Şimdi Ara

rtx 2060 için 1080p 2k sistem önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni ana kart aldım. MSİ RTX 2060 ventus.

Eski sistemim i5 4690, DDR 3 1600 mhz 2*8 GB Corsair ram ve msi h97 gaming 3 anakart var.
    (Not: Yukarıdaki bileşenlerin İkinci el satış fiyatı ne olur acaba, hepsinin kutusu var garanti bitmiş durumda)

Sistemi güncellemek istiyorum.

Kasa, 600 W power, ssd, hdd, 1080p 144 hz monitörüm var.

Sadece işlemci, anakart ve ram almak istiyorum. 3000- mak 3500 TL arası bütçem var.

Özellikle işlemci olarak ne önerirsiniz.Hayırlı formlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lionn38 -- 4 Haziran 2020; 11:15:16 >

• r5 3600

MSI B450-A PRO MAX veya ASROCK B450 PRO4 ya da biraz daha yükseltip bütçeyi MSI B450 TOMAHAWK MAX

3200mhz 2x8 ram crucial ballistix olabilir forumda baya önerildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xGlorfindel -- 4 Haziran 2020; 3:2:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xGlorfindel

r5 3600

MSI B450-A PRO MAX veya ASROCK B450 PRO4 ya da biraz daha yükseltip bütçeyi MSI B450 TOMAHAWK MAX

3200mhz 2x8 ram crucial ballistix olabilir forumda baya önerildi
    Kardeşim zaman ayırdığın için teşekkürler. Dediğin sistem iyi gibi. Tek merak ettiğim işlemci anakart arası dar boğaz oluşmaz değilmi. Birde r5 3600 mü 3600x mi tercih edilmeli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • lionn38 kullanıcısına yanıt
    oncelikle sizin aldiginiz RTX 2060 anakart degil, ekran karti hocam.

Ekran kartiniz ile islemciniz arasinda darbogaz olusmaz. Anakart ile islemci arasinda darbogaz olusmasi gibi bir durum zaten yoktur.

Ryzen 5 3600 tercih edin, ek olarak Arctic Freezer 34 esports modeli bir islemci sogutucusu alin. 3600x'in stok sogutucusu o boost hizlarina cikmanizi saglamaz. Ozetle stok sogutucu kullanmayin. Imkaniniz varsa 3600x + A.F. 34(veya DUO) sogutucu alin, yoksa 3600 + A.F. 34(veya DUO)
    3600+iyi bir soğutucu ile daha iyi performans alırsınız.

diğer sorularınızı da CCaaNN açıklamış. ben de farklı bir şey düşünmüyorum

• CCaaNN kullanıcısına yanıt
    Hocam cevabınız için teşekürler. Ryx 2060 ın ekran kartı olduğunu biliyorum. Ben 3600 ile rtx 2060 dar boğaz yapar mı diye sordum. Yoksa 3700x ya da 3800x almayı düşünüyordum. 3600 yeterli ise boşa fazla ödemeyeyim.

• CCaaNN kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi gördüm. Önceki cevapta yanlış yazmışım. Özür diliyorum. Cepten yazarken hata oluyor bazen. 😀

• 3600 yeterli olmayi birak fazla bile. 2080 superi bile kaldiriyor suanki oyunlarda, ama hem uzun sure kullanimi olsun diye, hem de fiyati tam ayarinda oldugu icin 3600 oneriliyor her yerde.

Yok hocam ne ozur dilemesi, cevap net olsun diye belirtmek istedim sadece, kafa karisikligi olmasin diye.

Bazi oyunlarda 3700x, 3600 e gore daha cok FPS verebilir. 2021 ve sonrasinda gelistirilecek oyunlarda bu fark daha da belirgin olabilir. Henuz kesin bir bilgi olmadigi icin yorumlar da hep ucu acik kaliyor. Fiyatina gore acikcasi Ryzen 3600 alinmasi taraftariyim. %5-10fark icin neredeyse 2 kat para vermeniz gerekiyor 3700x'e, Render almiyorsaniz, sistemi sadece oyun icin kullaniyorsaniz kesinlikle degmez.

Ryzen 3600 alin, uzerine de asagidaki 2 modelden birisini secip takin, tamamdir. 10 numara performans alirsiniz, darbogaz falan sikintisi yasamazsiniz;

https://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/arctic-freezer-34-esports-intel-amd-kirmizi-islemci-sogutucu-P431058632?utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel&v=1.29.3

https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/arctic-freezer-34-esports-duo-islemci-sogutucu_pdp_563769993?utm_source=akakce&utm_medium=ocs&utm_campaign=standard&utm_content=standard&v=1.53.4

Ikisi de parasinin performansini veriyor, hangisini secerseniz ona gore performans alirsiniz, karar sizin.

• quote:

Orijinalden alıntı: CCaaNN

Yok hocam ne ozur dilemesi, cevap net olsun diye belirtmek istedim sadece, kafa karisikligi olmasin diye.

Bazi oyunlarda 3700x, 3600 e gore daha cok FPS verebilir. 2021 ve sonrasinda gelistirilecek oyunlarda bu fark daha da belirgin olabilir. Henuz kesin bir bilgi olmadigi icin yorumlar da hep ucu acik kaliyor. Fiyatina gore acikcasi Ryzen 3600 alinmasi taraftariyim. %5-10fark icin neredeyse 2 kat para vermeniz gerekiyor 3700x'e, Render almiyorsaniz, sistemi sadece oyun icin kullaniyorsaniz kesinlikle degmez.

Ryzen 3600 alin, uzerine de asagidaki 2 modelden birisini secip takin, tamamdir. 10 numara performans alirsiniz, darbogaz falan sikintisi yasamazsiniz;

https://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/arctic-freezer-34-esports-intel-amd-kirmizi-islemci-sogutucu-P431058632?utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel&v=1.29.3

https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/arctic-freezer-34-esports-duo-islemci-sogutucu_pdp_563769993?utm_source=akakce&utm_medium=ocs&utm_campaign=standard&utm_content=standard&v=1.53.4

Ikisi de parasinin performansini veriyor, hangisini secerseniz ona gore performans alirsiniz, karar sizin.
    Hocam açıklamalar için teşekkürler. Kafamdaki soru işaretleri gitti. 3600 mantıklı geldi. Dediğiniz gibi iyi de bir soğutucuyla yüksek verim alınabilir. Sağolun iyi forumlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.