sütunlar hep orta kısımdan şişkindir. Düz yapıldığında, uzaktan bakarken orta kısım içe doğru kavisli görünür, bunu engellemek için şişiriyorlar ilk olarak. Böylece uzaktan bakarken düz görünüyor.

Curved monitörlerin ilk ortaya çıkma sebebi tamamen bu göz yanılgısını engellemekti. Daha önce bir dönem ASUS mx299q kullanmıştım. Ultrawide 29" ve flat bir monitördü. İlk kurduğumda sanki sağ ve sol ucu dışa doğru kavisli, ortadan şişmiş gibi görünüyordu. Orada anlamıştım neden bu monitörleri kavisli yaptıklarını. Gerçi göz ona da alışıyor, 2 hafta kadar kullandıktan sonra o etki ortadan kalkmıştı.

Teknolojinin, antik mimariden nasıl yararlandığını böylece çözmüş olduk

NOT: entasis için bilgilendirme linki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acaluka -- 13 Ocak 2019; 16:36:55 >

• sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    acaluka kullanıcısına yanıt
    @ sangokudbgt

Kavis konusunda benim de tercihim 2000R altı. En düşük Samsung 1500R vardı. LG 34UC89 o yüzden tercih etmedim. Yoksa çözünürlük olarak UWFHD sorun etmem. Daha önceden o çözünürlükte panel kullandım. Gerçi QHD ye de alıştım şu an. UWQHD olarak aldığım Acer X34P'yi ölü piksel olmasaydı kullanacaktım. Şimdilik 16:9 ekran ile devam. 1080Ti karttan sonraki yükseltmeyi en iyi ihtimalle sonraki seride yaparım. 2080Ti pahalı ve gereksiz benim için şimdilik. Yeni UWQHD 200hz ve ekranlar da olduça pahalı olacak.

@acaluka

Benim durumum da sizin gibi. Multiplayer oynamam. Steam kütüphanesinde 2012-2018 oyunları var. 34UC serisinin kavisi bana biraz az geldi açıkçası. Geniş ekranı oyun harici çoklu pencere/program açıısndan da istiyorum. 27inch yetmediği zamanlar oluyor bana. 34UC89 hep aklımın bir köşesinde. Fiyatı da uygun ve 1080Ti ile de uyumlu olur.

Bir ara muhtemelen 21:9 ekrana geçiş yapacağım. Yeni panellerden olmaz muhtemelen. Mevcut panellerden değerlendireceğim.

Ya VA panel olarak AOC AC352UCG bakacağım ya da IPS olarak Dell Alienware 34 ya da Acer X34P'de şansımı tekrar deneyebilirim.

• Amazon de den aldık ama bize bf5 hediye olmuyormu bir şekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambocuk -- 13 Ocak 2019; 17:35:17 >
  • rambocuk kullanıcısına yanıt
    ben kasım ayının sonunda aldım tr'den bfv kampanyası vardı aldığınız tarihe göre değişiklik gösterebilir ama bildiğim kadarı ile ben aldığım tarihten sonra bfv kampanyası sürekli devam etti. Hatta benden önce bile kampanya vardı

ek olarak kartı hb'den aldım, nvidia'nın sitesinde anlaşmalı satıcılarda hb yok ama yine de kodu aldım. Zaten ilanda +bfv diye bir not vardı ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyaqçocuk -- 13 Ocak 2019; 17:56:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manyaqçocuk

ben kasım ayının sonunda aldım tr'den bfv kampanyası vardı aldığınız tarihe göre değişiklik gösterebilir ama bildiğim kadarı ile ben aldığım tarihten sonra bfv kampanyası sürekli devam etti. Hatta benden önce bile kampanya vardı

ek olarak kartı hb'den aldım, nvidia'nın sitesinde anlaşmalı satıcılarda hb yok ama yine de kodu aldım. Zaten ilanda +bfv diye bir not vardı ama
    amazonla iletişime geçtim 2 ocakta aldım ama kod yok dedim nvida aldığınız yerle görüşün diyor dedim onlarda kısa sürede bir bf5 kodu bulup size ileticez dedi, nvida ile görüşün diyorlar şimdide sanırım amazonu kapsamıyor bu kampanya detaylarda anlaşmalı mağazalarda diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambocuk -- 13 Ocak 2019; 22:8:12 >
  • ekran kartlarna oc yapmayalım sonra bozulunca konu açıyorsunuz
  • YasiKa kullanıcısına yanıt
    kartın tanıtımında firmanın başındaki adam oc yaptı sen ne diyorsun değişik?
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    ülkenin haline üzülüyorum.
  • NVIDIA RTX 2080Ti Founders Edition ve Asus RTX 2080 STRIX OC Edition gelmistir. Ilgilenen arkadaslar icin:

