Şimdi Ara

RTX 2060 SUPER ile 2K Monitörde FPS düşüşü yaşar mıyım? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
2.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • kötü kart diyen kim? hikayeli oyunlarda da 2080ti ile 144 fps kovalanır diyen siz değil miydiniz? hangi büyük hikayeli aaa oyunda rahatça 144 fps alıyor, siz gösterin de görelim? 2010lardan batman arkham asylum falan mı?

ayrıca o mesajda rdr2 ac odyssey ve exodus örnekleri verilmiş

sen gidip ona cevap olarak 2080ti ile mümkün demişsin

odyssey'e de bozuk dersin. her oyuna bozuk dersin o şekilde. geriye anca 2 boyutlu oyunlar ve yine cod warzone, pubg gibi oyunlar kalır. orada odyssey'den de ss atmışım. ona da bozuk dersin çünkü. onda da 100 üstü fps verebilecek işlemci yok mesela.

RTX 2060 SUPER ile 2K Monitörde FPS düşüşü yaşar mıyım?

yarın cyberpunk çıkacak, onda da 1440p ultrada en fazla 70 80 alacak. medium high yaparsın 100 110 fps alırsın, o karta o kadar para verdikten sonra da medium high karışık oynamak seni marazlamıyorsa ve 144 fpsye yine ulaşamamak da koymuyorsa, buyur, oyna

daha başka böyle bir sürü aaa oyun bulurum. ama oturup uğraşacak değilim. bu kartların 1440p 4k gibi çözünürlükler için gerçek manada yetersiz olduğu basbayağı açık. öyle olmasaydı dlss, checkerboard gibi naneler icat edilmezdi. yetmiyor ki icat ediyorlar.

4 katı piksel iş yükünün %20 30 ilerlemelerle üstesinden gelinebileceğini sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 16 Ağustos 2020; 15:44:52 >

• lao bas git birader, warzone de bile 2080super ile çakılı 144fps alamıyorum. kücük maplerde tabi 150 160ı gecebiliyor. warzone da 110 üstü o yuzden akıcı oyun ama değil 144 her zaman. 2060super fhd için 144fps kartı. boşu kesin. bu pcyi kullanan benim ve yaşadıklarımı sölüyorum ne ultra ne bişe rtx açık. herşey normal -düşük. sadece ful netliğe (resolution- antialiasing) e oynuyorum ayarlarda. cunku bana netlik guzellık + akıcılık lzım.
  • ultrada alamadıktan sonra hiçbir anlamı yok istediğin kadar 120 130 de

yukarıda attım. 120 130 falan aldığı yok.

ve kimse 2080tiyi ayar kısmak için almıyor, oyuna girip ultraya çekip oynamak için alıyor. düzgün fps alıyor ve yoluna bakıyor (60-90)

diğer güçsüz kartları olanlar için high medium gibi seçenekler var. o ayarlar millet 2080ti ile 100 110 fps alsın diye değil.
  • Mesaj sahibi arkadaş kendi kendini bloklaman lazım. Gördüğüm en saçma yorumlardan biriydi bu. yok 1080p bitmiş, yok 2k'da 2060 super 120-144hz verirmiş... Tüm bu donanımları kullanmamış insanlar inanabilir belki ama direkt kendi tecrübe etmiş işi bilen zümreye bu saçmalığı anlatman komik olmuş...
  • RTX 2060 SUPER ile 2K Monitörde FPS düşüşü yaşar mıyım?

--

hepsinin ortak noktası şunlar

- 1080p
    - TAA (temporal anti aliasing)
    - blurlu, net olmayan iğrenç görüntü

hepsinin çözümü

- yüksek çözünürlük

sebep ortada, TAA 1080p düşünülerek üretilmiş bir aliasing yöntemi değil. doğası gereği çok piksele ihtiyaç duyuyor. bunun başka bir yolu yok yani.

ben de bundan muzdarip biriyim. ben de 1080p odaklı düşünerek sistem kurdum. ama oynadığım 3 oyundan 2sinin görüntüsü iğrenç. lütfen bana sharpen falan gelmeyin. filtrelerle çözülebilecek bir sorun değil bu

o yüzden bunları söyleyince kötü ilan etmeniz garip. 2020nin ortasında bunu bizzat deneyim edip iğrenmiş biri olarak ben kimseye 1080p monitör önermem. buna vicdanım el vermez. arkadaşıma da 1440p monitör aldırmıştım ki çok da mutluyum bu kararımdan. o da zaten dönüş yaptı ve arkadaşının 1080p monitöründe aynı oyunu gördükten sonra iyi ki 1440p almışım dedi. 1080p 144 hz ekranda blurlu 90 fps rdr2 oynayacağına, 1440p ekranda net ve canlı 75 fps oynuyor.