https://forum.donanimhaber.com/nvidia-rtx-2080-ti-founders-edition-asus-dual-gtx-1060-oc-3gb-tr-garantili-kartin-fotolari-eklendi--136085040#136085040
  • fırtına öncesi sessizlik hissediyorum. Hazır mıyız gençler yarın gsync denemeye?
  • Monitörleri uyumlu listesinde olmayanlarda denerse iyi olur..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt
    Nvidia Diyor ki: https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/g-sync-ces-2019-announcements/?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

"it may work, it may work partly, or it may not work at all."

"Çalışabilir, kısmen çalışabilir veya hiç çalışmayadabilir."

G-sync uyumlu monitörlerin duyurusu, güncellenecekmiş ( şimdilik tam liste aşağıda )
    https://www.nvidia.com/en-us/geforce/products/g-sync-monitors/specs/

"feature a full refresh rate range from 1Hz to the display panel’s max refresh rate"

G-Sync için 1Hz'den monitörün panelinin maksimum yenileme hızına kadar tam bir yenileme hızı aralığı

• çoğu monitörde çalışacağına eminim zaten monitörde freesync 2 filan varsa çalışmaması için zaten pek bir sebep yok gibi duruyor. 1 gün içinde öğreniriz muhtemelen. Bu driver'lar için standart bir yayım saati vs. var mıdır acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manyaqçocuk

çoğu monitörde çalışacağına eminim zaten monitörde freesync 2 filan varsa çalışmaması için zaten pek bir sebep yok gibi duruyor. 1 gün içinde öğreniriz muhtemelen. Bu driver'lar için standart bir yayım saati vs. var mıdır acaba?
    Bendeki monitör bu şekilde. Bakalım freesync desteği nasıl olacak?

https://www.lg.com/tr/monitor/lg-29UM68-P
  • Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt
    1hz'den monitörün maximum yenileme hızına kadar tam bir yenileme hızı aralığı ne demek yahu bu gerçekten komik bir açıklama. Listede benim monitörüm de var ve destek aralığı içinde 1-144hz demiş halbuki bu monitör zaten G-Sync için donanım destekli ve şöyle bir durumu da belirtmek isterim epeydir 144hz G-Sync'li monitör kullanıyorum minimumda 35-36fps'nin maximumda 142 fps'nin üstünde G-Sync kullanamadım.

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti

Yıllardır da G-Sync donanımı diye diye ayrıca para aldı uyanık Jensen. Şimdilerdeyse bir driver güncellemesiyle bu özelliği verecek gibi görünüyor ama bunun altında da bir hinlik var gibi de duruyor çünkü önceki mesajımda verdiğim linkteki konuda G-Sync Ekosisteminden bahsetmiş, Nedir bu ekosistem ... Nvidia kartlarla FreeSync kullanımını sağlayan açığı yarın ki driver ile kapatmış olabilir...

• listede G-SYNC Compatible olanlar yarın %100 çalışacak. Diğerleri zaten normal nvidia kartlı gsync modeller. Aralık için 40hz-144hz gibi değerler var yani 1hz'den başlamıyor.

Büyük ihtimal ile gsync halka inecek driver gelince görürüz artık nedir ne değildir. Zaten 2080'i yakalamış amd satılan monitörlerin %80'i freesync desteğine sahip bu saatten sonra nvida kart satamaz kolay kolay ipe ipe gelcek gsync

Misal aynı performansta amd ile nvidia arasında kalsa insanlar sırf bu yüzden amd seçecek en az %80 var. paşa keyfi bilir jensen'in ben bile eldeki kartı satarak yeni amd kartı almayı düşünüyorum açıkçası sırf freesync için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 14 Ocak 2019; 20:30:23 >
  • 
Sayfa: önceki 365366367368369
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.