---

şu yukarıda listelediğim sorunları 1440p/4k ekranı olan kimse yaşamıyor. çünkü taa bu çözünürlüklerde kendini daha az hissettiriyor. 1080pde ise o kadar rezil bir hali alıyor ki insanlar forumlara akın ediyorlar, bilgisayarda bir sorun mu var diye

sırf rdr2 pc konusunu açarsanız 10000 mesaj varsa 3000 tanesi bu blur hakkında. çok çözüm aradılar, çok şey denediler, tüm oyun kitlesi denedi ama olmadı. taa'nın dezavantajı 1080pde hiçbir şekilde kapatılamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 16 Ağustos 2020; 17:47:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E6F359956

Bu mesaj silindi.
    kim kendini kandırıyor acaba... 21 tane oyundan sadece 8 tanesi bu tartışmaya dahil olan hikayeli aaa oyunların. o 8 tane oyundan da sadece far cry 5 ve gta 5de 100+ fps kalabilmiş

tartışmaya dahil olmayan oyunlarla dolu bir video atıp 120-130 alıyo zaten kehkeh demen de komikmiş

o videoda fps yüksek olan oyunlar ya yarış oyunları, ya da multiplayer savaş oyunları. kim kendini kandırıyor cidden acaba? tartışmanın aslını unuttunuz herhalde. banane fortnite'da forza horizon'da 120 130 almasından.

mafa 3de, hitman 2de, witcher 3de, odyssey'de, rdr2de ve daha nice bu tür aaa oyunlarda alamıyor işte, istediğin kadar lafı eğip bük bu gerçeği değiştiremezsin

---
  • az ötede ağla abisi diye yazıp değiştirmiş bir de

görmem sandın öyle mi? bi sen akıllısın forumda çünkü.

ne anlamı var şimdi o tablonun? papağan gibi kendini tekrarlamaktan sıkılmadın mı?

"Konuyu açan arkadaştan bağımsız olarak bu kısma katılmıyorum. Belli ki 2080ti veya üzeri bi kartla aaa oyun oynamamışsınız. 144 hz sadece rekabetci oyunlar icin degil. Adam hikaye tabanlı vs. oyunlar oynuyordur daha akıcı görüntü istiyordur 2080ti yanına 2k 144hz alır. Oyun içinde etkisi olmadığını biliyorum ama görüntü akıcılığı için."

şu cümleyi kurup bana hala fortnite tarzı oyunlarla dolu listeler, o tür oyunların çoğunluğunu oluşturan oyunların ortalamasını içeren tablolar atman çok komik. bana ne ortalama atıyorsun? o attığın ortalamada 10 tane oyunun 8 9 tanesi içi boş dışı hoş competitive oyunlar. bunu kendin de biliyorsun. asıl iddianı da biliyorsun. ac odyssey metro exodus ve rdr2de o fpsleri veremiyor. kabullenemiyorsun. sorunlu düşük fpsli oyunlar deyip bana fortnite, rogue company, cycle gibi düşük grafikli oyunların ortalamalarını atıyorsun.

neyse o üslupsuz laflarından senin niyetin belli. gerçek yüzünü daha erken gösterdiğin için de teşekkürler. boşuna daha fazla tartışmamış olacağız. güle güle.

tartışmayı kaybedince klasik karşısındakine hakaret etme tavırları. şaşmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 16 Ağustos 2020; 18:31:21 >

• RDR 2 kendinden sıkıntılı bir port. TAA daha iyi kullanan oyunlar var.

Dediğiniz gibi bu oyunda TAA rezalet. Ben 5700xt ile taa medium, ayrıca radeon ayarlarından bir miktar image sharpen yapınca bir nebze idare ediyor, çözünürlük 1440p!

Daha önce 1080p monitörümde de rezaletti, fakat virtual resolution ile çözünürlüğü 1440p upscale yaparsam mükemmel oluyordu.

Şimdi zaten 1440p kullanıyorum, bunu daha da artırırsam 5700xt kaldırmıyor, 50fps ile oynamak istemiyorum. Ama monitör 1080p olsaydı rahat rahat 1440p'ye upscale yapardım, fps sıkıntısı olmazdı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam competetive işinin dışında göz zevki denen bir durum var. İnanin bana 144hz e göz alışınca 130fps altında oyunlar hiç de akıcı gelmiyor ve o competetive oyunlarda aldığınız fps i istiyorsunuz.

Ha tabiki 144 için ultra oyun oynamak abes, ben 1080oc ile 1080p 144hz kullanıyorum, medium high karma girince ayarlar witcher 3 dying light tarzı büyük yapımları kurtarabiliyor. Ama günümüz oyunlarında epey zorluyor.

Herkesin zevki farklıdır. Ben cybperpunk ta da o fpsleri arayacağım. Başkası sadece competetive de arar.

Her oyunda bi kaç gereksiz ayar kısarak 2k 144hz beslemek için bugünün ideal kartı 2070S dir. Mevzu sadece competetive 144, diğer oyunlarda 60 ise (ki yağ gibi ekrandan vazgeçmek bana hiç gerçekçi gelmiyor) 2k için evet 2060S yeterlidir.

Sizinki de bir görüş benimki de. Ki farketmişsinizdir herkesin gözü de aynı algılamıyor. Pc'me oturunca ilk 5 dkda ne kadar akıcı diyen de oldu 60/144 değiştirip fark yok diyen de O yüzden bu mevzularda tüm senaryolar için ayrı değerlendirmeler yapmakta fayda var.

Ha şunu da unutmayalım arkadaşlar, 144+hz için işlemci ve ram gücü çok önemli bir faktör.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 10 tane alıntı olmuş herkese tek tek ayrı ayrı cevap yazamıcam toplu yazayım.

Öncelikle 144hz olayı competitive oyunlar içindir kimse kendini kandırmasın. Kaç tane triple A yapımda 2K da 144fps alabiliyorsunuz? 2080 Ti bile her triple A yapımda 2K da 144hz veremiyor siz neyden bahsediyorsunuz? yıl olmuş 2020 halen daha triple A oyunlarda 144hz muhabbeti yapan var. Yok abicim yok öyle bir dünya yok boşu boşuna hem beni hem kendinizi yormayın. 2013 ün 2015 in bazı oyunlarını günümüz kartlarıyla 144fps oynayabilirsin ama 2019-2020 nin triple A oyunlarının %90 ını bakın burada %90 diyorum çünkü kalkıp 1-2 oyunla karşıma bak oynanıyor demeyin diye evet %90 ını oynayamazsınız. Ayrıca tüm bu senaryolar 2080 Ti için geçerli var mı 2080 Ti ınız? yoksa 5700XT yada onun ayarı kartlarla mı bu boş muhabbetleri yapıyorsunuz?

Oyunların çoğu konsol portu zaten şu yaptıkları muhabbete bak yahu

Ayrıca 1080p gibi bir çözünürlüğün bittiği konusunda tartışmaya bile girmem. Sizin kapalı kutu hayatınızda 1080p gayet yüksek bir çözünürlük olabilir ama dışarıda ki dünya sizin o toz pembe dünyanızdan çok farklı. ''1080p halen yeterli bir çözünürlük'' alla alla neye göre? senin alım gücüne göre mi? sen 2K-4K monitör ve onu besleyecek kart alamıyorsun diye mi? yoksa sana yetiyor, sen memnunsun diye mi? geçin kardeşim bu işleri. Anladık Türkiye fakir bir ülke, Türkiye de her şey inanılmaz pahalı tamam hepsini biliyoruz ama biz alamıyoruz, ulaşamıyoruz diye bazı şeyleri de boşu boşuna savunmanın bir manası yok.

Gidin bir 27'' 2K monitör kullanın sonra bir de 27'' 1080p kullanın ondan sonra gelin burada 1080p nin çamur gibi görüntüsünü tekrardan tartışalım.

Telefonlar bile 1080p nin ötesine geçti millet burada 27'' monitör de çamur gibi 1080p görüntüyü savunuyor. Aynı kafa 2-3 sene önce 144hz neymiş ya insan gözü 60fps in üstünü göremez diyordu şimdi onlar yok oldu bir de bu 1080p yeterciler çıktı

• bir 5600xt kullanıcısı olarak kartın 2k da yeterli olduğunu düşünüyorum,aynen öyle.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.